Autor Téma: 10220 – Volkswagen T1 Camper Van  (Prečítané 9740 krát)

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
10220 – Volkswagen T1 Camper Van
« : 27. Júl 2012, 12:41:39 »
10220 – Volkswagen T1 Camper Van

Kategória: LEGO Large Models (podľa Brickset.com)
Pre vek: 16+
Rok vydania: 2011
Počet dielikov: 1332
Počet minifigov: 0
Dostupnosť v SR: Pixmania.sk a ďalšie internetové obchody
Nákup a cena: Pixmania.sk 79,-Eur + poštovné


Pred kúpou
Kedže rozhodne nepatrím do tábora CITY obdivovateľov, dlho som zaobstaranie tohto setu (môjho vôbec prvého CITY setu) zvažoval.
Pre (podľa obrázkov z netu), hrali jeho exkluzivita, veľkosť a aj jeho „krása“. Myslím, že je to
asi aj „najkrajší model auta“ zo CITY. Proti, hralo už moje zmieňované neholdovanie do kategórie CITY. Nakoniec Pixmania.sk dala zľavu zo 100,- eur na 79,-eur, tak som doňho išiel.


Balenie
Krabica s veľkosťou 47,5x37,5x6,5 (ŠxVxH) ma prekvapila aká je malá. Trošku som sa vydesil. Teda na Exkluzívny set je to prcek. Opakujem, ale že som iba CITY panic, takže veľmi netuším aké veľkosti sa v tejto kategórii „nosia“. V porovnaní s UCS SSD nieje ani polovica veľkosti. No, ale keďže oveľa dôležitejší je obsah ako balenie, ostal som ešte viac-menej v kľude. Naplnená je určite na cca 85% . Otvára sa z boku, takže opäť klasika. Obsah pozostáva z dvoch návodov zabalených v obale spolu s dvoma maličkými aršíkmi zo samolepkami a 15 malých až stredne veľkých sáčkov.


Stavba
Opäť, ako vždy, som použil svoj ultravycibrený spôsob stavania LEGA – všetko vysipať, všetko roztriediť a všetko postaviť. Stopnuté presne:

Čas triedenia: 23 minút
Čas stavania: 166 minút (takmer 3 hodiny)

Roztriedené to bolo za okamih, takže som predpokladal, že za hodinu bude vymalované aj s celým Volkswagenom. No, podľa času stavania sami vidíte, že som sa „trošku“ precenil. Stavanie tohto „autíčka“ je bez preháňania poriadna fuška. Rozhodne stavanie, ale patrí medzi to najzaujímavejšie čo som kedy staval. Podrobný popis stavania podľa jednotlivých častí rozpisovať nebudem, pretože ani nieje o čom a aj tak to nikoho nezaujíma. Čo je ale dôležité, pri tomto aute je použitých veľa zaujímavých techník stavania, s ktorými som sa ja osobne ešte nestretol, ani pri Pirates, ani pri Star Wars, ani pri Castle, ani pri Atlantis, a ani pri Ninjago. Takže zážitok zo stavania je naozaj obrovský. Tu by som ešte rád dodal, že keď som mal postavenú asi 1/3 auta (podvozok a trošku interiéru), mal som sto chutí ho vyhodiť z okna, taký bol ten „nedostavaný“ model šeredný. Ale chvalabohu prevládol u mňa zdravý rozum a dostaval som ho. A konečný zjav je opäť bez preháňania veľmi, veľmi dobrý. K absolútnej spokojnosti chýbajú iba o trochu väčšie kolesá (aspoň pre mňa).
 

Hrateľnosť
Hrateľnosť je tak na 50%. Nedajú sa dopasovať žiadne figy, veľký model aj s ineriérom. Do mesta pre rovnaké vlastnosti tiež nie, bol by ako obor. Čiže, ako sme už u Exclusive Sets zvyknutý, postaviť a vystaviť. V každom prípade, ale aká taká hrateľnosť tu je, pretože model obsahuje veľa „hejblátek“ (ako hovoria naši susedia Češi). Dajú sa otvoriť:
dve čelné sklá
predné dvere z obidvoch strán do kabíny pre vodiča a spolujazdca
dvojkrídlové dvere do obytnej časti auta
zadné dvere  z obytnej časti
motor, ktorý je inak pekne spracovaný
vrchná výsuvná časť na streche, ktorá je apropovyplnená látkou (s tým som sa stretol prvý krát
v interére asi zo 5 hejblatek
dokonca je možné zošlápnuť aj plyn, ale brzda je už spolu so spojkou (takže pozor pri jazdení!!!)


Celkové zhrnutie
10220 – Volkswagen T1 Camper Van patrí pre mňa jednoznačne medzi najkrajšie CITY legá, spolu s MODULAR HOUSES. Keď to hodnotím teraz, som veľmi rád, že som doňho išiel, vyzerá naozaj veľmi dobre. Samozrejme človek ho nemôže dať vedľa nejakého UCS-ka, ale rozhodne sa zaňho nebude doma nikto hanbiť. A tiež, kedže je to známy model auta, osloví možno viac ľudí ako nejaký 3x väčší set. Takže pre koho je vlastne určený? Určite povinná výbava CITY fandov, mám pocit, že aj pre staviteľov, pretože obsahuje veľa zaujímavých techník, a určite aj bricky niesú na zahodenie, je ich veľká rozmanitosť na tak relatívne malý set. Pre fajnšmekrov „čím väčší, tým lepší“, tak isto povinná jazda. Ostatní, len keď budú chcieť a financie popustia. V každom prípade, iba ale len za zľavnenú cenu, 100,-eur je na tento set priveľa.

