Autor Téma: Napodobeniny  (Prečítané 203027 krát)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #675 : 26. Apríl 2019, 08:33:04 »
Lepin dostal poriadne po prstoch:

https://www.thebrickfan.com/lepin-factories-raided-and-boss-arrested/

fajn ze aj cinske autority zasiahli... zaslo to uz u lepina daleko - porusovali X-nasobne pravo (kopirovanie dizajnu setov, loga lega, dizajnu skatul, prava tretich stran ako disney) a este aj ignorovali sud...
Pritom stacilo vyrabat alternativne sety ako ini cinski vyrobcovia. Priestor je pritom obrovsky - lego nechava volne pole v niektorych oblastiach (vojenske veci), niektore docasne vyklidilo (castle, pirates), v ideas a inde na nete je kopu zaujimavych veci, kde sa staci dohodnut s autorom a vyrabat to...

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #676 : 26. Apríl 2019, 08:42:03 »
Treba rychlo kupovat, porastie cena :oldman:

https://youtu.be/FEJwhAu7_MI?t=83

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #677 : 26. Apríl 2019, 11:14:59 »
Úprimne, dosť som prekvapený ako tá fabrika vyzerala.  Ako celkom rešpekt že z toho bordelu to liezlo aspoň v tej kvalite ako to liezlo. Však takto to nevyzeralo v Dánsku ani pred desiatkami rokov.  Toto naozaj bol ako sa vraví "sweatshop" a nie napr fabrika v akých sa tam vyrába ich elektronika.


Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #678 : 26. Apríl 2019, 15:14:53 »
vyzera jak nejaky lacny autoservis niekde na dedine... ale mozno to bola len nejaka vedlajsia fabrika a hlavna je inde a uz ju potichu vypratali a stroje presunuli... a dockame sa nejakeho lepinu2 a moze zacat nove kolecko zalob...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #679 : 27. Apríl 2019, 01:16:56 »
Cinsky LEGO ambasador pise, ze Lepin pravdepodobne uz pred casom vyprazdnil vyrobne haly a presunul vsetko inam. A ze je asi otazka casu, kedy sa vyroba obnovi pod novou znackou. Asi dostali avizo. Nasvedcuju tomu aj uz vyssie zverejnene fotografie, z ktorych je zrejme, ze policia uz nasla len opustene vyrobne haly.

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #680 : 27. Apríl 2019, 04:42:36 »
V prípade Číňanov je vždy všetko inak, než je oficiálne prezentované. Sú to majstri pretvárky.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #681 : 27. Apríl 2019, 13:52:29 »
Cinsky LEGO ambasador pise, ze Lepin pravdepodobne uz pred casom vyprazdnil vyrobne haly a presunul vsetko inam. A ze je asi otazka casu, kedy sa vyroba obnovi pod novou znackou. Asi dostali avizo. Nasvedcuju tomu aj uz vyssie zverejnene fotografie, z ktorych je zrejme, ze policia uz nasla len opustene vyrobne haly.

klasika, ako som tipoval... snad by sikmaci nesli proti svojmu core biznisu - kopirovanie vsetketo zapadneho bez povolenia a zaplatenia...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #682 : 28. Apríl 2019, 20:10:52 »
Co ta nezabije, to ta posilni!
Uz buduju novu fabriku. Info je z ambasadorskej siete.

https://customizeminifiguresintelligence.wordpress.com/2019/02/13/lepin-to-expand-with-rmb-50-million-new-factory/

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #683 : 05. Máj 2019, 22:40:39 »
Space Needle ;) V obchode so suvenirmi v tej vezi.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #684 : 27. Máj 2019, 22:24:53 »
Nova znacka - novy model. ;) Rebrandovany Lepin a "rebrandovany" model. >:D

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #685 : 28. Máj 2019, 08:47:34 »
Nova znacka - novy model. ;) Rebrandovany Lepin a "rebrandovany" model. >:D

