Autor Téma: 10182 - Cafe corner  (Prečítané 5609 krát)

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
10182 - Cafe corner
« : 30. Marec 2012, 17:13:45 »
Nazdar LUGaci... Dal som si tu namahu (ci potesenie?) a poskladal som postupne sest existujucich modularnych domov... Zatial v kolekcii chyba ten siedmy - najnovsi a najvacsi (aspon zatial) - radnica... Uz by som ju aj mohol mat, ale cele to zlyhava na finaciach momentalne, takze snad casom...

Recenzie sa zameraju iba na hotovy model, kedze krabice od mojich setov uz davno nevlastnim a nemozem teda nafotit vsetko pekne poporiadku od rozbalenia cez pocitanie vrecusok, prve listovanie v navodoch, triedenie dielikov a skumanie tych zaujimavych ci jedinecnych, postupne skladanie modelu atd...

Zacnem pekne poporiadku od zaciatku - prvym z tejto serie je rohovy dom s nazvom CAFE CORNER.

Nazov: Cafe corner modular house
Katalogove cislo: 10182
Rok vydania: 2007
Pocet dielikov: 2056
Minifigy: 3 ks

Pohlad na hotovy model z vtacej perspektivy.:

ila_rendered

A tu pohlad z perspektivy cloveka (AKA minifigu) - v prizemi sa nachadza kaviaren, hlavny vchod na rohu s portalom je vstupom do priestorov kaviarne:

ila_rendered

Pohlad na priecelie napravo od hlavneho vchodu - uplne vpravo je vstup na schodisko veduce na prve poschodie do priestorov hotela:

ila_rendered

Pohlad na priecelie nalavo od hlavneho vchodu - prizemna presklena cast je vlastne cela stenou kaviarne:

ila_rendered

Tu je blizsi pohlad na vezicku na rohu budovy:

ila_rendered

A este blizsi detail vezicky - v oknach sedia kamenne papagaje, o poschodie nizsie na oknach vikierov zase sedia kamenne zabky - hotova kamenna ZOO:

ila_rendered

Detail rohovej fasady s vikierom a zabkou:

ila_rendered

Tu je blizsi pohlad na detaily priecelia prveho a druheho (podkrovneho) podlazia:

ila_rendered

Detail dvoch vikierov druheho - podkrovneho - podlazia - i s zabkami:

ila_rendered

Tu je detail dlazby ulice a poulicneho osvetlenia - tento motiv dlazby mozeme v malych obmenach vidiet na chodniku pred kazdym modularnym domom, rovnako sa pred kazdym nachadza jedna takato poulicna lampa - vdaka tomu domy krasne nadvazuju jeden na druhy nielen fasadou, ale i chodnikom:

ila_rendered

Tu je detail dlazby pred kaviarnou spolu so stolikmi a slnecnikmi:

ila_rendered

Kto si vsimol, ze dlazobne kocky v tmavej sivej farbe (po odstraneni stolikov a stoliciek) tvoria napis CAFE? Ja som si to vsimol az po dlhsej dobe:

ila_rendered

Detail strechy s ozdobnou rimsou a kominom:

ila_rendered

Tu vidiet bocne a zadne steny domu - nie su nicim zaujimave, kedze dom ma plynulo nadvazovat na susednu stavbu:

ila_rendered

Takto sa jednotlive budovy spajaju - jednoduchy system dvoch ciernych TECHNIC-pinov:

ila_rendered

Detail hlavneho vchodu do kaviarne umiestneneho na rohu budovy - ten ozdobny portal je vytvoreny z minifigovskych lyzi:

ila_rendered

A detail bocneho vchodu na schodisko do hotelovej casti domu - opat zaujimavo rieseny portal:

ila_rendered

Na zaver serie fotiek exterieru detail stitu s napisom HOTEL - sklada sa z 88!!! dielikov:

ila_rendered

Pohlad na stit z druhej strany vsak prezradi maly nadostatok - napis je zkadlovo otoceny (vidiet to sice iba vdaka pismenam E a L):

ila_rendered

Takze tolko k exterieru, v druhej casti sa kukneme aj na interier a dalsie detaily domu...
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: 10182 - Cafe corner
« Odpoveď #1 : 30. Marec 2012, 17:17:28 »
Preco sa vlastne tieto domy volaju modularne? To preto, ze jednotlive podlazia sa skladaju samostatne a ukladaju sa jednoduchym sposobom na seba, a teda je mozne kedykolvek nakuknut do interieru ktorehokolvek podlazia domu.

