Autor Téma: Napodobeniny  (Prečítané 204824 krát)

Odhlásený smirec1

  • Príspevkov: 143
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #750 : 03. Júl 2020, 18:48:53 »
Takze takto: v prvom rade by som URCITE neurazal tych (a aj mna), co si kupia stavebnicu z Ciny a prirovnaval ich k zlodejom bicyklov!
Ak niekto urobi nejaky model a predava navod, tak len uplne naivny si moze mysliet, ze to niekto iny nepouzije na vlastne ucely.
A je zaujimave, ze ked kupim model od cinanov tak ma prirovnavate zlodejovi bicyklov.
A ked vy kupujete Lego sety v 50% zlavach, tak tiez okradate predajcov lebo predavaju pod cenu...vtedy sa tiez prirovnavate k zlodejom bicyklov?
A to uz ani nehovorim, ze ceny Lega isli hore dvojnasobne ale kvalitarov z vyroby asi vyhodili.
Farebnost, lamanie dielov, velakrat stahovanie setov lebo az zakaznici si vsimnu, ze je navod zly....
Ale beriem to, ze sme vselijaki...a respektujem aj tych (a je ich vela), co nedaju dopustit na politiku Lega ani ked sa budu predavat uplne predrazene sety (co su uz aj teraz) a po roku sa kocky zacnu lamat a auto cervenej farby bude z desiatich odtienov...lebo je to bozske Lego
« Posledná zmena: 03. Júl 2020, 19:03:48 od smirec1 »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #751 : 03. Júl 2020, 19:32:09 »
Evidentne nemá význam argumentovať faktami tak skončím len pri jednom.

Ty nielenže nie si ochotný oceniť (peniazmi) prácu niekoho iného peniazmi - pritom to nieje žiadna korporácia ale jednotlivec, kreatívny fanúšik LEGO čo tomu venoval desiatky hodín - ale ty nie si schopný priznať že je to niečo nemorálne že ho niekto okradol o jeho dielo a profituje z nej.  A zbabelo sa skrývaš za to že to bol niekto iný, nejaký Číňan  a že ten človek je vlastne naivný a ty si z obliga. A ešte peniazmi podporuješ tých zlodejom a vytešuješ sa aky je to pekný model.

Nie to nieje ako zlodej bicyklov, to je ako človek ktorý kúpi super lacný bajk niekde na bazoši aj keď mu všetci dokážu že je to jasná zlodejina a aj tak sa ešte z neho vytešuje a chváli online

Evidentne si v tomto nenapraviteľný a nemá to význam s tebou ďalej diskutovať. Len vedz že propagácia ďalších ukradnutých setov tu bude dopĺňaná o to komu ich tí Číňania ukradli.

PS: Či predajcovi je bližšie 50% ceny a preč za 2 dni, alebo blokované miesto na regále 2 týždňe za 75% ceny je len jeho slobodná obchodnícka vôla. Nikto ho nenúti. Tesco dalo sety do -25-30% také že reselleri o ne ani nezavadili a ... za 1-2 týžne boli aj tak preč. Takže proti-argument úplne odveci.
« Posledná zmena: 03. Júl 2020, 19:45:22 od papluh »

Odhlásený smirec1

  • Príspevkov: 143
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #752 : 03. Júl 2020, 20:43:12 »
Mas pravdu

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #753 : 04. Júl 2020, 16:50:43 »
jasne že má pravdu, papluh, amen. Lego je drahé preto, lebo sú ľudia za tým adekvátne ohodnotený, kdežto čínsky zlodeji duševného vlastníctva, ukradnú, poriadne nezaplatia výrobu a zhrabnú iba zisk pre seba.

Vykrádajú už aj nás, a ani sa nenamáhajú to aspoň postaviť a nafotiť, na hulváta si buchnú na autorskú fotku / render svoje logo a šup do predaja aha:

muffinov roadster https://www.aliexpress.com/item/4001147878058.html?spm=2114.12010612.8148356.65.49b45c9ewZyl6N

a moj Land Rover https://www.aliexpress.com/item/4000563074202.html?spm=a2g0o.detail.1000014.4.49f15910XfeHnX&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.128125.0&scm_id=1007.13338.128125.0&scm-url=1007.13338.128125.0&pvid=d59d9655-4696-4f46-9c1a-921d113590ce


Odhlásený smirec1

  • Príspevkov: 143
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #754 : 04. Júl 2020, 17:14:17 »
To je model podla tvojho navodu? Ako sa dostali k navodu? A ked si im pisal, co ti odpisali?

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #755 : 04. Júl 2020, 20:33:07 »
Chce sa mi  :vomitsmall:

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #756 : 09. Júl 2020, 10:49:30 »
Takto sa to robi! (y)


Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #757 : 09. Júl 2020, 22:31:32 »
Súhlasím, aj keď som proti napodobneninám, ale za tie roky môžem potvrdiť, že nie je nad tlačené dieliky. Samolepky stoja za prd.

