Autor Téma: "V detskom sne" - Nová Baňa (9.5. - 21.8.2015)  (Prečítané 59236 krát)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
"V detskom sne" - Nová Baňa (9.5. - 21.8.2015)
« : 11. Október 2013, 12:32:06 »
Najnovsim prirastkom vystavnictva je Pohronske Muzeum v Novej Bani. Povodne chceli termin na prelom rokov 2014/2015, ale to by uz bolo prilis a tak na nasu ziadost ho pozmenili na maj-jun 2015. V tom temrine bude napr. Noc muzei, co zvysi navstevnost. Co sa tyka modelov specifickych pre dany region, jednak si nehame poradit a mame na to este dost casu kym to zacneme riesit.
« Posledná zmena: 03. December 2014, 17:05:17 od KLF »

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: "V detskom sne" - Nová Baňa (9.5. - 21.8.2015)
« Odpoveď #1 : 03. December 2014, 17:26:53 »
Príprava starej časti classic town :)

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: "V detskom sne" - Nová Baňa (9.5. - 21.8.2015)
« Odpoveď #2 : 04. December 2014, 13:19:33 »
To muzeum je zvonku pekne a nevypada az prilis komplikovane tak to by bol urcite kandidat na stavbu - mali by dodat detailne fotky zo vsetkych stran.

Ake velke priestory su k dispozicii ?

Ja uvidim co budem mat v tom case, stale by som chcel pokrocit s Tatooine a dufam ze na Kosice urcite bude, uvidim ako male ci mi nechaju nejaky cas na stavanie. Mam nejaku dovcu koncom roka nahlasenu tak som zvedavi ci mi juce lu schvalia a kolko mi cez nu ostane casu na skladanie.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: "V detskom sne" - Nová Baňa (9.5. - 21.8.2015)
« Odpoveď #3 : 17. Marec 2015, 11:23:30 »
No - mame 1 a pol mesiaca do zaciatku nasej dalsej velkej vystavy, tak po zimnom spanku je cas pustit sa do prace! Okrem toho, ze by sme si mohli povedat kto chce co vystavit (co tentokrat nepovazujem za prioritu) by sme si mohli ujasnit koncepciu vystavy a mobilaru.
Ako som uz svojho casu naznacil, bolo by fajn nase vystavy trochu niekam posunut. Mame k dispozicii v podstate 5 miestnosti a chcel by som, aby sme to nejak systematicky rozdelili, cize nie systemom ako doteraz - podla tematiky. Nakolko budeme prvykrat vystavovat aj historicke drevenne LEGO, bolo by fajn usporiadat celu expoziciu do casovej osi. Cize prehliadka by sa zacala vitrinkami do povedzme 60. rokov, nasledovalo by par modleov zo 60. rokov, nasledne by sli 70. atd. A v danej sekcii by boli rozne temy spolu, cize mesto, Technic, vlaky. Je to iba napad, je to nieco nove, mozno by stalo za uvahu to skusit. Zaujimavy je aj Akim spominany napad co sa nainscenovania samotnych modelov tyka.
Dalsia vec ktoru by sme mali zacat urychlene riesit su uz spominane bannery a infomaterial. Tu ani ja nemam celkom jasno, ako by som si to predstavoval. Idealny by bol asi banner na roll-upe, co je ale najdrahsie riesenie. Zas investujeme do toho len raz. Dalsimi moznostami su mensie stojanceky (ako na noty), alebo zaliata A4ka a prilepena na sklo (najlacnejsie riesenie). Proste aby ludia vedeli, na co sa pozeraju. Texty k tomu viem vypracovat ja, len ide o sposob prezentacie.
Tiez som rozmyslal o nejakych pozadiach k niektorym expoziciam. Napriklad Fabuland. Vdaka Janickovi to mame kde dat spravit, len potrebujeme grafika, ktory by nam tieto pozadia vyrobil (SkiFi? Gentleman?).
Zisiel by sa nam aj dalsi reklamny banner, nakolko mavame aj viac vystav naraz. Vyrobit ho opat vieme dat cez Janicka, len ide o to, ci chceme rovnaky ako mame, alebo si navrhneme novy? Ak mas navrh na nejaky pekny reklamny banner TatraLUGu - kludne daj vediet a mozno prave TVOJ navrh zrealizujeme! ;) OK, na zaciatok tolko a ocakavam (hlavne od vystavovatelov) zvysenu aktivitu. >:D Cas plynie...

