Autor Téma: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)  (Prečítané 99269 krát)

Odhlásený BRICKPARK

  • Príspevkov: 37
  • ex-webshop
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #105 : 31. Január 2018, 23:42:22 »
Preco zrusili objednavku, ak bola vnutrostatna?

Odhlásený robo

  • Príspevkov: 9
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #106 : 01. Február 2018, 00:10:43 »
Preco zrusili objednavku, ak bola vnutrostatna?

dostal som od nich tento krasny pozdrav:
We currently don’t send LEGO® orders to Post Office Boxes or similar services. Please contact us with your physical address so we can send you your order as soon as possible.

Odhlásený BRICKPARK

  • Príspevkov: 37
  • ex-webshop
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #107 : 01. Február 2018, 00:15:05 »
Aha. No tak to sa tu ludia ako mesje, jammo asi potesia. ;) Tak ostava uz len to dat poslat niekomu znamemu v Rakusku. (resp. v Cesku ak kupujes cez Cesky web).

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2029
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #108 : 01. Február 2018, 00:23:48 »
Vobec ma to netesi. aj ja potrebujem normalne dorucovanie z legoshopu, a nie tam behat hore dole.
to je maximalna neschopnost a idiotizmus, co predvadza SAH - nielenze nevedia konecne vyriesit dorucovanie na slovensko, ale este hadzu taketo polena pod nohy, aby to ludia mohli aspon nahradne si nechat niekam dorucit. Co im dofrasa vadi, ze to dorucia do nejakeho obchodiku? Objednavka je zaplatena, tak nech to laskavo dorucia hoci aj do maštale...

Odhlásený Jammo

  • Príspevkov: 454
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #109 : 01. Február 2018, 09:26:55 »
Aha. No tak to sa tu ludia ako mesje, jammo asi potesia. ;) Tak ostava uz len to dat poslat niekomu znamemu v Rakusku. (resp. v Cesku ak kupujes cez Cesky web).

v AT som doteraz objednaval iba 1x, aj to k rodine  :oldman:
pocul som ze sa objednavalo na tuto adresu a tu by som videl asi problem, ze uz prisli nato,ze tam smerovalo vela zasielok  :D

Odhlásený BRICKPARK

  • Príspevkov: 37
  • ex-webshop
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #110 : 01. Február 2018, 09:29:11 »
Pride aj na Breclav! :oldman:

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2029
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #111 : 01. Február 2018, 10:28:48 »
pocul som ze sa objednavalo na tuto adresu a tu by som videl asi problem, ze uz prisli nato,ze tam smerovalo vela zasielok  :D

Toto ma tiez napadlo. Ale ak by sparovali vsetkych slovenskych zakaznikov, ktori si to tam nechali dorucit, s touto adresou a povazovali to za 1 zakaznika, dosla by skor hlaska o prekroceni limitu pre dany set, a nie "We currently don’t send LEGO® orders to Post Office Boxes or similar services."

Odhlásený juraj

  • Príspevkov: 234
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #112 : 01. Február 2018, 10:46:46 »
Niekto by sa mal dobrovolne prestahovat do AT.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2029
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #113 : 01. Február 2018, 10:47:46 »
Niekto by sa mal dobrovolne prestahovat do AT.

napriklad ty. kazdy ti da 3 eura za objednavku a nakoniec budes mat zadarmo byvanie...

Odhlásený robo

  • Príspevkov: 9
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #114 : 02. Február 2018, 00:46:04 »
Aha. No tak to sa tu ludia ako mesje, jammo asi potesia. ;) Tak ostava uz len to dat poslat niekomu znamemu v Rakusku. (resp. v Cesku ak kupujes cez Cesky web).

Kupoval som cez Rakusky web, ceny vychadzaju nizsie ako ked sa to prepocitava na ceske koruny.
Asi mi nic ine nakoniec nezostava len niekoho zohnat v Rakusku.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #115 : 07. Február 2018, 21:20:47 »
Ľudia včera bolo v správach, že musia všetky e-shopy posielať do všetkých európskych krajín, riešilo sa to tu, ale neviem ako to dopadlo? Máte info, či to bude TLG doržiavať a začne posielať aj na Slovensko?

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2029
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #116 : 07. Február 2018, 21:26:20 »
Ľudia včera bolo v správach, že musia všetky e-shopy posielať do všetkých európskych krajín, riešilo sa to tu, ale neviem ako to dopadlo? Máte info, či to bude TLG doržiavať a začne posielať aj na Slovensko?

Hacik je v tom, ze pokial viem postovne sa tym nariadenim EU neriesilo - a tym padom to moze SAH riesit tak, ze umozni slovakom objednavat a dorucovat na slovensko, ale nebude tam free shipping - ale si tam prasknu napr 20 eur a bude po nakupoch...
Fakt uz by mohli prestat traposit a aspon v ramci EU zabezpecit funkcne dorucovanie do kazdej krajiny, ved je to trapne.

Odhlásený Juri

  • Príspevkov: 346
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #117 : 08. Február 2018, 07:17:38 »
Ľudia včera bolo v správach, že musia všetky e-shopy posielať do všetkých európskych krajín, riešilo sa to tu, ale neviem ako to dopadlo? Máte info, či to bude TLG doržiavať a začne posielať aj na Slovensko?
Žiaľ, doručovanie tá smernica či nariadenie či ako to nazvali, nerieši. Ide len o to, aby sa dalo nakúpiť v každom eshope v EU, z každého členského štátu (nemalo by zákazníka presmerovať na inú - lokálnu predajňu, požadovať platbu v inej mene atď.) Podmienky pre návštevníka eshopu z členského štátu, musia byť rovnaké ako pre návštevníkov zo štátu, v ktorom je eshop.
« Posledná zmena: 08. Február 2018, 09:24:26 od Juri »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #118 : 08. Február 2018, 11:14:22 »
Presne tak, aj v oficiálnych reportoch sa píše, že nerieši dopravu.
Základom je aby sa predajcovia správali k zákazníkom z EÚ krajín tak ako k lokálnym, tj garantovať im prístup k rovnakým cenám a podmienkam nezávisle od krajiny nakupúceho (napr podľa platobne karty). Tj ak poskytujú len vnútroštátnu prepravu tak tá podmienka platí pre domáceho rovnako ako cudzieho. Zaujímavejšie to bude ak napr poskytujú medzinárodnú dopravu ale obmedzujú kam (aj keď si myslím, že toto sa bude dať obísť "správnou" definíciou dopravy)

Z toho pohľadu to napr. rakúsky LEGO Shop@Home spĺňa už aj dnes. Slovák s platobnou kartou vydanou na Slovensku tam nakúpi už aj dnes a rovnako ako Rakúšanovi mu to dodajú len na lokálnu adresu (tie obmedzenia na PO boxy a pod platia aj pre nich).

Inak je tam niekde v jednaní aj smernica čo rieši ceny medzinárodnej dopravy, tj by mala ovplyvňovať to čo spomína mesje, že nahodia paušál 20Eur, ale tiež neuvádza povinnosť ju ponúkať a leží tam už nejak dlho (takže asi sa niekomu nepáči)...

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: LEGO Shop@Home (shop.LEGO.com)
« Odpoveď #119 : 08. Február 2018, 19:52:44 »
No dobre a vám sa podarilo zaregistrovať so slovenskou adresou? lebo tá nie je v ponuke, ja som tam napísal že česká republika inak by som sa nevdokázal registrovať.