Autor Téma: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS  (Prečítané 184674 krát)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #660 : 13. November 2020, 17:20:57 »

A tapiri zaprah...


To si robia srandu? Creator kone a obycajny castle fig?

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #661 : 13. November 2020, 21:24:13 »
Chlapík už popri recenzii spravil aj návod na alternatívny model
https://www.boonebuilds.com/building-instructions/castello-fortificato

a postupne to aj stavia (na pokračovanie)
https://www.youtube.com/watch?v=_mTObCiH8l0

Inak je to chlapík čo skončil v americkom LEGO Masters na 2. mieste a robil pre BL AFOL program to historické požiarne auto.

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #662 : 13. November 2020, 21:59:45 »
Ten jeho B model nie je moja šálka kávy, ale skôr čakám či ho niekto postaví tak že bude akoby za zašlej slávy... Bude tam asi treba veľa dielov na dokončenie do stavu ako za nova...  ;)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #663 : 13. November 2020, 22:32:00 »
To by musel zacat od zakladu. Lebo Koloseum v casoch svojej slavy bolo biele, cervene, modre... len nie Tan. ;)

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #664 : 15. November 2020, 11:27:11 »
Na kostkách jsem našel spekulace o novém moduláru, má stát - už tradičních v poslední době - 200€.

Já roky doufám v Policejní stanici, ale když si vezmu jaké veletoče dělalo TLC s hračkovými policejními sety, tak nevím nevím....

Ale bylo by to hezké. Buď "četníci" nebo nemocnice.

No jsem zvědavý. Ač ex-knihkupec, bývalý modulár s pidi krámečkem mě nezaujal :(

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #665 : 16. November 2020, 08:48:00 »
To by musel zacat od zakladu. Lebo Koloseum v casoch svojej slavy bolo biele, cervene, modre... len nie Tan. ;)

iste to muselo byť veľkolepé, ale som rád že sú tu ešte stále pamätníci toho obdobia  ;D ;D ;D

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #666 : 16. November 2020, 10:06:10 »
tak bolo to spomenuté v tom designer videu  >:D
ale za tú cenu tam mohli pridať aj diely na historický B model   :P

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #667 : 21. November 2020, 12:01:38 »
Colosseum sa mi na prvý pohľad zapáčilo  :) Ten tvar sa podaril pekne .
Predpokladal  som ,že to zmršia . Pačia sami že dodržali že tu a tam je čosik rozpadnuté /neopravené.
Čo sa farebnosti týka to ,taká istá dilema , ako keď staviam podla fotiek ktoré sú v rôznych svetelných podmienkach.
Pri západe/východe slnka je to bližšie tan  .Na poludnie je to skoro white a pod mrakom light bluish grey . Na Wiki som sa dočítal že je postavené z ružového travertínu .
Predpokladám ,že určite niekto zvažoval použiť namiesto tan farby sand red / medium nugat / nugat  (a dalsie okrove farby ci ich kombinaciu)ako väčšinu Colossea.
Lego si zvolilo tu jednoduchsiu cestu a zvolilo tan a pritom má ine farby ktoré by sa hodili ,i ked len v stopovom množstve ako podciarknutie toho , že to x krát opravovali a nemali šancu zohnať identický matroš  ;)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #668 : 23. November 2020, 10:13:48 »
Kytica a Bonsai. Zaujimave sety - hlavne bonsai sa mi paci. Pekne sa hodi k Budovmu bonsaiu a Sylmer sa mozno tiez potesi tejto novej serii Botanical Collection. ;) Su tam tusim aj nejake nove diely (spodne listy na kytici?).

« Posledná zmena: 23. November 2020, 10:36:01 od KLF »

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #669 : 23. November 2020, 11:23:07 »
wau, vyzeraju pekne a zaujimavo  (y), kvety sa mi pacia trosku viac, to si asi dam aj na stol


Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #670 : 23. November 2020, 11:29:28 »
Tak toto sa podarilo. Vyzera to luxusne .Neviem co sa mi paci viac (y)
Ked som staval svoj binsai o taketo nieco mi islo, skratka realizmus :)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #671 : 23. November 2020, 11:30:40 »
zaujímavý rozhovor s dizajnérom Mike Psiaki-m ohľadom nového ECTO-1
https://brickset.com/article/54887/interview-with-mike-psiaki-designer-of-10274-ecto-1

Už vedia aké auto bude aj na 2022  >:D
Auto vyvíjali ešte podľa pôvodného ECTO-1 keď nebolo jasné aké modifikácie budú v novom filme.
Rozmýšlali aj nad alternativnymi modelmi ako ECTO-1a (z GB2) ale spraviť čierno-žlté značenie po bokoch by znamenlo prekopať celý model pri zmene.
Oproti produkčným autám sa pri filmových zameriavajú na definujúce prvky ktoré idú občas na úkor proporcí. Napr pre ECTO-1 je to červený pásik po bokoch.
Nové predné sklo bolo nutnosťou a budú sa snažiť o to aj v budúcnosti (uznal že DB5 by pomohlo).
Volant mal byť už v Mustangu ale nestihli práce na tom diely.
ad minifigúrky - auto spadá do línie vozidiel z Creator Expert aj keď uznáva že rovnaké 18+ značenie ako Batwing s figúrkami môže byť mätúce. A bez originálnej 4ky hercov by to bolo nedostatočné a potom s novými hercami až moc veľa (asi nutnými lebo licencia na film).

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #672 : 23. November 2020, 11:39:07 »
Kytica a Bonsai. Zaujimave sety - hlavne bonsai sa mi paci. Pekne sa hodi k Budovmu bonsaiu a Sylmer sa mozno tiez potesi tejto novej serii Botanical Collection. ;) Su tam tusim aj nejake nove diely (spodne listy na kytici?).
K tomu Bonsaiu sa vytvoril rozruch, že TLG vydalo takýto set, kým Tento Bonsai je na Lego Ideas momentálne "in review". Byť jeho tvorcom, asi sa rozlúčim s tým, že sa to stane reálnym Ideas setom.

zaujímavý rozhovor s dizajnérom Mike Psiaki-m ohľadom nového ECTO-1
Tu je tiež rozhovor, ale s DVOMA dizajnérmi! :D

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 392
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #673 : 23. November 2020, 22:25:52 »
kytica aj bonsai veľmi vydarené... si ich asi budem musieť časom vyskladať  :P

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #674 : 25. November 2020, 11:40:55 »
POZOR ! Tak dle promobricks bude opravdu novým modulárem  policejní stanice !  C:-) C:-) C:-) Tak to jsem fakt zvědavý, jestli to je pravda,  snad ji neodfláknout a bude stát za to ! A vzhledem k tomu, že do modulárů dávají historická auta, předpokládám, že tam bude nějaká pěkná hlídková "amerika". jednu takovou už měli u Kwi-e-martu který jsem si nechal uniknout :(

Teď jen aby to nebyla jen planá spekulace ! Ale vzhledem k tomu, že LEGO zase policejní sety jede, tak proč by nebyl i policejní modulár ? :)C:-) C:-) C:-)