Autor Téma: Shunter  (Prečítané 2993 krát)

Odhlásený 14miro14

  • Príspevkov: 80
Shunter
« : 04. Január 2017, 13:59:20 »
Pridávam fotky malej posunovacej mašiny, shunter ako som našiel na internete. Model je len na okrasu bez PF prvkov, možno by sa dala prerobiť na 9V ale také diely nemám a ani nemám s týmto systémom skúsenosť, preto som použil slovo možno.
Postrehy, názory, reakcie aj kritika sú výtané.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Shunter
« Odpoveď #1 : 04. Január 2017, 14:18:43 »
Viem, ze asi nemas, ale hodili by sa tam ovela viac tieto okna. Ale podstatne bude az co povie majster Budo. :D

Odhlásený 14miro14

  • Príspevkov: 80
Re: Shunter
« Odpoveď #2 : 04. Január 2017, 14:27:19 »
Aj mne by sa tam viac páčili tie okná, ale veru nemám ich.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Shunter
« Odpoveď #3 : 04. Január 2017, 14:35:47 »
a nebolo by to divné mať stĺpik v strede dverí ? teda ak tie madlá a prelis naznačujú kde majú byť dvere

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Shunter
« Odpoveď #4 : 04. Január 2017, 14:37:40 »
Su masiny, do ktorych sa nastupuje pod oknom. ;) Ale toto asi vzhladom na velkost nebude ten pripad. Kazdopadne dvere by sa dali v tom pripade "shuntnut" (posunut). ;)

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: Shunter
« Odpoveď #5 : 04. Január 2017, 14:40:58 »
Super! (y) Ja by som dal to iste sklo (okna) ale trans clear tie by sa hodili viac. ;)

Odhlásený 14miro14

  • Príspevkov: 80
Re: Shunter
« Odpoveď #6 : 04. Január 2017, 15:55:20 »
a nebolo by to divné mať stĺpik v strede dverí ? teda ak tie madlá a prelis naznačujú kde majú byť dvere

Dobrý postreh to som si vôbec neuvedomil. Asi to je predsa len takto lepšie.

Su masiny, do ktorych sa nastupuje pod oknom. ;) Ale toto asi vzhladom na velkost nebude ten pripad. Kazdopadne dvere by sa dali v tom pripade "shuntnut" (posunut). ;)

Moja myšlienka bola presne taká že by sa nastupovalo pod oknom. Možno tie dvere "Shuntnem" ešte o jednu kocku nižšie aby sa zväčšili.

Super! (y) Ja by som dal to iste sklo (okna) ale trans clear tie by sa hodili viac. ;)

Skúsim pohľadať, ale myslím si že táto farba je jediná ktorú mám v páre.
« Posledná zmena: 04. Január 2017, 15:58:33 od 14miro14 »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Shunter
« Odpoveď #7 : 04. Január 2017, 16:21:48 »
Tak vždy sa to dá spraviť na spôsob originálu a šupnúť tam nálepky, stačí len 2 jemné čiary.
Keby som vedel tak odložím použitý aršík z 42040 Fire Plane, je tam dosť červenej a vždy ostáva trocha po okrajoch orezu aj po odlepení... a bolo by to originál LEGO :D

Odhlásený 14miro14

  • Príspevkov: 80
Re: Shunter
« Odpoveď #8 : 04. Január 2017, 18:46:15 »
Tak vždy sa to dá spraviť na spôsob originálu a šupnúť tam nálepky, stačí len 2 jemné čiary.
Keby som vedel tak odložím použitý aršík z 42040 Fire Plane, je tam dosť červenej a vždy ostáva trocha po okrajoch orezu aj po odlepení... a bolo by to originál LEGO :D

Žiaľ niesom priaznivcom lepenia nálepiek na kocky :D všetky mám odložené.

Trošku som upravil podvozok zmenil farbu a dvere sú teraz vyššie. Plus bonus, už má aj čo posúvať.

Odhlásený martinn

  • Príspevkov: 1428
    • bricksets
Re: Shunter
« Odpoveď #9 : 04. Január 2017, 20:01:12 »
Nápad fajn, ale mne to nepasuje veľkosťou a detailami ako keby to bola zväčšená zmenšenina

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Shunter
« Odpoveď #10 : 04. Január 2017, 20:44:56 »
Nie som vlacikar, ale nejako mi tiež nesedia tie proporcie, jednak pred a zad k stredu ale aj výška k sirke a dĺžke - chcelo by to vidiet predlohu...  ;)

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Shunter
« Odpoveď #11 : 06. Január 2017, 01:40:59 »
Viem, ze asi nemas, ale hodili by sa tam ovela viac tieto okna. Ale podstatne bude az co povie majster Budo. :D

Nieje vôbec podstatné ,čo povie Buďo . Sto ludi 100+1 názorov  ;) Na prvý krát vcelku simpatycká mašinka pre decká na hranie . Nejako sa začínať musí  ;)

Nie som vlacikar, ale nejako mi tiež nesedia tie proporcie, jednak pred a zad k stredu ale aj výška k sirke a dĺžke - chcelo by to vidiet predlohu...  ;)

Je tu snaha vytvoriť niečo z dostupných /poruke dielov (čo mnohokrát staviteľa odrádza). Pri lego vlakoch si asi málo ludí uvedomuje že tých možností je síce neúrekom ale spraviť mašinku aby mala hlavu i patu i dosť detailov nieje vôbec jednoduché . V tomto prípade asi nejde o konkrétny model a vôbec to nevadí  ;)

Sám som skúsil čo to poroiť v LDD a prísť s nejakým nápadom a nič . Motorizácia PF je určite možná len baterry box a pf príjmač musia byť v nasledujúcom vagóne . Ako som spravil dávnejšie na Lokomotíve 210 žehličke v rovnakých farbách .

http://www.tatralug.sk/forum/index.php?topic=83.45