Autor Téma: KLFove CAD vytvory  (Prečítané 40706 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFove CAD vytvory
« Odpoveď #90 : 04. Máj 2019, 13:57:58 »
Aspon takto narychlo v tento pamatny den.

ila_rendered

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: KLFove CAD vytvory
« Odpoveď #91 : 06. Máj 2019, 07:04:19 »
 (y)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: KLFove CAD vytvory
« Odpoveď #92 : 06. Máj 2019, 22:20:36 »
No pekne, som tam bol veľmi dávno a sa mi to zdalo menšie.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFove CAD vytvory
« Odpoveď #93 : 04. November 2020, 15:51:00 »
Dlhsiu dobu si priebezne robim vozidla do jedneho mojho (vecneho) projektu, ale tiez napr. pre CITY mesto. Toto su Skodovky. Zvacsa youngtimery, kedze prave tie potrebujem a su aj jednoduchsie stvarnitelne. Aspon som si to myslel. Realitou je, ze aj ta najhranatejsia Skodovka vsetkych cias - Favorit - je v danej mierke tazky oriesok. Vybral som si najrozsirenejsiu LEGO mierku - Speed Champions / CITY - teda tymto smerom som tie auticka aj dizajnoval. Aj preto posobia skor ako karikatura, nez ako model. Ale u Speed Champions je to to iste. Cize - sirka karoserie 6-wide a sirka kabiny 4-wide. Najtazsie je zvladnut ten prechod medzi tymito 2 sirkami. LEGO to riesi SNOT technikami, avsak tomu som sa pre zjednodusenie chcel vyhnut. A ked som to aj skusil - vyzeralo to podla mna horsie. Mozno to len neviem robit. Takze drzal som sa zvacsa klasickeho stavania a len celne a zadne masky som (ak bolo treba) riesil SNOTom. Clovek by povedal, ze v tejto mierke je jednoduche postavit auticko. Ano, je - kym nestaviate podla realneho modelu. Potom uz je to vyzva. Dolezite je, aby priemerne znaly clovek hned vedel identifikovat o aky model sa jedna. A toto je ta najvacsia vyzva. Aj preto ma milo prekvapilo, ze tu TOME hned identifikoval Favorita! ;) (y)
Tu je teda niekolko Skodoviek, ktore mam zatial v danom stadiu pripravene. Spolu ich mam mozno raz tolko (vratane prototypov a fiktivnych verzii). Ak mate nejake navrhy, co vylepsit - kludne sem s tym!

Skoda 1000 MB a Skoda 1000 MBX

ila_rendered ila_rendered ila_rendered

Tu s najviac trapim s naraznikmi. Sem sa uz nehodia narazniky z Tiles, ale musi tu byt nieco tenke. Zatial to riesim pistolkami a do stredu medzi ne by mal ist nastrihany Bar, ci tvrda Hose.


Skoda 100 a Skoda 110R

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered

Pri Skode 100 si mozete vsimnut rozne verzie zadnej casti kabiny. Jedna verzia je so sklom, druha s C-stlpikmi. Ta druha vyzera lepsie, ale vadi mi tam ten Plate pod C-stlpikmi a zadnym oknom.


Skoda 130 a Skoda 130 Rapid

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered

Tu riesim zadne svetla - tie zaoblene Tile neexistuju v priesvitnych farbach. To by mozno nevadilo, ale je to dost velke. Takze ponukam opat 2 verzie zadnych svetiel a tretia verzia su samolepky svetiel (comu by som sa rad vyhol).


Skoda Favorit, Skoda Forman a Skoda Favorit Pick Up

ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered ila_rendered

No a toto je najvacsia vyzva. Najhranatejsia Skodovka a paradoxne najtazsie stvarnitelna! Hlavne tu zadnu cast neviem dat. TOME - 5-wide kabiny by mozno pomohli, ale bolo by to uz velmi narocne riesenie a chcem aby bol model aj pevny (nie ako Tvoja Scania - MiKeL by vedel rozpravat ;D).


Skoda 1203

ila_rendered ila_rendered

Tento model som tu v teme uz prezentoval, avsak bol to len prototyp - toto je finalna verzia.

Odhlásený kamil

  • Príspevkov: 416
Re: KLFove CAD vytvory
« Odpoveď #94 : 04. November 2020, 18:38:30 »
Z obrazkov je hned jasne o ake auta ide, podarili sa ti  :o (y)
Favorit sa vydaril menej - asi to bude tak, ako pises.

Skoda 1203 je perfektna  (y)

Skode 100 podla mna svedci zadne sklo a nie slope.

Skode 130 vyskusaj dat zadne sklo https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=57783#T=C namiesto slope.
A zadne svetla sa mi viac pacia zo 130 Rapid.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: KLFove CAD vytvory
« Odpoveď #95 : 04. November 2020, 19:22:00 »
Na to že to je v takej malej mierke, je to super!

