Autor Téma: Kvalita pošty  (Prečítané 49357 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Kvalita pošty
« : 25. September 2012, 14:05:03 »
Mozno ste sa uz stretli s "kvalitou" sluzieb Slovenskej Posty. Ja mam tychto skusenosti za posledne roky na rozdavanie! ;) Ale jedna taka TOP, ktoru by som vyzdvihol je tato. Objednal som pred 3 rokmi z Talianska MISB Cafe Corner. Postarka pri okienku mi ho s plechovym ksychtom podala v stave, aky vidite na fotkach. ;) Na prvych 3 fotkach je stav v akom to prislo (nic som nesklbal) a na poslednych 2 fotkach je MISB krabica po odstraneni baliaceho papiera. ;) Evidentne bola zasielka niekde na dazdi (bol to januar) a cela premokla, navyse na nu nahadzali dalsie krabice a tak sa pomackala. Samozrejme som spisal reklamaciu a do mesiaca mi posta vyplatila istu cast zo sumy, ktoru som zaplatil. V konecnom dosledku som ma ten set stal cca 70.- €. ;) Vnutri bolo vsetko v poriadku - dieliky v zatavenych sackoch, navody OK. Dnes sa na tom uz len smejem, ale vtedy som bol na pokraji infarktu. ;)

Odhlásený mathy

  • Príspevkov: 34
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #1 : 25. September 2012, 14:35:02 »
 :o no takúto krabicu som este nevidel (vyzerá to ako sáčok alebo neaka taska)...ja som mal len trochu poskodene krabice zo setov 10194 a 4512  ???
« Posledná zmena: 25. September 2012, 17:47:24 od mathy »

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #2 : 21. Október 2012, 15:56:08 »
S poštou mám len jednu nepríjenosť.A to že mi prišiel balíček o rozmeroch 16x14x4 cm a pani poštárka ho skrátka prelisonala cez otvor proštovej schránky  čo  má sotva 3cm.
Balíček bol ,ako by ho slon požul ,ale neroztrhol sa.Kockám sa napodiv nič nestalo a doteraz som nepochopil čo pani poštárku t tomuto viedlo ???
Skrátka takýto prístup sa mi nepáči. . . >:(

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #3 : 22. Október 2012, 17:15:45 »
S poštou mám len jednu nepríjenosť.A to že mi prišiel balíček o rozmeroch 16x14x4 cm a pani poštárka ho skrátka prelisonala cez otvor proštovej schránky  čo  má sotva 3cm.
Balíček bol ,ako by ho slon požul ,ale neroztrhol sa.Kockám sa napodiv nič nestalo a doteraz som nepochopil čo pani poštárku k tomuto viedlo ???
Skrátka takýto prístup sa mi nepáči. . . >:(

no ved sa riadi heslom, ze dorucim za kazdu cenu :)

Odhlásený Mizu

  • Príspevkov: 22
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #4 : 22. Október 2012, 18:56:37 »
podla mojho nazoru ti to Talian velmi zle zabalil... ved to iba obalil kartonovym papierom! >:(

v prilohe najdete baliky, ktore som chystal ja do ciech a do holanska... podla mojho nazoru, ked si niekto u mna nakupi, je mojou psou povinnostou zabezpecit tovar tak, aby dosiel namiesto urcenia v poriadku.... to ze ho niekto necha na dazdi alebo posliape krabicu, ja ovplyvnit neviem ale ked ti zabali original box iba kartonom!!!

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #5 : 22. Október 2012, 20:21:50 »
Tak Mizu tvoje balenie bolo vzdy dokonale vzdy som na tom zasol.  Ked balim sety tak to robim tiez dokladne ale tvoje balenie je naozaj velmi starostlive... (y) Talian by simohol z teba brat priklad. balit origial krabicu do krabice na mieru je dost chore. To mohol original dat rovno do papiera  a mozno by sa usetrilo na vahe...vzdy treba nejaky priestor a bublinky...Packing ala Mizu ;)

PS.: ty si mal hrat 6074? to si sa mi nemohol ozvat ? kebyze viem tak som si ho nemusel prave objednavat z danska  >:D