Odhlásený smirec1

  • Príspevkov: 143
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #758 : 10. Júl 2020, 10:13:03 »
Tak toto je huuuusteee!!!!!
Tieto modely sa vydarili....
https://www.feliciars.de/2019/08/skoda-fabia-combi-135-cobi-24571/

Mam chut si ich kupit

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #759 : 10. Júl 2020, 10:41:07 »
Takto sa to robi! (y)

(Odkaz na prílohu)

Potlac pekna, aj licuje, len by ma zaujimalo, ako ten diel pripevnis na plate 2x4...ja viem, ze bez tych vybrati je to krajsie, no straca sa univerzalnost, co sa zvykne vycitat LEGU. Tu to ale zjavne nevadi, vid aj tie Skodovice.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2027
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #760 : 10. Júl 2020, 12:34:24 »
Tak toto je huuuusteee!!!!!
Tieto modely sa vydarili....
https://www.feliciars.de/2019/08/skoda-fabia-combi-135-cobi-24571/


kokso to ani nevyzera ako stavebnica na prvy pohlad...
samozrejme je to za cenu jednorazovych velkych dielov, ale mozno tu by som to toleroval, lebo je to za cenu vysokej vernosti na malom priestore... ked si pozriem tie hnusne velke skla na kokpitoch city lietadiel, tak radsej take nieco v speed champions...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #761 : 10. Júl 2020, 16:18:28 »
no tie diely prídu ževraj v jednom sáčku spojené https://youtu.be/EBEENV7D_yI?t=452 som zvedavý či sú aj lepené alebo nie. To aj vysvetluje tú potlač, niekto v Poľsku má brigádu spájať diely a potom idú na potlač v kuse.

Inak čo sa týka výrezov, staršia verzia toho Panzera ešte používala také vyrezané wedge plates
http://xcatalogues.cobi.pl/instrukcje/ww2/2459-cobi/

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #762 : 10. Júl 2020, 16:31:13 »
Koki sa tu dohadujete, ci je, ci nie je a dobre viete ze som zberatel COBI. Samozrejme, ze zlepene nie su. A tie wedge maju aj take, aj take - zalezi kde ake potrebuju (to je, co?!). Uz sa budem opakovat, ale u 100-dieloveho auticka je tych specifickych dielov 5. Zvysnych 95 su klasicke Bricky, Plate, atd. Ale to tu uz nik nespomenie ze COBI ma aj kadejake dieliky, ktore LEGO nema! Takze aka nepouzitelnost COBI dielov?! LEGO podstatne viac pouziva nepouzitelne diely (ked si odmyslim celu Technic radu, kde su same liftarmy, panely a beamy, ktore nemaju so systemom LEGO nic spolocne), tak tie hnusne vlakove diely, lietadlove diely a kadejake Super Heroes a Super Mario diely su uz maximalne mimo misu! A ked postavim vedla seba karikaturu na auto zvanu Speed Champions a auticka od COBI, tak nie je o com! Kazdopadne odporucam kazdemu kto si tu hlada kadejake trapne vyhovorky na COBI, aby si raz vyskladal Speed Champions a COBI a potom sa mozeme porozpravat. Poprosim aj samolepky lepit. Ze COBI ziadne nema?! :o Ako to?! Ze ma potlacene diely a Speed Champions 36 samolepiek, ktore sa ani nedaju presne nalepit a potom to vyzera akoby to lepilo 4-rocne decko?! :o To je nefeeeer! NECH ZAKAZU COBI! :oldman:

Prihlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #763 : 11. Júl 2020, 07:03:48 »
No ja si v prvom rade myslim, ze tema cobi nema byt v tomto vlakne. Primarne vzniklo kvoli cinskym kopiam, kde vykradnu lego sety a tie bohapusto skopiruju. Ak je zaujinavy Moc tak sa tiez neunuvaju kontaktovat autora.
Cobi je ale ina tema..robia si svoje modely a podchytili temy ktore Lego nema...vojnove..tanky lode lietadla.
 A teraz aj tieto auta, ktore su naozaj ovela vernejsie ako vacsina lego setov.  Takze ak to niekto chce kupit tak zavisi len na kvalite dielkov a ako to do seba zapada. A povedzme si ako je..aj v tomto uz lego dobehli ak ho uz aj nepredbehli...nie je to cinsky plast co sa lame ako kedysi.takze cobi je vydareny konkurent lega a nie jeho plagiator. Robi pekne sety dostupne masam a nie predrazene...ako lego...hoci som technic positiv..naco je mi set ako chiron ci sian za 350e?  Neda sa s tym hrat ani nic.. je to krehke a ak sa s tym male dieta hra tak sa to rozpadne a to nehovorim o tom ako by dospelak nad nim stal a bal sa o model.. proste vacsina lega uz nie je pre deti a o hrani ale aby si to dospelak vystavil vo vitrinke...a to sa mi nepaci...nenam ani jeden set cobi...ale pacia sa mi a rozhodne by som ich nezatracoval.
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 396
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #764 : 11. Júl 2020, 10:14:26 »
Fábiu Cobi dostal syn, obliny vyzerajú dobre, zadné bočné okná sú ako  nálepka cez dva diely. Zrkadielko je na takej stopke (plate1x1), to sa odlomilo hneď prvý deň. Neviete, či posielajú náhradné diely zdarma? Je to položka za 0,00€, mohli by to dávať 4 ks bonus náhradné.. Máme to tu stále zložené bokom, lebo nechcem kontaminovať zásoby dielikov týmito, aj keď, asi by pasovali