Autor Téma: Všeobecná diskusia o výstavách  (Prečítané 74820 krát)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Všeobecná diskusia o výstavách
« : 15. Február 2013, 13:14:14 »
Ak chceme v buducnosti vyuzivat vyhody ponukane TLC, je nacase zacat rozmyslat o vystave. Kedze je to zatial len abstraktny pojem, bolo by dobre ho konkretizovat a prejst od reci k cinom.

Takze na uvod asi mnozstvo otazok, ktore treba vyriesit: kde, kedy, kto co ponukne a cim pomoze ci podpori. Ak mate dalsie, treba sa pytat.

V com nam moze pomoct TLC:
1. Podpora - zatial neviem aka presne, kazdopadne su tam nejake minimalne limity, ktore je potrebne splnit - je potrebne vyplnit formular a poslat do TLC minimalne 3 mesiace pred zaciatkom vystavy (nejdem to prekladat, mozem dodatocne na poziadanie):

Event Support Data Sheet 2013
Please be aware that applications can only be accepted if all below data is filled in and the application has been submitted to the CEE team at a minimum of 3 months prior to the event start date!
Date of application:
Name of Event:          
Date of event:            
Location of event (full postal address):
Event website (if applicable):

Event contact Person
Full name:                     
E-Mail:                    
Phone:                     
Address:                  
Postal Code:
City:
State:
Country:                  

Event Info
Expected number of public visitors (min. 500):
Expected number of participating AFOLs (min. 10):  
Size of the event area (in sqm. or sqft.):
Public Hours:
MOC exhibition area (Yes/No):
Food Area (Yes/No):
Sales Area (Yes/No):
Kids play area (Yes/No):
Interactive LEGO Activities e.g. Mosaic, remote controlled vehicles, Mindstorms (Yes/No):
If yes please shortly mention the activities:
Entrance Fee (Yes/No):
Please share a brief description of your event and the activities that you have planned during the event (e.g. competitions, AFOLs evening, Auctions, prize draws, workshops, speeches and so on):




2. LCBP Program - this program has no deadline - it offers you bricks for a good price to build special things that improve and even or open PR opportunities for LEGO - ak to chapem spravne, tak je to reklama skrze nase zrucnosti typu "aha co sa da postavit z lega a niekde to vystavit.



Kedze zatial nemame ziadne skusenosti, bude si to vyzadovat viac casu na premyslenie a pripravu a urcite by som sa vyhol adrenalinovemu pristupu "hura na to".

Odhlásený Izmael10

  • Príspevkov: 448
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #1 : 15. Február 2013, 16:18:31 »
Sú nejaké nápady na miesto kde sa dá výstava zorganizovať?

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #2 : 15. Február 2013, 16:56:59 »
No napadov je viac, ale mam obavy, ze vyhra nasa hlavna obec.....
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #3 : 15. Február 2013, 17:11:48 »
Idealne keby to bolo v nejakom nakupnom centre - uvidi to vela ludi a je sanca, ze priestory budu ponuknute zadara, resp. za minimalnu cenu  - pre dane centrum to bude istym sposobom lakadlo pre zakaznikov...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #4 : 15. Február 2013, 17:15:37 »
Ja som uz davnejsie za Bansku Bystricu, ale nebranim sa ani inym zaujimavym priestorom (muzeum napr.).

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #5 : 15. Február 2013, 18:19:38 »
Sú nejaké nápady na miesto kde sa dá výstava zorganizovať?

ak nejaky mas, tak sa s nami podel ;)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #6 : 15. Február 2013, 18:22:41 »
Ja som uz davnejsie za Bansku Bystricu, ale nebranim sa ani inym zaujimavym priestorom (muzeum napr.).

Sme TATRAlug, tak v blizkosti Tatier by bolo symbolicke ;)

Odhlásený Izmael10

  • Príspevkov: 448
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #7 : 15. Február 2013, 18:48:26 »
ak nejaky mas, tak sa s nami podel ;)

Napadlo ma obchodné centrum Laugaricio v Trenčíne, lebo je tam strašne veľa miesta.  ;D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #8 : 15. Február 2013, 19:05:20 »
Dobry napad ! (y)

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #9 : 15. Február 2013, 19:13:44 »
Bolo by prospešné, keby tu nejakí starí mazáci, ktorí o tom niečo vedia, napísali základné údaje (údaje z minulostI a hlavne osobnej skúsenosti), z ktorými by sme si my - nováčikovia, vedeli utvoriť nejakú (aj keď zatiaľ matnú) predstavu o organizácii výstavy. Mám na mysli trebárs (čo je najlepšie):

- ako je to s dĺžkou výstavy (víkend, týždeň, mesiace,..)
- aké podmienky dohodnúť s majiteľmi priestorov
- poistenie exponátov
- vyúčtovanie dopravy premiestňovania exponátov od majiteľa k výstave
- propagačná činnosť, reklama
- vstupné
- dohľad
- ....
???????

