Autor Téma: BrickLink  (Prečítané 68783 krát)

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: BrickLink
« Odpoveď #60 : 13. Január 2015, 01:47:39 »
Neuveritelné  :o Po troch mesiacoch sa mi predajca ozval ,že to poslal ,teraz.

Ked citam tie feedbacky, az je mi luto predajcu. Ked uz predajca z nicoho nic neodpoveda/neposiela isto ma dvolezitejsie veci ako nejaky BL. Ci uz umrtie, zdravie alebo ine problemy. Pritom to vyzeral byt tak dobry shop...v rozbehu
Samozrejme kupujuci vidi len to ze predajca ma moje peniaze a ja tovar po mesiaci nikde. Tiez by ma nasralo ci by sa jednalo o sumu 5 € alebo 500 €. A inac by som to tiez nedokazal vyriesit ako negativom.
Jedine sa obratit na PP a kedze predajca by nereagoval ani na ich vyzvy, peniaze by kupujuci isto naspat ziskal. Ale na ten feedback by som sa uz vysral, pretoze logicky mysliaci clovek vie, ze sa asi nieco stalo.
Ak by som uz chcel okradat ludi tak nie cez BL kde by moja zlocinecka kariera skoncila rovnako rychlo ako zacala.
Ked citam tie jeho negativne feedbacky akoze "zlodej" atd...no strasne
Vseobecne co si vsimam zapadianari pisu tie feedbacky hore dole za malickosti za ktore chudak predajca nemoze. A kolko krat bez toho aby kontaktovali predajcu a vyriesili problem.
Tu je evidentne jasne, ze predajca kontaktovany bol ale svojou nepritomnostou si zial vysluzil aj taketo prispevky ako zlodej.
Kazdopadne je mi predajcu luto...
A hlavne ma to nuti zamysliet ze ak by sa mne nieco stalo tak ako predist takejto situaci. Hodila by si nejaka osoba, ktora je znala pouzivania BL ako predajca a mala pristup k mojim udajom aby v pripade mojej nepritomnosti vedeli komunikovat, zatvorit shop, vratit peniaze, atd....

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: BrickLink
« Odpoveď #61 : 13. Január 2015, 07:50:42 »
Akože dávam ti za pravdu, ak to bolo z objetívnych príčin, tak pre neho mám pochopenie.... ale fakt ked som mu písal niekoľkokrát a neodpovedal, tak som myslel, že no asi to zavrel a dovidenia.... Ked tovar príde, určite to hodnotenie zmením ak to pôjde ešte. Inak viac ma naštvalo, ked som si objednal od iného predajcu a mal tam byť aj cyprus, zasielka sa stratila už v krajine podania a po reklamacii predajcom pošta sice prachy poslala, ale cyprus bol stratený....

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: BrickLink
« Odpoveď #62 : 13. Január 2015, 08:11:12 »
Ked citam tie feedbacky, az je mi luto predajcu. Ked uz predajca z nicoho nic neodpoveda/neposiela isto ma dvolezitejsie veci ako nejaky BL. Ci uz umrtie, zdravie alebo ine problemy. Pritom to vyzeral byt tak dobry shop...v rozbehu
Samozrejme kupujuci vidi len to ze predajca ma moje peniaze a ja tovar po mesiaci nikde. Tiez by ma nasralo ci by sa jednalo o sumu 5 € alebo 500 €. A inac by som to tiez nedokazal vyriesit ako negativom.
Jedine sa obratit na PP a kedze predajca by nereagoval ani na ich vyzvy, peniaze by kupujuci isto naspat ziskal. Ale na ten feedback by som sa uz vysral, pretoze logicky mysliaci clovek vie, ze sa asi nieco stalo.
Ak by som uz chcel okradat ludi tak nie cez BL kde by moja zlocinecka kariera skoncila rovnako rychlo ako zacala.
Ked citam tie jeho negativne feedbacky akoze "zlodej" atd...no strasne
Vseobecne co si vsimam zapadianari pisu tie feedbacky hore dole za malickosti za ktore chudak predajca nemoze. A kolko krat bez toho aby kontaktovali predajcu a vyriesili problem.
Tu je evidentne jasne, ze predajca kontaktovany bol ale svojou nepritomnostou si zial vysluzil aj taketo prispevky ako zlodej.
Kazdopadne je mi predajcu luto...
A hlavne ma to nuti zamysliet ze ak by sa mne nieco stalo tak ako predist takejto situaci. Hodila by si nejaka osoba, ktora je znala pouzivania BL ako predajca a mala pristup k mojim udajom aby v pripade mojej nepritomnosti vedeli komunikovat, zatvorit shop, vratit peniaze, atd....

