Autor Téma: Cenová politika  (Prečítané 14641 krát)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Cenová politika
« : 10. Október 2019, 15:42:05 »
Ak by niekto chcel Liebherr tak ho majú aktuálne cca -22% z 450 na 350 Eur
Akurát na sklade najbližšie v Smyths SCS alebo pošta na rakúsku adresu (pri tej cene zadarmo)
https://www.smythstoys.com/at/de-at/spielzeug/bauen-und-spielsets/lego/lego-technic/lego-technic-42100-liebherr-bagger-r-9800/p/175376

to je este slabe... da sa cakat aspon tretina dole, najma pri tychto velkych hebedach... bugati padlo isty cas az na 40% dole...

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Cenová politika
« Odpoveď #1 : 10. Október 2019, 16:10:21 »
ak rátaš pri Chirone tú kombináciu zliav v Spar-e tak na to sa nemôžeš spoliehať
Navyše musíš rátať aj stým ako to sem dostať, nielen poštovné (porovnateľné s výletom BA-W) ale aj či to posielajú. Na niektorých lokálnych nemeckých shopoch to krátkodobo spadlo nižšie ale nepošlú ti to.
Takže zostáva niečo prihraničné a Amazon ktorí posiela kade tade (ale niečo to stojí).

Samozrejme každý nech si to uváži koľko chce čakať a striehnuť. Ale z pohľadu novinky ani ten Chiron nešiel pod 20% skorej ako po pol roku. Ak si Liebherra niekto chce nadeliť pod stromček toto je istá zľava, nikto (ani ja ) negarantujem že nebude väčšia, ale ak bude tak to pravdepodobne bude nutná veľmi rýchla akcia. Mimochodom poštovné Amazon.de na SK je 25 Eur čo je cca 5% ceny.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Cenová politika
« Odpoveď #2 : 10. Október 2019, 16:19:54 »
pri techniku je chronicky casta zlava cca tretina ceny - a to vo viacerych obchodoch a viac krat... napr porsche som videl niekolko krat z 300 na 200 v toysrus a amazon a ku koncu aj na 180. bugatti bolo raz za tych 40% (ano asi interspar), dost casto na amazone za 33% dole... pri technikoch su tie zlavy caste a vyraznejsie, ako pri inych vacsich legach, neviem cim to je... Bugati tusim o tretinu islo uz cca 3-4 mesiace po vydani, nejako sa ta lehota na zlavy skracuje. Viem ze kamosovi som bral ten cerveny zeriav za cca 25% dole cca mesiac po vydani, bol nedockavy, a o dalsie 2 mesiace bola zlava vacsia... proste pri technikoch sa oplati pockat.  Najma cim vacsi technic, tym vacsia zlava. Kazdy si to musi sam zvazit, ci chce cakat, alebo nie a ako mu to ponahla. Ale pri hebede ako liebherr je kazde percento zlavy vyznamne, aby to aj dopravu zaplatilo... ked uz teraz tak kratko na povydani dali 350 v trapnom smythse, tak to este pojde dole... este niekde som to videl za 350...  nad 300 to ja nevezmem... a dufam v 260-270... tu cenu proste zatali vysoko a je z coho zlavovat ako na tureckom trhu :-) kolega namotany na techniky to chce, ale skoro odpadol z katalogovej ceny :-)

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Cenová politika
« Odpoveď #3 : 14. Október 2019, 13:52:23 »
nemám pocit že by percentuálne bol Technic nejak lacnejší ako iné témy. Samozrejme treba odfiltrovať exkluzívy keďže tie nie sú až také rozšírené.

čo sa týka cenotvorby tak z pohľadu plánovania treba odlišovať rozne zľavy
- plošné zľavy, kupóny,...  - či už na LEGO alebo len hračky a pod - ako napr vidíme pri Tescu tak plánovať plošné zľavy je niekedy márne. Akurát toto sa väčšinou týka kamenných obchodov a z nich naozaj veľa kusov flagshipov nebude dostupných, viď naháňanie Chirona v Spari...
- katalógové akcie - výber tých setov býva dosť divný, ale keď sme pri Technicu tak častejšie ako flagships tam nájdeš napr naťahovacie minisety 3 za 2 a podobné. Ale dá sa predpokladať, že každý z tých flagshipov sa tam časom objaví, jeden v Smyths, iný v Metre a väčšina nie na Slovensku  >:D
- naceňovanie jednolivých setov - v tomto je asi najrelevantnejší Amazon, aj pri väčších predajných akciách sa kľudne stane že jeden set má -30% a z tej istej rady a doby druhý -20% a pod. Či to robia ľudia alebo stroje, to netuším ale evidentne sa to tam často cieli. To sa už dá považovať za relevantné a dá sa stým pracovať do budúcnosti na očakávania
- kombinácia zníženej ceny a nejakej inej akcie - tak takáto konjunktúra je najväčšia lotéria a naozaj sa s ňou nedá počítať pri plánovaní. Navyše pokiaľ nieje predajca vychcaný a dá na ten set výnimku (napr tým že ho zľavní do "akcie" o 5% a plošná zľava sa na to netýka) tak smola, samozrejem pri väčších západných reťazcoch toto hrozí menej, im je (zatiaľ) dosť jedno či to spraví nejaký drahý set supervýhodným popri tých stovkách položiek ktoré to zasiahne.

