Autor Téma: NÁPADY a RIEŠENIA: Podvozky áut, zatáčanie, odpruženie, pohon...  (Prečítané 21945 krát)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Vidíš, na tvoju som zabudol.  :) Máš ju ešte, či už je rozobraná?
Pri podvozku máš velmi malú fotku, nič detailne tam neni rozoznatelné...Tvoja je len 4x4, vidim za prednými kolesami že to máš - na 8x8 alebo 10x10 by si to rovnako riešil?

Daj sem lepšie fotky ak máš, najlepšie bez kabiny polorozobrané

Odhlásený Seebo

  • Príspevkov: 74
8x8 este asi by sa dalo ale diff by bol vpredu

Odhlásený Legman

  • Príspevkov: 86
Vidíš, na tvoju som zabudol.  :) Máš ju ešte, či už je rozobraná?
Pri podvozku máš velmi malú fotku, nič detailne tam neni rozoznatelné...Tvoja je len 4x4, vidim za prednými kolesami že to máš - na 8x8 alebo 10x10 by si to rovnako riešil?

Daj sem lepšie fotky ak máš, najlepšie bez kabiny polorozobrané
Áno stále ju mám celú.  ;D Len ostali mi na nej praskať tie triangle na rohoch (5x4 study). A rozchádzajú sa mi nápravyctak že preskakujú tie bevely. Môžem spraviť niaku lepšiu fotku toho.
A riešenie 8x8 alebo 10x10 v tejto mierke asi tak ako to mám. Len by som to musel trochu prerobiť  ;)

Odhlásený Seebo

  • Príspevkov: 74
Môj pokus o zapojenie differenciálu do nápravi

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Portálový diel maš šikovne zapracovaný, aj diff tam vošiel akurát. Ešte teraz verziu so zatáčajúcimi kolesami - to bude ťažšie.


Odhlásený Seebo

  • Príspevkov: 74
Portálový diel maš šikovne zapracovaný, aj diff tam vošiel akurát. Ešte teraz verziu so zatáčajúcimi kolesami - to bude ťažšie.
terás pracujem na zpevnení ale další krok je otáčanie

Odhlásený Legman

  • Príspevkov: 86
terás pracujem na zpevnení ale další krok je otáčanie
Len by ma zaujímalo , ako vyriešiš poháňanie toho nového diffu? :D Mal si použiť ten starší typ.

Odhlásený Seebo

  • Príspevkov: 74
Len by ma zaujímalo , ako vyriešiš poháňanie toho nového diffu? :D Mal si použiť ten starší typ.
vivod je cez vrch po príchode domov odfotím :D :D :D

Odhlásený Seebo

  • Príspevkov: 74
Zpevnená náprava z odpružením.
Pardón vývod nie vivod, a bola to fyzika ;)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Seebo, daj ešte záber spodku, ako si to spevnil. Nejaký liftarm v strede?

Na mojom podvozku som čosi porobil...

- zatial kostra konečnej konfigurácie podvozku, rozstupy kolies sú približne... +/- 1-2 study 

- uchytenie poloosí som zmenšil-zúžil, týmpádom celý ten segment (náprava) sa zúžila o 4 study.

- náboje kolies som aplikoval tie z návrhu od TOMEho z príspevku na prvej strane. Fakt super vymyslené, koleso drží pevne, a hlavne najdôležiťejšie, že os otáčanie je maximálne blízko - bližšie to už nejde  8) K ideálnemu stavu by to chcelo ešte, aby ta malinká točnica mala aspoň na jednej strane krížové diery pre pevnejšie uchytenie k ramenu poloosi.

- zatáčanie som skúšal vymýšlať roznymi dalšími spôsobmi, ale: buď to malo velké vôle, bolo to moc labilné, alebo výzorovo sa mi to nepáčilo, alebo nebolo možné zosynchronizovať (megavôle) so zadnou dvojicou náprav, ktoré tiež budú zatáčať, alebo kombinácia všetkého... Vrátil som sa k tomu čo som mal na začiatku, uvidíme... nieje to ideálne, ale bude to poličkový model, kašlem na to...to by museli byť všetky tiahla a celý ten podvozok zo železa!

- tlmiče tam ešte pribudnú, tie by mali ešte trochu eliminovať vaklanie samotných poloosí...ako hoši, na toto ked pride kabina + nadstavba, tak to bude tragédia aj s tým zatáčaním...viem o čom to je, keď som staval MAZ 537 - tá váha je zabiják! - to malo tiež nezávislé zavesenie, ale nie tak komplikované ako tatra + zatáčanie bolo cez ozubené hrebeňe, cez ktoré sa dajú pekne diferencovať zatáčacie uhly pre prvé, druhé...desiate kolesá...

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

ila_rendered

Odhlásený Seebo

  • Príspevkov: 74
Seebo, daj ešte záber spodku, ako si to spevnil. Nejaký liftarm v strede?
Nie len som to zpevnil cez diff o hornú konštrukciu.
« Posledná zmena: 12. Apríl 2018, 13:10:23 od Seebo »

Odhlásený Legman

  • Príspevkov: 86
Paliason celkom podarený podvozok  (y)  :o
Len mi tam nesedia tie beveli  ::) Mám o dosť menšiu tatru a mám s nimi problém  :D A to jej váha ani nepresiaha 1kg.
Ale ako hovoríš ,,len poličkový model" tak potom to bude v poriadku  ^-^
Inak páči sa mi to ako to celkovo vyzerá.

Aj ja by som sa späť vrátil k tatre , len momentálne stále nemám dokončený jeden projekt.  ::)

Odhlásený Seebo

  • Príspevkov: 74
Krok 2. -otáčanie  (y)
Použil som pár súčiastok z bionicle ktore som vyhrabal z lega ktoré som pekne dĺho nepoužil teras to tvorí pevné otáčanie tatry

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA