Autor Téma: Collectable Minifigures  (Prečítané 186145 krát)

Odhlásený juraj

  • Príspevkov: 234
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #90 : 16. Apríl 2013, 16:08:43 »
Vrámci štatistiky by sa mohli majitelia zlatého figa registrovať na lego.com  a tam by bolo vidieť z akých kúto sveta pochádzajú a či mali sťastie alebo kupili istotu.

Odhlásený Izmael10

  • Príspevkov: 448
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #91 : 16. Apríl 2013, 16:14:31 »
Tipujem, že väčšina bude z USA.  ::)

Odhlásený Anatyt

  • Príspevkov: 140
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #92 : 16. Apríl 2013, 18:40:03 »
Mne zostalo normálne zle!!! Pôjdem do mojej bývalej ZŠ a dám inzerát že za 1 Mr Golda ponúkam 10 minifigov rôzneho výberu. O0

No ak to pojde za tieto ceny - co sa mi nechce verit - tak mozes rovno ponuknut na vymenu cokolvek z LEGO katalogu! >:D

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #93 : 16. Apríl 2013, 18:57:54 »
Uz cakam, kedy sa objavi - Vymenim Cafe Corner za Mr. Golda :) Ci opacne

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #94 : 17. Apríl 2013, 00:26:09 »
Je to uplne chore, co TLC spravilo... mohli tych zlatych figov urobit aspon 10x viac, a stale by bol dostatocne vzacny, ale ludia by mali vacsiu sancu ho najst ako 0,001 %. Plus mohli ho davat ako bonus k nakupu na lego shope nad urcitu sumu - fantasticky by motivovali ludi k nakupu ineho lega, pricom pre nich su naklady na jedneho zlataka par centov... Toto co spravili je vysmech  - vela ludi sa nasere, ze nema sancu mat kompletnu seriu, motivovat ludi k vacsiemu nakupu sackov za ucelom zvysenia sanci na zlataka je tiez svinstvo, lebo kalkuluju s tym, ze bezni ludia nebudu vediet, kolko ich vyrobili, a ze pri pocte 2-3 kusy na cele slovensko by im nepomohlo kupit ani 100 kompletnych skatul. Proste zrazu 99,9 % ludi nebude mat ziadnu sancu mat kompletnu seriu CMF aj keby sa rozkrajali, lebo tie pocty nepustia. A zisky pojdu kseftarom a nie TLC...

Odhlásený juraj

  • Príspevkov: 234
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #95 : 17. Apríl 2013, 09:02:44 »
Našťastie to nie je ten najlepší fig. Chrome silver rytier by vyvolal vacsiu snahu alebo chrome bobba fett. Škoda pre zberateľov.

Snahu určite vyviniem, ale tych pár škatúľ čo stretnem, určite šance nezvýši. 

Odhlásený bacik

  • Príspevkov: 4
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #96 : 17. Apríl 2013, 10:43:34 »
Proste zrazu 99,9 % ludi nebude mat ziadnu sancu mat kompletnu seriu CMF aj keby sa rozkrajali, lebo tie pocty nepustia. A zisky pojdu kseftarom a nie TLC...

Nie je na príbalovom letáčiku, teda asi nepatrí do série. 
Z pohľadu TLC to môže byť marketingový ťah. O Legu začnú rozprávať aj takí, ktorí doteraz nevedeli, či LEGO je margarín alebo krém na topánky.

Odhlásený Anatyt

  • Príspevkov: 140
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #97 : 17. Apríl 2013, 11:02:51 »
Tak jeden je uz predany. Sila. :o

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #98 : 17. Apríl 2013, 11:05:39 »
Tak jeden je uz predany. Sila. :o

To moze byt fejk na zvysenie zaujmu... nikto pricetny neda za toho figa 1000 eur, a najma nie v zaciatku jeho predaja - cena sa casom moze ustalit na nejakych 200-250 eur, co je maximum za 1 figa dosial, ak sa nemylim (chromovy CP3O). Ja keby som ho chcel, tak skor budem cihat na nejake nastrelove ceny, napr. niekto ho ponukne za 100 eur s vedomim, ze to uz viac nepojde - neskor budu ludia presne vediet jeho hodnotu a podla toho pytat cenu...

Odhlásený Anatyt

  • Príspevkov: 140
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #99 : 17. Apríl 2013, 11:07:42 »
Tiez som rozmyslal, ze to moze byt marketingovy tah, ale to by ho vyslo relativne draho, kedze ebay si pyta nejake percenta myslim.

Odhlásený juraj

  • Príspevkov: 234
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #100 : 17. Apríl 2013, 11:36:10 »
Nie je na príbalovom letáčiku, teda asi nepatrí do série. 
Z pohľadu TLC to môže byť marketingový ťah. O Legu začnú rozprávať aj takí, ktorí doteraz nevedeli, či LEGO je margarín alebo krém na topánky.

Bohužial na letáčiku je. Zadná strana je venovana zlatemu figovi. Na krabici je tiež. Myslím, že je to dostatočné lákadlo.

Legu stáčí, ak spraví peknú mešitu s figúrkou Royal guarda alebo OSN vojacikov. Poprípade záporáka v šatke a má o PR postarané.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #101 : 17. Apríl 2013, 12:43:04 »
Tiez si myslim, ze lego nepotrebuje robit nejake trapne PR, je to vseobecne znama znacka, ktorej moze konkurovat len barbie...
O to viac udivuje, ked robi taketo blbosti a umelo urobi vzacnu figurku... kebyze islo o nejaku limitovanu ediciu pre nejaku firmu alebo pri prilezitosti nejakeho podujatia (ako su tie vzacne heroes figy), tak nepoviem, ale toto je oficialny fig a vseobecne propagovany, ktory je sice bonusovy, ale je sucastou bezneho predaja. Ja naozaj nechapem, preco ho neurobili vo vacsom pocte, aby sa k tomu dostalo aspon kazde 10. decko, a nie 2 decka na celom slovensku...

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #102 : 17. Apríl 2013, 12:58:00 »
A mozno nas len natahuju, odsleduju ako sa budu ludia spravat, spravia si statistiku vyskytu a v nejakej dalsej serii bude standardny platny clen timu ;) A kto za to da 1000E si to hodi.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #103 : 20. Apríl 2013, 11:29:17 »
Dalsi zlatasek na ebay: http://www.ebay.com/itm/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=290901000530
Inak v Amerike sa len za poslednu noc vraj nasli dvaja Mr. Goldi. ;) Takze predpokladaju, ze (aspon tam) to nebude az taky problem.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Collectable Minifigures
« Odpoveď #104 : 20. Apríl 2013, 13:31:39 »
No to som presne čakal, ze v amerike budu čisto náhodou tie pocty zlatakov statisticky niekde úplne inde. Je celkom možné, ze tam bude zlatak v každom 50tom boxe, v západnej európe v každom 200stom, vo východnej európe a zvyšku sveta budu v každom tisícom boxe... Veľa napovie ta mapa výskytu, ak ju vôbec zverejnia