Autor Téma: Paliho STUDIO-vé modely  (Prečítané 12702 krát)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #45 : 29. Marec 2022, 12:55:16 »
Maska lepšia  (y)
Tú kabínu, tým že si vymenil čelné sklo, tak podrástla o jeden plejt dohora, čo nevyzerá dobre, tam by sa zišlo, ak by si to vedel zapustiť nižšie.

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1081
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #46 : 29. Marec 2022, 16:18:18 »
Za mňa veľký palec hore  (y)
Masku vyzerá teraz vernejšie, ale so sklo a strecha sa mi viac páčila na prvej verzii.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #47 : 31. Marec 2022, 13:18:23 »
Radcovia moji, mám tu pre vás takú porovnávačku. Tak teraz raďte, ktoré?.  :)

Dva druhy čelného skla (s menším a väčším sklonom), pričom to s menším sklonom je výškovo o jednu plate rozdielne posadené.

čiže, z ľava do prava:

1) sklo s väčším uhlom + zadné zaoblenie strechy
2) sklo s väčším uhlom posadené o 1 plate nižšie, absencia zadného zaoblenia strechy
3) sklo s menším uhlom, absencia zadného zaoblenia strechy

ila_rendered

ila_rendered

Reálne Camaro ma ten sklon čelného tak nejak medzi: ani tak velký uhol ako na 1) & 2) ale ani tak malý ako 3)
Ale zase ten A-stĺpik má už dosť zvislo, tak skôr sa prikláňam k variante 2).
Hned vylúčiť môžem 1), tam je ta strecha moc vysoko celá, smutno mi bude len za tým zaoblením vzadu

ila_rendered

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #48 : 31. Marec 2022, 15:21:33 »
Za mňa 2, trochu ma tam rušia tie rohy strechy, ale s tým asi veľa nespravíš, ešte možno skúsiť , ale tým, že je to na výšku 2 platov, tak to asi zas nebude ideálne z hľadiska celkovej výšky.

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1081
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #49 : 01. Apríl 2022, 08:07:56 »
Za mňa 3)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #50 : 16. December 2023, 14:55:01 »
1960 Chevrolet Impala

Moje ďalšie dve 8-wide vozidlá z filmu Jeepers Creepers.
Hornú časť kufra nemám úplne domyslenú. Ťažko spraviť tie "krídelká" vzadu, a aj to vyvýšenie kufra je trochu čudné. Bočná nálepka je robená v integrovanom Part Designer-i a je cez dva diely. Tam som pri druhej "tile" tráfal správny rozmer pásiku, aby bol rovnaký ako na prvej.

ila_rendered  ila_rendered  ila_rendered

1941 Chevrolet Heavy-Duty COE

Truck som skúšal najskôr na 9-wide, ale bol už moc široký. Potom aj čumák som mal spravený ešte iným štýlom. A kabína sa pôvodne zužovala kupredku, ale nakoniec som zvolil rovnú.
Jediný problém tu je v neexistujúcich kolesách, ktoré by pasovali. Tie, čo tam mám, sú akési kladky či čo. Ale majú správne proporcie, tak som ich nechal.

ila_rendered  ila_rendered  ila_rendered

Hlavný aktéri mi zapózovali:

ila_rendered

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #51 : 16. December 2023, 15:58:59 »
Pekne  (y)

Pri tom bočnom pohľade na tú impalu mi to pripomenulo scénku z úvodných titulkov jedného dosť kultového filmu, len by sa tam musel doplniť "rentgenový" pohľad na kufor so zviazanou osobou vo vnútri ;)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #52 : 16. December 2023, 19:07:58 »
Jaj, myslíš asi Od súmraku do úsvitu?  :)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #53 : 16. December 2023, 20:54:26 »
Bol som presvedčený, že budeš vedieť, preto som to nenapísal priamo. Tam by bolo tiež dosť scénok na modelovanie :)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #54 : 17. December 2023, 23:52:48 »
Jasné, to je perfekt film, moj oblúbený. Úplne machersky spravené sú tie úvodné titulky. Aj hudba je tam skvelá.
Prvý krát som ho videl ešte v časoch video-požičovní. Na víkend sa najviac oplatilo požičať. To som stihol pozreť aj 4-krát, ked ma niečo zaujalo. A potom pondelok som upaloval zo školy domov pozrieť ešte piaty krát, než to otec musel ísť už vrátiť.  ;D

Možno niekedy postavím Titty Twister Bar :D

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #55 : 18. December 2023, 10:14:45 »
A hlavne keď to ideš pozerať prvý krát a nemáš o filme žiadne info vopred, tak je to taká klasická Tarantinovka/gangsterská road movie, a potom po hodine odrazu príde ten WTF moment a až do konca nechápeš  ;D

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #56 : 04. Január 2024, 23:01:16 »
Na nový rok nová hádanka.
Som zvedavý, kto z vás pozná tento "čudný hybrid" ? Čo je to zač? Odkiaľ?

ila_rendered


Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #57 : 05. Január 2024, 01:00:13 »
Tak teraz si ma dostal, myslel som že idem na istotu a pamäť ma klamala  >:D https://en.wikipedia.org/wiki/GM_Futurliner

Samozrejme google pomohol, ale toto nebola šanca že by som videl a tým že to nebol americký film, tak sa to ani nedostalo do bežných filmovo automobilových zoznamov.  ;)


Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #58 : 05. Január 2024, 11:08:15 »
 8) Vychádzala mi veru velmi malá šanca na uhádnutie. Málo známy, starý, zapadnutý a neamerický titul.

Nechám tu ešte čas asi týždeň, aj ked papluh už teda vie čo to je. Potom tu dám bližší popis.

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 396
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #59 : 05. Január 2024, 11:26:16 »
Toto jazdilo v 40-tych rokoch po Hornej Súči. Keď im to v močiaroch u Mituchov zapadlo, šiesti súčania plus jeden mocnejší vpredu to dvihli za tie tyče a vyniesli. Kde to vozidlo skončilo, sa už nevie.