Autor Téma: IDEAS  (Prečítané 260028 krát)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: IDEAS
« Odpoveď #495 : 01. Jún 2017, 16:22:50 »
Tento set určite kupujem. Top set za posledné roky.
presne tak, po dlhej dobe je to poriadne lego a určite sa z toho dá postaviť ak kadečo iné, lebo dielikov obsahuje dostatok. tiež na d nim budem uvažovať.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #496 : 07. Jún 2017, 09:40:30 »
Je to už nahodené na LEGO Shope, zatial sa akurát dajú pozerať obrázky :D
https://shop.lego.com/en-AT/Old-Fishing-Store-21310

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: IDEAS
« Odpoveď #497 : 07. Jún 2017, 10:39:52 »
hmm tak tomuto asi neodolam a tento setik si budem chciet zaobstarat.....je to hrave, farebne, napadite s kopou moznosti... to je LEGO set s velkym "L"  (y)

.. Velke plus (y) ta strecha je uzasna
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený Artemis

  • Príspevkov: 217
  • Zberatel hlavne Castle
Re: IDEAS
« Odpoveď #498 : 07. Jún 2017, 15:15:37 »
Super. Z mojho pohladu najkrajsi a najlepsi IDEAS.

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: IDEAS
« Odpoveď #499 : 08. Jún 2017, 09:52:38 »
.. Velke plus (y) ta strecha je uzasna

stale viac a viac sa mi pacia modularne domy a mozno toto je cesta ako s nimi zacat. Zial starsie uz sa predavaju za astronomicke ceny.. aj ked.. je medzi nimi velky rozdiel. cim to je, ze niektore su vzacnejsie ako ine? co sa tyka obsahu a poctu dielikov su predsa vsetky tieto velke sety porovnatelne. ked to clovek zbiera tak by chcel asi vsetky z danej serie.. nevyslo ich zase tak vela, aby sa to nedalo..preto si marne lamem hlavu nad tym, preco niektore stoja aj dvojnasobok druhych... alebo sa vyrabali v mensich nakladoch a teda niektorych vyrobili viac a tak su lacnejsie?
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #500 : 08. Jún 2017, 09:57:12 »
stale viac a viac sa mi pacia modularne domy a mozno toto je cesta ako s nimi zacat. Zial starsie uz sa predavaju za astronomicke ceny.. aj ked.. je medzi nimi velky rozdiel. cim to je, ze niektore su vzacnejsie ako ine? co sa tyka obsahu a poctu dielikov su predsa vsetky tieto velke sety porovnatelne. ked to clovek zbiera tak by chcel asi vsetky z danej serie.. nevyslo ich zase tak vela, aby sa to nedalo..preto si marne lamem hlavu nad tym, preco niektore stoja aj dvojnasobok druhych... alebo sa vyrabali v mensich nakladoch a teda niektorych vyrobili viac a tak su lacnejsie?

je to jednoduche - cim starsi modular, tym drahsi, nic viac nic menej. Lebo cim starsi modular, tym menej resellerov ho nakupilo do zasoby (kedze pocet resellerov za posledne roky rapidne stupa), zaroven dlhsi cas na vypredanie zasob od resellerov, to vsetko kumuluje nerovnovahu medzi ponukom a dopytom a teda zvysuje cenu. Vymyka sa akurat Town hall, ktora ale skoncila necakane skoro (po 2.5 roku, hoci modulary ziju aj 5 rokov) + bola trochu vacsia ako ostatne.

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: IDEAS
« Odpoveď #501 : 08. Jún 2017, 10:03:53 »
cloveku citlivejsiemu k ochrane zivotneho prostredia vsak isto neunikne jeden malicky detail.....bednicka a v nej sulky dynamitu. Lov ryb dynamitom by mala byt celosvetovo zakazana technika lovu ryb a teda v rybarskom obchode by nemali tie sulocky byt na predaj  :oldman:

ale to je len detailik, ktory si hadam nik z greenpeace nevsimne lebo sa hned zacne do Lega obuvat, ze podporuje nicenie koralovych utesov a nehumanny sposoby lovu ryb  >:D

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #502 : 08. Jún 2017, 10:07:01 »
cloveku citlivejsiemu k ochrane zivotneho prostredia vsak isto neunikne jeden malicky detail.....bednicka a v nej sulky dynamitu. Lov ryb dynamitom by mala byt celosvetovo zakazana technika lovu ryb a teda v rybarskom obchode by nemali tie sulocky byt na predaj  :oldman:


je to inak - to je dom rybara z blizkeho vychodu, a ten dynamit nie je na lov ryb, ale na ine ucely - a kedze sme tolerantni k vyznavacom inych kultur a hodnot, tak je to uplne v poriadku... hlavne ze ryby budu nedotknute...

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: IDEAS
« Odpoveď #503 : 08. Jún 2017, 10:15:34 »
 ;D ;D ;D

Ani som si ho nevsimol inak, tolko detailov milych tam je.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #504 : 08. Jún 2017, 11:47:20 »
Rybarsky domcek je fakt pekny set a kiez by bolo takych podstatne viac! Ale nieco mi tam chyba. Mozno je to kusok vody. Ako tu uz niekto spomenul - polovica domu mohla byt umiestnena na vode a na pylonoch. Kazdopadne pre mna zatial ostava najkrajsim setom tohto roku Saturn V.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: IDEAS
« Odpoveď #505 : 08. Jún 2017, 14:39:49 »
Rybarsky domcek je fakt pekny set a kiez by bolo takych podstatne viac! Ale nieco mi tam chyba. Mozno je to kusok vody. Ako tu uz niekto spomenul - polovica domu mohla byt umiestnena na vode a na pylonoch. Kazdopadne pre mna zatial ostava najkrajsim setom tohto roku Saturn V.
To som ja písal, že to je na jednej úrovni všetko aj ulica, kde je vchod aj akože morské dno pri odlive, mohli to na časti dvihnúť o jeden - dva bricky a mohla byť aj voda. Ale inak je všetko OK.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #506 : 04. Júl 2017, 10:13:05 »
Startovacia rampa k Saturnu V. Bolo by fajn podporit, len asi su male sance, ze to prejde u TLG, nakolko podmienka je vlastnenie rakety. Ale tak podporenie projektu nic nestoji. ;)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #507 : 04. Júl 2017, 10:35:13 »
Hlavne nespĺňa pravidlo o príspevkoch nadväzujúcich na existujúce Ideas modely. V podstate sa to má k Saturnu tak ako sa mal GBHQ ku Ecto-1 a okolo ktorého vznikol ten poprask.

Na druhú stranu, aj keď je šanca malá, tak hlasovaním aj za stratený projekt im ukazuješ záujem, najmä ak to bude rýchle a ľudia dajú realistický najvyššiu cenovú hladinu.

Ktovie, záujem o Saturn je veľký a 2019 sa blíži...

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: IDEAS
« Odpoveď #508 : 04. Júl 2017, 15:37:37 »
ale za jeden den 6k videni a k tomu slusny support, to jak?  :blank: :o :oldman:

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #509 : 03. August 2017, 16:05:42 »
V aktuálne zverejnenom výbere vyhral návrh...
Loďky vo fľaši a aj odložený Voltron sa koná
https://ideas.lego.com/blogs/a4ae09b6-0d4c-4307-9da8-3ee9f3d368d6/post/f20a58da-a8fd-4a2c-a0db-3a094de6fe21