Autor Téma: 71006 - The Simpsons House  (Prečítané 19419 krát)

Odhlásený Izmael10

  • Príspevkov: 448
Re: 71006 - The Simpsons House
« Odpoveď #15 : 08. Január 2014, 21:59:21 »
Mne sa ten dom moc nepáči, nepripomína predlohu.  :P  (n)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: 71006 - The Simpsons House
« Odpoveď #16 : 08. Január 2014, 23:44:50 »
No tak podla novych fotiek tu suknu ma ;) Len ma aj cervene chodidla, takze zlte nohy velmi nevidno.

Ano, už to vidím na tých oficial fotkách poriadne...takže pšššt!!! tú moju pripomienku o Lise na prvej strane si nikto nevšímajte  ::)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: 71006 - The Simpsons House
« Odpoveď #17 : 09. Január 2014, 09:07:27 »

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: 71006 - The Simpsons House
« Odpoveď #18 : 09. Január 2014, 14:37:25 »
Som si všimol, že to auto má ten ľavý predný blatník zo šikmých brickov...to má byť ako nabúrané, dokrčený plech či ?
Hned ma napadla tá časť jak išli pre to auto do New Yorku,a na prednom kolese bola papuča. Homer sa nasral a odišiel aj s ňou, síce z blatníka mu urobilo dokrčený šrot ,ale odišiel...  ;D

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: 71006 - The Simpsons House
« Odpoveď #19 : 07. September 2016, 20:47:32 »
4 sety domu pokope http://imgur.com/a/UBd88
(podľa mňa by stačilo aj menej plus BL, ktorý aj tak musel byť)


Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: 71006 - The Simpsons House
« Odpoveď #20 : 08. September 2016, 09:24:43 »
Perfekt! Toto je dom Simpsonovcov presne ako má byť.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: 71006 - The Simpsons House
« Odpoveď #21 : 08. September 2016, 10:13:06 »
nuz teda vyhodit prachy za 4 drahe sety, a vysledok sa vo vonkajsom vizualy az tak nelisi od originalneho setu...
problem tohto setu je prilisna schematickost a jednoduchost - co uz vyplyva zo samotnej animovanej predlohy - proste len steny, strecha, okna, malo "plasticke" v porovnani s modularmi... preto som do neho ani nesiel...

Odhlásený Lego Girl

  • Príspevkov: 16
    • My Lego Talk
Re: 71006 - The Simpsons House
« Odpoveď #22 : 30. September 2016, 20:23:35 »
LEGO Simpsons House byl muj uplne prvni LEGO set, ktery jsem si koupila. Jsem z neho nadsena, i kdyz priznavam, ze zevnejsek domu je opravdu jednoduchy. Naopak se mi libi garaz a Homerovo ruzove auto. To se myslim povedlo vyborne. :)
Pokud by nekoho zajimalo, zacala jsem psat blog o LEGU. Recenzi na LEGO Simpsons House naleznete zde :)
http://mylegotalk.blogspot.cz/2016/07/the-simpsons-house-finally-competed.html

« Posledná zmena: 21. Február 2017, 11:54:56 od Administrator »

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: 71006 - The Simpsons House
« Odpoveď #23 : 21. Február 2017, 11:35:23 »
Tak mám už oba setíky poskladané takže zhrniem postrehy. Oba sety som kupoval ako spestrenie do môjho mestečka, takže motív simpsonovcov bol až druhoradý.
Takže čo sa týka simpsonovcov tak tých mám napozeraných do nemoty (aj ďaka naším TV staniciam a ich nekonečným reprízam). Neviem kde vzali predlohu ale má veľa chýb a nedostatkov.
Exterier - Tam chýba nadstavba nad garážou, garážové okienko je štvorcového tvaru s mriežkou, to homerove auo nerozumiem tej diere na streche, čo to má byť? A dosť vecí tam chýba napr. bartov domček na strome aj so stromom, hojdačka, pieskovisko, to oranžové combi-čko či napr aj plot.

Interier je celý úplne dispozične zle. Schody majú byť sprava a oproti dverám + zábradlie sa na vrchu kolmo stáča doľava, tz. že všeky izby sú pozdĺž chodby. Ak sa nemýlim tak majú dve kúpeľné, pivnica sa  urobiť nedá ale aspoň napodobniť vchodom mohli, chýba šatník, v kuchyni chladnička a to najdôležitejšie ako sa im pre boha podarilo zabudnúť na podkrovie to úplne kazí dojem.

Postrehy neviem prečo nepoužili základovú dosku ušetrili by tak pomerne kopec dielikov vyvýšenie vchodu by sa dalo urobiť aj na doske to samé s terasou aj tak originál má len malé schodíky zato dizajnéri urobili riade schody (nemyslím schodisko na poschodie).
Tak sa dali ušetriť dieliky ktoré sa bez problémov dali urobiť ako podkrovie či na tú nadstavbu.

A to ma napadli len tie základnejšie problémy určite ich je tam viac čo aj kolegovia nado-mnou spomenuli.Inak všetko ostatné je fajn. Trošku po funuse koment ale set sa ku mne dostal až teraz ::)
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.

Odhlásený LANDSER

  • Príspevkov: 153
Re: 71006 - The Simpsons House
« Odpoveď #24 : 21. Február 2017, 14:52:35 »
Mne ta séria The Simpsons pripadá nedotiahnutá do konca.