Autor Téma: Amazon (.de, .uk, .atd)  (Prečítané 28606 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Amazon (.de, .uk, .atd)
« Odpoveď #75 : 16. Júl 2018, 19:22:39 »
Na Amazon je dnes Prime day.
S LEGOm to vyzerá nasledovne
- .de, .es, .it - v podstate nič zaujímavé, obmedzená ponuka a max -30%
- .uk - už trocha lepšie, pár vecí v -40% plus občas samotná cena v librách je niekde nižšía. Akurát to poštovné od kíl. Pár ks SW (Solo MF a speeder), Friends, Duplo a Technic. Čo môže byť zaujímavé je Boost a potom Technic rýpadlo. To má aj napriek poštovnému do 20 libier cenu na eurá asi -38% z Nemeckej.
- .fr - tiež nezaujímavých -30% na málo setov s jednou výnimkou - Technic 42070 6x6 auto - to dostalo tú zľavu už na zlavnenú cenu, takže vychádza -50% z ich domácej, tj pod 140 Eur s poštovným (podľa počtu kusov) čo je nejakých -45% z nemeckej alebo ešte viac zo slovenskej ceny.

Je to počítané s tým, že človek použije konto kde ešte nemal 1-mesačnú Prime testovaciu dobu, aktivuje si ju zadarmo a potom to vypne skôr ako zaplatí o mesiac normálnu sadzbu.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Amazon (.de, .uk, .atd)
« Odpoveď #76 : 16. Júl 2018, 23:00:45 »
To postovne to zial dost predrazuje (12 eur francuzsko pri 1 kuse, uk este viac). Skoda ze to tak zdvihli. Plus riziko, v akom stave to dojde...
To prime sa kde vypina? Lebo som to nenasiel... Alebo to dojde mailom? Aby to nezacali automaticky strhavat...

Odhlásený Frco

  • Príspevkov: 326
  • Lego hrady forever
    • LEGO hrady
Re: Amazon (.de, .uk, .atd)
« Odpoveď #77 : 16. Júl 2018, 23:12:51 »
Niekde v nastaveniach...ale nemusis sa bat, aj keby si na to zabudol a strhli by ti tych cca 60 eur, tak im staci potom napisat a vratia ti to. Mne sa to tiez tak stalo.

Len tak z nicoho nic smska ze mi z uctu odislo 60 eur  :D vobec som netusil, ze za co a az potom som zistil ze za Amazon. A o par dni som im bud napisal, alebo tam priamo sa to da vyklikat a vratili mi peniaze. To uz maju osefovane, asi sa to deje x tisicom ludom evidentne...

Inak co sa tyka cien, nechapem ten Bucket Wheel. To fakt nikto nechce, ze to davaju za takuto cenu? Nejaky Technic zberatel co by mi to vysvetlil? Lebo na ten som uz videl akcie pomerne casto  :)
« Posledná zmena: 16. Júl 2018, 23:14:44 od Frco »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Amazon (.de, .uk, .atd)
« Odpoveď #78 : 12. Október 2018, 21:44:45 »
Tak už aj nemecký Amazon nabehol na cenu za kg a prestáva to byť výhodné na väčšie nákupy a sety

Shipping Option   Item   Delivery Rates**
Standard Delivery
(5-9 working days)
books, music, DVD, software,
 video games (excl. consoles)
€4.99 per delivery  +
€1.99 per kg (proportionally)
Standard Delivery
(5-9 working days)
all other items*
€5.99 per delivery  +
€2.99 per kg (proportionally)



Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Amazon (.de, .uk, .atd)
« Odpoveď #79 : 12. Október 2018, 22:14:02 »
toto vysoke postovne zabija obchod v EU... darmo tu mame jednotny trh, ked je take vysoke postovne... minimalne danove ulavy by dorucovacie sluzby mali mat - statom sa to vrati v inych prijmoch...

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Amazon (.de, .uk, .atd)
« Odpoveď #80 : 17. Október 2018, 17:11:18 »
kto ešte nekúpil GT3 tak tu je jedna z posledných možností na zľavu na Amazone
https://www.amazon.co.uk/dp/B01CCT2ZHC/ref=nosim?smid=A3P5ROKL5A1OLE&tag=brickmerged0f-21
aj s poštovným a prepočtom z libier by to malo byť do 200Eur