Autor Téma: SuperHeroes (DC, Marvel)  (Prečítané 55343 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #195 : 02. Apríl 2021, 13:21:03 »
Tak už je to na oficiálnom shope za 35 Eur https://www.lego.com/sk-sk/product/batman-classic-tv-series-batmobile-76188
Tentoraz rovnako ako u Rakúšakov/Nemcov

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #196 : 14. Máj 2021, 10:45:00 »
Amazon vyliezol s obrázkami nových setov (a v UK už aj v niektorej obchodnej sieti)
https://www.stonewars.de/news/lego-marvel-2021-the-infinity-saga-bilder/

Zaujímavý je veľký Benatar, aj keď si stále myslím že pôvodná loď - Milano - je krajšia predloha  >:D
Kopec lakovaných dielov na rukavici (o to ľahšie sa bude robiť "pozlátená" verzia Ulysses sondy)
Dodávka pri tej budove, jednoduchá ale rozoznateľná


Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #197 : 14. Máj 2021, 10:57:31 »
Benatar- upgrade starej verzie + vela dobrych figov, takze je to lepsie ako predosla verzia, i ked drahsie, bude to uspesny set...
Rukavica je super zasobaren metalic gold dielikov...
ta zakladna - v podstate remake 76131- neviem neviem... sice ma viac ikonickych figov, ale len 1 bigfiga a ten novy typ hlavy ma ruší  - príde mi to ako zmutované bábätko... a zakladna posobi este chudobnejsie ako minula verzia.... i ked asi realnejsia k filmu, 76131 podla synatora nezodpoveda scene... ta dodavka je plus.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #198 : 14. Máj 2021, 12:26:37 »
Vobec neviem co je Benatar (poznam len Pat Benatar) a pri Milano ste mali napisat aspon ci AC, alebo Inter. Pozeram sa na tie sety ako absolutny laik (fakt nic z toho nepoznam), ale vyzeraju tie kozmicke lode dobre. Dizajn fajn, vyskladane z vela kociek, hratelne to je... A tu hnedu dodavku budem chciet do Speed Championsov. ;) Ta ruka - ako je fajn ze su tam Metalic Gold diely, ale  drviva vacsina nepouzitelne v MOCoch.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #199 : 14. Máj 2021, 13:01:37 »
Vobec neviem co je Benatar (poznam len Pat Benatar) a pri Milano ste mali napisat aspon ci AC, alebo Inter. Pozeram sa na tie sety ako absolutny laik (fakt nic z toho nepoznam), ale vyzeraju tie kozmicke lode dobre. Dizajn fajn, vyskladane z vela kociek, hratelne to je... A tu hnedu dodavku budem chciet do Speed Championsov. ;) Ta ruka - ako je fajn ze su tam Metalic Gold diely, ale  drviva vacsina nepouzitelne v MOCoch.
nevieš a pritom na 50% správne  >:D
Benatar je táto nová loď pre filmových Guardians of Galaxy (rozpoznávacie znamenie šedo-oranžová). Milano bola predošlá ktorú im zničili, bola v setoch 76021, tá je väčšia a lepšia až na nepotlačenú kopulu a potom menšia v 76081.

Vo filme toho Star-Lorda uniesli ako chlapca zo zeme koncom 80tych rokov, mal so sebou kazetu s pesničkami po mame a teda ... Pat Benatar je správna referencia.
Ale keďže bol amík tak bohužial futbalové kluby nie  >:D za to Milano začína na A, ale je to Alyssa. Podla Arnoldovej dcéry asi v obľúbenom bijáku danej doby https://www.imdb.com/title/tt0088944/mediaviewer/rm982038017/?context=default

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #200 : 14. Máj 2021, 14:45:17 »
René nechcem ti brať ilúzie ale zrejme budeš na to už starý.  :oldman: >:D >:D >:D >:D

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #201 : 17. Máj 2021, 15:31:59 »
Nový veľký set pre Marvel Superheroes

76178 Daily Bugle
3,772 dielov, ak dobre počítam tak 24 minifigov
€299.99 / £274,99 / $299,99 / 499.99 AUD / 399.99 CAD
od 26.5.2021

https://brickset.com/article/59351/stop-press!-daily-bugle-revealed!

recenzie
https://www.brothers-brick.com/2021/05/17/lego-marvel-spider-man-76178-daily-bugle-part-1-the-build-review/


Je to veľké, je to budova so všetkými stenami, má to taxík  >:D ... normálne rozmýšlam že ak by sa podarilo odpredať licencovaných minifigov a diely za cca stovku (či viac?) tak sa to oplatí zobrať.



Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #202 : 17. Máj 2021, 15:41:31 »
... normálne rozmýšlam že ak by sa podarilo odpredať licencovaných minifigov a diely za cca stovku (či viac?) tak sa to oplatí zobrať.
Vraj čím skôr ich dáš na predaj, tým viac si môžeš pýtať. Ak by sme boli v USA, tipujem za v prvé dni by si za ne dostal aj cenu celého setu.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #203 : 17. Máj 2021, 16:50:14 »
Taky prerasteny modular. Taxik mi z toho dajte, zbytok si berte! >:D

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #204 : 17. Máj 2021, 20:12:25 »
To je ČO?

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #205 : 17. Máj 2021, 20:26:58 »
Tak toto určite nie je nič pre mňa...aj bez figov nepoužiteľné... je to len škaredý presklenny barak, čo ma ďaleko aj k modularu... údajne (zdroj decka) to ani nesedi s nejakym konkrétnym filmom, vraj tie figy sú tak nahadzane ako taký megamix - ale zase fanúšika spidermana to môže potešiť, že ma všetko v jednom...

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #206 : 17. Máj 2021, 21:39:12 »
Potvrdzujem, miš-maš všetkého.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #207 : 17. Máj 2021, 23:33:27 »
Tu je AMA (ask me anything - pýtaj sa čo chceš) na Reddite s dizajnérom Mark-om Stafford-om  (nick lego_nabii)
https://www.reddit.com/r/lego/comments/nej936/im_mark_stafford_senior_lego_designer_the_daily/

Ja som to nemal čas celé prehladávať, ale čo som na chate s ľudmi čo to sledovali tak sú tam odpovede na niektoré otázky
- predloha je z komiksov, kompilácia viacerých klasických. Modernejšie verzie používajú reálne predlohy. Má to byť v klasickom štýle. Napr v niektorých verziach je to Flatiron Building v NYC ("tá trojuholníková budova") ktorá je ale trademarkom = ďalšia licencia.
- zloženie minifigov - pôvodne bol zoznam 60tich, potom sa to zosekávalo - niečo do toho hovoril Marvel, niečo kapacita, v ďalšom príspevku sa spomína limit nových minifigov na rok a tému,...
- prvý model jeseň 2019, finálny model pred 10 mesiacmi
- farby - logo na streche malo byť žlté ale Marvel chcel červené  ???  a budova sa skúšala aj v tan verzii ale a) minifigúrky tak nevynikli  b) už na prvom poschodí by sa vyčerpal limit na prefarbené diely
- použitie koľají bolo najprv funkčné riešenie (držať pokope odnímateľné steny) až potom dizajnové


Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #208 : 18. Máj 2021, 16:41:01 »
Väčšinu postavičiek poznám . Ta budova vyzerá fádne ,pritom stačilo aspoň medzi poschodiami dať vodorovný dark tan pás   (myslím líniu medzi rail door plejtmi /parapetami ) .
Minifigov kľudne mohli vydať samostatne ako "battlepack" šak mišt inšé nerobá. A i tak by to slávilo medzi Marvelákmi úspech (y) Budova je v tomto prípade zbytočný balast  (n)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #209 : 27. Júl 2021, 11:14:47 »
Dávam to sem, keďže je to viac SuperHeroes ako CMF

Marvel séria podľa seriálov WandaVision, Falcon and the Winter Soldier, Loki a What If...?
Akože pri väčšine aspoň tuším o čo ide, ale keďže sú na Disney+ ktorí aj po rokoch od uvedenia ignoruje naše trhy tak tam nevidím nič zaujímavé.
...
teda okrem toho mini krokodíla, dúfam že ho dajú aj niekam do CITY alebo podobne.  Možno, možno ten Loki má oblečko na takého klasického detektíva (samozrejme s nejakým klobúkom nie s účesom z reklamy na kondicionér >:D)

https://brickset.com/article/61750/71031-marvel-collectable-minifigures-revealed!