neviem, ci je to nova znacka ale pred casom som si kupil od tejto znacky na skusku motorku.. kedze od lega mam vsetky tak na porovnanie..nechcel som kupovat nieco co len ukradli legu ale nieco co je aspon trosku odlisne.. aj ked to tiez zrejme vzali niekomu co postavil MOC.. dost som sa ale pri skladani narobil...dostat piny do dierok bola dost fuska.. vsetko slo ztuha. Ked mate spojit dva diely a su medzi nimi 2-3 piny tak to vyzaduje obrovsku zrucnost a grif, ako si pomoct,, lebo to jednoducho naraz nedate.. naproti tomu palicky a dieliky na krizik su volne a nedrzia dobre. .piesty su dokonca rozlozene na dva umelohmotne dieliky a pruzinku samostatne. Viem si predstavit, ze dieta pri zatlacani cez tu pruzinku odlomi asi milimetrovy presah, co ma nasledne ten piest drzat po kope a uz to nedate dokopy.....  Hold hoci to vyzera ako lego tak prave ta stotinovo milimetrova nepresnost niekde chyba a niekde je zas privela...
navod bol uplny horor... nebolo to zretelne vytlacene,... cierne dieliky boli ako machule a len som hadal ktore to su.. cast okolo motora uchytenie a podobne.. uplne nezmyselne skladane a z navodu velmi nezrozumitelne... poriadne som si ponadaval... celkovo ako celok to nie je uplne zle, ale aj ked sa snazili aj s detailami tak je to dost nedotiahnute... plus tam su take umelohmotne "snurky" co maju predstavovat nejake bovdeny.. ktore zrejme chceli dotiahnut do detailov, ale v konecnom dosledku tam vadia tak som to dal prec.. Na uchytenie stojana je pouzity nejaky ich nevhodny dielik , ktory sa da hybat len v dvoch smeroch a tak ked vysuniete stojan, tak do motorku neudrzi a prevrati sa... nie je totiz tak ako na obrazku, ale je vyslovene kolmo oproti zemi.. da sa to vyriesit dlhsou palickou a aj dlhsim dielikom na konci .. vtedy to ustoji, ale zase po sklopeni to trci pri motorke...
Predtym som mal lepin modular.. tam to bolo dost dobre spracovane a aj dobre drzalo... technic je iny a preto zrejme aj narocnejsi na presnost.. kazdopadne ak to vezme do ruk dieta, tak kedze mozno ani nema silu to spojit ho to prestane bavit.
neviem, ci je to fakt nastupca lepinu.. a aku mal kvalitu on.... ale do technicu od nich by som uz nesiel...
a co sa tyka ceny.. nebola  lacnejsia ako podobne velka motorka od lega... napr taka 42007 sa dala kupit aj za 15e... tato yamaha stala 22,60
« Posledná zmena: 28. Máj 2019, 09:01:17 od j.dodo »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #686 : 28. Máj 2019, 11:50:24 »
neviem, ci je to nova znacka ale pred casom som si kupil od tejto znacky na skusku motorku…
...

Tá Yamaha, to má byť XT R-ka nie? Asi 125-ka, ked má len jeden výfuk. (dosť sa na ňu teda podobá) Ja som mal 660-ku, asi 4 roky, a tiež modrú. A brácho čiernu.

Model nevyzerá nejak extra pekne, sú tam rušivé oblasti, konkrétne tieto:

- prední blatník ...ježkovi voči!!  ;D
- predné svetlo pozerá na blatník?
- zadná plocha za sedadlom prehnaná, tam možu 2 osoby piknik rozložiť
- a spätné zrkadlá na tých kolmých tyčkách... no to je hrúúúza

Zvyšok motorky je ale dobrý! Čiže v tomto stave sa mi to nepáči.

Dodo, prerob to, jak to má vyzerať, prosím ťa.  :D

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #687 : 28. Máj 2019, 19:19:43 »
Hej vystihol si to presne...to svetlo som už pri stavaní zásol že sa nedá nastaviť a je na pevno takto dole a dokonca vrchny diel je celý priesvitný a na ňom nálepky. A tie Spartak su fakt na tých palička čudné. 
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený smirec1

  • Príspevkov: 143
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #688 : 29. Jún 2019, 09:02:23 »
Pozrite, aku sialenost predavaju japonci cez Aliexpres...ale ta cena je tade riadne vysoka.....600€ s postovnym

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #689 : 01. Júl 2019, 14:53:14 »
Pozrite, aku sialenost predavaju japonci cez Aliexpres...ale ta cena je tade riadne vysoka.....600€ s postovnym

Pekná obluda, to hej.

Geometriu zatáčania kolies majú totálne rozštelovanú. Tam niekto niečo neurobil dobre, alebo zle poskladal - ak to je obšlahnutý MOC.
Každé koleso inde ??? - to by ma čisto teoreticky odradilo, aj keby to stálo polovicu: velmi zlý, až fušerácky celkový dojem.