Autor Téma: Napodobeniny  (Prečítané 203084 krát)

Odhlásený smirec1

  • Príspevkov: 143
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #735 : 23. Máj 2020, 09:44:54 »
V celej Europe je ich plna rit

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #736 : 23. Máj 2020, 09:51:43 »
Neviem, napr. v Rakusku som sa s nimi nestretol v ziadnom obchode.

Odhlásený Toxy

  • Príspevkov: 22
    • moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #737 : 24. Máj 2020, 08:23:38 »
Neviem, napr. v Rakusku som sa s nimi nestretol v ziadnom obchode.

V Rakúsku sú Aziati zamestnanci, na Slovensku podnikatelia  :oldman:

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #738 : 24. Máj 2020, 14:39:28 »
V Rakúsku sú Aziati zamestnanci, na Slovensku podnikatelia  :oldman:
(y) ;D

Odhlásený duroduro

  • Príspevkov: 248
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #739 : 18. Jún 2020, 12:26:13 »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #740 : 18. Jún 2020, 12:31:21 »
Ty wole! ;D ;D ;D Tie kabinky vpredu su dobre! (y) ;D A vsimni si aj ze nad tou prednou castou je tiez zberac! Samozrejme nizsie ako ten na streche! ;D ;D V Cine prechadzaju troleje asi skrz masiny.

Odhlásený duroduro

  • Príspevkov: 248
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #741 : 18. Jún 2020, 12:48:39 »
to ked je designer pod vplyvom.... a alkohol to neni ... musi to byt dobry matros

ten zberac som si tiez vsimol ale speci kabina pre trpaslika je lepsi goool

Odhlásený pjaro77

  • Príspevkov: 1
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #742 : 28. Jún 2020, 08:49:45 »
Môj prvý príspevok. Chcem sa spýtať, ako je na tom s kvalitou Sluban ? Vraj je to holandská firma. Alebo čínska sídliaca v Holansku ?
Niektoré jeho stavebnice sa mi páčia, napríklad vesmírny set https://www.dvedeti.sk/space.
Zbieram hlavne vesmírne stavebnice lego, no môžu byť aj od inej firmy.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #743 : 28. Jún 2020, 13:19:46 »
Čínska firma sídliaca v Číne http://www.sluban.com.cn/en/Contact.aspx

Videl som osobne len z tých malých setov čo bývajú v supermarketoch a pod a kvalita taký stred a nižšie. Najmä figúrky sú oničom. Priehľadné dieliky niekedy úplne zahmlené, občas sa našla kocka ktorá sa musela skúšať rozne otočená lebo inak nedosadla.

Určite o triedu nižšie ako najznámejšie kópie  :-X

Pre info, bolo to tak 2-3 roky dozadu.

Odhlásený smirec1

  • Príspevkov: 143
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #744 : 03. Júl 2020, 17:04:00 »
Tak mi nedalo a objednal som si z Ciny Ford. 4000+ dielov za 70€ s postovnym. Sacia sustava, sedacky, volant a ochranna klietka v chrome. Disky kolies su metalicka mosadzna farba.
A dojmy z tohoto modelu? Nechapen ako mozu cinania taketo velke modely predavat s chromovanymi suciastkami za taku cenu....a tym padom nechapem ako moze but Lego take predrazene!
Bal som sa stavby...ale bolo to 45 sackom, vsetky ocislovane a v navode vzdy pisali, ktory sacok otvorit. Navod je univerzalny pre tento model ako aj pre motorizovany model (to som sa uz netrufal objednat nakolko som sa bal, ci budu dost silne aby utiahli takyto gigant).
Suciastky krasne do seba zapadali. Keby som dal vedla seba suciastky z Ciny so suciastkami od Lega, tak by ste ixh urcite nerozoznali...lisia sa iba tym, ze TLG pouziva logo nasuciastkach co Cina nema. Pochromovane casti su presne, a vzhladovo naozaj pripominaju chrom.
« Posledná zmena: 03. Júl 2020, 17:18:35 od Administrator »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #745 : 03. Júl 2020, 17:22:26 »
Kua, Miro - v pozadi na fotke mas fotak za par stovak Eur, ale fotit nevies! A to sa tyka viacerych tu (ze Lion a matej?). Nefotte PROTI SVETLU! Vzdy fotte tak, aby ste svetlo mali za chrbtom! Inak z tych fotiek moc nemame.
K setu samotnemu - mne sa to nejak extra nelubi. Samolepky horsie ako v LEGU. Kvalitu dielov vsak hodnotit nemozem a za chromovane diely palec hore.

