Autor Téma: Harry Potter (a iné varianty)  (Prečítané 37968 krát)

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #165 : 04. Jún 2022, 23:56:08 »
Na jeseň (miluji slovenčinu)bude - Hogwarts Express UCS za 500€. I s kusem stanice Kings Cross...

Už mě tou HP mánii štvou. Od dob Emeraldu čekám na pořádnou parní lokotku a furt jen Hogwarts nebo něco z Disney....

Proč nemůžou udělat normální UCS mašinku aniž by to bylo z nějakého filmu ? A hlavně za 100€ a ne 500€...

Mimochodem - nejslavnější vlak všech dob neudělaj... jasně, myslím Orient Express... a přitom to je ikona....kam se hrabe Harry Potter.... (super by byl samo s tím druhým HP... Herculem Poirotem...)...

Orient Express by se prodávat moh....

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #166 : 06. Jún 2022, 13:52:38 »
Som zvedavý kam nacpú tých 5tis dielov keď podla tej správy sa má jednať len o lokomotívu, 1 (!) vagón so scénkami a nástupište... teda zabudol som na koľaj s brickov ala krokodíl

Tak či onak mám obavy že na nejakú použiteľnú motorizáciu to bude veľké, neohrabané a ťažké.


Ad Orient Express, podľa mňa ide o službu a nie vlak, prípadne pár vagónov s luxusným interiérom, to mi nepríde ako moc ikonické zvonka. Ale zas vhodné na úchylku na interiéry ako evidentne predvádzajú v niektorých sériach, takže je to možno aj reálnejšie  >:D >:D

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #167 : 06. Jún 2022, 15:00:32 »

Proč nemůžou udělat normální UCS mašinku aniž by to bylo z nějakého filmu ? A hlavně za 100€ a ne 500€...


asi maju potom problem s predajmi... beznemu decku staci obycajny vlak na dialkove ovladanie, a exkluzivne vlaky sa budu dobre predavat len v spojitosti s nejakym masovym trhakom, HP vlak je na to idealny pripad. taky isty no-name vlak by mal nasobne mensie predaje - predsa len, okruh vlakarov neni az taky velky, ako okruh fanusikov... nedavno bol crocodile, pred park rokmi TGV a maersk, to je maximum co mozme cakat... a je to nad ocakavanie, hradari cakaju casto podobnu dobu a to je ovela vacsia cielovka....

Som zvedavý kam nacpú tých 5tis dielov keď podla tej správy sa má jednať len o lokomotívu, 1 (!) vagón so scénkami a nástupište... teda zabudol som na koľaj s brickov ala krokodíl


tak jediny zmysel vidim v tom, ze urobia k beznemu vlaku (ktory bude len mierny upgrade aktualnej verzie) obrovsku vlakovu stanicu... najhorsie zase urobia, ak spravia nejaku nafuknutu verziu vlaku, co nebude pasovat na existujuce kolaje - to bude nepouzitelne nielen na motorizaciu, ale aj na "pasivnu koexistenciu" vedla inych vlakov... aj tak je to dost dovne ze s tym prichadzaju teraz, ked je v obehu este bezny set s vlakom, co deckam maximalne postacuje... tento megaset za 500e bude logicky kanibalizovat s tymto setom, a bude to musiet byt velky HP fanatik, aby namiesto 90e setu siahol po 500e eurovom, s podobnou "hratelnostou". Celkovo je zvlastne, kolko tych HP setov chrlia, nielen beznych, ale aj velkych exkluzivov, to uz podla mna naraza na limity aj najvacsich fanusikov... Starwarsisti maju tiez furt hromadu setov, ale je to rozlozene na dlhe roky a v zasade im staci kazdy rok kupit UCS (ak ho uz nemaju, kedze sa uz niektore recykluju) a nejake 1-2 zaujimave sety, vsetky dolezite figy a scenky uz maju....

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #168 : 06. Jún 2022, 15:15:35 »
Som zvedavý kam nacpú tých 5tis dielov...

