Autor Téma: SuperHeroes (DC, Marvel)  (Prečítané 55340 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #60 : 07. Jún 2016, 12:38:31 »
neviem, mne sa pravidelne stalo, ze aj po 50% zlave cumim na ten set a nevidim dovod ho kupit. Predrazene je to podobne ako SW, proste dvojnasobne. To plati pri tych setoch v rozmedzi 30-100 eur,
...

Tak zas opatrne s tou nadsázkou.
Ak zobereš napr 70E SH set (dajme tomu 76054 či 76046 ) tak dostaneš niečo cez 500 dielov 4-5 licencovaných minifigov. Za 35E toto nedostaneš nikde, možno 300 dielové vozidlo s 3 CITY minifigmi, 350 dilovú príšeru z NinjaGO s 2 minifigmi, 2 minidolls a tiež okolo 350 dielov vo Friends/Elves a až u Creatora sa dostaneš na 450 bežných dielov a 2 bežných minifigov.

Takže ak sa odráta licencia tých 10-15% a pocit, že celkovo LEGO je predražené, tak sa dostaneš k oveľa menším číslam ako dvojnásobku.

Ale súhlasím s tým, že kopec setov najmä licencovaných sa z pragmatického hľadiska neoplatí kupovať ani v 50%


Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #61 : 07. Jún 2016, 13:11:11 »
nehovorim ze vsetky su dvojnasobne, ale vyskytuje sa to casto. Naposledy ma vytocilo toto:
http://www.dracik.sk/75099-lego-star-wars-reyov-speeder/
pozeram na to v 50% zlave v tescu, a aj tych 15 eur sa mi zdalo vela.
V polovicnej cene som nasiel napr toto:
http://shop.lego.com/en-AT/Red-Creatures-31032?fromListing=listing
(ma to aj o nieco viac dielikov).

Na druhej strane su ale aj opacne extremy, kde to ide aj na vyse dvojnasobok:
http://brickset.com/sets/75005-1/Rancor-Pit
345 dielikov za 70 eur... to mas k tomu kopu city setov s podobnym poctom dielikov a rozdiel je aj viac ako dvojnasobok...

A uplna klasika - moje "oblubene" - su tie farebne raketky, ktorych su plne regale a su uplne zbytocne pre bezneho fanusika, nikto ich nebere za katalogovu cenu, ktora ja brutalna vzhladom na chaby obsah:
http://shop.lego.com/en-AT/Anakin-s-Custom-Jedi-Starfighter-75087?fromListing=listing
http://shop.lego.com/en-AT/Obi-Wan-s-Jedi-Interceptor-75135?fromListing=listing
to uz vizualne ma maximalne polovicnu cenu...

to ze co ma kolko figov, to neberem, to je taky podvod TLG na ospravedlnenie ceny. fig je zlozeny z par beznych dielikov, a aj ten rancor je len taky velky plastovy odliatok, to ich stalo cca 1 euro nakladov - staci si pozriet tie tony cinskych plastovych hraciek, co si mozu dovolit predavat za par eur, iste su to ine technologie a postupy, ale bavime sa cisto o materialy...
proste chapem licenciu, ale ide to uz do extremov, nevedia uz co pytat, a cena rozhodne prekracuje tych unosnych 10-15% naviac.
vsetko co prekracuje 7-8 centov, max 10 centov za dielik, je pre mna neakceptovatelne... nech to ma akukolvek licenciu a figov...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #62 : 07. Jún 2016, 14:34:34 »
No tak sme pri SW miesto SH, ale ...

Keď si teda zoberem 75099-1: Rey's Speeder vs 31032-1: Red Creatures
31032: "221 parts, with 55 unique parts/colors" s tým, že jediný dielik je unikátny (červené lôžko kĺbu) a jeden klip v DkRed má pod 10 použití
75099: "191 parts, with 87 unique parts/colors", nielenže je tam viac rôznych dielov, ale aj viac je menej používaných

Tak isto má 75099 dvoch minifigov s dokopy 7 potlačenými dielmi kde vačšina sú unikátne použitie. Takýto dielik nejde lis-sklad-triedička-sáčok ale lis-sklad-potlač-sklad-triedička-sáčok takže náklady sú násobkom čistého plastu. Nehovoriac o zamestnávani oveľa viac osôb - navyše dizajnérov minifigov a nálepiek, ľudí čo riešia schvalovanie s Disney, všetok výrobný personál okolo krokov navyše. Tak isto viac foriem = vyššie náklady a pod.

Takže čisto z výrobného hľadiska tá 75099 kľudne môže stáť aj viac ako dvojnásobok 31032. Ovšem z výročnej správy vyplýva, že priame výrobné náklady sú len cca 30% z príjmov a len polovica z toho sú spotrebné materály (zvyšok ľudia a amortizácia ).  A to sa bavíme len o pomere z distribučnej ceny, nie MO ani VO.
Tým pádom je to o tom ako to na konečnej cene nastaví marketingové oddelenie vs účtovníci.

