Autor Téma: Všeobecné informácie o novinkách  (Prečítané 246116 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #435 : 22. December 2016, 00:49:19 »
žeby valentínsky set na 2017 ?

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2027
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #436 : 22. December 2016, 16:21:45 »
Unikli nejake foto noveho sachu... v podstate je to klasicky sach, nie sach s figami, ako sme si u lega zvykli...
Je to celkom pekne, z hladiska hratelnosti samotneho sachu je to lepsie - prehladnejsie. Ale asi radsej by som bral ten sach s figurkami, to je pointa lego sachov, aj pre decka je to pritazlivejsie... napr star wars sach, take nieco este nebolo.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #437 : 22. December 2016, 16:46:34 »
A ešte kalendár s kockami z kociek  >:D
Kalendár 19.99 Eur, šach 54.99 Eur
« Posledná zmena: 22. December 2016, 16:52:22 od papluh »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #438 : 22. December 2016, 19:29:37 »
Unikli nejake foto noveho sachu... v podstate je to klasicky sach, nie sach s figami, ako sme si u lega zvykli...
Je to celkom pekne, z hladiska hratelnosti samotneho sachu je to lepsie - prehladnejsie. Ale asi radsej by som bral ten sach s figurkami, to je pointa lego sachov, aj pre decka je to pritazlivejsie... napr star wars sach, take nieco este nebolo.

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #439 : 22. December 2016, 20:20:06 »
Reného citáty mám najradšej  >:D >:D

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #440 : 22. December 2016, 21:55:43 »
Unikli nejake foto noveho sachu... v podstate je to klasicky sach, nie sach s figami, ako sme si u lega zvykli...
Je to celkom pekne, z hladiska hratelnosti samotneho sachu je to lepsie - prehladnejsie. Ale asi radsej by som bral ten sach s figurkami, to je pointa lego sachov, aj pre decka je to pritazlivejsie... napr star wars sach, take nieco este nebolo.

Takyto sach si kazdy moze vyrobit sam. Nechapem kto by chcel kupovat taketo nieco za 50+ e. Zmysl tych sachov bol vzdy v zasobarni figov, tu ich nedaju a chcu za to rovnaku sumu.
Dufam, ze ludia nie su sprosty a ze to nebudu kupovat.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #441 : 22. December 2016, 23:07:28 »
Že boli šachy určené ako zásobáreň minifigov je pohľad AFOLa.
Šachy boli vždy tematické a s krátkou odbočkou k Vikings to bol buď Castle alebo Piráaes. S tým idú aj tematický minifigovia, to limituje na staviteľov z daných tém, pričom Castle je asi univerzálnejšia.
Avšak obe sú to pre nich teraz zamrazené témy (treba dúfať, že nie mŕtve).
Samozrejme sa tu natíska už položená otázka, prečo nie SW šach. To je tak jednoznačná možnosť, že snáď nikto nedúfa že su tak blbí, že by ich nenapadla. Takže buď nechcú (boja sa kanibalizmu na minifigových SW setoch ? príliš drahé s SW "daňou" ? ) no alebo nemôžu (to je asi pravdepodobnejšie keďze Hasbro má SW šach a tak ako majú blok na samostatné SW Action Figures môžu mať aj na šach). Ak by to spravili a nebolo by to predražené tak by to šlo ako teplé rožky...
Potom tu je City ( policajti vs zločinci ?), Nexo Knights (Nexo vs Jestro) a NinjaGo (ninjovia vs ...niekto), Friends (hehehe) ...  ruku na srdce, ktorý AFOL by to kupoval na figy. A pre deti, buď
Ešte SuperHeroes ... ale kto by hral pešiakov a zas tá licencia?
Nevidím to nejak pozitívne.

Na druhú stranu, ten nový nieje až taká zúfalosť. Odhadom tam bude okolo 1000 dielov (len plocha je 64x5 = 320, pešiaci 16x6 = 64, ...) takže pri cenníkovke asi okolo 5c / diel. Narozdiel od pestrých Creator/Classic sú to použiteľné farby - šedé, čierna, biela - v aktuálnych setoch ich nebýva moc pokope. Podľa všetkého tam bude 8 krát DBG plate 16x16, tie sú stále po 2 Eurá aj keď patria k rozšírenejším.
Však reálna výhodnosť rozoberania sa ukáže keď bude parts list...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #442 : 24. December 2016, 11:35:27 »
foto Veľkonočného setu z návodu k Valentínskemu setu ukazuje akého typu budú Seasonal 2017

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #443 : 24. December 2016, 19:46:50 »
foto Veľkonočného setu z návodu k Valentínskemu setu ukazuje akého typu budú Seasonal 2017


how how how 3ks cierneho ornamentalneho zabradlia, paradaaaa, len sa divim, ze nie je v lugbulku ked to uz vpodstate ma byt vo vyrobe
Rozhodne krajsie a uzitocnejsie sety ako nejaky build santa alebo vojacika alebo ine blbosti podla mna.

Odhlásený Artemis

  • Príspevkov: 217
  • Zberatel hlavne Castle
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #444 : 27. December 2016, 16:03:44 »
Presne ako pise papluh, tie sachy vyzeraju byt fajn na dieliky. Aj ja by som radsej bral s figmi (castle/pirates), ale aj toto by mohlo byt fajne ;)


Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #446 : 21. Január 2017, 10:29:28 »
Halloweenský seasonal - za mňa dobré

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #447 : 21. Január 2017, 10:32:54 »
Tak konecne pekny dusickovy set.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #448 : 24. Január 2017, 10:40:46 »
Tak sa objavili obrázky tých BrickHeadz a ... ukázalo sa že tie z SDCC boli unikátne, bežná séria bude nečakane z 50% o Batman Movie  >:D
http://brickset.com/article/26162/brickheadz-sets-revealed!

Zaujímavý je rozptyl, cena bude asi rovnaká ale  je tam od 79 dielov po 151 dielov a nieje to len veľkosťou, the vlasy pre Black Widow či Jokera naozaj pridávajú objem.

Pre porovnanie tie z výstavy SDCC
http://brickset.com/sets/theme-BrickHeadz/year-2016


And now for something completely different.
Friends polybag - piškvorky (tic-tac-toe) so zvieratkami
« Posledná zmena: 24. Január 2017, 10:42:17 od papluh »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Všeobecné informácie o novinkách
« Odpoveď #449 : 24. Január 2017, 11:18:13 »
Tak sa objavili obrázky tých BrickHeadz a ... ukázalo sa že tie z SDCC boli unikátne, bežná séria bude nečakane z 50% o Batman Movie  >:D
http://brickset.com/article/26162/brickheadz-sets-revealed!

Zaujímavý je rozptyl, cena bude asi rovnaká ale  je tam od 79 dielov po 151 dielov a nieje to len veľkosťou, the vlasy pre Black Widow či Jokera naozaj pridávajú objem.

Pre porovnanie tie z výstavy SDCC
http://brickset.com/sets/theme-BrickHeadz/year-2016