Autor Téma: Môj tretí príspevok  (Prečítané 14484 krát)

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: Môj tretí príspevok
« Odpoveď #60 : 10. Január 2022, 13:25:33 »
Ďakujem veľmi všetkým.  :)

Hej, Predátora to evokuje veľa ľuďom. Možno som ho aj podvedome mal na pamäti, keď som helmu staval. Pôvodne z tých bublín mali byť "ostne" pankáčskeho účesu, ale dredy bol lepší nápad.

Odhlásený astronomix

  • Príspevkov: 88
Re: Môj tretí príspevok
« Odpoveď #61 : 25. Január 2022, 09:51:51 »
Super maska   :D

...ja by som sa dal nahovorit ist v tom aj do potravin :D

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: Môj tretí príspevok
« Odpoveď #62 : 25. Január 2022, 15:01:16 »
Super maska   :D

...ja by som sa dal nahovorit ist v tom aj do potravin :D
Diky :D
ja by som sa bál trochu o dieliky, lebo niektoré predsa len nedržia úplne pevne

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: Môj tretí príspevok
« Odpoveď #63 : 31. December 2022, 15:16:56 »
Hello hello.
Mal by som ešte uploadnuť tento MOC, čo som postavil pre Skaerbaek. Avšak nebol vysvatený v hale s ostatnými, ale vo vitríne centra, kde sa výstava konala. Ak chcete viac fotiek, stačí povedať.
ila_rendered
ila_rendered
ila_rendered
[ Chýbajúca príloha ]
Je to "walking castle", ktorý si škrtám z môjho zoznamu vecí, čo chcem poskladať. Poradte, ktoré pozadie je lepšie  :D
Predloha je Nomad castle od iného tvorcu, ktorú nájdete tu: https://www.deviantart.com/callergi/art/Nomad-castle-535489765

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Môj tretí príspevok
« Odpoveď #64 : 01. Január 2023, 09:07:05 »
Pekné to je, takýchto "artových" MOCov by sa zišlo viac aj na naše výstavy  (y)
Pôvodne som chcel napísať, že by som pridal trochu farbičiek, teda aspoň ten "kopec" pod hradom zelený, ale keď som videl predlohu, tak som ticho, je to, ako má byť  :)
Pozadie je OK aj modré, aj červené, ale asi najviac na zelenom vadí, že je to osvetlené čelne, takže nevyniknú tiene, určite pri fotení použiť bočné svetlo, nech je tá plasticita lepšia, potom môže byť pozadie akékoľvek(možno by som skúsil aj celkom tmavé/čierne, to by ešte lepšie ukázalo)

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Môj tretí príspevok
« Odpoveď #65 : 01. Január 2023, 12:37:33 »
Videl som naživo, takže super  8)

Mal tam byť aj nejaký 4. obrázok čo píše chýbajúca príloha ?
Za mňa asi modré pozadie.

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: Môj tretí príspevok
« Odpoveď #66 : 01. Január 2023, 18:02:05 »
Ďakujem :)
Jeden obrázok som priložil nesprávne a zjavne som ho aj nesprávne vymazal. Sorry
To zelené pozadie je vlastne to isté modré, len iné svetlo spôsobilo tento efekt :D Skúsim viac farieb pozadia, lebo som si ich konečne nakúpil asi 12. Teraz už len zohnať niekde zrkadlovkua naučiť sa s ňou robiť.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Môj tretí príspevok
« Odpoveď #67 : 07. Január 2023, 12:32:57 »
Mne sa najviac pozdáva fotka s červeným pozadím bo i najlepši je uhol nasvietenia a ostrosti fotky  (y)
Takisto i kontrast obiektu a pozadia .