Na sledovanie ceny používam nemecké porovnávacie stránky a veľa z nich má aj históriu. Samozrejme berú len online ceny a veľa z nich nevie o kupónoch prípadne kombinácii akcií, ale viď hore, takéto špecialne udalosti sú dosť rizikom pre plánovanie odkladu nákupu - teda pre set ktorý niekto naozaj chce. Taktiež to vzorkuje ponuku len v pravidelných intervaloch, ale zas ak niečo visí online len pár hodín za super cenu bežný človek má malú šancu sa k tomu dostať skôr sa to vykúpi.
Napr podľa tohoto Preis-Chart (klik na "Preisentwicklung anzeigen.") ten Chiron pol roka na Amazone nebol s väčšou zľavou ako -25% až niekedy od jari to klesá niekde k -30%. Boli aj nižšie ceny ale to sú jedno/pár-dňové ceny a skoro vôbec Amazon (viď zasielanie z lokálnych DE obchodov).
Ono ani pri tom Porsche sa to dlhodobo neustálilo s viac ako -30%.

Samozrejme toto je história a budúcnosť sa dá len odhadovať. Je vysoko pravdepodobné že o rok sa bude dať vyberať z viacerých obchodov za podobnú cenu. Ale ak si niekto myslí že len tak otvorí stránku a dostane tam -40% bez toho aby tomu venoval čas, nastavoval sledovania či dostaval echo od iných ľudí, tak je docela optimista.

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Cenová politika
« Odpoveď #4 : 14. Október 2019, 14:03:16 »
Kedze tento offtopic odstartoval liebherr za 350, tak v draciku je za 340 s ich kartickou, co je pre vacsinu Slovenska urcite dostupnejsia alternativa...

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Cenová politika
« Odpoveď #5 : 14. Október 2019, 14:19:15 »
tak urcite je rozdiel ci niekto kupuje lego a sleduje ceny ako zakaznik, ako AFOL alebo hnusny kseftar :-)
bezny zakaznik nema sancu postrehnut ani zakladne moznosti na zlavy, ani to, ze su rozdiely v katalogovych cenach tu a v rakusku...
afol uz ma slusne sance chytit tretinu dole, staci mu tato stranka, resp mu niekto da echo...
co to sledujem posledne roky, tak tie techniky maju chronicky vyrazne lepsie zlavy ako ine podobne velke lega - napr pri creator expert je uspech cokolvek nad 20%, a pre mnohe sety je toto aj strop pri zlavach... povedal by som, ze ovela castejsie sa objavi podobne velky technik v zlave nad 30%, ako creator expert aspon tych 20%. ked porovnam napr porsche 42056, ktore som mal dost odsledovane, s napr podobne drahym disney palace, tak porsche malo cca 6-7x zlavu 33% (200e, amazon, smyths), cca 3x 40%, disney palac snad ani raz nemalo ani 20%, ak neratam plosne zlavy 20% na cely sortiment lega. samozrejme maju aj odlisnu dostupnost, disney palace je malokde, ale aj u predajcov, kde su oba (amazon), tak to bolo neporovnatelne. tykalo sa to aj dalsich velkych technikov ako arocs, 6x6 atd. Neni to problem len menej dostupnych creator expert, ale aj velkych SW setov, dokonca aj take ležiaky a totalne trapasy ako Assault on Hoth nesli do zliav aspon porovnatelnych s technics... neviem cim to je, ci nejaka oficialna cenova politika, ale je zaujimave ze tie techniky idu takmer okamzite aspon do 25% zliav uz hned po vydani aj v beznych sietiach ako Smyths, akoby hned pochopili, ze je to prilis drahe :-) Teraz neriesim rozne kupony a situacie, ked niekto nasklada nejaku ad hoc zlavu, resp. vypredaje, ale cenu pre bezneho zakaznika... tiez sa to tyka len tohto stredoeuropskeho regionu a nemecka, v USA su niekde uplne inde so zlavami, a ciastocne aj v UK (tam sa casto ludia chvastaju, ako kupili v beznom hrackarstve velke techniky za polovicu a ine exkluzivy 30-40% dole).
zavisi aj od konkretneho setu a jeho katalogovej ceny, aka sa tam da ocakavat cena. Pri setoch, kde evidentne prestrelili cenu - typicky priklad chiron - sa oplati cakat na vacsiu zlavu... dokazom je nielen to porsche, ale aj 6x6 truck, kde dvihli standardnu hladinu pre velky stroj/zeriav z 220 na 250 eur, takze predajci musia pustit viac perie ako len tretina dole, aby to bol dobry nakup... sem typujem aj liebherr, ktory je sice obrovsky a prespikovany motormi, ale 450e je brutalna palka... ked to ale niekto chce hned, 100 eur dole na novinku neni zle... ale cakat sa oplati... najma pri technikoch, kde je minimalne riziko nahleho zarezania setu uz po kratkom case... a ak aj nahodou to niekto prešvihne, je tu zachranna siet v podobe dracika, kde aj dlho po konci sa daju kupit velke techniky za aspon -15%, kedze majitelia sa asi rozhodli, ze proste do zliav nepojdu ani za svet, aj keby im to tam malo zhnit 5-6 rokov :-)