Odhlásený Mizu

  • Príspevkov: 22
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #6 : 22. Október 2012, 20:46:31 »
Tak Mizu tvoje balenie bolo vzdy dokonale vzdy som na tom zasol.  Ked balim sety tak to robim tiez dokladne ale tvoje balenie je naozaj velmi starostlive... (y) Talian by simohol z teba brat priklad. balit origial krabicu do krabice na mieru je dost chore. To mohol original dat rovno do papiera  a mozno by sa usetrilo na vahe...vzdy treba nejaky priestor a bublinky...Packing ala Mizu ;)

PS.: ty si mal hrat 6074? to si sa mi nemohol ozvat ? kebyze viem tak som si ho nemusel prave objednavat z danska  >:D

Serwus Matuš, dakujem za pochvalu :D chcel som len napisat, ze z ucty ku zakaznikovi sa treba pohrat aj so zabalenim objednavky 8)
no, mal... ten hrad som mal aj na Inzercii na Kostkach, ale keby som bol vedel, ze mas zaujem, tak je tvoj ;)

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #7 : 22. Október 2012, 20:49:44 »
Páni, mám podobnú skúsenosť, ale bola to chyba predajcu (krabičky poslané v bublinkovej obálke). Spor ešte riešim a potom dám vedieť, ako dopadol...


Odhlásený Mizu

  • Príspevkov: 22
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #8 : 22. Október 2012, 20:53:06 »
Páni, mám podobnú skúsenosť, ale bola to chyba predajcu (krabičky poslané v bublinkovej obálke). Spor ešte riešim a potom dám vedieť, ako dopadol...

hruuuuza... drzim palce!

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #9 : 22. Október 2012, 20:53:39 »
Tak jasne, ten Cafe Corner bol zle zabaleny - nebol ani v tvrdom obale, ale len viacnasobne zabaleny v baliacom papieri. Potial chyba predajcu. Ale to v akom stave to prislo je vizitka hlavne posty.

Odhlásený Mizu

  • Príspevkov: 22
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #10 : 22. Október 2012, 20:56:49 »
Tak jasne, ten Cafe Corner bol zle zabaleny - nebol ani v tvrdom obale, ale len viacnasobne zabaleny v baliacom papieri. Potial chyba predajcu. Ale to v akom stave to prislo je vizitka hlavne posty.

da sa suhlasit... ALE... keby sa talian viac posnazil a dal takemu vzacnemu setu akym Cafe Corner je, lepsie balenie, mozno by to dopadlo inak... podla mna je na prvom mieste serioznost predajcu... a potom je to uz "v rukach pošty"  ;D

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #11 : 22. Október 2012, 20:59:56 »
jj, tiez poznam toho taliana :) moj set bol v hrubom kartone, ale cestou to niekto prerazil z jednej strany. nehovoriac, ze nie jeho vinou som na neho musel byt hruby. zasielka nedochadzala, a nie a nie zistit, kto ma na starosti dorucenie na sk. obvolal som aj kurierske sluzby. nakoniec sa zistilo, to mala na sklade posledna kurierska sluzba (asi dhl) ktorej som nevolal :) cely problem kurierov je, ze ked nevedia najst tel. c. v zozname, tak vyhlasia zasielku za nedorucitelnu. vobec sa neobtazuju ist pozriet na danu adresu.

Odhlásený Mizu

  • Príspevkov: 22
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #12 : 22. Október 2012, 21:20:18 »
jj, tiez poznam toho taliana :) moj set bol v hrubom kartone, ale cestou to niekto prerazil z jednej strany. nehovoriac, ze nie jeho vinou som na neho musel byt hruby. zasielka nedochadzala, a nie a nie zistit, kto ma na starosti dorucenie na sk. obvolal som aj kurierske sluzby. nakoniec sa zistilo, to mala na sklade posledna kurierska sluzba (asi dhl) ktorej som nevolal :) cely problem kurierov je, ze ked nevedia najst tel. c. v zozname, tak vyhlasia zasielku za nedorucitelnu. vobec sa neobtazuju ist pozriet na danu adresu.

k talianovi... No komment...
ku kurierom... kedze kuriera sem-tam robim, viem o tejto praci trocha viac... tu treba rozlisovat dva druhy prijemcov:

