Autor Téma: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)  (Prečítané 96654 krát)

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #330 : 19. Január 2021, 09:07:17 »
Kto má rád zvieratká, tak na českom Lego shope v Brick and Pieces sa dajú kúpiť jelene (po 150 CZK). Element 69060.
« Posledná zmena: 19. Január 2021, 09:50:16 od Bača »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #331 : 20. Január 2021, 20:25:46 »
Tak minca prišla spolu s kvetinami v extrémnom čase, objednané včera ráno, dnes prišlo.
Inak je to magnet na otlačky akonáhle je to mimo obalu. Ale aspoň po tej s Classic Space logom určite pojdem ak naskočí.


Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #332 : 03. Február 2021, 15:44:34 »
Zatial k nákupom v Juhoafrickej republike, ale od marca asi aj tu. Zdroj : facebook

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #333 : 03. Február 2021, 16:20:05 »
Tohle chci. Ale vsadím, že to doslova do pár dnů zmizí stejně jako Retro car...

Chtělo by to lepší obrázky, jestli má letadlo interiér.

Jinak to má být Lockeed Vega...

Hmm, ale teď mne napadlo - že by se chystal nějaký větší model letadla ? Nebo to je prostě jen tak setík pro radost ?
« Posledná zmena: 03. Február 2021, 16:23:22 od PC CZ »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #334 : 03. Február 2021, 18:49:00 »
vsadím, že to doslova do pár dnů zmizí

Dnu??? MINUT! :oldman:

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #335 : 01. Marec 2021, 12:28:00 »
Na VIP portáli potichu pribudla dalšia minca, tentoraz Octan Logo. Keby to bola jedna z tých zostávajúcich zaujímavejších - gold coin či classic space- o tomto čase už by bola vypredaná

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #336 : 01. Marec 2021, 16:43:29 »
Amelia promo má byť od 6.marca od 100 Eur
to len pre info ak by si niekto nevšimol :D

https://www.newelementary.com/2021/03/lego-review-40450-amelia-earhart-tribute.html

Frančízové obchody to už mali, tak už je aj na BL ak by si niekto chcel spraviť odhad predaja. Samozrejme záleží od toho koľko pustia do obehuje v hlavnej akcii. A ďalšia vec že tematicky je to skôr americká história až potom všeobecne letecká.
« Posledná zmena: 01. Marec 2021, 16:46:13 od papluh »

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #337 : 01. Marec 2021, 17:35:54 »
Toto je zase jeden z tych "o nicom" setov, ktore z 80-tich % skoncia nikdy neotvorene a poschovavane v skriniach kseftarov a jeho cena sa pre mna nepochopitelne bude splhat do totalne nezmyselnych vysin.... Nie ze by som po nom tuzil - ani omylom, len v tom nevidim logiku.... iba honbu za prachmi a vyciciavenie ortodoxnych zberatelov prave takychkto limitiek, ktori to zbieraju len preto ze je to akoze "vzacnost".... Ani sa mi to nepaci, a to mam lietadla a vsetko okolo nich fakt rad....
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #338 : 01. Marec 2021, 18:19:19 »
Myslim, že v tomto sa mýliš.
Ten set je promo, tj LEGO (či skôr ich zložka priameho predaja zákazníkom) zaň priamo nedostáva žiadne peniaze. Je to práve náklad, ktorý sa má splatiť predajom setov v potrebnom objeme.
Lenže pri relatívne nízkom limite (oproti napr vianočnej knihe či klzisku) a absencii zliav žiaden normálny kšeftár alebo rozumný fanúšik nepojde zbytočne nad tých 100 Eur čo bude tvoriť masu predajov.
Tj cena predaných setov na promo mínus cena za ktorú by ich predali obchodníkom (cca polovica), mínus VIP body (5%), mínus cena proma (pri nízkom objeme to bude aspoň 10 Eur so vším všudy), krát limitovaný počet promo setov  = nieje žiadne terno.

skôr by som hľadal dôvody inde
- nedali predaj od 1. ale od 6. marca, aký medzinárodný sviatok je hneď po tom víkende ?
- kto je hlavným hrdinom setu ?
- v Ideas mala 10k hlasov nedávno detská verzia Amélie z detskej knihy (I am Amelia Earhart) z celej série tých kníh vybraná (asi) kvôli tomu koho to má motivovať  ::) Keďže detské veci v Ideas nemajú šancu, tak niekto komu sa to tam asi páčilo našiel spôsob.
- ako sa TLG snaží v poslednej dobe smerovať...

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #339 : 01. Marec 2021, 18:28:08 »
Radšej toto ako nakrivo ušité peňaženky. Budíček na 5.3. o 23:45.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #340 : 01. Marec 2021, 18:29:58 »
Radšej toto ako nakrivo ušité peňaženky. Budíček na 5.3. o 23:45.

 ;D ;D ;D (y)

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #341 : 01. Marec 2021, 19:07:09 »
Normálne neviem teraz či to je fanusikovstvo alebo šikana zákazníka, ktorý keď nevydrží hore do polnoci má smolu...
Inak takto si vycvičiť svojich verných zákazníkov to už je niečo... >:D

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #342 : 01. Marec 2021, 20:31:32 »
Najhorsie je, ze ak to aj bude dostupne dlhsie ako 5 minut, tak nie je co za tych 100E kupit, kedze za viac to straca zmysel >:D

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #343 : 02. Marec 2021, 00:57:39 »
Najhorsie je, ze ak to aj bude dostupne dlhsie ako 5 minut, tak nie je co za tych 100E kupit, kedze za viac to straca zmysel >:D

Tak určite si niečo vyberieš z Monkey Kid či špeciálnych zvieratkových BrickHeadz  >:D to sú veci exkluzívne pre S@H / Stores

Inak predposledne som dorovnával objednávku tými malými kvetinami, lenže už sú len tulipány. Je dôvod prečo tie ruže sú vypredané.  Čo som mal 3je tak všetky šli preč ako darček.

Normálne neviem teraz či to je fanusikovstvo alebo šikana zákazníka, ktorý keď nevydrží hore do polnoci má smolu...
Inak takto si vycvičiť svojich verných zákazníkov to už je niečo... >:D

Tak polnoc je relatívne bežný čas na spustenie rôznych predajov akcií - napríklad tie Adidas tenisky nielen Lego verzia, Amazon nahadzuje dennú ponuku, konzolové predaje atď atď
Za mňa určite lepšie ako niekedy ráno či v pracovnej dobe  >:D už som o pár akcí ráno (napr na Alze) prišiel keď som nestihol/zabudol popri odovzdávaní malej do škôlky či riešení hovoru/stretnutia/prúserov do práce.


Odhlásený 14miro14

  • Príspevkov: 80
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #344 : 04. Marec 2021, 13:25:33 »
Ahojte, chcem sa opýtať. Ak vytvorím objednávku za 100€ a budem mať nárok na set Pocta Amelii Earhartovej a následne si uplatním zľavu 20€ za VIP bodíky, stále budem mať nárok na tento set?