Kedze tento offtopic odstartoval liebherr za 350, tak v draciku je za 340 s ich kartickou, co je pre vacsinu Slovenska urcite dostupnejsia alternativa...

no tak ked uz aj dracik to ma za takuto cenu, tak cena pod 300e je otazka casu...

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Cenová politika
« Odpoveď #6 : 15. Október 2019, 10:56:55 »
v draciku sa to sice objavilo na chvilku za 349 ale hned to stiahli.. takze by som sa velmi nespoliehal, ze ked to opat pridaju tak to bude za takuto cenu. ... inak v tom smythe tiez pisu, ze naskladnenie November
Ja som sice technikar ale nemam pocit, ze by prave tam boli vyraznejsie zlavy ako inde.. porovnavas dost neporovnatelne... ked davas na jednu uroven disney palac a nejaky velky technic... treba pozerat aj na objem predaja.. tych technikov sa preda niekolkonasobne viac a tak ked ma predajca na sklade 2ks disney a 20 ks chirona tak kvoli miestu skorej da zlavu na chirona... aj ked vie, ze by kludne 10 predal aj za plnu cenu. disney si necha aby mal vacsiu ponuku .. a ked potrebuje miesto tak da nizsiu zlavu.. cenotvorbu si urcuje kazdy zvlast .. a nehovoriac o tom, ze na technic kedze berie niekolkonasobne viac setov bude mat asi aj nizsiu nakupnu cenu, ako na ten disney a teda si moze dovolit dat vacsiu zlavu a pritom stale ostat v pluse...proste technicov sa predava vyrazne viac a preto aj mozu pri svojich marzach ist nizsie a dat vyraznejsiu zlavu

a co sa tyka tohtorocneho top.. ok.. poctom dielikov ma byt vyzsie.. ale katalogovku poriadne prestrelili... set nad 300e uz musi byt exkluzivitka, co ma nieco "limited" a nie bezny set...preto aj musi ist vyrazne dole, aby sa predavalo viac ... kde su tie casy, ked som kupil priamo v eshope, bez akejkolvek zlavy exclusive set 41999, ktorych sa vydalo na celom svete limitovanych 20 000 ks a katalogovka bola 179€... politika Lega sa vyrazne zmenila a keby ten set vysiel dnes tak by zan chceli minimalne 350€
« Posledná zmena: 15. Október 2019, 11:07:15 od j.dodo »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Cenová politika
« Odpoveď #7 : 15. Október 2019, 14:39:30 »
Mne to prišlo divné, že práve Dráčik by viedol zľavy a zrovna viac ako zahraničné obchody. Najmä ak s bežnými setmi takéto zľavy nedosahuje viď posledný katalóg. A hlavne sa nešpecializuje na drahé sety.

Citovať
co to sledujem posledne roky, tak tie techniky maju chronicky vyrazne lepsie zlavy ako ine podobne velke lega - napr pri creator expert je uspech cokolvek nad 20%, a pre mnohe sety je toto aj strop pri zlavach...
Lenže toto treba správne zadefinovať. Technic ako rada neni ničím výnimočná v zľavách dokonca možno naopak keďže málokedy je nejaká plošná zľava len na Technic a pritom na niektoré bežné témy bývajú tematické zľavy (bonusy a pod).

