Autor Téma: P. 1000 (RATTE) Artillery super tank  (Prečítané 6538 krát)

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
P. 1000 (RATTE) Artillery super tank
« : 29. Júl 2017, 18:31:32 »
No tak po dlhej dobe je na čase aby som aj ja predstavil tohtoročný hlavný projekt na ktorý som hrdý hlavne kôli tomu ze sa mi ho podarilo doklepat dohromady napriek značnému pretlaku v mojej milovanej škole :D.
 
História
Ide o verziu Nacistického tanku P. 1000 ratte, tento tank bol jedným z konceptov ktoré niesli označenie ako Nacistické "zázrečné zbrane" jedná sa o koncept založený na Sovietskom protiklade KV-VI a nesie po nom aj označenie " landcruiser " aka: pozemný krížnik. P 1000. bola navrhnutá ako pokračovatel krvnel línie mega tankov - na výrobné pásy mal príst po dokončení prvej várky tankov MAUS (označenie "na výrobné pásy" nieje moc presný nakolko pri jeho velkosti by bolo potrebné prestavať lodné doky pre potreby finálnej konštrukcie >:D ).
Potom ako Adolf osobne podporil tento tank (ako inak) bol celý projekt naneštastie  :D zamietnutý hlavným vojenským účtovníkom starajúcim sa o finanie vojny hehe.

O tanku samotnom
P 1000. je extrémne obrovský stroj zamýšlaný tak aby na pozemné bojisko doniesol lodné delá. Pôvodná veža vychádza priamo z Nemeckých lodných veží ktorá bola upravená a namiesto 3 diel niesa "iba" 2 (o hmotnosti 650 ton). celková výzbroj tanku bola : 2x280mm delo, 2x128mm kanón(v zásade hveže z MAUSa), flak kanóny a dodatočná výzbroj podla potreby (a možností)

Velkým úskalím tanku bola hlavne jeho obrovská hmotnost ktorá v základne výbave činila 1 000 TON čo nielenže daleko presahovalo nostnost akéhokolvek mostu ale ani spevnené cesty by takýto náklad jednoducho nevydržali. I toto bol ale skôt zbožný odhad nakolko každý z delostreleckých kanónov vážil 454 kg.
Dalej: posádku tvorilo min 20 ludí, rozmery predpokladaného tanku boli: dĺžka: 35m, šírka: 14m a Výška : 11m





môj model
Sa ozrejem som túto krásku musel postavit hnet ako som sa o nej dočítal v knihe o  tajných zbraniach z druhej svetovej  :D ale zároven som ju chcel zakonponovat do mojej existujúcej armády STAR WARS. Pre tento účel som zmenil hlavné kanóny na plazmové delá a na zadnú korbu som umiestnil namiesto 2 Mausových veží 4 kruhove turrety s 4hlavnovým turboblasterom, taktiež som pozmenil aj výbavu a rozpoloženie interiéru.

Čo sa velkosti týče snažil som sa čo najviec priblížiť mierke 1:1 pre minifiga. Tank je pozostavený z 3 hlavných podlaží ktoré budu odfotené dodatočne z LDD programu pre prehladnosť, jedná sa o hlavné poschodie úplne najnižšie, medziposchodie v ziguratovej nadstavbe nesúce náboje a vežu. V havnom poschodí je miestnosť s plazmovým reaktorom, kokpit s pilotom 2 strelcami/officermi a komandérom, menšia miestnosť pre technikov a hangár - všetko oddelené uzatváratelnými dverami.

Výzbroj:
2x Plazmový superkaknón (tieto delá pri plnom výkone dokážu efektývne zasahovat aj vesmírne lode na nižších orbitách)
3x tažký nábojový kanón
1x predný plazmový kanón
4x turboblastrová veža
1x protileteská batéria

obranná technológia:
tank používa viacero trikov pre odolanie poškodenia - jednou je tepelný reaktývny pancier podobný ako má Juggernaut, druhou je dvojtý generátor plazmového štítu na streche veže pre pokrytie tanku z hora a v neposlednom rade špeciálny viacjadrový oblúkový generátor s hlavným zdrojom v soche Smrti na predom pancieri (sekundárne jadrá sú v lebkách okolo ziguratu)

posádka:
1 komandér, 2 officeri v kokpite, 1 pilot, 3 technici, 2 gunnery mechanika(obsluhujúci hlavné kanóny)

