Autor Téma: Architecture  (Prečítané 57310 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Architecture
« Odpoveď #75 : 23. November 2015, 23:17:40 »
Nevšimol som si ešte
21031: Burj Khalifa

ila_rendered
« Posledná zmena: 06. December 2015, 14:54:27 od Administrator »

Odhlásený Juri

  • Príspevkov: 346
Re: Architecture
« Odpoveď #76 : 01. December 2015, 10:35:02 »

Pekné balenie, podarený dizajn....len menej dielikov a asi cena skromná nebude.

http://brickset.com/article/17907/review-21026-venice

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Architecture
« Odpoveď #77 : 01. December 2015, 10:40:25 »
Na Eurobricks su Whitefangove (podla mna nie moc objektivne) recenzie vsetkych troch noviniek.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Architecture
« Odpoveď #78 : 01. December 2015, 11:41:48 »
Inak WhiteFang robil len Berlín. Ten je podľa mna celkom dobre spravený, dostal 3/5, neviem čo tam nieje objektívne.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Architecture
« Odpoveď #79 : 01. December 2015, 11:58:41 »
Ok, tak plati to na vsetky tri. Co nie je objektivne? Chyba mi tam celkove hodnotenie v style - priemerne, az PODpriemerne sety. A nie obhajovanie vsetkych nedostatkov, ospravedlnenie vsetkeho, co dizajner vyslovene nezvladol.

Berlin - len tak namatkovo - TV veza - ta gulova cast mala byt GULOVA a nie taka aka je. Tak tam dam 2 polgule proti sebe, potlacim ich okienkami a nie takto. Toto nie je ani len schematicke. Vitazny stlp - ten je tiez podla mna zbytocne zjednoduseny, aj ked sa v pohode v danej mierke dal lepsie vystihnut.

Benatky - tak uz aj v recenzii spomenute odflaknutia v style potlacenej kocky len z 1 strany (totalny fail), alebo vyobrazenie leva s kridlami ako nieco, podla coho tam leva vidi len clovek na drogach je podla mna ZAVAZNY nedostatok. Nie - on to tam ospravedlnuje a snazi sa to na humornu notu zahrat... FAIL!

NYC - to si robia prdel s tou Chrysler Building! Ved ten vrchol sa nielenze dizajnovo nepodoba, ale hlavne FAREBNE je UPLNE mimo misu a aspon farebne to zladit mohli! WTC sa v danej mierke dalo tiez lepsie ztvarnit a Sochu slobody si to pytalo v minifig meritku, hlavne ked zaklad mali uz z CMF.

Vsetky tri recenzie koncia pozitivnym hodnotenim, co je neobjektivne a zvalujem to na "darovanemu konovi na zuby nepozeraj".

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Architecture
« Odpoveď #80 : 01. December 2015, 17:08:27 »
Som to pozeral, ale je to fakt bieda, keby nebolo napísané, čo to má byť, tak len ťažko by sme hádali čo tým autor myslel...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Architecture
« Odpoveď #81 : 05. December 2015, 22:34:54 »
Ja neviem, ale v tejto mierke to mohlo byt uz mozno detailnejsie.


Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2027
Re: Architecture
« Odpoveď #82 : 06. December 2015, 14:52:21 »
tejto reedicii burj khalifa vobec nerozumiem... uz samotne vydanie tej istej stavby len po 4 rokoch je ulet, ale este ako tak by sa to dalo pochopit, keby to poriadne prekopali... ale tato chystana nova verzia je rovnako mala a rovnako nepresna ako starsia verzia... original je zaujimavy tym, ze ma kruhovo-poloblukovy podorys, a nie hranaty. Chapem limity architecture, ale potom to radsej nemali robit vobec a spravit inu stavbu, resp. urobit to detailnejsie v ramci landmarku.

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: Architecture
« Odpoveď #83 : 06. December 2015, 20:44:57 »
Začiatok konca tejto zaujímavej témy nastal vydaním setu 21050, masou bielych základných kociek za 100.000,-EUR. Odvtedy to ide od deviatim k piatim. No a zaklincovali to novými prezentovanými setmi na rok 2016... Pritom si myslím, že rôzne zaujímavé stavby mohli samostatne vydávať bez recyklácie starých kľudne do roku 2178. Z hodnotného z tejto série tak ostali už iba luxusné krabice a návody.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Architecture
« Odpoveď #84 : 06. December 2015, 20:49:31 »
 
Začiatok konca tejto zaujímavej témy nastal vydaním setu 21050, masou bielych základných kociek za 100.000,-EUR. Odvtedy to ide od deviatim k piatim. No a zaklincovali to novými prezentovanými setmi na rok 2016... Pritom si myslím, že rôzne zaujímavé stavby mohli samostatne vydávať bez recyklácie starých kľudne do roku 2178. Z hodnotného z tejto série tak ostali už iba luxusné krabice a návody.


 (y)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2027
Re: Architecture
« Odpoveď #85 : 06. December 2015, 22:27:49 »
Začiatok konca tejto zaujímavej témy nastal vydaním setu 21050, masou bielych základných kociek za 100.000,-EUR. Odvtedy to ide od deviatim k piatim. No a zaklincovali to novými prezentovanými setmi na rok 2016... Pritom si myslím, že rôzne zaujímavé stavby mohli samostatne vydávať bez recyklácie starých kľudne do roku 2178. Z hodnotného z tejto série tak ostali už iba luxusné krabice a návody.

sranda je, ze s tym zacali zaplavovat draciky, tesca a bezne retazce, pritom toto je to posledne, co by bezna verejnost kupila pre decka... stokrat viac by sa hodili winter sety, ideas, creator expert, modulary, atd. architecture ma podla mna uzky okruh zaujemcov, a ti to v draciku nekupuju...

Odhlásený Danybůjek

  • Príspevkov: 557
Re: Architecture
« Odpoveď #86 : 06. December 2015, 22:41:53 »
sranda je, ze s tym zacali zaplavovat draciky, tesca a bezne retazce, pritom toto je to posledne, co by bezna verejnost kupila pre decka... stokrat viac by sa hodili winter sety, ideas, creator expert, modulary, atd. architecture ma podla mna uzky okruh zaujemcov, a ti to v draciku nekupuju...

I tak je celkem zajímavé,  že taková Eiffelovka je na heureka.cz v TOP prodávaných LEGO produktech. Sice někde na tricatem místě, ale i tak jsem koukal.

Odhlásený Artemis

  • Príspevkov: 217
  • Zberatel hlavne Castle
Re: Architecture
« Odpoveď #87 : 07. December 2015, 16:35:13 »
Ta ta Eiffelovka je este ako-tak pekna. Povedzme...
Ale tiez som videl taketo sety uz davnejsie v Tescu, pred cca dvoma rokmi. Vtedy som LEGO znovu nezbieral a ked som to videl tak som nechapal tej cene, ze kto to moze kupovat tych par kociek za take sumy.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Architecture
« Odpoveď #88 : 26. Január 2016, 15:11:50 »
Capitol

ila_rendered


Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2027
Re: Architecture
« Odpoveď #89 : 26. Január 2016, 15:17:36 »