Autor Téma: CITY  (Prečítané 143358 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
CITY
« : 13. September 2012, 21:44:38 »
Asi prvy obrazok setu na rok 2013. Modre Trains sklo!!! Koxo, este biele by mohli spravit, to potrebujem ako sol ! A zoznam setov.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: CITY
« Odpoveď #1 : 13. September 2012, 22:20:55 »
a zase, fire, fire, fire :( tak snad sa na to aspon bude dat pozerat.

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: CITY
« Odpoveď #2 : 13. September 2012, 22:42:05 »
Ja by som prijal niečo ako nákladnú loď alebo tak :), proste prístav v City

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: CITY
« Odpoveď #3 : 14. September 2012, 00:57:01 »
s tymi poziarnikmi je to uz mega-trapne... su kazdy kazducky rok a pre istotu 5-6 setov, kazdy rok tu mame stanicu, lod, nejake auto atd atd... pri takejto frekvencii fire setov by si clovek myslel, ze ich je v beznom zivote plne mesto, ale clovek ich nevidi aj cely rok... nechapem tuto posadnutost TLC poziarnikmi.. este pochopim policajtov (aj tak to uz prehanaju), co moze byt zaujimave pre deti, ale poziarnici? na druhej strane TLC vyrazne ignoruje bezne povolania ako lekari (clovek ich stretne pocas roka 100x viac ako poziarnikov), a pod.

Odhlásený leggina

  • Príspevkov: 73
Re: CITY
« Odpoveď #4 : 14. September 2012, 10:34:16 »
Mesje, požiarnici sú v každom ohľade "political correct" hračka. Na celom svete sú rovnakí, zachraňujú ľudí a majú húkačky a sirény hú hú hú - malí chlapci to údajne milujú. No tak trapošina, ale bohužiaľ. Si len zober pre akú pučacinu boli napadnuté sety Friends... Nemocnica, zdravotníctvo - problém - či dať červený kríž, či červený polmesiac, či tú neutrálnu modrú eskulapovu paličku...nehovoriac o tom, že čo keď sa detičky budú hrať na eutanáziu... Ad policajti - tiež dosť politicky nekorektné... detičky by mohli byť animované k násiliu - biť a mučiť za legovými mrežami väzňov, všakáno. Ale policajtov deti milujú, tak im je dopriate aj napriek kritike, veď treba vidieť aj kladné stránky, že, veď polícia v demokracii zvyčajne nie je tým, čím je v totalite...Letisko - ach, nákladná vec, a ako sa zahráš s letiskom? No teroristi, únos lietadla a tak...navyše ďalšia nekorektnosť .... kerozín je drahá záležitosť,ďalej poškodzovanie životného prostredia, treba učiť deti, že nadmerné a zbytočné lietanie stojí nielen peniaze ale ničí našu mater zemeguĺu. Zoo to sa môžu ozvať ochrancovia zvierat, že zoo je týranie... benzínová stanica - fuj benzín je drahý, tuším aktuálne už drahší ako cena legového benzínu na stickeri tej poslednej z roku 2007, domčeky - to je pre chlapcov statické- a navyše napr. pošta? Však tie sa všade rušia, pošta je v tejto dobe zastaralá vec. Banka? Ako sa deti hrajú s bankou? No jedine vykrádačka, to neni zas kosher. Vládne budovy - to by bola novinka, ale na čo to? Každý by chcel byť politikom : dělat a nic nedělat - nedělat a vydělat, takých chytrákov je dosť aj bez toho, aby sa to učili už od detstva. Kostoly a mešity ani nespomínam. Hrady a lode - nikdy nebudú prekonané modely z 80-ych rokov... Čo ešte tam ostáva? Jaj - supermarkety chýbajú ako soľ ... lenže zas chlapcov to nebaví, že. A tiež sa dá akčne so supermarketom hrať len tak, že niekto tam kradne. Ešte by bolo fajné aj napr. múzeum, ale tam čo sa nahráš ako decko? Tiež len chytať zlodeja. Doplnkové sety ako stromy nehrozia, trend je stavať stromy z dielikov a nie mať hotové kusy. Proste - fakt im ostávajú len tí požiarnici...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: CITY
« Odpoveď #5 : 14. September 2012, 10:50:27 »
Tak ja nesuhlasim s tym, ze by nemohli byt verejne budovy, zdravotne stredisko, skola, posta, obchod, holicstvo, novinovy stanok, predajna aut, atd... Napada ma aj pohrebna sluzba, ale OK - to uznavam, ze by bolo pre decka morbidne. >:D