Takto vyzera CAFE CORNER rozdeleny na jednotlive "moduly":

ila_rendered

Takmer celu plochu prizemia tvoria priestory kaviarne - ale je to vlastne kaviaren? No je, iba bez interieru - prvy z modularnych domov proste interier nemal - asi dizajneri TLG chceli stvarnenie interieru ponechat na zakaznikoch a ich fantazii, Zaujimave su vsak aj pouzite farby. Na prvy pohlad je budova kombinaciou hnedej, bezovej a tehlovo cervenej, avsak na prizemnej casti domu tieto farby vlastne ani nenajdeme - je tu dominantne svetlosiva kombinovana s tmavosivou a tmavomodrou:

ila_rendered

Blizsi pohlad dovnutra kaviarne - v pravej casti budovy vidiet schodisko do hotela:

ila_rendered

A este jeden pohlad na schodisko:

ila_rendered

Snad jedinym zaujimavym detailom v kaviarni je tato stena s naznakom ozdobneho pasika:

ila_rendered

Tu je pohlad na presklenu celnu stenu kaviarne - z tohto pohladu vidiet, ze prostredne sklo su vlastne "tajne" druhe dvere veduce priamo na terasu kaviarne:

ila_rendered

Tu su "tajne" dvere otvorene:

ila_rendered

Hlavny vchod umiestneny na rohu budovy pri pohlade zvnutra:

ila_rendered

Prve nadzemne podlazie je zvonka ukazkou, aky krasny vie byt LEGO-dizajn, ak to tak mozeme nazvat. Fasada tohto podlazia je dominantne hneda a bezova, doplnena bielymi oknami. V interieri vsak okrem schodiska na druhe podlazie a zabradlia okolo schodiska z prizemia nenajdeme opat nic:

ila_rendered

Pohlad dovnutra prveho podlazia:

ila_rendered

"Diera" v podlahe pre schody zdola, zabradlie a schody nahor:

ila_rendered

Peknym detailom vnutri je zvonka ukryty belasy pasik v medzere medzi dolnym a hornym radom okien:

ila_rendered

Tenky cerveny pasik zase zdobi bocne a zadne steny podlazia:

ila_rendered

Druhe - podkrovne - podlazie s vezickou. Dominuje krasne plasticky spracovana tehlovo cervena strecha s detailnymi bielymi vikiermi so zabkami, k tomu vezicka v bezovej so sivymi papagajmi a sivou strechou:

ila_rendered

Pohlad dnu - opat prazdno:

ila_rendered

"Diera" v zemi pre schody zdola a zabradlie:

ila_rendered

Opat rozne farby na fasadnej stene medzi oknami:

ila_rendered

Samotna strecha so zdobenou rimsou a dvoma kominmi:

ila_rendered

Tu vidite, ako nadvazuju na seba schodistia na prvom podlazi:

ila_rendered

A tu to iste v podkrovi:

ila_rendered

Zaverom:

Pre zberatelov je podla mna tento dom povinnym kusom v zbierke. Dizajnovo je to - podla mojho skromneho nazoru - jedna z najkrajsich veci z dielne TLG.  Na dome najdeme mnozstvo krasnych detailov, prakticky ziadne miesto na vonkajsej fasade nie je nejak odflaknute, vsade su iba detaily, detaily a zase detaily. Proste krasa.