Pohon:
Tank je napájaný plazmovým reaktorom v spodnom podlaží ženúci energiu do repulzorov v podvosku a motorov v každom kolesovom systéme (spolu 84 kolies v 28 vozíkoch a približne 1000 kusov pásov v 6 radách), hlavné delá sú napájane 4 plazmovými generátormi umiestnenými priamo vo veži stroja

Rozmery modelu: širka: 41,5cm; vyška: 30cm; dĺžka: 1 meter

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: P. 1000 (RATTE) Artillery super tank
« Odpoveď #1 : 29. Júl 2017, 18:33:15 »
Dodatočné foto 1

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: P. 1000 (RATTE) Artillery super tank
« Odpoveď #2 : 29. Júl 2017, 18:36:48 »
LDD foto:

Odhlásený LANDSER

  • Príspevkov: 153
Re: P. 1000 (RATTE) Artillery super tank
« Odpoveď #3 : 29. Júl 2017, 21:31:54 »
 (y)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: P. 1000 (RATTE) Artillery super tank
« Odpoveď #4 : 30. Júl 2017, 13:57:16 »
Tie cervene bricky to kazia. Vyzera to, akoby Ti dosli sive bricky a pouzil si miesto nich cervene. Keby si to spravil cele sive, posobilo by to ovela konzistentnejsie. Inak samozrejme (y).

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: P. 1000 (RATTE) Artillery super tank
« Odpoveď #5 : 30. Júl 2017, 14:55:14 »
Tie cervene bricky to kazia. Vyzera to, akoby Ti dosli sive bricky a pouzil si miesto nich cervene. Keby si to spravil cele sive, posobilo by to ovela konzistentnejsie. Inak samozrejme (y).

Nieje to červená - je to bordová -- dark red -- a je tam použitá pretože je to klasická farba armád republiky navyše aj hlavná farba mojej costume légie - včetky AT-TEčka, menšie stroje aj samotný juggernaut ju majú na sebe - navyše niektoré kocky sa v tejto farbe nevyrábajú a tak som bol nútený spravit kompromis na niektorých miestach

ale inak dakujem  :D

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: P. 1000 (RATTE) Artillery super tank
« Odpoveď #6 : 31. Júl 2017, 10:30:14 »
Tusim na tych prvych fotkach to vypada ako cervena ale je to dark red co je ok kombinacia.

Zaujimavy model, len neviem ci mi to uplne pasuje do sveta SW. V Rogue One uz pasove tanky dali a na pasoch bol aj TIE Crawler napr ale je to uz take moc tankoidne.

Mozno ked to uvidim v SW scenerii a okolo vela clonakov, tak to trochu viac zapadne. Asi mi tam aj chyba velke republikove logo niekde vkusne umiestnene, ked uz to spada pod republikovu armadu.

Z pohladu toho pozadia za tankom - doviest namorne delo na sus, to teroeticky vie byt prene aj do SW. Destroyery aley podobne veze na utocenie na nepriatelske lode a na orbitalne bombardovanie - asi to bude tiez klasifikovane ako 'experimentalna' republikova zbran.

Takze teraz sa mozes vrhnut na X*X baseplates veku sceneriu kam tie stroje umiestnis aby to malo dobry lego dojem, mozno nejaku lesnu sceneriu aby tie masivne stroje mohli vpostate kacat stromy ako to robili MTTcka v E1 ked pre tym utekal Quigon a Obi & Jar-Jar

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: P. 1000 (RATTE) Artillery super tank
« Odpoveď #7 : 31. Júl 2017, 10:55:02 »
waw, pekna historicka vsuvka, netusil som, ze taketo nieco planovali postavit. ale spat k modelu-vyzera velmi pekne a obrovsky  (y) (y) (y). a ta bordova je fajn ozivenie

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: P. 1000 (RATTE) Artillery super tank
« Odpoveď #8 : 31. Júl 2017, 11:08:39 »
Tusim na tych prvych fotkach to vypada ako cervena ale je to dark red co je ok kombinacia.

Zaujimavy model, len neviem ci mi to uplne pasuje do sveta SW. V Rogue One uz pasove tanky dali a na pasoch bol aj TIE Crawler napr ale je to uz take moc tankoidne.

Mozno ked to uvidim v SW scenerii a okolo vela clonakov, tak to trochu viac zapadne. Asi mi tam aj chyba velke republikove logo niekde vkusne umiestnene, ked uz to spada pod republikovu armadu.

