Autor Téma: Kvalita pošty  (Prečítané 49367 krát)

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #90 : 12. December 2017, 22:49:16 »
Musím plne súhlasiť s mattom. Slovenská pošta má asi najlepšie ceny v celej Európe a tiež pre zásielky do sveta (napr. s USA upsc sa to nedá ani porovnať). Ja nemôžem na poštu povedať ani jedno krivé slovo. Okrem toho v poslednej dobe začalo perfektne fungovať aj tracking number (či už v rámci EU alebo aj keď mi niečo ide z ebay z USA - akonáhle sa to dostane na SK tak to kľudne nájdem s US tracking číslom na stránke našej pošty).

V porovnaní z ČR napríklad, máme my samostatné poštovné pre ČR kdežto opačne sme braný ako celá EU. O možnosti elektronického podacieho lístku ani nehovorím. Jednoducho naša pošta je v tomto top. A tiež mi nikdy nič nezmizlo, čo sa napríklad v ČR stáva bežne ak neposielate doporučene.

Ešte 1 vec mesje, neviem aký mail používaš, ale mne príde mail okamžite po podaní zásielky na pošte.
« Posledná zmena: 05. Február 2018, 08:54:48 od Administrator »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #91 : 12. December 2017, 23:39:57 »
chalani neviem ci poznate aj zasielkovnu a ulozenku a ine kurierne sluzby, ale slovenska posta je pouzitelna iba ako nutne zlo - tj tam, kde tieto sluzby neposielaju. Pripadne si kuknite rakusku postu - cena za 10 kg balik v ramci eu zodpoveda na slovensku cene za mizerny 2 kg balik. Je fakt nonsens pytat v 21.storoci skoro 20 eur za mini balik niekde do talianska, co je EU !!! Takze hned tuna vedla rakusko je vyhodnejsie. Aj to postovne v ramci slovenska sa mi zda predrazene - 2x viac ako postovne cez ulozenku do ceska ! Slovenska posta mohla a moze fungovat len v prostredi bez konkurencie - akonahle sukromne kurierske sluzby rozsiruju ponuku cez system vydajnych miest, resp system zozbieravania balikov a posielania nasledne cez lokalne posty, tak slovenska posta hori jak fakla. Zaujimave, ze sukromne spolocnosti s uplne inymi platmi dokazu konkurovat poste s nizsim postovnym, a slovenska posta - napriek vysokemu postovnemu a mizernym platom je este aj v strate. Okamzite by som ju predal sukromnemu, tj pricetnemu subjektu.
Co sa tyka slavneho e-harku, mailom mi to pride ako kedy - niekedy za 5 min, niekedy za 10 min. Nemam cas stat na precpatej poste a cakat, kedy to pride.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #92 : 13. December 2017, 08:47:40 »
Ja mám so slovenskou poštou tiež dobré skúsenosti, ale cenovo je to zlé, ak si objednám balíček z nemecka, stojí to 5,50 eur a rovnaký balík do nemcka našou poštou okolo 16 eur, čo je dosť veľa.
Poštu by som nepredával, len by sme museli mat v tomto štáte čestných a poctivých ľudí čo by ju seriózne viedli a nerobili pre seba a svoje strany.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #93 : 13. December 2017, 08:58:08 »
Vzhladom na reakcie mi to pride, ze v BA ma posta daku vysokohorsku prirazku. Ludia mimo BA tvrdia, ze postovne do zahranicia je pod 10E, pre ludi z BA je nad 10E  :oldman:

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #94 : 13. December 2017, 10:02:15 »
Vzhladom na reakcie mi to pride, ze v BA ma posta daku vysokohorsku prirazku. Ludia mimo BA tvrdia, ze postovne do zahranicia je pod 10E, pre ludi z BA je nad 10E  :oldman:

no a to si všetci mimo ba myslia, že nám tu padajú pečené holuby z neba... V Ba je ťažký život - vysoké náklady.

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #95 : 13. December 2017, 14:21:27 »
Aspon nejaky progres spravili s tymi e-podacimi harkami, ale ani to neni dokonale - stale im to dost trva, kym preberu balik, a hlavny problem je, ze nedaju ziadny doklad o prevzati zasielky - potvrdenie dojde az po x minutach na mail, ak nieco technicky zlyha a nepride, tak smola - nemam v ruke ziadny doklad o zaslani zasielky. Nejsu ochotni ho dat ani na vyziadanie, maximalne doklad o zaplateni - ale s tym si mozem akurat tak vytriet r...

mna sa zakazdym pytaju ci chcem aj potvrdenie (nie o zaplateni),ale vzdy to odmietnem,lebo mi pride aj mailom.mozno po 5,mozno po 10 minutach ale pride.keby nie tak si to pozriem cez konto a tam je vypisane,ci bol balik prijaty.