naprikald sa moze stat ze predajca je tak tazko chory ze to musi zanho orbit niekto kto to jednak nepozna nevie co kde je a je to pre neho taka spodna priorita ze ... ked clovek zacne riesit zdravie vsetko ostatne ide bokom ale uplne. Cital som tie feedbacky do nejakeho momentu bezproblemovy shop a potom usekol .. to by si ani stalo asi vsetkym co predavaju a pride na nich nejaka choroba ze lezai v nemocnici pol roka atd ..
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #63 : 13. Január 2015, 09:17:07 »
S tou nemocnicou sa mi uz stalo (nie ja, predajca). Nakupil som z dakeho polskeho shopu, typek len zacinal, este nemal ziadne feedbacky. Objednane, zaplatene, este to aj oznacil, ze poslane. Cakam, cakam, mesiac nic. Tak som skusil kontaktovat predajcu. Nic. Uz som zacal zvazovat, ze to budem riesit s paypalom vratenie prachov az sa predajca ozval, ze bol dlhodobo chory a nemohol odpisovat. A potom po par dnoch objednavka zazracne dosla.

Odhlásený CSPX

  • Príspevkov: 70
  • Parts collector
Re: BrickLink
« Odpoveď #64 : 12. Jún 2015, 11:42:36 »
Odkedy má BL nového majiteľa, postupne prichádzali drobné úpravy a vylepšenia, onedlho však príde k zatiaľ najväčšej, dlhý čas sľubovanej zmene:

http://alpha.bricklink.com/pages/newsview.page?msgid=921526

Vyskúšať si to môžete po prihlásení tu:

https://preview.bricklink.com/login.asp?rD=Y


Bál som sa že to celé prekopú a nikto sa v tom nevyzná, ak to ale bude v takejto podobe, nebude to katastrofa, len si bude treba zvykať.
Zrejme nechcú riskovať že by stratili starých návštevníkov, tak sa pre istotu miernili a ďalšie úpravy a vylepšenia budú robiť radšej nenápadne postupne, aby nikto nedostal šok že zrazu nevie kúpiť ani brick aj keď má správny link  ;D

...
« Posledná zmena: 12. Jún 2015, 11:50:16 od CSPX »

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: BrickLink
« Odpoveď #65 : 12. Jún 2015, 12:42:15 »
Nechápem, načo ten nový FaceLift, keď to vyzerá skoro totožne s tým starým (ešte aktuálnym)...  :P


Odhlásený P4tr1cius

  • Príspevkov: 357
Re: BrickLink
« Odpoveď #67 : 24. Jún 2015, 17:54:05 »
Samozrejme to tu niekoho zaujíma. Neviem síce koho, ale niekoho určite.

Ja mám iba otázku: Aký je vlastne rozdiel vo výsledku, ktorý rozhodne jeden blbec a vo výsledku, ktorý rozhodne skupina blbcov?