PROS:
- dizajn
- rozmery - plocha 32x32 studs, cez 2000 dielikov
- diely - mnozstvo zaujimavych komponentov- celkovo su modular houses zlatou banou pre MOC-arov
- sucast utesene sa rozrastajucej serie

CONS:
- cena - dnes 1000 eur a viac, napr. najlacnejsi zdroj na ebay.de si pyta za MISB 2400 eur
- dnes uz tazko zhanatelna vec
- dom je bez detailov v interieri, co trosku kazi celu seriu, pretoze vsetky ostatne domy interier maju

Nejdem set hodnotit nejakymi cislami, pretoze to podla mna nie je spravodlive. U mna vask CAFE CORNER ma obrovsku zberatelsku hodnotu.

PS: Je to moja prva recenzia vobec, tak dufam, ze aspon trochu vysla – na treti pokus.
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: 10182 - Cafe corner
« Odpoveď #2 : 30. Marec 2012, 20:58:32 »
Nooo, tak toto uz je solidna recenzia! (y) Tento set inak mam aj ja - co mi na nom vadi, ze nemal interier. Ale co uz. Ja som k nemu nastastie dosiel, ako slepe kura k zrnu za dakych 70.- €. ;)

Odhlásený dolfy3

  • Príspevkov: 79
Re: 10182 - Cafe corner
« Odpoveď #3 : 04. Júl 2012, 14:35:18 »
No mne tento modulárny dom v zbierke chýba a asi ho už mať ani nebudem kedže sa cena pohybuje tak vysoko ...
neskoro som sa dostal k legu čo už moja chyba ale stihol som si kúpiť dva krát Green Grocer tiež jeden z dosť drahých setov

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: 10182 - Cafe corner
« Odpoveď #4 : 04. Júl 2012, 16:11:32 »
Tie staré MODULARS je lepšie ani nerozoberať (po poschodí). Lebo z vnútra je to prázdny des.

Odhlásený Anatyt

  • Príspevkov: 140
Re: 10182 - Cafe corner
« Odpoveď #5 : 04. Júl 2012, 22:39:30 »
Myslim, ze len Cafe Corner bol bez interieru. Ale tak ten sa da doplnit.

Odhlásený misoku

  • Príspevkov: 294
Re: 10182 - Cafe corner
« Odpoveď #6 : 16. Júl 2012, 10:39:18 »
No mne tento modulárny dom v zbierke chýba a asi ho už mať ani nebudem kedže sa cena pohybuje tak vysoko ...
neskoro som sa dostal k legu čo už moja chyba ale stihol som si kúpiť dva krát Green Grocer tiež jeden z dosť drahých setov

Na BL ho vyskladas lacnejsie - nas vysiel modifikovany ,,potemkinovsky" - bez  vnutornych podlazi  okolo 120 eur (niektore veci ako napriklad ta strecha v dark red farbe sa nedaju kupit za rozumnu cenu - dali sme inu farbu - aj niektore ine detaily sme prisposobili podla dostupnosti a ceny) zabava je to cele dat dokopy z viacerych zdrojov postupne, urobit si dopredu zoznam a pocas stavania zistovat co si zabudol objednat a skusit to nahradit - takto to ma tiez nieco do seba

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: 10182 - Cafe corner
« Odpoveď #7 : 16. Júl 2012, 10:49:32 »
Môžeš sem dať foto toho svojho "modifikovaného" domu? Bolo by super, porovnať ho s originálom. Tiež sa rozhodujem, čo neísť tvojou cestou. Pretože 800,- EUR za tie prvé MODULARS je viac ako psychiatria (psychiatria, ale už tým nedobrým smerom).

