Autor Téma: Sarielova Tatra 813 Kolos  (Prečítané 4243 krát)

Odhlásený Legman

  • Príspevkov: 86
Sarielova Tatra 813 Kolos
« : 29. Marec 2018, 14:39:08 »
Tak sme začali rozobierať tatru až ju začal stavať aj Sariel  :))
Tu je link : https://m.facebook.com/sarielpl/photos/a.244630563695.179816.243748243695/10157339865968696/?type=3&source=48
(Ak je nevhodný tak zmažem)

Odhlásený Seebo

  • Príspevkov: 74
Re: Sarielova Tatra 813 Kolos
« Odpoveď #1 : 29. Marec 2018, 22:56:10 »
Welp neni megaloman ako mi ;D ;D

Odhlásený Legman

  • Príspevkov: 86
Re: Sarielova Tatra 813 Kolos
« Odpoveď #2 : 19. Jún 2018, 13:05:02 »
Videli ste už ako pokročil Sariel so stavbou?  :o

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Sarielova Tatra 813 Kolos
« Odpoveď #3 : 20. Jún 2018, 11:08:52 »
Má peknú tú kabínu. Keď ju dokončí, tak sa tu može dať zopár fotiek aj podvozku ako inšpirácia.

Stavba mojej je zatial pozastavená, mám stále len ten podvozok. Robím momentálne iný model.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Sarielova Tatra 813 Kolos
« Odpoveď #4 : 20. Jún 2018, 12:35:28 »
Neviem - cakal som od neho nieco lepsie. Nie je to ono. Nesedia tam detaily, ale tie obliny na boku kabiny su do oci bijuce! Ale porovnal som si to so znamou trialovou Tatrou a ta je tiez dost mimo proporcne. Nechapem, ze nevedia ti stavitelia dodrzat proporcie. ::)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Sarielova Tatra 813 Kolos
« Odpoveď #5 : 20. Jún 2018, 13:06:48 »
Obliny na boku dal jak na Land-Rover Defender :D , to je prehnané, súhlasím. A stredovému okienku priamo nad blikačom netrafil správnu šírku.

Inak mi proporčne príde dobrá, tie ne-legové kolesá tam presne pasujú do blatníka, to má pekne vyriešené...
Ešte z iných uhlov by som ju chcel vidieť, ale zatial by som ju zaradil do skupiny tých najvierohodnejších čo som videl. (fakt škoda tých neustrážených nepresností )

Tá trialová ako RC model na hranie je super, ale vierohodnosťou sa od realnej 813 odchyluje viac ako Sarielova.

Odhlásený Legman

  • Príspevkov: 86
Re: Sarielova Tatra 813 Kolos
« Odpoveď #6 : 20. Jún 2018, 13:15:09 »
 :D Ako dobre dávate , naozaj také detaily čo si iný nevšimne. S tým okienkom nad tou smerovkou je širšie než má byť a ani v strede neni.  ::)
Ale asi išlo skôr o technickú stránku ako dizajnovú.  :))
Keby som mal aj ja doma toľko dielov tak sa tomu venujem , lenže pracujem stým čo mám a tak to potom aj vyzerá.  :-\

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: Sarielova Tatra 813 Kolos
« Odpoveď #7 : 20. Jún 2018, 13:38:29 »
Obliny na boku dal jak na Land-Rover Defender :D , to je prehnané, súhlasím. A stredovému okienku priamo nad blikačom netrafil správnu šírku.

;D fakt defik tatra  :D

Hej ten lem je fakt dost mimo, zaobeleny a prehany  (n) skor tam mal urobit hranu zo slope, alebo len uskocit o pol studa, ked neriesi napr lem nad blatnikom ktory je v realite masivnejsi. Inak v celku to je paradne, mozno to este popreraba, kludne sa moze stat ze clovek zahladeny do modelu to uz potom nevidi. Joj a hornu cast by to chcelo suptilnejsie tie delenia a zasklit.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Sarielova Tatra 813 Kolos
« Odpoveď #8 : 20. Jún 2018, 14:37:10 »
Lem okolo batníkov by mohol dať štýlom ako na mojom hasičáku. Otázne, či by mu to z čiernych vyšlo pekne presne aj na predný aj zadný. Čiernych je ale viacero dĺžok.

ila_rendered

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Sarielova Tatra 813 Kolos
« Odpoveď #9 : 30. Jún 2018, 11:20:10 »
Uz ju asi dokoncil. No... myslim ze by sa mal radsej venovat recenziam setov, ako stavbam MOCov.