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: BrickLink
« Odpoveď #68 : 28. Jún 2015, 10:11:57 »
Zakladam tu novu temu pomoze urcite mnohym novacikom!!
Zaregistroval som sa pomocou Google Translatora.  Vzladne to kazdy!!
Prihadzovat do kosika je jednoduhe napr. predajca ma 12ks plotikov do tabuly dam si 5ks...
Ak nieco chcem vymazat dam si View Cart kliknem do mini tabulky dam hacik a nasledne  Update Shopping Cart  vymazem.
Uzatvorit objednavku to som este nezistoval(poprosim niekoho o doplnenie).
……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Mam aj ja otazky: ako mam zaplatit tovar to vam posle fakturu a tam bude cislo uctu variabilny symbol alebo ako??
Naco musime mat PayPal?? Ake vyhody a nevyhody mame potom??

Odhlásený janicko

  • Príspevkov: 317
  • Petržalka
Re: BrickLink
« Odpoveď #69 : 28. Jún 2015, 10:40:07 »
Som zvedavy na zmeny, snad k lepsiemu. Dufam, ze zmenia aj vkladanie obrazkov, lebo vytvorit cennik posty mi zozralo nervy, html katastrofa
bye

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: BrickLink
« Odpoveď #70 : 28. Jún 2015, 10:50:59 »
Uzatvorit objednavku - kliknes na checkout -
zvolis MENU v akej platis (USD/EUR/CZK/HUF atd)  a sposob platby  (IBAN - bankovy ucet, PAYPAL, pripadne ine sposoby ktorymi TY vies zaplatit, pokial ich predajca ponuka)

Ano, pride ti do mailu ale aj do BL faktura.
Podla toho aky sposob si vybral (mena a typ platby) podla toho predajca zasle fakturu.

Paypal pouziva  99,99% predajcov.
Je to rychla, okamzita platba...v pripadne urcitej nespokojnosti, (stratena zasielka, poskodena atd) ta samotny Paypal ochranuje a vies ziskat peniaze naspat. Aj ked je to nasilne riesenie...

Zalozenie paypal uctu zvladnes aj cez google translator... je NUTNE mat ale bankovy ucet a bankomatovu (debetnu) kartu.
Zalozis si najprv nejaky email, doporucujem taky ktory bude len urceny na paypal. Tento mail si zaregistrujes na PP...to bude aj tvoje prihlasovaci udaj na PP. Vyplnis meno, adresu. Z osobnej skusenosti doporucujem  aby adresa na Bricklinku bola identicka s tou na PP.
Po uspesnej registraci je potrebune prepojit PP Ucet s bankovym uctom.
Na to sluzi spominana karta...natukas cisla z prednej casti karty, datum expiracie (taktiez vpredu) a tzv CSC kod  (posledne tri cisla na zadnej strane).
Ked toto urobis,  mozes platit...

Platby cez PP:
Pride ti faktura kde predajca napise:
Posli  50 € na moj PP ucet  :  mojBLshop@hotmail.com

Takze kliknes na send payment a vyplnis udaje ktore ti predajca dal.
Kedze tvoj PP  ucet je prepojeny s tvojim bankovym uctom...paypal teda automaticky stiahne peniaze z tvojho uctu a posiela ich predajcovi na jeho PP ucet. 
Platby su naozaj okmazite, najdlhsia platba trvala mne asi 10min.

Toto je asi strucne povedane ako funguje PP.
Pokial neplanujes primat platby a posielat velke tisice tak viac asi nepotrebujes vediet.





« Posledná zmena: 28. Jún 2015, 10:52:54 od matt251 »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: BrickLink
« Odpoveď #71 : 28. Jún 2015, 11:08:06 »

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: BrickLink
« Odpoveď #72 : 28. Jún 2015, 18:55:11 »
Diky chalany podla toho vsetko vzladnem*****.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #73 : 16. Júl 2015, 08:54:19 »
Tak uz ten novy dizajn asi prehodili natrvalo. Aspon mne to dnes uz nabehlo v nom. No bude to chciet chvilku zvyku na tie nove farby.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: BrickLink
« Odpoveď #74 : 16. Júl 2015, 09:01:52 »
Ale paci sa mi roletka pod menom s rychlymi volbami.