Autor Téma: Supermarket Fresh  (Prečítané 600 krát)

Odhlásený legoholik

  • Príspevkov: 501
Supermarket Fresh
« : 01. August 2023, 15:00:03 »
taká odľahčená stručná letná recenzička... O0

Supermarket Fresh, alias obrovská mrkva  :P
Set č. 60347
Počet dielov 404
Rok vydania: vraj 2022

Včera som si v jedinom Petržalskom obchodíku s legom kúpil jeden zaujímavý set. Nikdy a nikde som si ho nevšimol, ani v katalógoch ani v predajniach....asi preto, že už city nie je už dávno môj stredobod záujmu.

Jedná sa o supermarket Fresh. Setík ma naozaj zaujal svojou farebnosťou, hrateľnosťou a aj asi tým, že obchod ako taký nie je celkom bežný lego set v city. Čo ma zaujalo a následne som o tom aj niečo čítal v recenziách...súčasťou setu je parkovisko...resp. kúsok cesty, ktorá je tvorená z lego kociek, čo je teraz novinka...kedysi to bol len jednoduchý plate s potlačou a nejakými tými slpoes (pre mňa je plate lepší) ale pokrok nezastavíš ..no...a navyše dá sa jednoducho od obchodu oddeliť a teda napr. na poličke šetríte miestom

Je tam kopec rôzneho tovaru od ovocia, zeleniny, rýb, pečiva, rôznych asi kečupov, sirupov, fialš, mlieka atď. čo naozaj fun a aj fajn.
Ako aj z nejakých tých recenzií, čo som si prečítal vyplynulo, tento set má vraj aj edukačný prvok v sebe  :oldman:....napr. je tam automat na výkup fliaš.. ekologický aktivisti jasajú  >:D.....aj genderovci  :-* môžu tiež pokojne spinkať, nakoľko je tam viac ženských figov  :-* ako chlapov O0.....navyše vraj dievčatko má na sebe tričko, ktorého potlač má byť odkazom na vlajku transgenderov (uf to som nevedel, že majú vlajku tak neviem posúdiť a pre toto som si určite ten set nekupoval ...OMG :-[)....no a navyše je tam chlapík s protetickou končatinou....čo je vraj úplne prvý krát fig s takouto umelou nohou. Je to taká ultra moderná s ktorou sa dá aj poriadne behať a v upgrejdovanej podobe ju majú aj atléti. Doteraz sme mali len ryšavcobradu teda pirátskeho kapitána s drevenou hnátou, no a potom ešte minifig v monster fighters s robotickou hnátou....

Nuž a setík taktiež oživuje malé mini elektrické autíčko opať zlý diesel a benzín  >:D a forklift alebo po slovensky vysokozdvižný vozík, ktorý láduje tovar z parkoviska priamo do obchodu cez na to uspôsobený vstupný otvor v stene  a ďalší figovia, ako chodiaca reklama na hrášok s ftipným sloganom Be- ha –pea  (y)...no parádka (y)...celkom raritkou pre mňa je aj nákupný vozík
Na streche je ďalší moderný prvok a to solárne panely...znova známa to naša ultra light eko Grétka  >:D určite jasá, keďže ropa a plyn sú zlé zlé zlé  :oldman:....a vravel som že zlé  :oldman:...
Setík je to teda veselý, farebný, hrateľný a pre deti a aj ako vidím pre nás AFOLOV poučný....

Čo mi vadí? Nuž to,  že setík nemá aspoň jednoduchú odnímateľnú strechu s aspoň s náznakom nejakého napr. ventilátora, či klimatizácie, ktorú poháňa ten solárny panel...nuž a fail je tá gumička na vyskozdvižnom vozíku....to je prúser....v neskorých 80. tkach , či v skorých devedesiatkach tam bola krásna pružinka, ktorá funguje dodnes..t.j. už cez 30 rokov no ..a gumička? Bude tu so mnou aj v roku 2050 asi už nie...ale to už asi ja tu nebudem so sebou  O0...tak a už....inak už asi nič...

Foto je z netu a len pre ilustrácu toho o aký setík sa jedná....

P.S. vedeli ste o tomto sete? Ja teda sa považujem za legomaniaka, ale fakt neviem či som ho v legokatalógu a v obchode skrátka len prehliadol alebo čo?....