Autor Téma: Rescue commander  (Prečítané 2355 krát)

Odhlásený Arnold

  • Príspevkov: 13
Rescue commander
« : 26. Marec 2018, 09:10:22 »
Zdravím všechny!Po delší době se mi konečne  povedlo postavit pokračování příběhu,který jsem chtěl puvodně celý  dokončit už před rokem...bohužel,jsem se zatím dostal jen k druhé stavbě z celkových tří  :)
Příběh na který tato stavba navazuje je ve druhém odkazu.
Díky za všechny komentáře.
Více fotek zde: http://www.moc-pages.com/moc.php/446129

První MOC kterým příběh začíná: http://www.moc-pages.com/moc.php/425781

Odhlásený Diankosaurus

  • Príspevkov: 112
Re: Rescue commander
« Odpoveď #1 : 26. Marec 2018, 10:15:47 »
Začiatok príbehu, ako si to sám pomenoval, Forestmen Ambush ma vtiahol do deja. Obľubujem takéto krajinkové MOCky plné pestrej zelene. Je to všetko celé pekne vyvážené.  (y)

Aktuálny prírastok, Rescue commander, ma až tak neohúril. Farebné prevedenie veže, je pre mňa dosť rušivé. Zvolila by som celú vežu LBG (alebo aspoň 95%) a zamerala sa skôr na štruktúru.
Celkový tvar veže ako aj veľkosť je primeraná.   :)

Odhlásený Arnold

  • Príspevkov: 13
Re: Rescue commander
« Odpoveď #2 : 26. Marec 2018, 11:34:01 »
No, ona ta věž původně byla hnedle celá z lbg,ale zdálo se mi to trochu nudný,tak jsem se to snažil trochu oživit :)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Rescue commander
« Odpoveď #3 : 26. Marec 2018, 22:34:04 »
Arnold .

Ako to už i zaznelo , veža by potrebovala skôr sem tam dať plate 1x1 DGB v stenách ktoré sú hlavne z LBG materialu ;)  To čo mne chýba na tejto veži sú sem tam maličké okienka vinúce sa okolo veže . Veža určite ráta z nejakým schodiskom a to zas ráta s prirodzeným osvetlením  ;) A ďalšiu vec čo by som ti doporučil sú skaly a tie keď už na tom moci máš rob ich zhruba rovnaké (rovnaká farba či farebná schéma ) idealne inej farby ako murivá aby to zas nesplývalo .  Bude to pôsobiť prirodzenejšie . Taktiež nejaký mach (dark green)či lišajník (olove green)na skaly naznačiť cheesmi 54200 dieliky či nejaký brečtan na murivá  ako plant lesves .

A aby to nebolo len o kritike mne sa páčia ihličnany ktoré máš v predchádzajúcom diele , taktiež to že máš tie cestičky k stavbám pekne zablátené (reddish brown plejtymi)

Samozrejme  robiť  hradné murivá luxusne na prvý krát nieje len tak  a zožerie to hromadu malých plejtov , viem o čom to je  ;) 

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Rescue commander
« Odpoveď #4 : 27. Marec 2018, 07:59:01 »
Mne ta veza pripada, akoby bola potiahnuta kravskou kozou. Plus to nasvietenie, kde LBG farba je prilis presvetlena a vyzera skor ako biela. Chcelo by to tie DBG flaky viac rozbit. Ale inac fajn (y)


Odhlásený Arnold

  • Príspevkov: 13
Re: Rescue commander
« Odpoveď #5 : 27. Marec 2018, 18:02:47 »
Diky za reakce  ;) Jak se zda,tak muj prvni dojem byl zpravny...min DBG a v mensich plochach...

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Rescue commander
« Odpoveď #6 : 28. Marec 2018, 09:44:12 »
Mozno by stalo za zvazenie kombinovat LBG a staru LG, ta flakatost by bola menej kontrastna a viac prirodzena.

Odhlásený matt251

  • Príspevkov: 786
  • Drevo a plast to je moje :-)
    • BRICKLANDIA
Re: Rescue commander
« Odpoveď #7 : 28. Marec 2018, 10:53:38 »
osobne by som tam splechol aj sand green, troska to ozivi stenu.  Pripadne si nerozmyslal nad bosazou?

Odhlásený Arnold

  • Príspevkov: 13
Re: Rescue commander
« Odpoveď #8 : 31. Marec 2018, 13:07:43 »
Pripadne si nerozmyslal nad bosazou?

díky za tip,ale nevím co je "bosazou"   ;)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Rescue commander
« Odpoveď #9 : 31. Marec 2018, 14:41:27 »
Bosáží je viacero typov . Sú to vystupujúce bloky muriva  stien , všeobecne. Môžu byt to kameň , tehla , niekedy sú vymodelované z omietky či len namaľované .

Stačí do googlu šupmúť  slovíčo "bosáž"  ;)  Pekne to je vidieť na sete   4954 Model Town House  ;)  Alebo na mojom výtvore viď odkaz  ;)

http://www.tatralug.sk/forum/index.php?topic=790.msg9558#msg9558
« Posledná zmena: 31. Marec 2018, 14:46:48 od Buďo »

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Rescue commander
« Odpoveď #10 : 01. Apríl 2018, 07:51:52 »
Teraz mi napadlo - ako by ste urobili sgrafitovú výzdobu?  existuje na to nejaká stavebná technika pri väčších mierkach? alebo len polepom? Stretli ste sa nejakou takou imitáciou v legu?

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Rescue commander
« Odpoveď #11 : 01. Apríl 2018, 08:42:52 »
Teraz mi napadlo - ako by ste urobili sgrafitovú výzdobu?  existuje na to nejaká stavebná technika pri väčších mierkach? alebo len polepom? Stretli ste sa nejakou takou imitáciou v legu?

Toto riešil Mikel keď staval budovu muzea , prvej výstavy vôbec , v BB . 

http://www.tatralug.sk/forum/index.php?topic=606.0
« Posledná zmena: 01. Apríl 2018, 11:12:28 od Buďo »

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Rescue commander
« Odpoveď #12 : 01. Apríl 2018, 22:56:28 »
Aha, nooo to je fajn nápad, úplne som na tú stavbu zabudol.

Odhlásený Arnold

  • Príspevkov: 13
Re: Rescue commander
« Odpoveď #13 : 03. Apríl 2018, 21:21:58 »
Bosáží je viacero typov . Sú to vystupujúce bloky muriva  stien , všeobecne. Môžu byt to kameň , tehla , niekedy sú vymodelované z omietky či len namaľované .

To v té stavbě je...na čtvrté a páté fotce je to vidět,samozřejmě to není v takové míře jaké bych chtěl,ale buhužel je to o financích...