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: KLFove CAD vytvory
« Odpoveď #96 : 05. November 2020, 08:14:22 »
René, veľmi podarené verné Škodovky  :o V tejto mierke dokonalá práca  8) (y)

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: KLFove CAD vytvory
« Odpoveď #97 : 05. November 2020, 09:40:53 »
vav! velmi pekna kolekcia skodoviek  (y). Takto komplexne uz chapem tvoj zamer a myslim si, ze nechaj toho favorita hore 4wide nech to ma totozne pravidla. Paci sa mi tento pristup skladania, je to velmi ciste, jednoduche, bez nelegalnych technik a naplna to standard pevnosti ako oficialne sety. Ja si vzdy veci komplikujem a vela krat je to na ukor pevnosti modelu, vid SCANIA pjekna ale niesmie fuknut vietor, ked som to dal do krabice tak si povedal, hmm no chlapci budu mat asi kopu srandy. (Akoze cakal som aj, ze v nedelu mi Mikel cez plot prehodi kocky v igelitke) :D.

najviac sa mi pacia 100ky a 130ky

1000 - tam mi trochu vadi ten vacsi previs predku, neviem ci sa s tym da nieco urobit, pri 100ke to mas pekne rovnake
100 - tiez sa mi viac paci bez zadneho skla, lebo original ma C stlpik bez okna, nevadi mi ten plate dole.
110R - tu vidim tiez viac variantov, dal by som tie plates na C stlpiku trans-clear ale pod predposlednym slope by som dal vo farbe, tak ako pri rapidecke

k ostatnym asi nic, este taky detail, vyuzil by som to ze su kolieska obojstranne pouzitelne, cize napr 1000, 100 a favorit v slabej vybave by mohol mat akoze plechove disky  ;) k 130  sa samozrejme hodia tie lucove disky, dokonca podobne tusim original aj mali.

PS.: este favorit sedan nebude? :D :D urcite ho mas nahodeny

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: KLFove CAD vytvory
« Odpoveď #98 : 05. November 2020, 11:37:31 »
(Akoze cakal som aj, ze v nedelu mi Mikel cez plot prehodi kocky v igelitke) :D.


Z toho, čo som videl a počul to k tomu nemalo ďaleko  >:D

A aby som nebol offtopic - 100, 110R, 130, rapid - parádne, rozpoznateľné, tých pár detailov v tejto mierke v porovnaní s origo speed champions je zanedbateľných.

1000MB - pekne, keby sa ti podarilo ešte skrátiť previsy, bolo by to top.

Favorit - tam ťažko povedať, maska aj zadok ok, ale to medzi bude oriešok, buď obetovať pevnosť, alebo neviem. Pickup z toho vychádza najlepšie.

No a pohrebák 1203 úplná špica, tam niet čo vytknúť  (y)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFove CAD vytvory
« Odpoveď #99 : 05. November 2020, 21:21:33 »
Skode 130 vyskusaj dat zadne sklo https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=57783#T=C namiesto slope.

Skusil som Kamil, ale to uz evokuje skor kupe.

ila_rendered

1000 - tam mi trochu vadi ten vacsi previs predku, neviem ci sa s tym da nieco urobit, pri 100ke to mas pekne rovnake
1000MB - pekne, keby sa ti podarilo ešte skrátiť previsy, bolo by to top.

Skratil som predok o 1 stud, cize previs som odstranil. Posudte.

ila_rendered ila_rendered

110R - tu vidim tiez viac variantov, dal by som tie plates na C stlpiku trans-clear ale pod predposlednym slope by som dal vo farbe, tak ako pri rapidecke

Nie je to zadne okno tym padom male?

ila_rendered

PS.: este favorit sedan nebude? :D :D urcite ho mas nahodeny

Tak ten bol samozrejme hotovy medzi prvymi. ;)

ila_rendered ila_rendered ila_rendered

Na Favorite som skusil novu prednu kapotu a masku so svetlami som tiez inak uchytil. Ale tak neviem... Stale to nie je ono. Najidealnejsie by tam boli Slope, ktore vyraba COBI. Seriozne zvazujem, ze pri tomto aute spravim vynimku a dam tam tie 3 COBI Slope (obr. cervene Slope). Lebo to je presne tvar kapoty Favorita!

ila_rendered ila_rendered ila_rendered


Takze dakujem vam za tipy a pripomienky! (y) Este na tom asi bude treba popracovat. Aj tie zadne svetla na 130kach este riesim, lebo nie som s tym spokojny. Mozno tam nakoniec dam fotorealisticku samolepku. O:-)
Ale pripravil som este ukazky dalsich 3 modelov. Ide o historicke specialy Skoda Motorsport:

Skoda 130 RS

ila_rendered ila_rendered

Skoda 130 LR

ila_rendered ila_rendered

Skoda 130 R/H

ila_rendered ila_rendered

Tieto su viacmenej hotove a som na ne hrdy. ;) Hlavne 130 RS sa mi dost podarila. Podla mna by kludne mohli vyjst v serii Speed Champions. ;D Mam k nim pripravene aj doprovodne a transportne vozidla, ale o tom niekedy nabuduce. ;)

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: KLFove CAD vytvory
« Odpoveď #100 : 06. November 2020, 07:43:54 »
ja som myslel tento plate, lebo na originale to okno nejde az do uplneho rohu  ;) tie motorsporty su super, ta 130 rs je fakt podarena, cista jednoducha, kludne by to mohol byt set  ;). Hehe sedan musel byt jasne  :)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFove CAD vytvory
« Odpoveď #101 : 06. November 2020, 07:55:02 »
Neviem, ci v tejto mierke by ten roh nebolo lepsie zanedbavat, aby sa zvyraznilo to bocne okno... Sak posud.

ila_rendered

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: KLFove CAD vytvory
« Odpoveď #102 : 06. November 2020, 08:35:59 »
hmm teraz som na vazkach, asi radsej nechat ako si mal, takto sa to okno dost potlacilo, no mas pravdu  :oldman:

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: KLFove CAD vytvory
« Odpoveď #103 : 06. November 2020, 09:22:30 »
Mne sa to teda viac pozdava s tym farebnym platom. Lepsie to evokuje to spodne rozsierenie stlpika, ako je to v originali. To okno mi urcite nepride potlacene.

A ta 1000MB je teraz (y)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: KLFove CAD vytvory
« Odpoveď #104 : 12. September 2021, 16:14:29 »
ila_rendered