Autor Téma: 21320 Dinosaur Fossils (2019)  (Prečítané 8974 krát)

Odhlásený Diankosaurus

  • Príspevkov: 112
21320 Dinosaur Fossils (2019)
« : 13. Apríl 2020, 19:28:17 »
Číslo setu: 21320
Názov: Dinosaur Fossils
Téma: IDEAS
Rok vydania: 2019
Počet dielikov: 910 ks
Počet minifigúrok: 2
Odporúčaná cena: 59,99 € (skutočná cena - darček)
Čas skladania: 4 hodiny
Rozmery krabice: 28 x 26,5 x 9,5 cm
Váha: 999 g


Ahojte! Rada by som sa Vami podelila o radosť zo stavania mojej najnovšej stavebnice. Prečo práve dinosaurie fosílie? Hmm... Nedávno sme spolu s GentlemanA15 hodnotili stavebnice za rok 2019. A zrazu mi oči padli na DINOSAURI. Nevedela som zamaskovať môj záujem.  ;D Keď už sme zostali na sviatky zavretí, potešil ma jednou nečakanou zásielkou. Čestne vyhlasujem, že pred písaním recenzie som si nepozrela inú recenziu na tento set a všetky postrehy a názory sú čisto výtvorom mojej osoby.

Krabica je dizajnovo veľmi pekná. Je väčšia ako sa javí na fotkách preto pridávam fotku aj s minifigom. Mám rada toto otváranie dohora.
ila_renderedila_renderedila_renderedila_rendered

Už len dva kúsky pásky ma delia od stavania.
ila_rendered

O krabici sa dá povedať že je naozaj plná. Zaplnená je na vyše 70 %.
ila_rendered

Balenie obsahuje 6 sáčkov, 3 návody a nálepky. Počet nálepiek je primeraný k veľkosti setu. Návody nie sú očíslované, takže môžete začať stavať ľubovoľného dinosaura.
PTERANODON  LONGICEPS – sáčok č. 1
TRICERATOPS  HORRIDUS – sáčok č. 2 a 3
TYRANNOSAURUS  REX – sáčok 4, 5, 6
ila_rendered

Začala som sáčkom č. 1. Už na prvý pohľad veľké plus! Konečne mám tyrkysový rozoberač (separátor). Minifig – vedec, pekne dopĺňa atmosféru. Prišiel však mimo otváracích hodín, aby sa pokojne mohol venovať výskumu. Jeho bednička s výbavou obsahuje okrem skladanej knihy, šálky aj vajce (presne tak si to predstavujem).
ila_renderedila_rendered

Malý podstavec už stojí. Pokračujem v stavbe tela. Zatiaľ to vyzerá skôr ako mimozemšťan.
ila_rendered

Kuk očkom do foťáku. No čo zľakli by ste sa ho? Aj keď sa zdá byť krehký, technik diely ho držia naozaj pevne pokope. Váha aj s podstavcom 40 g.
ila_renderedila_rendered

Sáčok č. 2 obsahuje podstavec, telo a nohy Triceratopsa a druhého minifiga, ktorý je však súčasťou expozície.
ila_rendered

Výstuha podstavca.
ila_rendered

Kvôli stabilite model nemá pohyblivé nohy.
ila_rendered

Začiatok stavby tela.
ila_rendered

Druhý sáčok dokončený.
ila_renderedila_rendered

Detail trupu.
ila_rendered

Tretí balík obsahuje menej dielikov ako druhý, ktoré budú použité na stavbu hlavy a chvosta Triceratopsa.
ila_rendered

Koreň chvosta. Opäť spolu všetko veľmi pevne drží.
ila_rendered

Waaaw. Chvost sa im naozaj veľmi podaril. Tie ostne sú top a ešte sa s ním dá aj hýbať, na rozdiel od nôh a trupu.
ila_rendered

Tu sa už pozeráte na vnútrajšok hlavy. Tento biely plate 1x3 s dvoma studmi je zvlášť užitočný, osobne som sa s ním ešte nestretla. Použitý je v novších stavebniciach 2019 a 2020.
ila_rendered

Jednotlivé detaily hlavy. Keďže je hlava pripájaná guľovým kĺbom, je možné ju polohovať všetkými smermi. Spodná čeľusť je však fixná.
ila_renderedila_renderedila_rendered


« Posledná zmena: 13. Apríl 2020, 19:58:58 od Diankosaurus »

Odhlásený Diankosaurus

  • Príspevkov: 112
Re: 21320 Dinosaur Fossils (2019)
« Odpoveď #1 : 13. Apríl 2020, 20:04:51 »
Tu je krásavec! Je fakt parádny. Hmotnosť 235 g.
ila_renderedila_renderedila_renderedila_rendered

Sáčok č. 4 tvorí podstavec a nohy Tyranosaura.
ila_rendered

Ospravedlňujem sa. Žirafa mi vbehla do záberu. Podstavec je veľmi podobný ako u Triceratopsa.
ila_rendered

Podstavec a nohy zabijaka.
ila_rendered

Mohutné telo sa skladá z veľkého množstva malých dielikov.
ila_rendered

Trup krok po kroku.
ila_renderedila_renderedila_renderedila_renderedila_rendered

Na záver chvost a hlava.
ila_rendered

Pohyblivý chvost s ostňami aj zospodu.
ila_rendered

Hlava v tomto prípade s pohyblivou čeľusťou. Možno mohla byť o niečo väčšia ale návrhári z toho vyťažili maximum, keďže väčšia hlava by padala kvôli váhe.
ila_rendered

Hotovo! Hmotnosť 240 g.
ila_rendered

Ešte spoločná fotka.
ila_rendered

Náhradné dieliky.
ila_rendered

Zhrnutie
Set hodnotím na 9,5/10. Jeho skladanie ma veľmi bavilo, pohltila ma atmosféra. Už som si predstavovala MOC-ku archeologického múzea. Zvolená hlavná farba – biela pekne vynikne. Určite je to lepšia voľba ako Tan. Absentuje mi tu však kostra „dlhokrka“. Malé mínus dávam za Tyranosaurovu hlavu, ktorá nedrží dobre vo všetkých polohách. Neviem prečo je veková kategória určená 16+. Skladanie vôbec nebolo zložité, návod bol veľmi jasný. Či je to veľkým množstvom malých dielov alebo tým, že sa s tým nedá hrať. Možno mi dáte odpoveď vy.

Klady:
-   Primeraná veľkosť setu
-   Stabilné modely
-   Tyrkysový separátor
-   Stavanie bolo zábavné
-   Zloženie použitých dielov
-   Veľmi pekný výstavný model


Zápory:
-   Absencia „dlhokrka“ medzi modelmi
-   Hlava Tyranosaura nedrží dobre vo všetkých polohách
 
Tým, čo došli až na koniec recenzie, ĎAKUJEM za pozornosť!  :P
« Posledná zmena: 13. Apríl 2020, 20:10:54 od Diankosaurus »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: 21320 Dinosaur Fossils (2019)
« Odpoveď #2 : 13. Apríl 2020, 21:17:18 »
KONECNE PO DLHEJ DOBE RECENZIA! (y) Na prvu recenziu to je dobre! ;) Snazila si sa, to je tam vidno. A dozvedel som sa z Tvojej recenzie nemilu vec - ze nohy nejdu polohovat. To je skoda. Suhlasim tiez, ze Brontosaurus z rodu Diplodocus je povinna jazda, ked sa bavime o dinosauroch. Zrejme by ale set stal dvojnasobok. Je to fakt pekny set, len ja bych preferoval radsej Tan verzie fosilii. I ked zalezi kde ich chce clovek pouzit.
« Posledná zmena: 13. Apríl 2020, 22:56:15 od KLF »