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: 10182 - Cafe corner
« Odpoveď #8 : 16. Júl 2012, 14:09:06 »
a pocas stavania zistovat co si zabudol objednat a skusit to nahradit - takto to ma tiez nieco do seba

jj, taka prijemna zabava na dlhe zimne vecery s infarktovym zakoncenim. tiez sa mi stalo, ze som objednal zly pocet pripadne zlu farbu. ale riesil som toho viac naraz.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: 10182 - Cafe corner
« Odpoveď #9 : 16. Júl 2012, 20:29:18 »
Ja neviem, tiez som rozmyslal doplnit zbierku o Cafe corner a Market street tym sposobom, ze si to vyskladam z jednotlivych dielov, ale odradili ma tieto faktory:
a) cas a logistika - nemal by som asi nervy to cele organizovat a zhanat, zabralo by to desiatky hodin, a strata casu ma tiez svoju "cenu", co vyneguje usetrene financie...
b) zberatelska uchylka - neviem, ale mal by som pocit, ze poskladanie po castiach z roznych zdrojov nie je proste to iste, ako mat uceleny set - hoci by slo o tie iste bricky. Akoby to nebolo ono. A nehovoriac o tom, ak by clovek chybajuce diely nahradil inymi. Mal by som pocit, ze to uz rovno mozem urobit osobitny set - MOC a pomenit zrovna vsetko. Ale to by uz potom vobec neriesilo problem neuplnej zbierky...
Vedel by niekto povedat, kolko by to cca vyslo, ak by clovek chcel mat Cafe corner cely po castiach zozbierany z BL, so vsetkymi orginialnymi brickami bez nahrazok? Aj s postovnym - ktore moze byt znacne, ak by to clovek bral napr. z 20 shopov...

Odhlásený misoku

  • Príspevkov: 294
Re: 10182 - Cafe corner
« Odpoveď #10 : 16. Júl 2012, 21:58:27 »
prikladam fotku aby si mohol porovnat s originalom - je to v podstate taka verzia bez nejakych vaznych detailov. To co som postavil nieje robene za specialnym zberatelskym ucelom,  robil som to na hranie pre  deti takze som tomu prisposobil detail aj cenu - ja tie modular zjednodusujem na uroven city. Ale musim povedat, ze ma to celkom bavilo poskladat si dom, pre ktory som material zozbieral z viacerych krajin (Cechy, Slovensko, Rakusko), urobit zoznam mi trvalo jednu noc, objednat dalsiu a potom cakat na zaplatenie a postu  asi 10 dni - jasne ze priebezne som musel doplnat veci co som zabudol.  Kompletna kopia originalu by podla mna stala okolo 300,- eur, kedze na mojom dome je asi 1200 dielov a original ma  viac ako 2000 dielov a niektore v podstatne drahsich farbach.  Kazdopadne ked sa pritom bavis tak si svoj cas neuctujes.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: 10182 - Cafe corner
« Odpoveď #11 : 17. Júl 2012, 11:11:36 »
mesje:

a) toto ti az tak vela casu nezaberie. na BL si to do wanted listu nahodis behom minuty a potom uz len das zobrazit obchody, ktore dane diely maju. priznavam, ze potom vybrat z nich je zdlhavejsie, ale kedze takmer urcite nebudu vsetky diely v danom okamziku k dispozicii, je to potrebne riesit dlhsie obdobie a tym padom primerny denny cas s tym straveny az taky strasny nie je a neuberie ti vela z rodinneho rozpoctu. Celkovy bude na tom horsie samozrejme :) Ale je to relativne, ked to chces, tu chvilku denne si najdes, ked nie, zaplat kseftarom.

ja som sa vcelku obaval toho, ze ake bude finalne postovne. ale vysledky ma vcelku prekvapili. Kedze som objednaval diely asi na 4 veci naraz, tak som postovne/balne/poistne/a ine chujovinove (co si predajcovia zvyknu navymyslat) delil medzi jednotlive projekty pomerom vahy dielov. Ked sa na to pozeram spatne, tak celkove naklady na CC boli nieco malo cez 34E, na MS necely 23E. Cize ako keby clovek objednal cely set naraz.

Ak chces zistit, kolko by stali diely aktualne, dobry soft je Brickstore. Aktualne to vychadza (zapociatanim priemernych cien) na $694 (564E).