Autor Téma: Technic  (Prečítané 218773 krát)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Technic
« Odpoveď #735 : 30. Január 2020, 17:44:02 »
zial sa Lego .. a hlavne ...technic coraz viac stava len otazkou modelov pre snobov a cenovo nedostupne lego nadsencom. sety bliziace sa 4 kilam si uz bezny ludia nemozu dovolit a aj keby na ne naskrabali tak tolko za to uz nevysolia.. ja som skoncil uz pri chirone o minuilorocnom mega stroji uz ani nehovorim...Tak ale to je sila trhu, ked su za to ochotni platit ini ludia tak ich dlhorocny zberatelia uz vobec nezaujimaju...kde je ta hranica, kedy uz to bude cez? Kolko ste ochotny vysolit za set.. to ze z 2-3 tisic suciastok je minimalne  300 - 500  malinkych pinov za menej ako cent nikto nevidi? vacsinou je prepracovany len ten najvyzsi model a ten je neskutocne predrazeny.. keby aspon tie mensie za nieco stali , aby mali radost aj deti a zberatelia... ale toto uz nie je o hracke...napr motorka.. preco  je cenova hladina opat viac a dvojnasobna oproti modelu spred 2-3 rokov?

ten rast cien je dany aj tym ze robia coraz vacsie modely... minuly rok najvacsi technik set, rok predtym najvacsi lego set vobec UCS falcon- v tomto rebricku pekne vidiet, ze z top 20 najvacsich setov drviva vacsina vysla len v poslednych rokoch:
https://www.stonewars.de/die-groessten-lego-sets/
a cenova politika sa robi podla zapadnych trhov, a oni fakt neriesia, ze ci stoji lego 100 alebo 200 eur, maju uplne inu kupyschopnost...
my to vieme trochu zmiernit tym, ze cihame na zlavy a vyhodne ceny...
klucove je nech sa drzi pomer cena / vykon - tam nenapadne dvihli cenu "zakladneho" velkeho modelu z 230 na 250, co nahodili pri all terrain trucku 6x6 a teraz uz je to normalna cena a stoji tolko aj novy 42114 volvo dumper - pritom je to taky nic moc model, co neohuri, a nema clovek potrebu ho ani kupovat... modry all terrain truck mal aspon taky wao efekt...
cenovo najviac uleteli pri porsche a najma pri chirone - 370e je prilis vela za technic set co nema ani motor ani vela funkcii...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #736 : 30. Január 2020, 18:05:01 »
42114 volvo dumper - pritom je to taky nic moc model, co neohuri, a nema clovek potrebu ho ani kupovat... modry all terrain truck mal aspon taky wao efekt...

Tak ja mam presne opacny nazor - Volvo Dumper je fajn a modry truck  :vomitsmall:

cenovo najviac uleteli pri porsche a najma pri chirone - 370e je prilis vela za technic set co nema ani motor ani vela funkcii...

Tak Lambo ide v ich slapajach. >:D

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #737 : 30. Január 2020, 19:09:29 »
Až na tie preliezky z detského ihriska je nové Volvo pekné.

Toto by teoreticky mohlo v budúcnosti smerovať k nejakému väčšiemu (možno spoločnému?) projektu?

Nieje mi jasné, ako to mysliš. Čo konkrétne si predstavuješ?
Na tej scénke nieje moc čo vymýšlať: dá sa bager, 2 žeriavy (42009, 42082 ?) okolo neho, ako držia rameno, a pristavený kamion s radlicou.

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #738 : 30. Január 2020, 20:17:05 »
trošku odbočím od noviniek
Balazs Kiss z RacingBrick skompiloval neúplne dáta čo dostal od TLG s tými z komunity a spravil zoznam blokov z Powered Up aplikácie a ich významu/použitia
krátky popis
https://racingbrick.com/powered-up-code-block-guide/

rozšírený zoznam
https://racingbrick.com/powered-up-code-block-guide-full/

Odhlásený jaro.marek

  • Príspevkov: 122
Re: Technic
« Odpoveď #739 : 30. Január 2020, 20:26:20 »
Až na tie preliezky z detského ihriska je nové Volvo pekné.

Nieje mi jasné, ako to mysliš. Čo konkrétne si predstavuješ?
Na tej scénke nieje moc čo vymýšlať: dá sa bager, 2 žeriavy (42009, 42082 ?) okolo neho, ako držia rameno, a pristavený kamion s radlicou.