Dorucovanie by sa mozno dalo spravit podobne - zlozia to v nejakej prevadzke v blizkom okoli, a ked normalny clovek cez den pracuje, je lepsie ked skoci vecer do vedlajsieho obchodiku pre postu. Tak to robi tusim DHL...

ved to tu funguje aj dnes.len samozrejme nezlozia ti to do obchodiku pod nosom,kde pojdes v papuckach a vola sa to Balik na poštu.ale princip je ten isty-dorucovatel ti to zlozi na zazmluvnene miesto,kde si to vyzdvihnes,kedy ti vyhovuje, za cenu nizsiu ako je dorucenie na adresu. a samorejme kazdy dorucovatel ma ine obchodiky zazmluvnene,cize nemusi to byt ten tvoj oblubeny.
ale pozrel som iba tak narychlo odberne miesta ulozenky,zasielkovne - vacsinou predajne elektro a pod. = otvaracie hodiny 9/10:00-17/18:00, cize koniec doby sa kryje s postou.ale rano ked posta otvara od 7-7:30 (niekde aj od 6:30) ti ziadne elektro a pod. neotvori,lebo majitel este spi.  a mne viac vyhovuje ked ma prevadzka otvorene uz od rana a nie od 9:00

chalani neviem ci poznate aj zasielkovnu a ulozenku a ine kurierne sluzby, ale slovenska posta je pouzitelna iba ako nutne zlo - tj tam, kde tieto sluzby neposielaju.
ano v tom je ten rozdiel, ze ked si z Hlavneho mesta,tak mas k dispozicii kazdeho vacsieho dorucovatela,co posobi v tejto krajine. ale posta je tu aj pre zvysok krajiny,cize aj pre male obce a dedinky a isto by som to nenazyval nutne zlo. A nemyslim si ze aj kurierske sluzby su vyhra - chces odoslat balik = musis byt v urceny cas (ktory sa samozrejme moze zmenit) na urcenom mieste,aby to kurier mohol vyzdvihnut.ak tam vtedy nie si, tak smola,alebo sa mozes vybrat cez cele mesto na jedine podajne miesto (konkretny pripad DPD).


Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #96 : 13. December 2017, 14:39:10 »
mna sa zakazdym pytaju ci chcem aj potvrdenie (nie o zaplateni),ale vzdy to odmietnem,lebo mi pride aj mailom.mozno po 5,mozno po 10 minutach ale pride.keby nie tak si to pozriem cez konto a tam je vypisane,ci bol balik prijaty.


to mas stastie, v BA som to skusal na cca 5 postach a vsade nic - iba na 1 to davala 1 konkretna ochotna osoba, potom uz ani ona, vraj maju zakaz.
mne to zatial prislo vzdy na mail - problem je, ak by nieco zlyhalo. napr minule som nedaval pozor a nevidel som, ze to oskenovali, zdalo sa mi ze nie, ale chlapik tvrdil ze ano. Ak by sa pomylil a nenaskenoval, tak mam smolu - nemam absolutne nic v rukach, ze to posta prebrala, a teda nulova sanca pri reklamacii. dokonca sa to moze nejakemu zakernemu pracovnikovi aj oplatit nenaskenovat ciarovy kod a slohnut balik - nezisti to uz ani diva svina. Napr na zasielkovni sa da vytlacit konkretny doklad o prevzati, ktory opeciatkuju.
Dalsi rozdiel je v case - zasielkovna sa vybavi pod 1 minutu, posta 5-30 min, podla poctu ludi atd, aj samotne prevzatie zasielky dlhsie trva, furt tam nieco kukaju, skumaju, vazia... idealne ked je pred tebou 5 dementov, co si to vypisovalo - tak to tetuska musi vsetko nahodit do systemu rucne....

ved to tu funguje aj dnes.len samozrejme nezlozia ti to do obchodiku pod nosom,kde pojdes v papuckach a vola sa to Balik na poštu.ale princip je ten isty-dorucovatel ti to zlozi na zazmluvnene miesto,kde si to vyzdvihnes,kedy ti vyhovuje, za cenu nizsiu ako je dorucenie na adresu. a samorejme kazdy dorucovatel ma ine obchodiky zazmluvnene,cize nemusi to byt ten tvoj oblubeny.
ale pozrel som iba tak narychlo odberne miesta ulozenky,zasielkovne - vacsinou predajne elektro a pod. = otvaracie hodiny 9/10:00-17/18:00, ......