Odhlásený Legman

  • Príspevkov: 86
Re: Sarielova Tatra 813 Kolos
« Odpoveď #10 : 30. Jún 2018, 13:09:26 »
 :D Podľa teba stavia až tak zle?
Niekedy mu újdu detaily ale čo sním  ::)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Sarielova Tatra 813 Kolos
« Odpoveď #11 : 30. Jún 2018, 22:07:40 »
Tak neviem, ci stavia zle - ale toto je dost zle, ak to ma byt T813. Ak to ma byt proste len terenny nakladak na dialkove, tak OK.

Odhlásený Legman

  • Príspevkov: 86
Re: Sarielova Tatra 813 Kolos
« Odpoveď #12 : 01. Júl 2018, 22:17:51 »
Vieš mi napísať aké veci mu unikly keď je to dosť zlé?
Lebo tiež niesom niaky extra staviteľ a nevidím to čo ty.   ::)

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Sarielova Tatra 813 Kolos
« Odpoveď #13 : 02. Júl 2018, 08:50:17 »
Tak neviem, ci stavia zle - ale toto je dost zle, ak to ma byt T813. Ak to ma byt proste len terenny nakladak na dialkove, tak OK.

Súhlas, ako tatra to na rpvý pohľad nevyzerá, skôr mi to pripomína nejaké ruské auto.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Sarielova Tatra 813 Kolos
« Odpoveď #14 : 03. Júl 2018, 00:16:54 »
Vo videu sa mi z niektorých uhlov zdá pekná, z niektorých naopak nič moc.
Ja by som zosumarizoval už spomenuté a aj novo-objavené nedostatky, ktorými to "dopierdolil":

- prehnane velký zaoblený lem na bokoch kabiny - vzniknuté odsadenie 1 stud hornej časti kabiny týmpádom dosť negatívne udrie do očí pri pohľade z predu

- zle trafená širka bočného okienka nad blikačom

- absencia blatníkových lemov (ikeď nie až tak podstatné, ako zvyšné pripomienky)

- stĺpiky čelného okna dal rovno, čiže ZLE! Tie dosť tvoria doležitý obrys auta.

- reálna Tatra motor v kabine má, ale hento teleso tam, to prehnal... ;D Buď ho mal spraviť nepohyblivý a teda menší, alebo ho nedať vôbec. Dosť mi kazí vierohodný dojem. (a ten pohyblivý volant až po strechu ani nehovorím...  ::)

- zadný nárazník škaredý, 2 typy slope inverted + rovný kúsok na koncoch - nepáči sa mi to takto urobené

Celkové proporcie ku kolesám trafil dobre, dezén aj šírka pneu super, výkyvné nápravy jak majú byť.
Že by to bola najkrajšia T-813 čo som videl, o nej povedať nemôžem, ale dosť zlý model ako píšu chalani nadomňou mi to tiež nepríde. Na tie ovela amatérskejšie MOCy na nete by ste už mali vyčerpanú stupnicu  ;D.

A dobrej konkurencie veľa nieje. Nájsť poriadne spravenú T-813 je problém. Našiel som tieto 3 schopné. Ak viete o nejakej ďalšej, SEM S ŇOU!

1) Od Poliaka: síce vysoká trialová koza ale kabina vydarená.
ila_rendered

2) Od Čecha: vypiplaná do najmenšieho detailu, ALE proporčne na mňa pôsobí tak bachrato, taká buchta, vysoká kabina, vysoké okná..netrafil to.
ila_rendered

3) Od Slováka: Trochu v nevýhode, porovnávať ju z čisto System-Brick kabinami vyššie, ale tvarovo a proporčne je vystihnutá hádam aj najlepšie zo všetkých.
ila_rendered