Autor Téma: SuperHeroes (DC, Marvel)  (Prečítané 55702 krát)

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #180 : 19. November 2020, 18:56:34 »
Aj mne sa to zdalo ako chróm, ale zdanie občas klame...  ;)
Treba ostať v kľude...  >:D

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #181 : 19. November 2020, 23:08:26 »
Treba si najprv povedať kto čo rozumie pod akou farbou, v podstate sú 3 typy
- s pigmentom v plaste "Pearl" - to je najlacnejšie a najbežnejšie, to sú napr tie "škaredé" zlaté zbrane, aktuálne disky kolies a pod. Plast je často nehomogénnej farby, najmä okolo miesta vstreku.
- lakované "metallic" - sú to klasické diely nalakované najčastejšie v bubne a týmpádom by mali byť po celom povrchu. Vyzuálne majú taký satin/saténový povrch. Ale bežnejšie je źe zložité tvary trpia na viditeľne slabšie pokryté miesta. Príklad sú diely na Voltronovi či Monkey kid samurajovi, nárazníky na veľkm Mini Cooper, zlaté prvky na SC čiernom Lambe,...
- chromované "chrome" - tiež je to povrchová úprava, veľmi lesklý povrch. V prípade LEGO dielov je vidieť nepokryté bod(y) kde bol diel upevnený pri chrómovani, napr pod rukami Mr Gold či otrep výlisku Pirates/castle peňazí.  Klasické chrómovanie používa zlúženiny chrómu ktoré sú považované za toxické (ak sa napr oddelia a zjedia). Plus to nieje lacná metóda. Preto to TLG už nepoužíva.

A teraz k obrázkom.

Na dodávke už na renderi vidieť že je tam stopa po vstreku z formy v plaste. Toto je jasná známka pigmentu v plaste už existujúceho dielu, viď napr tu nad kokpitom 

U Chargera je to na renderi moc lesklé, ale keď tak pozerám na odlesky na pneu tak sa niekto vybláznil s nastaveniami. Ale na produktovej foto už vidieť lepšie nehomogenitu plastu a podľa mňa je to zas diel s pigmentom v plaste. Navyše už existuje a je aktuálny

Chvíľu som hladal zdroj toho Cadillacu z PB, majú to chlapci zle, robil to nie dizajnér setu Mike Psiaki ale iný dizajnér Adam Gabrowski
https://www.flickr.com/photos/47504763@N05/50570106472/in/photostream/
No a dúfam že stačí tento citát bez prekladu
Citovať
Of course I painted bricks again, which is meanwhile somewhat a standard for my builds, most noticably a bunch of silver elements, which was mostly dictated by the fact that the grey “chrome” looked dumb against the primered spots, and the corners of the front wings, that don’t come in either grey or black. Bit there might be other things aswell, I just don’t think about it anymore, and don’t let such things like avaliability of a brick in certain color stop me from “having” a certain model on my shelf.

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #182 : 20. November 2020, 16:26:58 »
Ok takže to udělám stejně. Objednám si z legoshopu kostičky a použiji nèjakou supermetalic barvu. Airbrush mám...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #183 : 30. December 2020, 01:04:38 »
Z toho istého katalógu ako Ninjago City Gardens sú aj obrázky k nejému novému superheroes filmu "the Eternals". Netuším čo to je zač ale kus koláča ako vesmirna loď je zaujímavý  >:D

https://brickset.com/article/57016/first-pictures-of-marvel-s-the-eternals-sets!




Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #184 : 11. Marec 2021, 11:06:19 »
Niečo vhodné na nočný stolik k deťom sa objavilo na americkom obchode Target  >:D https://www.target.com/p/-/A-81911665

Tak o deň neskôr to naskočilo aj na S@H https://www.lego.com/en-sk/product/carnage-76199
(LEGO zatiaľ nepotvrdilo či to príde aj do našich nočných mor, ale podľa dokumentov to popri Mexiku má schválené balenie aj v Kladne čo značí Európsky trh, takže až taká exkluzivita to nebude )


« Posledná zmena: 11. Marec 2021, 13:36:15 od papluh »

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #185 : 11. Marec 2021, 11:29:00 »
Dobre spravený xicht, sa podaril.

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #186 : 11. Marec 2021, 17:33:19 »
Ako ksicht je podarený, ale že by som tam videl Carnage-a ...

Odhlásený starbuilder

  • Príspevkov: 8
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #187 : 11. Marec 2021, 19:59:40 »
Podle mě zatím nejlepší "helma", uvidíme jak budou vypadat další helmy pro tento rok.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #188 : 29. Marec 2021, 17:02:03 »
nový klasický Batmobile, objavený u Vietnamských obchodníkov :D (ale naozaj na Vietnamskom eshope za milión ich chechtákov )

O dôvod menej držak klasickú Batcave

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2027
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #189 : 29. Marec 2021, 17:07:21 »
haluz ze standardnemu malemu autu spravili taku cedulu ako na exkluzivne sety...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #190 : 29. Marec 2021, 17:13:40 »
alebo že to predávajú ako klasický set keď 1989 Batmobil v tej mierke a štýle bol GWP a ťažko/draho zohnateľný (by som sa zasmial ak by časom prišiel ako set  >:D )

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #191 : 29. Marec 2021, 20:21:28 »
Super! Ja to nechapem - zrovna som si siel vyskladat ten z Batcave a oni ho vydaju! Puklice uz mam aj kupene. ;D Rozmery su rovnake, ale tento novy je krajsie spraveny. (y)

Odhlásený sami2001

  • Príspevkov: 268
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #192 : 29. Marec 2021, 20:38:14 »
Gentlemen, you had my curiosity, now you have my attention. Dosť cool model👌

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #193 : 29. Marec 2021, 20:44:59 »
Dobrý je ,a pre neskoršie narodených na porovnanie .Pôvodný trailer  ;D   ( 41. sekunda )

https://www.youtube.com/watch?v=vvY5MgOgDUw
« Posledná zmena: 29. Marec 2021, 20:47:18 od Buďo »

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #194 : 30. Marec 2021, 18:44:17 »
Dobrý je ,a pre neskoršie narodených na porovnanie .Pôvodný trailer  ;D   ( 41. sekunda )

https://www.youtube.com/watch?v=vvY5MgOgDUw

Doporučujem si pozreť proste celý film. (ak je tu niekto, kto nevidel) Ale vyslovene len s CZ dabingom.  Čo tam tí dvaja šponovkári sekajú za hlášky! to sú úplné uzemňováky!!! ;D  Velmi zábavné dielo.