zavisi od prevadzky, ja som mal skusenost s dlhsimi hodinami. hlavne uplne iny level dostupnosti a casu - na poste im vsekto dlho trva a v exponovanych casoch je tam vela ludi. A hlavny efekt je uspora - pokial mam drahsie postovne o 2 eura kvoli tomu, ze sa za to plati cela velka budova posty, tak dakujem neprosim, radsej budem platit menej a prevezmem si zasielky v predajni tabaku... oni dementi idu opacnou cestou - radsej skusaju predavat somariny na poste, kde to nikto nekupuje... plus dalsie 2 eura idu na rozkradacky a zlate padaky vedeniu posty - v sukromnom podniku by nebolo mozne az tak nehospodarne fungovat - takto absolutne nic nebrani manazerovi v poste zazmluvnit si nejake fejkove IT sluzby za milion eur, ked ma z toho proviziu 50% (alebo jeho rodna strana), ved blbi zakaznici to zaplatia vo vyssom postovnom, a este budu spokojni... preto to treba sprivatizovat, kym je este posta konkurencieschopna. Ked sa dostatocne rozsiria rozne zasielkovne a kurierne sluzby, potom bude neskoro predavat postu, cena bude ovela nizsie...

.....v tom je ten rozdiel, ze ked si z Hlavneho mesta,tak mas k dispozicii kazdeho vacsieho dorucovatela,co posobi v tejto krajine. ale posta je tu aj pre zvysok krajiny,cize aj pre male obce a dedinky a isto by som to nenazyval nutne zlo. A nemyslim si ze aj kurierske sluzby su vyhra - chces odoslat balik = musis byt v urceny cas (ktory sa samozrejme moze zmenit) na urcenom mieste,aby to kurier mohol vyzdvihnut.ak tam vtedy nie si, tak smola,alebo sa mozes vybrat cez cele mesto na jedine podajne miesto (konkretny pripad DPD).

suhlasim, preto je to nutne zlo, ked nemam nic ine lepsie k dispozicii. okrem toho, ak by isli cestou zrusenia vlastnych prevadzok, tak bude posta dostupnejsia vo viac obciach, kedze postu nema kazda obec, ale nejaky obchodik je vsade....


Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #98 : 29. Január 2018, 15:42:26 »
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/456419-posta-dvihla-ceny-zasielok-do-zahranicia/  >:D

su to idioti. Sorry ale ako moze stat maly balik do 1kg do EU 17 eur? Ved to je padnute na hlavu. Nepoviem keby islo o 10 kg hovado, ale 1 kg je nic, do toho sa zmesti jeden mini set... To su nenormalne ceny.
Mimochodom, mam pocit ze dvihli aj vnutrostatne baliky - minule chceli 5 eur namiesto 3.70, co som platil minuly rok za podobny balik. Ironia je, ze cez ulozenku a podobne sluzby sa da poslat balik do ciech lacnejsie ako v ramci slovenska cez slovensku postu...
dufam ze tu zas budete chvalit nasu postu aka je super.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #99 : 29. Január 2018, 23:54:52 »
Akože súhlas s tými cenami - to je veľa čo pýtajú. Ja som mal niečo predať do francúzska a keď ten kupujúci sa dopočul čo zaplatí za poštovné tak to chcel poslať do nemecka a tam to vyšlo rovnako. tak radšej nič nechcel.

Odhlásený juraj

  • Príspevkov: 234
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #100 : 30. Január 2018, 07:12:38 »
Existuje niekde prehlad, do ktorych krajin ktory poskytovatel a aky tarif sa oplati? My sme rad hladali express do Japonska a nakoniec vyhralo Dhl a bolo to tam za 4 dni, kde pri poste by sme sa museli strachovat ci to po 2 dnoch opusti depo Ba.