Sám neviem ako si to predstavujem. Len sa mi páči slovo "dioráma".  Zatiaľ to nemám ani v hlave, bola to len jedna myšlienka. A že spoločný projekt nemusí byť len Micro či NanoCITY, ale kľudne by mohol byť aj Technic. Dohodnúť tému (scénku), rozsah, mierku (šírku), kto čo postaví. Teda ak by bol záujem. Ja viem že som zatiaľ nič poriadne nepostavil, ale možno práve preto - aj pre mňa by to bola výzva.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Technic
« Odpoveď #740 : 30. Január 2020, 21:59:08 »
neviem ci skresluje fotka, ale to volvo s mi zda byt nejake neproporcne - moc vysoke, male kolesa...uvidime, ako to bude v reale, ale zatial nic moc...no v porovnani s modrym truckom urcite lepsi pomer cena/vykon imho...

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #741 : 31. Január 2020, 00:34:09 »
Asi by som si radšej zajazdil na originále  >:D lepšie ako reklamy na civilné autá

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #742 : 09. Marec 2020, 09:45:59 »
Kukajte na toto:

Trenčín - Mierové námestie - pizzeria - a v prázdnom výklade:

ila_rendered

ila_rendered

:)  ???  8)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #743 : 09. Marec 2020, 09:49:43 »
Taka masina ma velku spotrebu ;)

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Technic
« Odpoveď #744 : 30. Marec 2020, 12:00:31 »
Ten novy charger z Fast and Furious mi trochu pripomina Paliho MOC z minuleho roka. Vizualne je ten Paliho krajsi, ale poladit sa to bude dat. Som zvedavy, co z toho nakoniec vylezie z hladiska funkcnosti a pomeru cena/vykon. Zatial to vyzera OK a zda sa, ze to bude mat aj pruzenie.

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #745 : 30. Marec 2020, 15:16:59 »
už aj oficiálne
https://brickset.com/article/49577/first-fast-furious-set-revealed!

42111 Dom's Dodge Charger
1077 dielov
USA $99.99 / DE €99.99



« Posledná zmena: 30. Marec 2020, 15:18:37 od papluh »

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #746 : 01. Apríl 2020, 11:26:35 »
Pekne spravené auto. Jediný problém mám s tými nehodiacimi sa kolesami.

Je tu trochu nuda, tak dám malý offtopic.
Sranda bola tá tuzingová mánia na Slovensku a v Čechách čo zapričinili tie prvé filmy

Dám jednu príhodu z mnoha...
Stál som na zastávke na autobus pri gympli, a dosť ďalších ľudí okolo. Prejazd ďalej na Námestie sv. Anči bol len pre busy. Autá mali zákaz v tom smere prechádzať. Čakám čakám, ...a zrazu to prišlo! Z mosta sa rýchlo a zbesilo prirútil škodovkársky gang, 2 kúsky starých embéčiek dolepených, dogitovaných a okridlovaných. Za volantom namachrovaní burani so svojimi buchtami na vedlajšom sedadle. Oni vedeli, ze tade neprejdú, ale zbadali hlúčik ľudí ako čaká na autobus, tak samozrejme zabočili k nám, nech tam predvedú show, že oni majú vlastné vytunené fára a my sme lúzri... Všetky oči so zastávky na nich. Basy im duneli, mračítka sa mračili, nálepky na tých čerepoch som nestíhal rátať (No Fear na okne mi ale neušla pozornosti), vzadu na kapote regál na zavárané uhorky, výfuk ala hrdzavá rúra na kachle .... Cez zákaz si netrúfli, tak museli sa hned otáčať - ale to bol od začiatku ich plán, aj keď sa tvárili "akože prekvapene".  Pridali plný plyn a ja že im motory vypadnú. Odpich ako smetiarske auto! Odbočili na električnú a ešte minutu bolo počut brkot, viac im to hučalo než išlo. A ja som sa rehotal ako nepríčetný...Presne takto sa to vtedy stalo!

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: Technic
« Odpoveď #747 : 01. Apríl 2020, 12:01:17 »
Tiež mi tam tie kolesá nepasuju. Radšej by som ho prijal ako Creator expert. Napríklad takto nejako.
https://rebrickable.com/mocs/MOC-38752/Jeka_Jackson/doms-dodge-charger/#info

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #748 : 02. Apríl 2020, 09:36:56 »
Našiel som túto porovnávajúcu fotku z mustangom. Vyzerá, že sú v rovnakej mierke, budú k sebe pasovať.
A tie kolesá z mustanga sa úplne hodia na chargera.

ila_rendered

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: Technic
« Odpoveď #749 : 02. Apríl 2020, 10:51:13 »
no pjekny low rider muscle car....paci sa mi, ze tam dali klasicky technic motor pod kapotu....linie ma ako podla  orginalu...drsny svalovec...len na moj vkus ho mohli este trochu odtechnikovat ako napr. Land Rover....je to take dost surove..spatne zrkadielka trochu interier zveladit...ale inak paradka ako zivy (y)