Odhlásený smirec1

  • Príspevkov: 143
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #746 : 03. Júl 2020, 17:24:32 »
 :)
Chcel som fotit zrkadlovkou ale mam vybytu baterku, tak som fotil mobilom
A tiez nemam rad, ked sa foti proti zdroju svetla...a aj tak som to urobil aj ja
A nalepky su naozaj na prd lebo su tlacene na hrubsiu foliu a velmi to vidiet. Ale samotny model sa mi paci...ale to, samozrejme, vec vkusu...kazdemu sa paci nieco ine

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #747 : 03. Júl 2020, 17:52:59 »
Samotny model sa paci aj mne, ale ti cinania dizajn udrbali AFOLovi, takze to by som urcite nevyzdvihoval. Co sa ceny tyka, ked vies setrit na dizajneroch, vystupnej kontrole a spuste dalsich veci, ktore nema zmysel stale spominat, tak je jasne, preco je LEGO o tolko drahsie. Toto je proste stale dookola to iste, ako ked ludia kupuju kradnute bicykle a obhajuju to tym, ze su v obchodoch predrazene.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #748 : 03. Júl 2020, 17:58:21 »
"samotny model sa mi paci"  ... no jasne tak pome zaplatiť zlodejom  a ešte sa tým chváliť    (y)

Dúfam že ako prvý odpustok zaplatíš aspoň za návod autorovi toho MOCu, prosím https://sellfy.com/10154813997711744/p/Siw3/

Už ma to nebaví opakovať dokola
- udrbeme nápad a nezaplatíme za výtvor https://rebrickable.com/mocs/MOC-22970/Loxlego/ford-mustang-hoonicorn-v2/#comments
- necháme robiť vývoj a testovanie dielov iných, bereme hotové otestované
- neplatíme licencie ani výrobcom reálnej predlohy a dizajnu
- celý marketing a podporu dopytu necháme robiť tvorcu hračky a pre set tvorcu MOCu, my sa už len vezieme
- zamestnávame v Číne podľa ich platov a nie v Európe
- robme podľa Čínskych štandartov na výrobu
- diaľkovú dopravu riešme cez dopravcov štátom dotovaných za účelom dominancie trhu
- predávajme cez sieť online predajcov bijúcich sa o lokálne skladové zásoby a čo najmenšiu maržu aby boli v Ali-niečo na vrchu.
- jo a DPHáčka a clo boli ?

Zisk LEGO pred zdanením je cca 30%, mimochodom zdaneným v domovskej európskej krajine a nie niekde offshore, ale z katalógu to robí cca 15%. Lebo zvyšok ceny je distribúcia, veľkosklady a predaj. To je kopec ďalších ľudí ktorých to zamestnáva. Ale však nech sa páči pome všetko outsourcvať do Číny lebo je to lacnejšie. Všaj ak tá kopia Škody či BMW je tam za polovicu a jazdí to, prečo zostať len u LEGO setov ?  Ako ďalšie pome zrušiť retail, načo platiť kamenné obchody a predavačky, pome všetko online. Časť pojde za pás niekam do Amazonu a zvyšok má smolu. A ekonomika to vôbec ale vôbec nepocíti  ...

Chrómovať diely vo veľkom nieje až tak drahé oproti napr tomu bubnovému lakovaniu - ale robiť to tak aby to spĺňalo kvalitu a normy pre hračky je už niečo iné. Najmä ak je niekto neanonymná firma ktorá je "priposratá" že by ich niekto mohol čo i len žalovať. Predáva sa to tak či tak, tak prečo by riskovali.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Napodobeniny
« Odpoveď #749 : 03. Júl 2020, 18:12:50 »
 (y)

Toto dame asi kazdemu povinne pri najblizsom prihlaseni precitat aj s testovacimi otazkami ;)