Vsak to nie je az tak vela >:D

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #169 : 07. Jún 2022, 10:07:16 »
Mikel: :)) :))

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #170 : 09. August 2022, 15:53:18 »
Tak vlak sa dostal von predčasne vďaka logistike samotného TLG ktoré zamenilo krabice s podobne veľkými s hradom a poslalo zákazníkom niekde v Austrálii či kde
viac foto https://imgur.com/a/a0ASBQR

tak ak rátam tak je to 10 wide takže akurát poličkový vlak



« Posledná zmena: 09. August 2022, 15:56:21 od papluh »

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #171 : 09. August 2022, 16:22:19 »
Hezké, ale v reálu to bude za nesmysl... a úplně to vidím, jak místo toho mohli udělat Orient Express.

Už mě šíleně drahé LEGO sety štvou, najednou je to jako v dětství, co se mi líbí, to si mohu stěží dovolit, akorát cenově to vylezlo do neskutečných výšin... 10 000, 16 000, 20 000... a přitom to jsou jenom plastové kostky a tady jich ani není nějak extra moc (a ta cena má být tuším k 20 000 v českých nebo kolik se tu spekulovalo.)

Plus je lego neschopný, takže jsem se nedávno ptal v jednom specializovaném obchodě: Máte Titanic. Jo máme. A já no a kolik stojí - a dostalo se mi odpovědi, kdy cena byla mnohonásobně nad tou, za kterou se má parník prodávat....


Prihlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #172 : 09. August 2022, 18:38:01 »
Tak toto ma ako fanusika zatial nechava chladnym. To by muselo byt za 50% cenu v zlave, aby som to kupoval.
Aj ked na interier som zvedavy.
Ale velmi dobry napad s tymi troma kupe a 4mi roznymi packmi figov  (y)
« Posledná zmena: 09. August 2022, 18:43:48 od Frco »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #173 : 09. August 2022, 22:10:19 »
Tak je to určite pekný model a rad by som ho mal. Ale nechapem logiku TLG - majú už teraz pekný Express v štandardnej velkosti, na čo z toho robia 5000 dielikovy predražený polickovy ucs model? HP vlak ma byt prioritne playset s kopou figov za rozumnú cenu, mega sety si zaslúžia hrad a ulička, ale vlak? Navyše bude kanibalizovat existujuci? Keď ho ohlásili, dúfal som ze za tu cenu bude aspoň gro dielikov predstavovať stanicu, ale nee, ona není nakoniec žiadna, ešte aj aktuálny vlak ma väčšie okolité stavby!

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #174 : 09. August 2022, 22:41:11 »
Pass

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #175 : 10. August 2022, 06:13:52 »
A nehovorilo sa že vydajú veľkú gringotts bank k šikmej uličke...
Oni za to chcú 500 EUR  :o
« Posledná zmena: 10. August 2022, 06:59:32 od Praetor »

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #176 : 10. August 2022, 07:27:32 »
Ja čakám kedy už tlg pokorí tú magickú cenu 1000€ za set a dobu kedy sa to stane štandardom. >:D
Tlg sa evidentne uzatvára, len pre západ na ktorý mimochodom otročí nejakou formou zvyšok sveta.
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #177 : 11. August 2022, 09:15:26 »
aj oficiálne info https://brickset.com/article/80125/76405-hogwarts-express-collectors-edition-official-images

a promo fotka ukazujúca pre koho je to určené  >:D >:D


Prihlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #178 : 12. August 2022, 09:30:48 »
To vyzera jak ta herecka z LOST/Hobbita  :)

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #179 : 14. December 2022, 12:42:44 »
Nové HP sety.
Séria vlajek (banner) kde by malo za dielmi byť "3D pozadie" najskôr s lentikulárnym efektom. Inak celkom klasika, aj cenovo :D
https://brickset.com/article/86934/new-harry-potter-sets-revealed!