Autor Téma: Collectable Minifigures  (Prečítané 186323 krát)

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #555 : 24. Máj 2016, 14:48:32 »
Krasa.... poprosim 2x - ako vzdy...
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #556 : 24. Máj 2016, 15:30:52 »
paci sa mi tento trend zahrnut do CMF serie kopu novych dielikov a zvierat...
ladova kralovna je paradna, mexikanec sa hodi k predoslym do kapely, gitara je paradna, banana tipek sa hodi k hotdogovi, z certika sa da spravit poriadny cert z kopytami z predoslej serie, atd...

Odhlásený juraj

  • Príspevkov: 234
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #557 : 24. Máj 2016, 16:28:43 »
Ale, este poriadne neskoncili futbalisti, disney ani nezacal a uz je tu dalsia seria. Lego zistilo, ze tento marketingovy model funguje.

Ze sa im vobec oplati vyrabat formy.

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #558 : 24. Máj 2016, 20:06:36 »
tvl to mimčo ;D;D ;D  By ma zaujímalo kde sa autor inšpiroval >:D
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #559 : 24. Máj 2016, 21:49:36 »
Toto má byť perský vojak? Si asi zo mňa robia prdel.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #560 : 06. Jún 2016, 13:28:59 »
CMF Nemecky futbalovy tym boli vypredani a dalsia vyroba nebude.

Odhlásený GentlemanA15

  • Príspevkov: 782
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #561 : 06. Jún 2016, 14:09:28 »
CMF Nemecky futbalovy tym boli vypredani a dalsia vyroba nebude.

Let the Black market rise ......

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #562 : 06. Jún 2016, 14:10:40 »
CMF Nemecky futbalovy tym boli vypredani a dalsia vyroba nebude.

pekne.
osobne povazujem tuto akciu TLG za nezvladnutu.
1. limit 16 ks na legoshope je pri nahodnych sackoch a pri nerovnakom pocte figov v boxe (a teda nerovnakej sanci ziskat konkretne figy) ciry nezmysel. Konkretny clovek nemal sancu takto ziskat kompletnu seriu.
2. tym, ze v predaji boli 1-2 dni a potom znovu cca 3 dni znamenalo, ze 90% tovaru sa dostalo k priekupnikom - kto sa k tomu v nemecku dostal, tak bral cele boxy automaticky. To su tie tisice figov v ponukach nemeckych shopov.
3. vzhladom na bod 1 a 2 mali bezni ludia minimalne sance nazbierat celu seriu, a tym padom mali aj mensi okruh ludi na vymenu. Sam mam skusenost, ze ani 50 kupenych figov nezarucovalo celu seriu. Co je dalsi negativny efekt - predrazenie nakupu.
4. pri takto limitovanom pocte vyrobenych figov a limitovanej distribucii spravit klasicke zastupenie figov v boxe 3ks - 4ks - 5ks je nezmysel - toto este viac stazilo sance beznych ludi trafit kompletnu seriu. Vysledkom je, ze trener Low ci brankar idu na BL aj po 15e... O to viac, ze toto je vyslovene seria, ktoru treba mat kompletnu...
Tato seria sa mala predavat ako kompletka v specialnom case, s nejakou brozurkou, a kludne v cene 4-5 eura za kus. Bolo by to jasne a ferove.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #563 : 06. Jún 2016, 14:13:36 »
No ja ešte čakám jednu 16ks várku a otváram výmennú burzu. Z 3x 16 mám zatiaľ len 1 sériu.
Včera som sáčkoval 48ks jak taký brigádnik na Kladne.

Odhlásený Artemis

  • Príspevkov: 217
  • Zberatel hlavne Castle
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #564 : 06. Jún 2016, 14:21:07 »
Mohli ich nechat v predaji minimalne do konca sampionatu, urcite by mali postarane o dobry odber. O to viac, ak by nemci vyhrali  :)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #565 : 06. Jún 2016, 14:36:51 »
Myslim, ze tato seria prekona cenami aj Team GB.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #566 : 06. Jún 2016, 15:53:44 »
Myslim, ze tato seria prekona cenami aj Team GB.

tazko povedat... kompletka ma 16 ks namiesto 9 z olympijskeho teamu (tj menej kusov znesie vacsiu jednotkovu cenu) a je viac jednostranne zamerana (len futbalisti, kdezto GB team mal roznych sportovcov)... na druhej strane tazsia dostupnost... takze to mozno bude na podobnej cene...

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #567 : 06. Jún 2016, 18:12:39 »
Myslim, ze tato seria prekona cenami aj Team GB

A Team GB ako jedinu v zbierke nemam ani jednu kompletnu... Vdaka istej dobrej dusi (Danke vielmals) mam Nationalelf komplet aspon 1x, aj ked nie tak uplne MISB...

Mohli ich nechat v predaji minimalne do konca sampionatu, urcite by mali postarane o dobry odber. O to viac, ak by nemci vyhrali  :)

Myslim, ze sa s tym pocitalo, ze do konca jula minimalne to bude v predaji, ale ono to komplet zmizlo u kseftarov fakt za par hodin a teraz budu na tom hajzlici ryzovat... Nenavidim kseftarov, esteze ze je toto slusne forum, inak by ste sa cudovali, ako intenzivne musim do publikovatelneho jazyka prekladat myslienky, ktore mi teraz idu hlavou...  (n)
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #568 : 06. Jún 2016, 18:32:55 »
..., ale ono to komplet zmizlo u kseftarov fakt za par hodin a teraz budu na tom hajzlici ryzovat... Nenavidim kseftarov, ...

Nie je mozne aby pri tych limitoch ake mali a tom distibucnom kanale toto vsetko skupili len kseftari - TLG proste toho spravilo strasne malo, absolutne nepokrili dopyt.
A po druhe, do<vloz nadavku> co su toto za maniere z TLG, v tomto uz suhlasim s Mesjem. Nieco sa vypreda a je o to velky zaujem tak do<vloz nadavku> toho narobim viac a kseftari si mozu trhnut labkou. Ich spravanim kseftarou presne podporuju a povzbudzuju.

Asi im strasne zacina vyhovovat, ze sa z LEGA stal investicny material ako zlato :/

A tu idu kritizovat lego media tam kde nemaju - setko je o zbraniach a vojne a bla bla bla ale to ze nemecke decko ked nemci vyhraju turnaj nebude moct mat z LEGA svoj futbal team lebo si TLG povedalo ze je to exclusifka, nad tym sa nikdo nepohorsuje a nebombarduje TLG

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #569 : 06. Jún 2016, 18:51:22 »
To neni problém kseftarov, ti len vyplnaju nedostatky trhu. nadávať treba na TLG a chyby ktorých sa dopustilo (viď moje 4 body). V tomto pripade boli kseftari dokonca uzitocni - bez nich sa normalny človek dodrziavajuci limity nemal sancu dostať ku kompletke, a aj ked by zverboval 2 kamaratov, nemal istotu a mohlo sa stat , že by vyhodil 3x16x3 eura peňazí a nemal kompletku. sorry toto je čistý podvod a fail od Tlg. Tak to sa radšej oplatilo kúpiť za 100e kompletku od kseftara a bolo by to lacnejsie.
Ako vravím, keby vyrobili osobitnú sadu 16 figov a v dostatočnom počte , neni problém.
a nemecký futbalový zväz s tým nic nemá, ako to tlg predávalo, pochybujem že im kazali dávať nerovnaky pocet figov do skatul a limitovať počty figov a nákupy online.
celý pruser ma na krku Tlg, ktoré stale nechápe realitu.