   Klady
+ Exclusive Set
+ s MODULAR HOUSES vrchol CITY
+ veľmi známa predloha, auto pozná skoro každý
+ vynikajúce trojhodinové stavanie, naozaj paráda
+ je to krásne pestrý model, veľa farieb a kvalitné interérové spracovanie

   Zápory
- samolepky, ale dá sa to prekonať, vlastne je ich málo a vôbec nevadia
- maličké kolesá, naozaj maličké, na krabici aj nete sú samozrejme upravené do „normálnej“ veľkosti, reál je ale o niečom inom


Otáznik pred kúpou
Jednoznačná kúpa. Tento set obohatí každú, naozaj každú zbierku. Ale, ešte raz podotýkam, iba v zľavnenej cene.


Ďakujem, že ste si prečítali moju Recenziu.


Odhlásený mathy

  • Príspevkov: 34
Re: 10220 – Volkswagen T1 Camper Van
« Odpoveď #1 : 27. Júl 2012, 12:43:41 »
Velmi pekná a prepracovaná recenzia  (y) (y) (y)

Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: 10220 – Volkswagen T1 Camper Van
« Odpoveď #2 : 27. Júl 2012, 12:45:02 »
Bez fotos by to asi nešlo.   O0

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: 10220 – Volkswagen T1 Camper Van
« Odpoveď #3 : 27. Júl 2012, 12:50:58 »
SSD aj VW - obe recenzie hodnotim  (y) (y) (y)

Inak oba sety Ti zavidim, su to pekne veci, a suhlasim - do zbierky do vitriny, kukat, nechytat... Podobne aj moj Tower bridge...
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený misoku

  • Príspevkov: 294
Re: 10220 – Volkswagen T1 Camper Van
« Odpoveď #4 : 27. Júl 2012, 23:40:37 »
tesi ma ze mam moznost vidiet aj ine foto ako na obale krabice. ako byvaleho majitela VW chrobak ma potesil pohlad na otvorenu motorovu cast.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: 10220 – Volkswagen T1 Camper Van
« Odpoveď #5 : 02. August 2013, 01:59:25 »
It really exists! ;D


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: 10220 – Volkswagen T1 Camper Van
« Odpoveď #6 : 21. September 2015, 11:47:09 »
Vcera som si v AllToyse vsimol Camper Van. Hned na prvy pohlad mi nieco nesedelo - bola to krabica! Mala iny rozmer ako ta, ktora sa predavala doteraz. Bola nizsia a hlbsia. Na krabici bol copyright 2015 - znamena to teda, ze tento set sa nadalej vyraba a bali sa do novej krabice.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: 10220 – Volkswagen T1 Camper Van
« Odpoveď #7 : 21. September 2015, 11:56:34 »
má to aj nové LEGO Expert logo

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: 10220 – Volkswagen T1 Camper Van
« Odpoveď #8 : 21. September 2015, 13:23:34 »
Vcera som si v AllToyse vsimol Camper Van. Hned na prvy pohlad mi nieco nesedelo - bola to krabica! Mala iny rozmer ako ta, ktora sa predavala doteraz. Bola nizsia a hlbsia. Na krabici bol copyright 2015 - znamena to teda, ze tento set sa nadalej vyraba a bali sa do novej krabice.

Myslim ze vsetky expert creatori dostavaju nove krabice tento rok, napr aj tower bridge, ten dokonca ma uvedeny aj iny pocet dielikov (asi zaratali aj tie rezervne, co sa davaju naviac). Neni ale jasne, ci nova krabica zaroven znamena, ze ten set bude pokracovat aj v dalsom roku, skor to vyzera ako plosna vymena krabic bez ohladu na dobu vyroby (vsak tower bridge a VW su uz velmi dlho na scene, a VW konkuruju uz 2 ine auta).
Mne sa viac pacia tensie krabice. Su praktickejsie na prenos / skladovanie a pod. Samozrejme cim mensia krabica tym lepsie, vsak to vzduchoprazdno vnutri je velke... ale marketing nepusti - tazko by pytali 100 eur za miniskatulku.

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: 10220 – Volkswagen T1 Camper Van
« Odpoveď #9 : 21. September 2015, 14:21:35 »
ta starsia krabica je ovela praktickejsia.. uz by sa hodilo, keby to aj zlacneli..:-)) 109,90 je fakt dost..asi preto ich je vsade plno a tak vymysleli vacsiu krabicu aby ludia s cenou nevahali :-)) vacsia krabica tak drahsia... uvidime ako dalej.. ked sa stara vypreda..ako stupne jej cena
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: 10220 – Volkswagen T1 Camper Van
« Odpoveď #10 : 21. September 2015, 16:31:51 »
No v LEGO Shope/Store stojí 99,90 Eur. S októbrovou akciu na 2x VIP body teda 90Eur, alebo posledný víkend bola zľava -25% v OD MY, akurát to bolo dosť prebrané a čo zostalo malo poničené škatule ich páskami.

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: 10220 – Volkswagen T1 Camper Van
« Odpoveď #11 : 22. September 2015, 09:54:30 »
no vidis, ja som tam bol vcera a mali ich tam plno, ale za plnu cenu, teda 109.90 (n)
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: 10220 – Volkswagen T1 Camper Van
« Odpoveď #12 : 07. November 2015, 12:37:47 »
Dnes v Pompo Centrál BA. Jeden set, odlišné krabice :)