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: "V detskom sne" - Nová Baňa (9.5. - 21.8.2015)
« Odpoveď #4 : 17. Marec 2015, 12:45:32 »
Mne by sa pozdávala ta zaliata A4ka na skle prilepená viac ako ten stojan, lebo keď to bude za sklom a model bude pol metra-meter vnutri tak to tam nemusia všetci vidiet prečitať.
K mojim trom modelom čo pojdú na tu výstavu, chcem spraviť stručný popis, nejaké zaujímavé informácie a aj nejakú fotku skutočnej predlohy.
« Posledná zmena: 01. Apríl 2015, 15:20:19 od Administrator »

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: "V detskom sne" - Nová Baňa (9.5. - 21.8.2015)
« Odpoveď #5 : 17. Marec 2015, 13:50:42 »
Pre mensie sety by uplne stacil takyto stitok polozeny vedla modelu. Stacilo by uviest cistlo setu, rok, pocet dielov.
Pre MOCi by to mohlo byt podobne... uvedeny pocet dielov, cas stavania (ak autor eviduje), meno autora, nazov diela atd..pripadne sa da spravit aj mensi opis.
Pred tyzdnom som zacal pracovat na stitokoch pre drevo, ale havaroval PC tak zacinam znovu.
Pre obraz Oleho som kupil dva klip ramy A4 kde do jedneho dam jeho fotku, co bola predlohaa  do druheho dam strucny zivotopis oleho..Ale v tomto pripade by bolo lepsie mat opis na stojane (ako na tie noty).
Pre MOCi vychazdajuje z realnej stavby by tam tiez mohla byt aj prilozena fotka original budovy (to je len navrh)
Co sa tyka banerov, som za aby bolo take ako som videl v LV. Aj tak malokto to bude citat, kazdy bude cumiet za sklo. Ale som za, aby sme vzdelavali verejnost prestrednictov akejkolvek formy


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: "V detskom sne" - Nová Baňa (9.5. - 21.8.2015)
« Odpoveď #6 : 17. Marec 2015, 14:00:24 »
Stitky k modleom by som velmi nechcel riesit. Esteticky to neposobi dobre pri exponatoch. navyse ked bude scenka z Paradisa napriklad, tak by nemalo vyznam kazit scenku 10 stitkami ku kazdemu setu. Lepsie je dat jednu zaliatu informacnu A4 na sklo, kde by bol popis o co sa jedna. Pri MOCoch sa uz da uvazovat o nejakej informacii ku kazdemu MOCu. Ale tiez som proti stitkom pri stavbe z estetickeho hladiska. Kua, musime si uz dat zalezat a robit to na trochu vyssej urovni.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: "V detskom sne" - Nová Baňa (9.5. - 21.8.2015)
« Odpoveď #7 : 17. Marec 2015, 15:02:12 »
Ku sériovým setom v dioráme by sa to dalo poňať ako hra. Niekde mimo setov (na skle, pod hranou stola/vytríny,.. ) by bol zoznam s číslom, rokom, veľkosťou, názvom/popisom a deti by sa ich mohli pokúsiť podľa toho nájsť v scénke.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: "V detskom sne" - Nová Baňa (9.5. - 21.8.2015)
« Odpoveď #8 : 17. Marec 2015, 15:14:47 »
Ku sériovým setom v dioráme by sa to dalo poňať ako hra. Niekde mimo setov (na skle, pod hranou stola/vytríny,.. ) by bol zoznam s číslom, rokom, veľkosťou, názvom/popisom a deti by sa ich mohli pokúsiť podľa toho nájsť v scénke.