1. firemny
2. sukr osoby

AD1. tu staci adresa... firma, pokial ju nezrusia, bude na tej adrese aj zajtra ;)
AD2. tu je to problem.... dolezitost je v poradi TEL CISLO (samozrejme mobil) a az potom adresa...
uvediem priklad:

pani mi nedvihala mobil asi 7x, isiel som na domacu adresu, neotvara... konecne zdvihla mobil, vravim jej, pani, som u vas doma, mozete mi otvorit zvoncekom? pani vravi.... no ale ja nie som doma, som v praci, ja jej na to, volal som vam v priebehu dna 7x, nemohli ste mi zavolat naspat? dohodli by sme si termin a miesto... pani zmlkla....

tu je este jeden fakt... kurier denne dorucuje cca 60-100zasielok... teda od 7:00 (hodina rano v sklade, kym si nalozi, vytlaci papiere atd), prichadza do skladu cca o 17-18:00 (hodinka este navrch kym uzatvori den a nahra do systemu nove zasielky)...

TAKZE JEDNOZNACNE ODPORUCAM NA SVOJE ZASIELKY,KTORE POJDU KURIEROM, UVADZAT SVOJE TEL CISLO 8) ulahcite dorucenie svojej zasielky a aj pracu kurierovi...
HOWGH
« Posledná zmena: 22. Október 2012, 21:21:50 od Mizu »

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #13 : 22. Október 2012, 22:17:05 »
Bohuzial nie kazdy ma pracu taku ze ma mobil po ruke a vacsinou to kuriery riesia tak, ze ked dotycny nezdvihne tak zasielku  vracaju odosielatelovi. Osobne v tomto mam radsej postu,aspon oznamenie atd. Zas cesta kurierom je bezpecnejsia, teda mala by byt.

V praci sa mi stalo ze sme cakali tovar a zial majitelia zobrali peniaze do banky a nemali sme na vyplatenie. Tovar dosiel a prosili sme kuriera aby to dorucil zajtra..ze bla bla. Nebol ochotny nam vyhoviet, ze zasielku musi poslat spat. Super pristup (n)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #14 : 23. Október 2012, 09:44:45 »
k talianovi... No komment...
ku kurierom... kedze kuriera sem-tam robim, viem o tejto praci trocha viac... tu treba rozlisovat dva druhy prijemcov:

1. firemny
2. sukr osoby

AD1. tu staci adresa... firma, pokial ju nezrusia, bude na tej adrese aj zajtra ;)
AD2. tu je to problem.... dolezitost je v poradi TEL CISLO (samozrejme mobil) a az potom adresa...
uvediem priklad:

pani mi nedvihala mobil asi 7x, isiel som na domacu adresu, neotvara... konecne zdvihla mobil, vravim jej, pani, som u vas doma, mozete mi otvorit zvoncekom? pani vravi.... no ale ja nie som doma, som v praci, ja jej na to, volal som vam v priebehu dna 7x, nemohli ste mi zavolat naspat? dohodli by sme si termin a miesto... pani zmlkla....

tu je este jeden fakt... kurier denne dorucuje cca 60-100zasielok... teda od 7:00 (hodina rano v sklade, kym si nalozi, vytlaci papiere atd), prichadza do skladu cca o 17-18:00 (hodinka este navrch kym uzatvori den a nahra do systemu nove zasielky)...

TAKZE JEDNOZNACNE ODPORUCAM NA SVOJE ZASIELKY,KTORE POJDU KURIEROM, UVADZAT SVOJE TEL CISLO 8) ulahcite dorucenie svojej zasielky a aj pracu kurierovi...
HOWGH

Ja im neberiem, ze maju vela zasielok. Ved ale to co uz je za pristup, ze ked na zasielke nie je cislo a cislo ani nenajdem v tel. zozname, tak proste vyhlasim zasielku za nedorucenu a poslem ju naspat s tym, ze adresat neexistuje. Ved to je nonsens. To je taky problem proste okolo daneho miesta prebehnut a hodit do schranky daky papier o tom, ze toto vam doslo a nevieme sa s vami skontaktovat? Ved pri tych 60-100 zasielkach sa musi najst jedna, ktora je v danej lokalite. Ked nie v ten den, za tyzden urcite.

A to este dodam, ze zasielka bola podana na poste a "dorucena" kurierom. To uz ako clovek ma vediet taketo triky?

Typkovi som pisal (po predoslych skusenostiach), nech tam da do adresy tel.c., len on si to neprecital.