Autor Téma: IDEAS  (Prečítané 260070 krát)

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 452
Re: IDEAS
« Odpoveď #945 : 08. September 2020, 07:40:13 »
sú tam pekné kúsky a TOME super  (y)

Odhlásený liondee

  • Príspevkov: 1421
Re: IDEAS
« Odpoveď #946 : 08. September 2020, 10:45:46 »
Tak je tam toho fakt dosť čo sa mi páči. Ale asi 6 modelov je top. A TOME jasná vec. Aj ked myslím že keby to išlo do výroby tak to zas pomenia. Čiže radšej planik pôvodný od Teba ;)

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: IDEAS
« Odpoveď #947 : 08. September 2020, 12:27:11 »
wow, super uspech, gratulujem TOME!  (y) :o

Aj velmi pekne su tie auticka.

Vseobecne ale neviem ci je tu az taka kvalita medzi tymi vyse 30 vytvormi. Niektore by tam podla mna vobec ani nemali byt, nechapem ako sa tam dostali.
Niektore vytvory ani nechapem o co tam ide, to budu tipujem nejake US tv show, ktore u nas nikdy nesli, alebo nieco take  :D
Paci sa mi vela piratskych modelov, ale pochybujem, ze po Barakude daju zase piratov. Ale zas ak sa Barakuda bude dobre predavat...

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #948 : 08. September 2020, 12:47:57 »
gratulujem TOME, drzim palce (aj ked auta to maju v Ideas tazke, kedze su viacere vlastne lego linie s autami - i ked na druhej strane presiel caterham)

viacere sety maju male sance, najma tie, co zasahuju do existujucich standardnych serii, ako architecture (bangladessky parlament :-) ), modulary, piratska lod (bez sance, ked su tento rok 2), dokonca 2 pevnosti, husenkova draha je uz v creator experte atd - uz by sa mohli prihlasovatelia aj hlasujuci poucit. polovica su uplne haluze - HeroQuest, lietajuci dom, nooks crany, glados, tv studio, fall guys, atd. Asi dvihnu tu hranicu 10000, lebo uz prechadza strasne vela modelov. Ten vyber bude tazky. Snad to neskonci tym ze vyberu nejaku blbost ako ten trezor. Mam pocit ze daju toho Van Gogha, aby to bolo nieco netradicne.

Odhlásený Bača

  • Príspevkov: 213
Re: IDEAS
« Odpoveď #949 : 08. September 2020, 18:49:58 »
Temple of Hermit je mimoriadne vydarený. Ale asi vyhrá Ratatouille, obraz alebo bonsai. Prial by som výhru BMW.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: IDEAS
« Odpoveď #950 : 09. September 2020, 10:00:19 »
Celkom pekné veci sú tam, trabant vyzerá fajn, modulár a veľmi ma potešila téma "piráti" viacero modelov.

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: IDEAS
« Odpoveď #951 : 09. September 2020, 10:36:27 »
Měli by vybírat něco co se bude prodávat. Já si třeba podivnosti typu loď v lahvi, bludiště  nebo pohádková knížka nekoupil, naopak Saturn V anebo Barracuda  byly MUST HAVE.  Takže BMW bych si koupil, Trabanta bych si koupil, nu a kdyby byla imperiální pevnost nebo loďka tak to je taky jasná koupě :) Co s Van Goghem ? nebo bonsají ? Myslím, že LEGO snad má přehled co se prodávalo a co byly propadáky. Teď jsem viděl seznam setů co budou končit a je tam třeba parník Willie nebo stromový Haus. Ale kdo ví jak to je, mě štve, že mi utekla rybárna. 

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #952 : 09. September 2020, 11:44:45 »
Ideas = Nápady

už teraz je situácia taká, že cca polovica výberu spadá pod "pretlačím si svoju obľubenú licencovanú tému" tak načo ešte viac potápať tie kreatívne veci ? Aby bolo ešte viac toho balastu čo sa nespravi ?

Teraz, vrátane tohoto kola, je to plné stýlom - vytvorím si vlastný modular, zvezem sa na vlne posledne schváleného setu (piráti), vytvorím niečo z témy čo mi LEGO neponúka, a podobne

Toto čo ti vravíš by sa mohlo volať napríklad "Fan Favorite" a kľudne by to mohla byť ďalšia téma, napríklad priamo financovaná cez crowdfunding, tj ak sa vyzbiera dost zaväzných objednávok tak to prerobia a spravia.

Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave
Re: IDEAS
« Odpoveď #953 : 09. September 2020, 13:02:51 »
Gratulujem TOME a držím  (y) (y)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #954 : 12. September 2020, 15:50:43 »
Po internetoch sa objavujú obrázky nových minifigov z novými hlavami do Sezame street Ideas setu, keďže miznú tak asi budú pravdivé  >:D
Inak ľudia objavili že v pravidlách pribudla klauzula že LEGO si vyhradzuje právo robiť nové formy aj v Ideas.

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 392
Re: IDEAS
« Odpoveď #955 : 15. September 2020, 10:08:20 »

Odhlásený TOME

  • Príspevkov: 377
Re: IDEAS
« Odpoveď #956 : 15. September 2020, 21:54:14 »
Vďaka všetkým  :) teším sa z dosiahnutia 10K, no uvidíme ako rozhodnú. Milé prekvapenie aj ten prieskum na rebricable. Ja si ale myslím, že veľké šance bmw nemá, caterhanm bola asi výnimka potvrdzujúca pravidlo, a že radšej vyberú niečo z iného súdka, kedže tému creator áut majú. No som zvedavý  ;)

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: IDEAS
« Odpoveď #957 : 16. September 2020, 08:22:44 »
Na druhej strane ale musis brat do uvahy, velky nemecky trh a tam chyba nieco , co by mohli povedat ... toto je nase... takze ktovie, ci to nebude prave tvoje BMW.. drzim palce... ja by som si ho kupil urcite...
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: IDEAS
« Odpoveď #958 : 16. September 2020, 09:51:01 »
Alebo Trabi :D Myslím že ten asi pozná viac ľudí ako to BMW  8) Otázne či by si ho kúpili.
To BMW je samozrejme super model, ale mám obavy či to produktovo "prepustia" z Creator Expert/18+. Ono sa zdá že Caterham nastolil nejaké možnosti ale mal unikátne vlastnosti - auto-značka ktoré evidentne neboli posudzované pre CE, veľká podpora priamo z malej automobilky, model ktorý aj napriek zjednodušeniam je stále mierny labilný a mimo cieľovky pre Creator Expert. V porovnaní s týmto to BMW oveľa viac spadá do portfólia CE/18+
Ale to je len môj pesimistický pohĺad.

Chystá sa reedícia Saturn V a Ship in the Bottle.

Citovať
From the LEGO Ideas team:

The two sets are being re-launched due to popular demand, and as they had already left the market, we could not keep the original numbers.  The agreements with the Fan Designers remain unchanged.

Also: one of the new set numbers matches a fan designer's birthday. They were both very involved in the process.
« Posledná zmena: 30. September 2020, 15:20:14 od Administrator »

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: IDEAS
« Odpoveď #959 : 20. September 2020, 08:31:47 »
To sem zvědav jestli to bude to samé, když to má jiné číslo, nebo upravené.

Zrovna Saturna mám 2x - jednoho coby investici, do čehož mi hodilo LEGO vidle...