Autor Téma: AT-TE SENTINEL CLASS  (Prečítané 1841 krát)

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
AT-TE SENTINEL CLASS
« : 09. August 2016, 11:35:05 »
klasický AT TE tank prestavaný na tz. SENTINEL CLASS je další z mojich menších letných projektov. Tento tank je ťažko obrnená verzia svojho bratra, ide o chodiaci bunker navrhnutý hlavne pre držanie pozícii a defenzívne misie. Tieto tanky sú pomerne náročné na konštrukciu a napriek svojim nepopieratelným výhodám pri obranných misiách je jeho velkou slabinou rýchlosť ktorá dosahuje iba niečo málo cez 45 km/h (klasický model AT-TE dosahuje až 60km/h) preto je tento model velmi málo vyrábaný a používaný je tiež zriedkavo. Napriek týmto vlastnostiam mu patrí v hierarchii 666. légie významné postavenie a tvorí doležitú súčast taktiky jednotiek.
Hmotnosť tanku ktorá je takmer 2x taká ako klasický AT-TE tank je hlavným dovodom malej rýchlosti a velkej výdrže ktorou tank disponuje, podvozok z klasickej verzie je znížený, vystužený a rozšírený pre potreby zbraní a panierov. Tažisko tanku je ale zároven stále velm dobre umiestnené a dovoluje tak tomuto monštru splhať po sklanatých terénoch rovnako ako jeho lahšiemu bratovi.

technické údaje :
posádka : pilot, strelec 5x , miesto pre útočnú jednotku klonov (6)
výzbroj : 2x ťažký protipancierový opakovací blaster, 1x ultra ťažký protipancierový nábojový kanón určený pre ničenie ťažko opancierovaných cielov, 4x lahký protipechotný opakovací blaster v zadnej časti, 2x kupolové delo protipechotné/letecké umiestnené v bokoch zadného pancieru, 1x ťažká veža umiestnená na streche tanku, 8x navázdaná raketa na stredný dolet
podvozok : vystužená verzia klasického podvozku AT-TE
obranné mechanizmy : pencierové pláty opatrené špeciálnym typom protibalistických bodcov schopných vykryt aj protipancierovú raketu

Odhlásený sami2001

  • Príspevkov: 268
Re: AT-TE SENTINEL CLASS
« Odpoveď #1 : 09. August 2016, 12:24:49 »
Čo dodať jednoducho krása  :). Považujem sa za fanúšika star wars nielen filmov ale aj komiksov a extended universe ale dnes som sa dozvedel niečo nové  :). Ešte raz krása. Dúfam že to bude možné vidieť v Trenčíne.

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: AT-TE SENTINEL CLASS
« Odpoveď #2 : 09. August 2016, 12:37:11 »
Pekne. Myslel som ale ze tie ostne budu viac ostre a nie do ihlanov. Ale ak to ma skor rozlozit/odklonit silu narazu nejakej streli, tak je to ok.
Co su tie velke kuzely ? To su naboje do toho predneho kanonu ? Ak hej tak potom su moc velke, neprejdu ti cez tu hlaven, tam mozes dat sirku minifig hlavy max, cim by sa ich tam inak asi zmestilo viacej potom.

Zaujimavy je ten posun kabiny mimo stred a pridanie toho tazkeho predneho kanonu, to je pekny prvok.

Dufam ze sa to vsetko bude prezentovat na Trencine, tiez si to rad pozrem osobne. Uz mozes chystat bannery legiam aby si spravil taku "vojensku" prehliadku - nastup jednotky (s nejakymi clonakmi by som vedel dopomoct)

Odhlásený bedo

  • Príspevkov: 530
  • May the EMPEROR be with You
    • moj skromny batalion :
Re: AT-TE SENTINEL CLASS
« Odpoveď #3 : 09. August 2016, 14:28:50 »
Pekne. Myslel som ale ze tie ostne budu viac ostre a nie do ihlanov. Ale ak to ma skor rozlozit/odklonit silu narazu nejakej streli, tak je to ok.
Co su tie velke kuzely ? To su naboje do toho predneho kanonu ? Ak hej tak potom su moc velke, neprejdu ti cez tu hlaven, tam mozes dat sirku minifig hlavy max, cim by sa ich tam inak asi zmestilo viacej potom.

Zaujimavy je ten posun kabiny mimo stred a pridanie toho tazkeho predneho kanonu, to je pekny prvok.

Dufam ze sa to vsetko bude prezentovat na Trencine, tiez si to rad pozrem osobne. Uz mozes chystat bannery legiam aby si spravil taku "vojensku" prehliadku - nastup jednotky (s nejakymi clonakmi by som vedel dopomoct)

Dikes STARHAWK , niekotre prvky som tam daval napriklad podla nemeckych stihačov tankov z druhej svetovej (delo vedla kabinky ktore je mimo stredu) . S tymi nabojmi som sa trochu trapil pravdu povediac ale system je taky ze to čo vidiš je cela nábojnica ktorá sa prepadovým mechanizmom (vid modelm (z tychto foto to ale neuvidis  :D )) dá "vsunut" do dela -- z tejto nábojnice je už potom vystrelený naboj o správnej velkosti pričom použitá nábojnica je vyhodená bokom stroja.