Ad marketingové oddelenie, to sa spája s tými raketkami. Dizajnéri dostanú plán kde majú vyplniť rebríček postupne sa zvyšujúcich cien / budgetu. Plus pri licencovaných dodržať nejký pomer dobrých/zlých a pod, zapracovať žiadané témy,...   Marketéri zas určujú ceny podľa cielovky, 10E set sa kupuje z iného dôvodu ako 40E a ako 100E, nehovoriac o 250E UCS. Takže ak im z nejakého prieskumu vyleze (príklad z brucha ! ) že 30E kupujú západniarsky dôchodcovia pri návšteve vnúčika, tak to musí mať pekné farby, X-Y postavičiek, blah blah blah ... tak taký dizajn budú žiadať.

OT: admin, nemalo by to byť prevelené do témy o cene ?  ;)
« Posledná zmena: 07. Jún 2016, 15:12:34 od papluh »

Odhlásený Iron man

  • Príspevkov: 38
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #63 : 28. Jún 2016, 21:18:01 »
Chcem sa vás spýtať či vie nikto zistiť čí budú stavebnice lego 76067 z kapitána a 76060 Doktor Strange aj na Slovensku, lebo, ja čo som našiel info, tak to boli len Anglické stránky, prelozene v Googletranslatore a ja anglicky neviem. Tak sa pýtam, či poprípade, vie niekto poradiť kde bi sa dali nájsť ak na Slovensku nebudú, ale tiež nejaké slovenské alebo Češke stránky. Zatiaľ ďakujem.

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #64 : 29. Jún 2016, 01:05:34 »
Ale určite sa nájde niekto napr. Brickpark. Čo to istotne bude predávať. Aj GB základňa sa u nás nepredáva oficiálne a niekde na ňu natrafíš (vid spomínaný Brickpark). ;)
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený juraj

  • Príspevkov: 234
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #65 : 29. Jún 2016, 08:44:17 »
Naco obchod, ved odtialto kazdu chvilu ide niekto do Viedne.  Alebo ak nejde do Viedne, tak sa tu objednava na tony. Dalsi mesiac mnoho ludi bude chciet Clasic Castle figa.

Odhlásený Iron man

  • Príspevkov: 38
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #66 : 29. Jún 2016, 11:08:39 »
A u koho sa to da objednat alebo tu mame na to priamo taky priecinok?  ;D

Odhlásený juraj

  • Príspevkov: 234
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #67 : 29. Jún 2016, 11:32:46 »
Napis mi do spravy.

Inak skus napisat do volnej diskusie, mozno sa ti niekto ozve.

Odhlásený Iron man

  • Príspevkov: 38
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #68 : 29. Jún 2016, 12:25:23 »
Ta  stavebnica 76067 captain amerika ma bit prepustena az v auguste. Ak ju zbadas, zatial dakujem.

Odhlásený BRICKPARK

  • Príspevkov: 37
  • ex-webshop
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #69 : 29. Jún 2016, 13:07:28 »
Priatelia, u nas samozrejme tieto sety budu k dispozicii, ako drviva vacsina setov. Len treba vydrzat. ;)

Odhlásený Iron man

  • Príspevkov: 38
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #70 : 29. Jún 2016, 18:57:57 »
Brickpark sa zaobera aj exkluzivnimi setmi? A kedy asi tak budu? A ku cenu bude mat set 76067 a set 76060?

Odhlásený BRICKPARK

  • Príspevkov: 37
  • ex-webshop
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #71 : 29. Jún 2016, 19:00:18 »
Ano, samozrejme aj Exkluzivne sety mame v ponuke. Tieto by mali prist niekedy v auguste. Cena bude znama potom.

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #72 : 29. Jún 2016, 19:11:20 »
Brickpark sa zaobera aj exkluzivnimi setmi? A kedy asi tak budu? A ku cenu bude mat set 76067 a set 76060?

Niekto tu je vééééľmi nažhavený a ešte viac nedočkavý  ;)

Odhlásený Iron man

  • Príspevkov: 38
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #73 : 29. Jún 2016, 20:48:57 »
Pre BRICKPARK škoda, že som o vašej stránke nevedel minuli rok keď som hľadal set 76041, musel som ukecať kamaráta keď bol v Rakúsku, a odpoveď pre GentlemanA15, áno som nedočkaví, nakoľko mam všetky sety ktoré lego uverejnilo na svojej stránke zo sekcie Marvel od 2012 do teraz, takže som bol trochu v pomykove, že zase budem musieť hľadať v zahraničí.  ;D

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: SuperHeroes (DC, Marvel)
« Odpoveď #74 : 29. Jún 2016, 21:07:06 »
Pre BRICKPARK škoda, že som o vašej stránke nevedel minuli rok keď som hľadal set 76041, musel som ukecať kamaráta keď bol v Rakúsku, a odpoveď pre GentlemanA15, áno som nedočkaví, nakoľko mam všetky sety ktoré lego uverejnilo na svojej stránke zo sekcie Marvel od 2012 do teraz, takže som bol trochu v pomykove, že zase budem musieť hľadať v zahraničí.  ;D

Pekne, by to chcelo pochváliť sa zbierkou ;-)