Z pohladu toho pozadia za tankom - doviest namorne delo na sus, to teroeticky vie byt prene aj do SW. Destroyery aley podobne veze na utocenie na nepriatelske lode a na orbitalne bombardovanie - asi to bude tiez klasifikovane ako 'experimentalna' republikova zbran.

Takze teraz sa mozes vrhnut na X*X baseplates veku sceneriu kam tie stroje umiestnis aby to malo dobry lego dojem, mozno nejaku lesnu sceneriu aby tie masivne stroje mohli vpostate kacat stromy ako to robili MTTcka v E1 ked pre tym utekal Quigon a Obi & Jar-Jar

Dakujem za pochvalu, čo sa týče tych pásov - reálne som uvažoval nad tým dať to na repulzory ale potom ked som dokončil návrh v LDD a zhiadol velkost stroja tak mi tie pásy predsa len dávali vačší zmysel - je to už porovnatelné s Juggernautom a ten má 10 obrovských kolies tak som si povedal že pásová varianta nebude od veci  :D - na druhu stranu som chel aby tam bol jasne zachovaný ten vzhlad predlohy (až na farebnosť teda) a samozrejme náplepky budú - budu fullcostume a bude ich dosť, ale este sú vo výrobe  :D

Na tu sceneriu to bude asi potrebovat este jeden LUGbulk aby sa na tuto plochu dalo nieco spáchat 

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: P. 1000 (RATTE) Artillery super tank
« Odpoveď #9 : 31. Júl 2017, 12:13:54 »
Ďalší obdivuhodný kolos v tvojej tvorbe!

Najrašsej by som ho chcel vidieť v original zamýšlanej verzii od nemcov, aj s tým dvoma zadným kanónmi.
V tejto StarWars-verzii na môj vkus je tej červenej trochu moc. Základňu pod vežou a aj samotnú vežú by som dal len kombináciu LBG/DBG ,a dark-red len niekde malú časť.

Inak prevedenie super, všetky tie vežičky, delá, ten pohlad v reze a zásoba munície...vyzerá to realisticky. Ešte pre info by si mohol dať hmotnosť.

PS: ten tretí dlhý tank na kraji, to si staval podla nejakej predlohy? Neodstrelí si tým druhým delom to prvé ?  ???

« Posledná zmena: 31. Júl 2017, 12:17:01 od Paliason »

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: P. 1000 (RATTE) Artillery super tank
« Odpoveď #10 : 31. Júl 2017, 12:32:07 »
Ďalší obdivuhodný kolos v tvojej tvorbe!

Najrašsej by som ho chcel vidieť v original zamýšlanej verzii od nemcov, aj s tým dvoma zadným kanónmi.
V tejto StarWars-verzii na môj vkus je tej červenej trochu moc. Základňu pod vežou a aj samotnú vežú by som dal len kombináciu LBG/DBG ,a dark-red len niekde malú časť.

Inak prevedenie super, všetky tie vežičky, delá, ten pohlad v reze a zásoba munície...vyzerá to realisticky. Ešte pre info by si mohol dať hmotnosť.

PS: ten tretí dlhý tank na kraji, to si staval podla nejakej predlohy? Neodstrelí si tým druhým delom to prvé ?  ???

Dakujem - vieš čo rozmýšlam že by som aspon na pokus mohol sprvavit tie zadné veže origo z MAUSa a skúsiť ich tam a kruhové nechat iba na tej prednej pozícii

čo sa fariieb týče pri tom množstve čo som potreboval a dostupnosti som to nakoniec musel skompromisovať takto - spolu s tým že ide o drobec farebnejší tank ale na druhej strane mám tam šedé prvky tak ako bolo více mene v pláne - rohy šedé steny dark red - má to robiť kontrast tým šedým bokom - krytom pásov aby to nebolo až tak fádne ... aspon taký bol zámer

AAAAA prvý čo si všimol KV -VI - to bol REALNE POSTAVENY sovietsky tank  http://www.tanks-encyclopedia.com/wp-content/uploads/2015/09/KV-VI.jpg
Ozaj - to je jeden z tých lego klonov čo sem dávali na vlákno o napodobeninách  >:D - ale je to vice mene v mierke cize som to tam dal aby si mohli ludia urobit predstavu o rozsahu "mega" strojov z pohladu Rusov a v porovnaní s Nemeckými nápadmi