Autor Téma: IDEAS  (Prečítané 262931 krát)

Odhlásený Artemis

  • Príspevkov: 217
  • Zberatel hlavne Castle
Re: IDEAS
« Odpoveď #345 : 06. September 2016, 13:35:47 »
Regol som sa tam a zahlasujem, ked tak pekne prosis  :D

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #346 : 16. September 2016, 21:40:01 »
Recenzia Caterhamu

Narozdiel od Porsche to má potlačené brzdové disky  >:D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #347 : 17. September 2016, 00:04:17 »
Hej... potlacene brzdove kotuce, ktore nie je vobec vidno - naco? Co mne na tomto modeli vadi, je evidentne kratky razvor a vacherlata predna cast, citliva na kazdy dotyk. Ale samozrejme ho chcem do zbierky.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #348 : 17. September 2016, 11:42:50 »
Na tomto modeli možno nebudú moc vidieť, ale aspoň sa dostanú do zásoby a do ponuky na BL pre ľudí čo ich využijú neskôr.

čo sa týka toho čumáka, tu je vidieť upevenie http://www.brickjournal.com/view/article/483/  Pokiaľ tan nieje problém s kvalitou dielov, tak 4 study by to mali udržať, síce nie na zdvíhanie celého modelu ale mali. Na Chrobákovi a pod sú diely upevnené aj na menej. Uvidí sa naživo.

ad rázvor, podĺa porovnania dole sa mi to nezdá až také zlé (napr Chrobák je oveľa viac proporčne mimo), zaujímavé je ako spravili sklon tej kapoty posunitím prednej osi hore o plate. Takto zboku ten spodok nevyzerá pekne. Ale osobne neviem ako spraviť také roztvorenie bez spáry, jedine zboku maskovať cez tiles.
A somotný pomer - originál 3100x1575 a LEGO 280x140, takže aspoň maximá sú v pomere.
« Posledná zmena: 17. September 2016, 11:51:34 od papluh »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #349 : 17. September 2016, 15:30:14 »
Na tom videu co si sem dal, je aspon 2x vidno ako sa cumak dost hybe aj pri jemnom dotyku toho chlapika. Ci to nejak nemotorne chyta... neviem. Co sa proporcii tyka, tak aj na tych Tvojich fotkach je jasne vidno, ze ta motorova cast je proporcne kratsia ako by mala byt. Vidno to aj na vyfukovom potrubi. Inak skoda, ze vyfukove potrubie nie je chromovane. Ale zas treba pochvalit pouzitie potlacenych dielov miesto samolepiek.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #350 : 17. September 2016, 15:54:02 »
Mne sa tá vidí rovnaká, ak je niečo kratšie tak je to tá časť s chladičom pred prednou nápravou. A ešte je väčší nastupovací výrez.
Zvyšok je podla mňa očný klam spôsobený "tlstými" blatnikmi. Vpredu to uberá minimálne jeden stud s viditeľnej dĺžky kapoty. Taktiež je kvôli tomu posunutý ten výfuk. Autá v prekryve sú vycentrované na osi náprav.

Treba dúfať že časom keď nebude čo inovovať napr na Snowsppederi mk5 a pod tak prídu aj chrómové diely naspäť  >:D

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: IDEAS
« Odpoveď #351 : 17. September 2016, 17:44:51 »
Mali to spraviť podľa originál predlohy čo spravil chlapík. Otáčanie kolies a všetko ako má byť. Potom by som povedal že to v Legu konečne nedoje*****. Ale to by som chcel asi fakt veľa. A pritom na to majú. Radšej by som si zaplatil za premakaný model ako tento kinder prd.

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: IDEAS
« Odpoveď #352 : 17. September 2016, 22:00:21 »
aj pre mna je to sklamanie oproti tomu co navrhol ten chalan. Berem ze asi tam mal labilne tie casti ako zatacanie kolies a ine veci ktore zniesla fotka, ale urcite sa to dalo nejako vyriesit, skoda. A tiez sa mi zda ze trup je kratsi.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #353 : 18. September 2016, 12:21:28 »
Sarielova recenzia - píše tam, že ten čumák sa hýbe, ale pritom 17:14 to zaň drží a točí kolesom a neupadne. Snáď to bude len vôla tým, že je to na hinge.)
« Posledná zmena: 18. September 2016, 12:26:22 od papluh »

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Re: IDEAS
« Odpoveď #354 : 21. September 2016, 08:31:15 »
predpokladam, ze ten caterham sa nebude dat u nas ziskat bezne v predaji  (n) tak len dufam ze par kuskov zaparkuje aspon na bricparku.sk.... 8) ?

Odhlásený BRICKPARK

  • Príspevkov: 37
  • ex-webshop
Re: IDEAS
« Odpoveď #355 : 21. September 2016, 14:55:21 »
Ano, samozrejme. ;)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #356 : 21. September 2016, 20:41:02 »
ževraj je to originál, kým boli len figúrky tak som to netipol, ale hentakého Nowhere Man-a mohlo vymyslieť len LEGO  ;)



Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 618
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: IDEAS
« Odpoveď #357 : 30. September 2016, 10:16:55 »
pozeram si sety co su v Review a to fakt sa tam moze dostat aj takyto set? https://ideas.lego.com/projects/147876

0 kreativita proste 5 figov - zeny NASA.

Odkedy sa spravil ten Research set tak sa tam nakopilo tolko "napadov" cisto setov zameranych na zeny nie na lego a kreativitu ale na zeny .. odpad.  Nemam nic proti nim ale to moze lego robit v ramci nejakej inej aktivity ze zacne publikovat speci minifigy roznych osobnosti Historie ale v ideas by som ocakaval nominacie ktore splnaju podmienku kreativity a taketo minifig packy su v podmienkach pridavania navrhov jasne uvedene ze nebudu schvalovat.

------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2027
Re: IDEAS
« Odpoveď #358 : 30. September 2016, 10:40:09 »
Tie zeny NASA su totalna sprostost, ktora nema paru... kebyze to su aspon realne osobnosti kozmonautiky, ktore kazdy pozna (armstrong, gagarin a pod), tak budiz - i ked ako pises, bez kreativity, len figy. Ale vybrat len zeny nasilu, to je hovadina. Zial TLG ma obcas take zachvaty politickej korektnosti ci ekologickeho myslenia, tak tato sprostost asi prejde... Co bude nabuduce, cernosi z NASA, alebo gejovia z NASA, aby sme boli maximalne politicky korektni?

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 618
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: IDEAS
« Odpoveď #359 : 30. September 2016, 10:47:34 »
presne .. ocakavam tu sadu neznamych cernochov a gejov .. iank naopak bysom uvital mozno nieco z naozajstnej vedya Historie .. figurke Einsteina, Aristoteles, Newton atd ... ale tiez nie v IDEAS proste ako seriu 16-18 minifigov a kludne tam moze byt aj zena a cernoch ;)

Navyse ten set podsuva taku nebezpecnu myslienku ze zlte hlavy = beloch a cernosi maju cierne ...
« Posledná zmena: 30. September 2016, 10:50:59 od SkiFi »
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space