Autor Téma: Technic  (Prečítané 218902 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #645 : 24. August 2019, 23:07:36 »
Slusne. ;D  Tak ked je to vonku, moju pripravenu fotku uz mozem zmazat z kompu. >:D

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #646 : 25. August 2019, 11:50:48 »
Len doplním, že to malo byť v rámci LEGO prezentácie na veľkej autíčkarskej akcii Totalcar Parkoló Parádé #27
A ten stan vyzeral byť dosť oficiálny  >:D 
a ešte jedna foto

https://www.eurobricks.com/forum/index.php?/forums/topic/172116-42110-land-rover-defender/&do=findComment&comment=3141875

« Posledná zmena: 29. August 2019, 10:26:35 od Administrator »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #647 : 25. August 2019, 18:31:10 »
Tie modre piny tie modely strasne spatia. A tu je to asi najviac vidno. Uplne biju do oci. Aj v motore. A dufam, ze realny Def bude mat tie cervene prvky tiez v motore. 8)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #648 : 28. August 2019, 10:14:29 »
Modré piny si človek ľahko vymení za čierne, aspoň tie zvonku čo sú vidieť, vnútri mi to nevadí.

Auto sa mi nepáči. Ani tieto zábery postaveného modelu ma nepresvedčili. Celý predok, kapota a blatníky mi tam nehrajú do noty.
Kapotu čudne doriadili. Tie nepekné odskoky, akosi im to nelícuje...


Ešte na ten reálny voz odmaskovný si treba počkať... aj keď to už u mňa asi nezmení dojem.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #649 : 28. August 2019, 10:26:42 »
No piny mozno vymenis - otazka, preco ich tam nedali uz cierne? Ja mu tiez neviem prist na chut. Ale to bude asi tym, ze aj v reale je to taky nicim sa velmi nelisiaci LR od ostatnych modelov portfolia. Tu je prva fotka de facto nemaskovaneho auta z natacania najnovsieho James Bonda.


Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #650 : 28. August 2019, 12:26:28 »
keby neviem, že to má byť Defender, tak poviem nový Discovery, úplne.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #651 : 28. August 2019, 15:49:52 »
Podľa popisu jedného účastníka tej verejnej akcie to má mať
- piesty z osiek (ala Mack,....)
- redukčnú prevodovku Hi-Lo
- volič D-N-R
- 4 rýchlostnú sekvenčnú prevodovku so zarážkami na koncových stupňoch, volič
- navijak ovládaný z motorového priestoru
- zatáčanie volantom ale aj ozubeným kolesom na streche
- mäkké double wishbone odpruženie
- zámok dverí kufra ovládaný rezervným kolesom

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #652 : 28. August 2019, 16:55:36 »
Podľa popisu jedného účastníka tej verejnej akcie to má mať
- piesty z osiek (ala Mack,....)
- redukčnú prevodovku Hi-Lo
- volič D-N-R
- 4 rýchlostnú sekvenčnú prevodovku so zarážkami na koncových stupňoch, volič
- navijak ovládaný z motorového priestoru
- zatáčanie volantom ale aj ozubeným kolesom na streche
- mäkké double wishbone odpruženie
- zámok dverí kufra ovládaný rezervným kolesom

Fíha, tak s tou voľbou rýchlostí sa vyhrali. To je fajn, že to približujú realizmu.

Mäkké odpruženíe je dobré, na hranie to bude výhoda, však je to terénne auto. Pokiaľ to v kľudovej polohe nesadne vlastnou váhou na dorazy, tak to bude v poriadku...to odladili a prisposobili takúto vec si myslím.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #653 : 03. September 2019, 18:15:09 »
Tomuto setu zatial fakt niet velmi co vytknut. Tu je aj to ovladanie na mieste, pohyby zodpovedaju realu... vymakane! (y)


Odhlásený Juri

  • Príspevkov: 345
Re: Technic
« Odpoveď #654 : 03. September 2019, 22:27:04 »
Ozaj perfektne, mne sa velmi paci ta apka na ovladanie cez fon. Tu je pchanie digi technologii do lega na mieste.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #655 : 10. September 2019, 13:23:13 »
Odmaskovaný Defík v plnej paráde.




Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #656 : 10. September 2019, 14:23:38 »
Budeme uz off-topic, ale - nevyzera zle. Pripada mi to sice skor ako nahrada za klasicky Discovery, ale nesie tam mnoho dizajnovych prvkov klasickeho Defendera. Co sa mi vyslovene nepaci je ten stvorec na zadnom okne! To tam nac dali??? Ovela krajsie by to zboku bolo so suvislym sklom. Predna maska tiez taka zbytocne mohutna a vysoka - mohla byt na vysku uzsia, s tym ze by sa predny najazdovy uhol zlepsil. Inak to nie je zle, tu kratku verziu bych bral, kebych mal zbytocnych 50 papierov, co to v zaklade bude stat.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #657 : 11. September 2019, 00:31:38 »
Tak je vonku.

Pocet dielov:  2573
Cena:  200 €


Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: Technic
« Odpoveď #658 : 11. September 2019, 08:42:23 »
nie som sice velky fanusik Technic, ale toto sa mi vcelku pozdava. Mozno preto, ze to ani nepripomina na prvy pohlad technic set. Ccelku sa vyhrajkali s detailami a cele je to take kompaktne, nie ako tradicny technic a pritom obsahuje vsetky finesi technicu. Vsetky dvere sa otvaraju aj kapota ci zadne dvere, rezerva, navijak, stresny nosic s výbavou, paradny volant, prevodovka atd atd.......paradka  (y)

Podarene dielko, akurat mne sa viac paci tradicne vyhotovenie motora, stare dobre hlavy valcov s piestami a vsetkym co treba. Tieto pohyblive "tycinky" sa mi vobec nepacia. Lenze radovy sestvalec by sa v takom klasickom prevedeni do tohto auta nezmestil.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #659 : 11. September 2019, 10:39:54 »
...Co sa mi vyslovene nepaci je ten stvorec na zadnom okne! To tam nac dali???...

to tam naprosto vôbec nepasuje! Neviem, aký to má účel, možno niečo v súvislosti s tým bočným rebríkom a úložnými boxami...