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #101 : 31. Január 2018, 20:31:29 »
posta zdvihla ceny, ale v porovnani s inymi postami patri stale medzi lacnejsie. ked posielate baliky tak sa oplati porovnat s inymi sposobmi. vacsinou ale kupujuci je ochotny znasat naklady.
ok, ja posielam male veci, vyuzivam listy do 2 kil doporucene s trackingom. ako velke plus vnimam, ze je mozne takto poslat v podstate balik do max. rozmeru 60cm pri sucte stran 90 cm. niektore zahranicne posty beru ako list iba do hrubky 3cm! spomeniem este, ze zasielky do zahranicia idu automaticky 1.triedou a su poistene pre pripad straty na 30eur. to su za tie prachy myslim ferove podmienky.
a co sa tyka rychlosti, zo skusenosti mozem povedat ze zasielky opustaju slovensko hned na druhy den, ked tak sa potom zamotaju v krajine urcenia.
a este raz k cene, v pripade ze posielate castejsie, da sa vyjednat aj zaujimava zlava
bye

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #102 : 31. Január 2018, 21:14:29 »
Najlepšie na tom je , že aj Česká pošta tam má v ceníku ako psaní balík do 90cm súčte strán x+y+z ako naša, ale ešte ani raz mi tak nič z ČR neprišlo. Vždy tam dávajú pálky za balík aj keď vždy pepíka upozoním, aby to poslal tak. U nás s tým nie je žiaden problém. Teda krabica 30x30x30cm do 2kg ide v pohode ako list. Tých pár centov čo zdvihli je skutočne nič.

Odhlásený duroduro

  • Príspevkov: 248
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #103 : 31. Január 2018, 22:08:19 »
Existuje niekde prehlad, do ktorych krajin ktory poskytovatel a aky tarif sa oplati? My sme rad hladali express do Japonska a nakoniec vyhralo Dhl a bolo to tam za 4 dni, kde pri poste by sme sa museli strachovat ci to po 2 dnoch opusti depo Ba.

Toto je know-how predajcov, ktory ziskali praxou a ktory ti nik na papier neda...

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Kvalita pošty
« Odpoveď #104 : 31. Január 2018, 22:09:17 »
Jasne, naklady znasa kupujuci, ale ked zisti co ho stoji postovne, tak casto ani uz neodpovie. Pripadne to clovek ani nemusi zistit - ak niekoho odradi vysoke postovne uz na stranke predajcu.
Listova zasielka do 90 cm je fajn, ale len do 1 kg - pri 2 kg pre dorucenie v EU je cena 15,40 eur (za 13 eur bez tracking number je riziko davat), balik je 19 eur - to neni uz velky rozdiel a listy su tym padom pouzitelne len na posielanie dielikov ci figov, na sety nie. 15 eur za minibalik v ramci EU je podla mna EXTREMNE NENORMALNE VELA a CISTA ZLODEJINA.
Nechapem kde je cenova vyhoda nasej posty v porovnani s inymi krajinami ci konkurenciou. Ja poznam napr rakuske ceny, tam su vsetky zasielky do EU v kazdej vahe lacnejsie ako my, napr na male baliky ma cenu 10 eur (a my sa tu vytesujeme, ze to vieme poslat ako list za 15,40), a to je zapad so zapadnymi platmi, a napriek tomu to dokazu dorucovat lacnejsie. Pokial ide o SK, tak alternativne sluzby ako zasielkovna a ulozenka su ovela lacnejsie ako nasa posta pre tie krajiny, kde tieto sluzby dorucuju (rakusko, nemecko, polsko, cesko, madarsko...), niekedy su rozdiely az 2-3 nasobne (napr polsko, nemecko) !!!!!! Vsetko sukromne firmy s vyssimi platmi ako maju postari.
Suma sumarum, posta je pouzitelna len tam, kde nema konkurenciu - tj kam ine sluzby nedorucuju, resp ked niekto ma daleko napr rakusku postu (alebo nema cas tam ist).
To neni bohvie aka vizitka.
Pokial ide o dobu dorucovania, rakuska posta to v porovnatelnych krajinach zvladla vzdy rychlejsie ako nasa posta.
Rychlost odbavenia - rakusko priemer 3 minuty, zasielkovna / ulozenka do 1 minuty, SK posta v zavislosti od poctu ludi 3-20 min.
Fakt neviem, v com by som mal velebit SK postu. Je tu nutne zlo a dufam, ze ju raz konkurencia zozere - alebo kupi.
Na tom dorucovani inak pekne vidiet, co dokaze urobit napr podpora statu - v cine to vraj dotuju, tym padom nam sem chrlia cele kontajneri tovaru a z pri kupe z ich eshopu mi to vedia dorucit lacnejsie ako z nedalekych europskych krajin!!! Zato my mame postovne, ze nevieme efektivne dorucovat ani v ramci europy. Co to robi pre ekonomiku a konkurencieschopnost, neni treba dodavat. Najma pre malu krajinu ako slovensko, ktore je odkazane na export.