Len kto by im potom prezradil spravne odpovede? ;)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: "V detskom sne" - Nová Baňa (9.5. - 21.8.2015)
« Odpoveď #9 : 17. Marec 2015, 15:23:36 »
Tak je to len hra nie suťaž o ceny. Tj stači hned veďla popisov dať riešenie - vytlačenú fotku vitríny s popisom čísel. Akurát sa to dá do nepriehladného plastového zakladača na A4 (napr., samozrejme sa dajú spraviť aj krajšie verzie), kto chce si nadvihne vrchný list a má riešenie.

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: "V detskom sne" - Nová Baňa (9.5. - 21.8.2015)
« Odpoveď #10 : 17. Marec 2015, 19:24:49 »
Reagujem k výzve: keď mi povies ako veľká scenéria a aká tematika dokazem pripraviť.
ja osobne prispejem tentokrat s city nejaké baraky a space mtron. K dispo je aj sandceawler zo SW a nejaké SW roboty a stihacky. Castle odomna nebude nestiham radšej spravim mtrona.
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: "V detskom sne" - Nová Baňa (9.5. - 21.8.2015)
« Odpoveď #11 : 17. Marec 2015, 20:14:40 »
Pokial ide o scenérie ,o čom tam treba informovať ? Aké témy by sme zrobili aby to nebolo o dvoch setoch a pár figúrkach.
Do tejto kategórie by pasovalo M-tron, SW Hoth ,SW Tatoine.. . V tomto prípade koment určite treba o čo beží (y)
A taktiež clasic town  k tomu patrí ,ale i koment k tomu ? Netuším načo . .

Pokial ide o veľké MOCy .Tu určite foto na porovnanie je  (y) + základné údaje o diele ale i o reálnej predlohe.
Pri paliho autách základné parametre či zaujímavosť. Pri stavbách i niečo z histórie.

Pokial ide o históriu lega .Tu je komentár nutný rozložiť napr. po 10 rokov a pri každej dekáde dať kus z historie aby ako sa menilo lego si návštevník prečíta pri exponáte. Určite nikto nebude stáť pri banneri a čítať ,keď može si oči vyočiť na legoooo!!

Zhruba -drevené-plastové-prvé lego kocky- stavebnice- maersk spolupráca s legom- atd. . .Kedy prišlo duplo a technic a iné témy . ..
Nedávať nič tématické ale typické pre ten čas.To je ono (y)

Keď sa chceme posunúť ďalej chce to naplánovať čo kde bude a mať to v digitálnej podobe .Čiže podorysy zo základnými rozmermi a kto kde bude.Napríklad sme sa bavili o miestnosti s umeleckým dielom ktoré tam má ostať ,ale my ho ta nechceme,kôli priestoru.Posunula sa táto požiadavka muzeu ? (Jak to dopadlo?)


« Posledná zmena: 17. Marec 2015, 20:17:12 od Buďo »

Odhlásený jz77

  • Príspevkov: 110
Re: "V detskom sne" - Nová Baňa (9.5. - 21.8.2015)
« Odpoveď #12 : 17. Marec 2015, 21:49:49 »
Ja sa tiez priklanam k popiskam velkosti A4.Jednotny design.Malo byt tam byt logo Tatralug,priestor na foto predlohy,a popis predlohy a modelu..
Zalaminovat a prilepit na sklo,a kde to nebude mozne tak do nejakeho stojanu. http://www.qex.sk/images/uploads/d2dc849b0544959982c662a2451d21ee.jpg

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: "V detskom sne" - Nová Baňa (9.5. - 21.8.2015)
« Odpoveď #13 : 17. Marec 2015, 22:22:33 »
Len taky nastrel...

Odhlásený jz77

  • Príspevkov: 110
Re: "V detskom sne" - Nová Baňa (9.5. - 21.8.2015)
« Odpoveď #14 : 17. Marec 2015, 22:34:18 »
Pribklizne taketo nieco by to malo byt.No,myslim si ze logo a foto predlohy kusok mensie,a radsej viac popisu.