Autor Téma: Paliho STUDIO-vé modely  (Prečítané 12585 krát)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Paliho STUDIO-vé modely
« : 06. August 2019, 09:24:49 »
Som testoval ten Bricklinkový CAD-program STUDIO 2.0

Tak budem tu dávať odteraz moje kreácie v ňom vytvorené.
-------------------------------------------------------------------

Hneď prvý model som robil do súťaže na tému Jurský Park. Čiže som bol trochu v strese z termínu a z neznalosti programu. ;D
Téma bola spraviť nejakého dinosaura geneticky modifikovaného. Mohli byť rozne kombinácie zvierat, čo len koho napadlo...Sranda čo tam povymýšlali niektorý...
Z môjho nakoniec vznikol akási šelmovitý tvor.

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #1 : 06. August 2019, 09:34:33 »
Ooooo - CAD od Paliasona?! :o  To sme tu este nemali! :oldman:  No dobre je to Palo! Len este bych Ti poradil, zasadit to cez Photoshop do nejakeho realneho prostredia, lebo ta posledna fotka s ciernym pozadim nie je moc dobra.

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #2 : 06. August 2019, 09:43:48 »
hehe vitaj v kyberpriesotre lega  ;D  (y) pekna dinosaurovita šelma, vyzera mierumilovne, adoptoval by som si ju. Drzim palce v sutazi  ;)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #3 : 06. August 2019, 12:29:05 »
Diky.

To čierne pozadie je nanič, to viem. Aj keď som mal nastavené biele tak mi to tak spravilo len podlahu a horizont čierny, neviem prečo...ale nebol čas skúmať kde je problém, trebalo to poslať do terminu.

Potom až po uzávierke som miesto notebooku to skúsil na desktope renderovať, a tam to funguje normálne, biele pozadie všade.


Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #4 : 07. August 2019, 17:32:41 »
Paliosaurus Studius Plex nieje žiaden drobec , chýba mi na ňom nejaké maskovanie / farebnosť .
Tie predné nohy by chcelo trošku dlhšie ,kompozične mi nesedia ;)
Ale  (y)  (y)   bo takéto niečo v studiu vykúzliť nieje tak jednoduché .
Teším na ďalšie virtuálne i skutočné modely  :D

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #5 : 09. August 2019, 13:33:29 »
Diky.

Nejakého drobca som najprv plánoval, ale vymklo sa mi to z pod kontroly akosi...
V Studiu vo vlastnostiach modelu píše:
- dĺžka: 112 cm
- hmotnosť: 2,6 kg
- počet dielov: cez 2200

foto pre predstavu s minifigom:

ila_rendered

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #6 : 22. August 2019, 10:26:02 »
I.C.S.S. Clairvoyant

Hneď po uzávierke prihlásenia suťažných modelov do súťaže Jurský park som sa pustil do dalšieho modelu pre druhú súťaž - misia na Mars.
Trochu škoda, že ju vyhlásili ešte v čase trvania tej o dinosauroch. Čas ma tlačil oveľa viac.

Stihol som spraviť všetky 3 objekty, ktoré som plánoval - materskú loď, výsadkovú-transportnú loď a obývateľný kontajner. Ale materská loď je ťažko nedokončená, len velmi na hrubo vymodelovaná. Celý ten predok - obytná časť bola taká imrovizácia, rýchlo to nejako oplášťovať...v povodných predstavách to takto nevyzeralo.

Materská loď má 8 hangárov, v každom má výsadkovú loď, ktorá može byť naložená kontajnermi rôzneho typu. Ja som stihol namodelovať len ten obytný. Kontajner a výsadková loď ale nie sú v mierke ku materskej lodi, čiže na fotkách všetky 3 spoločne nemožem mať. Plánoval som spraviť ich mini verziu a strčiť ich do hangára...ale nestíhal som absolútne.

Kontajner bol prvý objekt z trojice, ktorý som začal robiť. K nemu v mierke potom ten Lander. Že to je zbytočne velké mi postupne začalo dochádzať. Pri skúške malej časťi hangára aj so stredovým trupom v mierke k Landeru sa mi samozrejme zatočila hlava. ::) Clairvoyanta som teda hneď nato začal robiť v menšom.

I.C.S.S. Clairvoyant
dĺžka: 270 cm
váha: 16 kg
dielov: 9950 (v nedokončenom stave)

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered


Lander
dĺžka: 57 cm
váha: 2 kg
dielov: 1625

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered


Habitable Container
dĺžka: 26 cm
váha: 0,5 kg
dielov: 595

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered


Na povrchu Marsu:

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #7 : 22. August 2019, 14:51:19 »
Namakane! (y) V reale by to bol asi pekny macek - vid 2. obrazok. :o

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #8 : 22. August 2019, 16:24:31 »
MEGALOMAN :o

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #9 : 22. August 2019, 17:09:14 »
Podarene (y) Hlavne , že myšlienka je ucelená , materká loď + lander + obytné kontajnery . Samotný  I.C.S.S. Clairvoyant ,by nebol až tak zaujímavý  ;)
Ako i sám tvorca vraví ,nieje to dokončené . Hlavne materská loď , chce to tam popridávať kadejaké rozvody , potrubia atd  ;) A veľkú nálepku  I.C.S.S. Clairvoyant ,na tie valcové veci zboku , tam to výslovne chýba. Zadné motory na ramenách . . . inšpiroval ťa Horizont udalostí (film toho istého mena) ?

