Autor Téma: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS  (Prečítané 184506 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #525 : 06. December 2019, 16:27:29 »
10270 Bookshop, 2,504 pieces
US $179.99 / CA $199.99 / DE/FR €159.99 / UK £149.99 / DK 1299DKK
od 1.1.2020

Recenzie
https://brickset.com/article/47549/review-10270-bookshop
https://zusammengebaut.com/lego-creator-expert-10270-buchladen-im-review-ueberzeugt-das-neue-modular-building-83971/
http://www.newelementary.com/2019/12/lego-review-10270-bookshop-modular.html - pohľad na nové / prefarbené/ potlačené dieliky


Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #526 : 06. December 2019, 16:30:03 »
anoo, sety flakame, ale dvihame cenu, tak to ma byt...
takze v ostbloku bude 170e...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #527 : 06. December 2019, 16:43:02 »

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #528 : 06. December 2019, 16:52:25 »
na prvotnych obrazkoch to vyzeralo odflaknute ale v tom videu to uz az take nie je a celkom fajn.. aj ked to dali k parizskej restike, ktora patri asi tiez k tym menej zaujimavym setom... ( moj nazor) 
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený Betka

  • Príspevkov: 333
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #529 : 06. December 2019, 18:40:40 »
Mne sa to páči. Tento modulár si určite budem chcieť kúpiť.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #530 : 06. December 2019, 19:18:36 »
Toto ma 2500 dielov? :o to je cele z platov?

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #531 : 06. December 2019, 19:38:18 »
Já už jsem z toho dajaký zmätený Kefalín.... Pumpa a bistro byla typická Amerika. Tohle mi příjde jako Anglie (Londýn). Parisien restaurant může být i Francie... Já pořád čekám  C:-) stanici...ale jestli to bude pokračovat takhle, tak ji snad ani nechci... A to jsem bývalý knihkupec, ale tohle je prťavý, mrňavý, ani těch knížek tam moc není.... Pidi domeček s pidi krámem. Vedle toho...ééé co to vlastně jako je ?! Obyč barák ? Celé mi to začíná připadat jako předměstí, chybí tomu monumentalita, taky jsem čekal knižnicu, ale velkou s hooodně moc knížkama.... Chtěl jsem moduláry sbírat, ale nevím... je to takové - prťavé, moc nekontinentální (fakt Anglie nebo Amerika), úplně mi tu chybí obyčejný velký činžák z viktoriánské éry.... ale možná že Lego tedy začínalo s centrem města (Café Corner, Radnice, hasičárna) což byly docela velké baráky a teď pokračuje na předměstí a postranní uličky... ale málo platné - fakt bych čekal aspoň ten obchod na celé přízemí a nad tím obytný prostor, mě tu nějak chybí šířka i hloubka, pořádná výloha atd...tohle je fakt spíš parodie, nebo někde na úrovni těch pidi domečků v Creatoru....

 

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #532 : 06. December 2019, 21:17:54 »
Na prvý pohľad nový modulár vyzerá dobre .
Môj osobný tip bolo kníhkupectvo alebo antikvariát (v podstate je to to iste  ;) )

Ak by bola knižnica , tak nech je určite na celú šírku 32 studov !
Kníhkupectvo mi pripomína architektúru domov v Amsterdame a páči sa mi .
Ten druhý domček mi zas príde ako z iného mesta a taký nemastný neslaný (strecha je vcelku fajn), to mohla biť klasická lekáreň .
Bo úplne zaniká pri kníhkupectve .
To ,na druhej strane pohľadu , mohli spraviť takú radovú zástavbu troch takýchto domov (48 studov) ,
v rôznej farebnej schéme rovnakého štýlu a v každom by žila inakšia rodina .
Taký  trojitý domček pre babiky ,zameraný pre dievčatá , zachovavájuc si ráz modulárov.(by sa dalo namietať ,že to nieje také atraktívne ale v meste chýbajú bežné domy)
Ako negatíva nedotiahnutého dizajnu bych videl že tie zadné plácky za modulármi sú temer bez ničoho a pritom budovy sú plytké (malý pôdorys)
Za budovami mohli byť : záhradka či altánok , ihrisko i blbé smetiaky skrátka niečo ,keď je tam už zelená baseplate.
Ta atrapa stromu s dvoma listami ma predstavovať jesennú brezu ?! Nejaká zdegenerovaná a málo kontrastná vzhľadom k fasáde ,úplne zaniká . . .Zelené listy by to rochu zachránili .
A kde je garáž , pitvor či parkovacie miesto .. . . Auto si postavia a rozložia keď je z lega .. . . Uskladnia v krabici  ;D

« Posledná zmena: 06. December 2019, 21:24:04 od Buďo »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #533 : 07. December 2019, 00:00:38 »

Odhlásený Neymar

  • Príspevkov: 134
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #534 : 07. December 2019, 00:47:48 »
Ja stavám modulárne domy, podľa zakúpených inštrukcií a tie sa mi zdajú krajšie a premakanejšie.

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #535 : 08. December 2019, 13:32:33 »
Skoda, ze v legu nejdu touto cestou...niektore su fakt pekne. Ved aj keby bolo viacej dielikov tak sa im to musi oplatit..ved namestie sa dobre predava hoci je drahsie....tak preco stale setria a sety musia byt co najjednoduchsie...prosre su sice tie modulary celkom fajn ale uz dlho neprisiel taky na ktory by clovek povedal wau....ako na niektore co su v predoslych obrazkoch...tam minimalne dva ten wau efekt maju..
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #536 : 08. December 2019, 17:41:11 »
Ten s hodinovou vezou vyzera super  (y)

Oficialny modular je pekny, skoda len toho mensieho domceku. Mohol byt v normalnej velkosti, aspon jedno podlazie navyse.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #537 : 08. December 2019, 18:09:05 »
Tie modulary co sem dali mesje a Neymar su presne prikladom toho, ako by mal vyzerat modular od TLG! Modulary su pre AFOLov a nie pre deti na hranie, takze v prvom rade maju mat prepracovany exterier. Naopak interier mat vobec nemusia. Kedysi tie modulary aj vyzerali pekne, ale potom to slo dolu vodou a toto posledne uz je domcek na hranie pre dievcatka do Friends a nie modular.

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #538 : 11. December 2019, 22:37:08 »
Mně ty dva moduláry (s věží a druhý s orlojem) připomínají Prahu a Olomóc :) Ale ať mi nikdo neříká, že to není inspirované "Staromákem" :) Jó, takovýhle modular bych si koupil hnedka, už pro jeho univerzálnost - hodí se do středověku, novověku,  19 a 20. stol. i současnosti. Mrzí mne, že ty hezké co bych chtěl už dneska za takové částky, které investovat jaksi do stavebnice kterou bych si chtěl postavit (a ne schovat do skříně coby investici) nemohl dovolit. (Café Corner, Brick Bank, Grand Emporium, Town Hall). Tyhle se mi líbíly i proto že jsou takové univerzální a hodí se jak do EU tak USA. Ale třeba to poslední je prostě Anglie (nebo Amerika), takhle prostě baráky v Evropě nevypadaj :(

Odhlásený Anupew

  • Príspevkov: 367
Re: EXCLUSIVE / CREATOR EXPERT / 18+ / ICONS
« Odpoveď #539 : 19. December 2019, 14:26:15 »
Ahoj, Hmm čím ďalej sú tie domčeky menšie a menšie. A evidentne je to na úkor interieru čo je škoda :'(
...Modular inšpirovaný Pets Shopom. ^-^
Kocka ku kocke sadá, krásny setík sa už skladá.