Odhlásený leggina

  • Príspevkov: 73
Re: CITY
« Odpoveď #6 : 14. September 2012, 11:04:18 »
Ten celý môj príspevok bol myslený komplet ironicky ;) Samozrejme že si viem predstaviť kadejaké sety, townová drogéria, trafika-tabak, erotický salón, stávková kancelária, vymáhačská firma, nejaké tie biele goliere a burza, detektívna kancelária, azylový dom, liečebňa drogovo závislých, psychiatrický ústav, krematórium, piťevňa, útulok pre opustené zvieratá, nočný bar a go go, galéria, knižnica, škola, školka, daňový úrad atď. ale nič z toho iste nehrozí :),

...a ešte ma napadá, že by možno prešiel malý obchodík s trhovníkmi predávajúcimi umelohmotné bio-produkty, keď už všetko majú v rukách koncerny, nech je aspoň zdanie, že človek má na výber :) a zberňa separovaného odpadu...keď už tých smetiarskych áut je navyrábaných celá paleta  :) človek by aspoň mal kam dávať poničený lego odpad ...
« Posledná zmena: 14. September 2012, 11:31:13 od leggina »

Odhlásený LANDSER

  • Príspevkov: 153
Re: CITY
« Odpoveď #7 : 14. September 2012, 15:04:14 »
Moje deti chcú len požiarnikov ani ninjago ich nezaujíma.

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: CITY
« Odpoveď #8 : 14. September 2012, 20:49:16 »
Tak kedy konečne vydá LEGO aj nejakých požiarnikov?!?! Prípadne policajtov?!

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: CITY
« Odpoveď #9 : 15. September 2012, 09:10:06 »
Leggina, ale touto argumentaciou v pohode polozis na lopatky aj poziarnikov, ved to evokuje same zle veci - pyromanov, zhorene deti atd  :D
Chapem ze niektorych tem je viac kvoli tomu ze sa s tym da viac pohrat, ale co je vela to je vela - poziarnici mi nejako nesedia ako nieco, na co sa hra kazde decko - hraju sa casto na policajtov a zlodejov, ale na poziarnikov si ani raz nepamatam, ze by sa niekto hral... urcite sa tak niekto rad zahra, ale islo mi o to, ze to je proporcne neprimerane k inym setom - napr. v porovnani s lekarmi je poziarnych setov snad 100 ku 1 - ale pochybujem o takomto pomere popularity tychto tem u deti... divne je to aj ked sa to zobere podla jednotlivych setov - kazdy rok (alebo kazdy druhy rok) je aj poziarna lod - no ja som taku v realite snad v zivote nevidel. Za to som videl kopu inych zaujimavych lodi, ktore lego neda ani po X rokoch - napr. nejaka pekna jachta. Rozhodne castejsi jav ako poziarna lod obsypana striekackami...
a po tom, co vysli monsters s ich ozivenymi mrtvolami z hrobov, uz v pohode obstoji aj pohrebna sluzba :-)

Odhlásený Morandi

  • Príspevkov: 146
Re: CITY
« Odpoveď #10 : 15. September 2012, 10:49:17 »
je aj poziarna lod - no ja som taku v realite snad v zivote nevidel.

Tak v primorskych krajinach je to v pristavoch dost bezny jav. Sam som ich uz niekolkokrat videl nazivo.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: CITY
« Odpoveď #11 : 15. September 2012, 16:18:10 »
Tak v primorskych krajinach je to v pristavoch dost bezny jav. Sam som ich uz niekolkokrat videl nazivo.

Ale aj v tych primorskych krajinach clovek vidi 100x viac jacht ako poziarnych lodi...

Odhlásený leggina

  • Príspevkov: 73
Re: CITY
« Odpoveď #12 : 16. September 2012, 21:22:35 »
Mesje, ale to robí aj tá farba. Decká milujú červenú farbu na hračkách. Niektorým to ostalo i do dospelosti...že áno, namiesto požiarnikov komu srdce neposkočí keď vidí červené ferrari  :)

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: CITY
« Odpoveď #13 : 16. September 2012, 23:28:47 »
Niektorým to ostalo i do dospelosti...že áno, namiesto požiarnikov komu srdce neposkočí keď vidí červené ferrari  :)

Čo červené ferrari??? Ale, červené podvazky....  ;D  :P

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: CITY
« Odpoveď #14 : 16. September 2012, 23:47:02 »
Mesje, ale to robí aj tá farba. Decká milujú červenú farbu na hračkách. Niektorým to ostalo i do dospelosti...že áno, namiesto požiarnikov komu srdce neposkočí keď vidí červené ferrari  :)

no cervene ferarri a cerveni poziarnici, to je sakra rozdiel... najma ked k tomu cervenemu ferrari sa pridaju aj tie podvazky :-)