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: Môj tretí príspevok
« Odpoveď #68 : 06. December 2023, 10:28:02 »
Ahojte,

Ako som sľúbil, uploadujem obrázky diela na zákazku, čo som staval minulý týždeň pre kamaráta. Je to pracovňa iného kamaráta. Najskôr som pracoval s obrázkami vizualizácie, potom s reálnymi fotkami. S farbami mi musel kamarát pomôcť :D
ila_rendered

Najskôr som si myslel, že Deadline 1 týždeň bude tesná, ale potom to stačilo akurát. Čas stavania je presne 20 hodín.
Najviac ma bavili samozrejme mini modely, čo mal chalan vystavené v pracovni. Vzadu na poličke môžete vidieť z ľava do prava: 75810 - The Upside Down, 10266 - Apollo 11 Lunar, 92176 - Saturn V Lander a 10283 - Space Shuttle Discovery. Nad nimi sú plagáty. Bol som presvedčený o tom, že postaviť 3-široký space shuttle je nemožné, kým som ho nepostavil  8) A vpredu je 10305 - Lion Knights' Castle.
Snažil som sa spraviť viac verzií minimodelov, nech si vie vybrať. Nakoniec bol čas vždy len na dva :D

Hrad chcel naschvál off-scale, väčší než ten čo som navrhol ako prvý. Podľa mňa je ten nepoužitý model peak microscale a nechávam si ho postavený 8)

S upside down som sa tiež vyhral

A nakoniec 40547 - Obi-Wan Kenobi & Darth Vader brickheads, čo sú v poličke, a meta-mini-model celej pracovne, ktorý tam kamoš ale nechcel :D


Som s modelov a použitými technikami veľmi spokojný. Ale teraz späť ku triedeniu dielov.

Ďakujem Buďovi a Mikelovi za dieliky nutné na dokončenie modelu.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Môj tretí príspevok
« Odpoveď #69 : 06. December 2023, 11:49:06 »
Krása, aj celok, aj minimodely. Space Shutle úplne dokonalý, pri lunárnom module na 2x2 až nechápem, že sa tam dalo čokoľvek vymyslieť.

Celé je to pekne vyvážené.

Ešte ma zaujal ten jeden stud na podlahe - to je na prípadného minifiga, či to má nejaký iný význam?

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: Môj tretí príspevok
« Odpoveď #70 : 06. December 2023, 13:43:28 »
Diky moc :)
Ešte ma zaujal ten jeden stud na podlahe - to je na prípadného minifiga, či to má nejaký iný význam?
Stud ja na to, aby nemusel fig sedieť iba na stoličke, ale mohol stáť niekde inde. Ďalší je pri poličke s modelmi, aby sa na ne figúrka mohla "pozerať", ale ten nie je vidieť na fotke.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Môj tretí príspevok
« Odpoveď #71 : 07. December 2023, 14:51:19 »
Pekne si to zmakol. Dufam, ze kamarat sa potesil (y)

Odhlásený kamil

  • Príspevkov: 416
Re: Môj tretí príspevok
« Odpoveď #72 : 08. December 2023, 07:21:17 »
Velmi vydarena kancelaria.
Tie mini modely dali asi najviac zabrat. Vsetky si ich velmi dobre vystihol, dali sa jednoducho identifikovat.
Obi-Wan Kenobi & Darth Vader ako brickheads su tiez perfektny - aj ked som nevedel rozoznat co to ma byt. Ale ked som precital Obi, tak uz mi bolo vsetko jasne  ;D
Neviem rozoznat/nepoznam dielik/dieliky z ktorych je lunarny modul. Doteraz by som povedal, ze sa neda postavit v takej velkosti. Ale ty si predviedol, ako sa to da  (y) Este som premyslal ci to nie je ten rover na Marse, ale potom som usudil, ze to bude lunarny modul.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Môj tretí príspevok
« Odpoveď #73 : 08. December 2023, 20:12:30 »
Peknučké , personalizovaná kancelária (y) Mňa zaujal Apollo 11 modul bo netuším z akého dieliku sú nohy modulu  :D
A miniautúry levieho hradu a space shuttle  (y)

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Môj tretí príspevok
« Odpoveď #74 : 08. December 2023, 22:44:12 »
Musím povedať, že by to mohlo ísť aj na hlasovanie do Ideas práve pre vymakane miniatúry...  ;)