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #10 : 15. Február 2013, 23:28:01 »
Kazdopadne to bude potrebovat nejakeho lidra, co uz s tym ma aspon nejake skusenosti. Ostatne sa uz nejako posplieta - napr. sa zvoli nejaka tema, a nejake materialy sa uz daju dokopy.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #11 : 16. Február 2013, 08:08:40 »
Ostatne sa uz nejako posplieta - napr. sa zvoli nejaka tema, a nejake materialy sa uz daju dokopy.

Je nás tu pomerne málo ,dať dohromady (spísať zoznam) čím konkrétne chce prispieť MOC-om alebo oficiálnym setom.Čo má postavené a čo môže plánovane ešte postaviť.Potom hovoriť o nejakých konkrétnych témach .Bo niektoré výtvory sú tak zaujímavé a prepracované ,že kľudne môžu stáť samostatne a napr . Socha Slobody s podstavcom , Ford LTD 1970 Coupe , Renault Magnum.Naskytuje sa otázka či neísť (na začiatok) formou menších resp. jednotlivých exponátov-jednoducho prenosných .

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #12 : 16. Február 2013, 11:05:57 »
Kedy:

Na pripravu potrebujeme aspon 3 mesiace, cize realne to vidim na leto.

Kde:

Moj navrh je Banska Bystrica, nakolko je v strede Slovenska a teoreticky sa tam vedia dostat ludia zo vsetkych svetovych stran. ;) Druha vec je, ci na LEGO vystavu sa bude niekomu chciet trepat viac ako 100km. Kludne si viem teda predstavit aj Trencin, alebo Poprad. Z hladiska logistiky by trebalo zvazit odkial je kolko vystavovatelov. Co sa objektu tyka - viem si predstavit muzeum, obchodne centrum, dom kultury.

Co chceme prezentovat:

MOCy a oficialne sety. Myslim, ze co sa oficialnych setov tyka, vieme zaplnit vcelku velky priestor. Pocitam so zbierkou Technic Drdana, zbierkou Homemaker Legginy, zbierkou SW UCS (dufam, ze je kompeltna!) Patriciusa, zbierkou Modular domov Mikela a my ostatni poskytneme co bude v nasich silach. Ja viem poskytnut "nejake" vlaky, atd. Ale taziskom by mali byt MOCy ! Tie su pre navstevnika zaujimavsie. Tu pocitam s Paliasonom, Budom a mnou. ;) Mozno by vedel Izmael10 pripravit nejaku vacsiu stredoveku/fantasy sceneriu. Kazdopadne by sme potrebovali dalsich sikovnych stavitelov ! Tato snaha samozrejme bude najviac brana v uvahu pri pripadnom odmenovani.
Okrem samotnej vystavy (ktora nebude prva na Slovensku), by som ale chcel spravit aj nejaku sprievodnu akciu - nieco, co by samotnu vystavu ozivilo. napriklad verejnu stavbu nejakej sochy detmi. Alebo nieco ine - treba vymysliet.

Naklady, poistenie:

Co sa nakladov, tak logistika bude pravdepodobne na nase vlastne naklady. Preto ju budeme musiet naplanovat, aby sme ju obmedzili na minimum. Co sa tyka dielikov na stavby exponatov, vie nam v tomto pomoct aj TLC, ale musime vopred vediet CO ideme stavat a KOLKO COHO potrebujeme. Toto odprezentovat TLC a oni nam za zvyhodnene ceny poskytnu stavebny material. Ten nam nasledne po vystave ostane.
Vystava je samozrejme poistena, nik z nas nechce riskovat poskodenie, nedajboze stratu exponatov. K tomu by ale nemalo prist.

Propagacia:

Dame vytlacit letaky a pojdeme na parkoviska obchodnych centier v okoli vystavy a budeme strkat za stierace aut. Rovnaky postup zvolime pri zakladnych skolach, kde mozme letaky po dohode s riaditelom umiestnit do vestibulu skoly a na nastenku (ak take cosi este existuje :P ). Webshopy na Slovensku by mohli (MALI!) vystavu propagovat na svojich web strankach. Zial na nasu vyzvu k spolupraci vlani reagoval iba jediny webshop a to BRICKPARK.

Tolko zatial na uvod. ;)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #13 : 16. Február 2013, 16:09:03 »
nuz, kym sa tu zacnu spriahat megalomanske plany treba zistit kto sa teda chce a zucastni a s cim.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Všeobecná diskusia o výstavách
« Odpoveď #14 : 16. Február 2013, 18:58:02 »
Ja by som teoreticky vedel prispiet do castle casti armadou kostlivcov, ktoru davam dokopy.
Ale ked som videl fotky Patriciovej zbierky, klucova je jeho ucast - stacia oni dvaja s KLF a je to vybavene :-)