Autor Téma: BMP 2  (Prečítané 1684 krát)

Odhlásený Tatrovak

  • Príspevkov: 245
BMP 2
« : 06. Február 2020, 07:12:31 »
Ide o ďalší výtvor z môjho archívu, postavený niekedy v roku 2017.
A teda je to Sovietske bojové vozidlo pechoty BMP 2, na Slovensku v minulosti licenčne vyrábané ako BVP 2. Na pohon slúžilo 6 PF L motorov ktoré napájali len dva batteryboxy (vzhľadom ma relatívne nízku hmotnosť a nízky odpor tohoto druhu pásov to stačilo ). Ďalej jeden PF M motor v korbe ovládal sklápanie vlnolamu na čele korby, potom 1 PF L motor otáčal vežou a jeden PF M motor riadil eleváciu kanónu. Odpruženie bolo torznými tyčami.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: BMP 2
« Odpoveď #1 : 06. Február 2020, 10:02:17 »
Cast s pasami je vyssia ako by mala byt v pomere s castou nad tym.

Odhlásený Tatrovak

  • Príspevkov: 245
Re: BMP 2
« Odpoveď #2 : 06. Február 2020, 10:12:22 »
Máš pravdu, keď si pozerám predlohu tak asi som sa až príliš snažil to znižovať aby to pôsobilo viac dinamicky a ľahko , lebo tak na mňa pôsobí samotné BMP.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: BMP 2
« Odpoveď #3 : 06. Február 2020, 10:17:49 »
Tak ono to v reale relativne nizke je, len tu cast s pasami mas moc vysoku. Aspon na tej prvej fotke to tak na mna posobi, ale mozno ani nie... ;)


Odhlásený Tatrovak

  • Príspevkov: 245
Re: BMP 2
« Odpoveď #4 : 06. Február 2020, 10:21:49 »
Možno niekedy postavím novšiu, lepšiu verziu kde tú chybu odstránim, celkovo som už dlho nepostavil nič pásové :D

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: BMP 2
« Odpoveď #5 : 06. Február 2020, 17:44:03 »
Parádny a aj technicky premakaný model! (y)

Tých 6 L-motorov si mal asi 3 a 3 na stranu. Hnacie koleso bolo to vpredu a zadné volnobežné? Si to tam poschovával, že to nikde neviem nájsť, kde sú umiestnené  ;D Nestačili by tam len 4?

Jazdiť to muselo dobre, zábavnejšie hranie oproti kolesovým modelom, či?

Odhlásený Tatrovak

  • Príspevkov: 245
Re: BMP 2
« Odpoveď #6 : 06. Február 2020, 17:50:52 »
Ďakujem , dva motory sú vzadu(na tej fotke z otvorenými zadnými dverami je vidieť prevody od motorov ku kolesám) a štyri vpredu , po dvoch na jedno koleso , takže všetky štyri ozubené kolesá na pásoch sú hnacie . Ono možno by aj 4 stačili ale ja mám vo zvyku predimenzovávať , hlavne čo sa týka pohonu  :D. Docela aj bol ale hentie pásy sa na každej prekážke rozpojili takže sa s tým dal jazdiť v podstate len rovnej dlážke...