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #10 : 22. August 2019, 17:39:36 »
Parádička, skutočne kolos  :o :o :o

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #11 : 22. August 2019, 18:11:00 »
Díky.

KLF: áno, skoro 3-metrový klacek!

Buďo: všetky takéto detaily čo píšeš som mal v pláne, + kopu dalších...nevydalo no  :( O pol noci som to nahrával, asi 10 hodin pred uzávierkou.... V určitej fáze sa proste musiš ZASTAVIŤ a prestať vylepšovať a pridávať nové veci. Dorobiť aspoň to čo máš, inak to do termínu nemáš šancu stihnúť. Všetko nové čo by som pridal, znamenalo znova renderovať nanovo zábery (1 pohľad = 5 až 10min renderingu) Išiel som ja radšej spať  :D

Loď "Horizont udalostí" je parádne nadizajnovaný kúsok. (y) Áno, tie motory s ramenami som bral z neho inšpiračne. Stredový tunel to má v podstate tiež tak podobne, ale u mňa to má hlavne funkciu skladiska a výmeny kontajnerov z Landerov keď sú zaparkované v hangároch. Vo filme to mali len ako prechod z obytnej časti do strojovne k tomu gravitačnemu pohonu.

Tie válcové veci z boku, to majú byť dokovacie porty, v prednej časti teda. Keby náhodou letel okolo nejaký raketoplán, tak sa možu zastaviť u Clairvoyanta na kávu.  :D

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #12 : 30. August 2019, 12:24:35 »
MEGALOMAN :o

Našiel som uloženú aj tú spomínanú prvú skušobnú verziu stredového tunela materskej lode v mierke pasujúcej k Landeru.
Iba túto nedorobenú časť, keď som dal 4x za sebou, tak to malo cez 5000 dielov... ::)

Ten program bol z toho už zadýchaný. Modelom otáčať mi šlo stále úplne plynulo, ale pri presúvaní/pripájaní dalších zoskupených objektov sa mi v tej chvíli celé seklo aj na 20 sekúnd a potom skočilo o kus dalej. Totál blbosť, na nervy, hneď som to zabalil. 

ila_rendered

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #13 : 14. Január 2020, 00:32:30 »
PRINCE OF PERSIA 2: The Shadow and the Flame

Prvý level, z mojej kedysi obľúbenej gamesy Prince of Persia 2, som obliekol do lego kabátu. Rozmýšlal som o tom už dávno, tušim aj tu na fóre niekde je o tom zmienka, že si to len tak pre seba niekedy spravím. Reálne to stavať ale neplánujem.

Tí starší z vás sa isto rozpamätajú, aká to bola vtedy pecka :oldman:


Pocet dielov: vyše 21 000
Dĺžka: 5,7 m

Modelovať som začínal od hlavnej budovy (palác, či čo to je) ,z ktorej hlavný hrdina na začiatku vyskočí cez okno. Potom postupne tie vedlajšie kisničky - tie sú skoro rovnaké, len poloha/počet okien sa menila. V polovici postaveného levelu som musel zvyšnú časť (priľahlé budovy pri móle) začať stavať do nového súboru, kôli neúnosnému a častému zasekávaniu - primŕzaniu PC pri pridávaní nových dielov.

Loď pristavenú pri móle som stiahol cudziu z verejnej galérie programu Studio. Jej zadnú časť som len trochu upravil a prefarbil, aby sa približne podobala na tú v hre. Robiť ju vlastnú sa mi nechcelo, kedže aj tak bolo vidieť len kúsok z nej.

Budovy sú veľmi jednoduché pravoúhle stavby, Tie mi viac-menej nerobilo problémy stvárniť. Najviac som sa narobil pri kamennom múre. To bola chujovinaaa...!!! Aby tie kamene neboli rovnaké a genericky v rade, v stále sa opakujúcom vzorci, tak to trebalo všeliako pomeniť. To bola jediná časť stavania, ktorá ma nebavila.

Renderované zábery prostredia som sa snažil urobiť približne rovnako, ako to bolo vidieť aj v hre - herné prostredie bolo rozdelené na fixné časti/ obrazovky, a hráč naraz videl iba jednu takúto obrazovku. Prenášal sa medzi nimi presunutím postavy hráča na hranu aktuálnej obrazovky. Obrázok sa potom „prepol“ na ďalšiu. Úplne presne mi to ale nesedí, kôli viacerím skutočnostiam: rozlíšenie 16:9 proti pôvodnému 4:3, skutočné 3D prostredie proti pôvodnému 2D kreslenému..atd...

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

Hlavný hrdina a stráže. ( s tímy dupačkami niesom spokojný :)) )
ila_rendered

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Paliho STUDIO-vé modely
« Odpoveď #14 : 14. Január 2020, 00:43:07 »
 :o :o :o :o TY KOKOS, SUPER PRACA!!! Kamo, ja som hraval este povodnu verziu zo zaciatku 90. rokov! Super hra, legenda! Ten kamenny mur by stal nervy aj mna - neznasam robit nepravidelne, nahodne sa opakujuce tvary! Zmakol si to cele perfektne! (y) (y) (y) (y)