Podstatn0 je to že ty to bereš na veľkosť nie tému. Áno v tomto sú veľké Technic unikátne lebo ako sa zdá tak spadajú pod normálnu Technic tému aj čo sa týka dodávok. GT3 bolo ešte trocha iné keď si štvrťroka držalo exkluzivitu ale napr Chiron po mesiaci naskočil do veľa obchodov. Evidentne sa potom k nim správajú predajcovia (takmer) ako k iným setom čo sa zliav a pod.
Na druhú stranu sú rôzne Creator Expert, D2C exkluzívy a pod. keďže nikto z nás nemá dáta priamo od TLG obchoďákov (ak má tak nech dá   ;) ) ale je evidetné že tieto sety majú nejaký špeciálny status. A to nielen pri LEGO Trading CZ/SK  (pár rokov dozadu mohli nakupovať modulary aj malí internetový predajcovia a už tú možnosť nemajú)  ale aj v AT/DE, takú GT3 si našiel snáď v každom obchode - Muller, Spar, Real, ... tak UCSská, Disney Castle,... nie.
A aby to nebolo jednoduché tak to nieje jednotné podľa označenia témy a ani podľa času. Napr pri Creator Expert Winter sety sú evidentne viac uvoľnené lebo sa dajú nájsť rôzne, niektoré autá tiež, ale modulary len u niektorých predajcov. Alebo SW sú bežné sety ale aj UCS a the Master-niečo, pritom jedni sú bežne a iné nie. A potom sú tu zaujímavosti ako napr Ninjago City (veľmi obmedzené) a o rok Ninjago City Docks - oveľa menej obmedzené a v retailer katalógu.
To nakoľko sú zľavy pri týchto špecifických limitovaných setoch spôsobené  podmienkami TLG, obmedzenou konkurenciou, obmedzením kvantity, zníženou maržou alebo ich kombináciou sa môžeme len dohadovať. Ak sa dá veriť internetu  ::) tak napríklad človek čo mal prístup k nákupu veľkej siete tvrdil, že marža UCS Falcona bola o dosť nižšia ako u iných SW. Pravda ? Kecy ? ktovie ...

Ale stále zostáva fakt, že to čo nejde moc/bežne do zliav sa ako v u nás tak za hranicami vyznačuje obmedzenou distribúciou čo sa týka počtu retailerov.


Mimochodom, ktoré bežné hračkárstvo v UK má tie exluzívy bežne v zľave ? Lebo čo sledujem tak sú to väčšinou odkazy na veľké siete Amazon, Tesco, Argos, TRU/Smyths, ...

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Cenová politika
« Odpoveď #8 : 15. Október 2019, 17:11:05 »
Nikto netusi aku maju distribucnu politiku a preco zrovna ma technic vacsie zlavy... ale nam to moze byt jedno, dolezite je ze tie zlavy ma proste technic vacsie a ze sa pri nom oplati trpezlivost a cihat na lepsiu cenu...
Neviem co vsetko je v UK bezne hrackarstvo a co online siet, ale tie zlavy ficali v Argos, John Lewis, Tesco, Smyths, ciastocne Amazon (Amazon UK ma lepsie zlavy ako ostatne amazony, ale tykaju sa vacsinou beznych setov). Vela sieti je precpatych aj exkluzivami, dojde clovek v londyne do bezneho toy storu a su tam nahadzane v regaloch... Uz len pri takom Smythse maju ovela lepsiu poziciu ako nemecke a rakuske Smyths, kedze maju vsetky exkluzivy, rakusaci len UCS (aj to nie vsetky) a niektore Ideas – co je pre mna nepochopitelne, preco je taky problem v tej istej sieti mat ten isty tovar aj v inej krajine, kebyze takto oprdia nas, tak to berem, ale nemcov? myslel som ze to je len otazka casu, ale prebranie Toysrus uz ma vyse polroka a nielenze si drzia ten isty obmedzeny sortiment, este aj skoncili niektore vyhody toysrus (plosne 20% zlavy, brickoctober, sety vo vacsich zlavach vo vianocnom katalogu), takze zatial je to zmena k horsiemu...

Prihlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Cenová politika
« Odpoveď #9 : 21. Október 2019, 11:38:53 »
Len na začiatok znova podotknem, používaš všeobecne "technic" a pritom sa jedná o porovnanie konkrétnych modelov z hornej ponuky tej rady. Znova, Technic ako rada nemá väčšie zľavy, napr aktuálne sú v Nemecku (online dostupné, vrátane iných Amazonov) z prvých 100 setov podľa % zľavy len 3 z Technicu...

Distribúcia v UK je vec lokálneho zastúpenia. Ak to pustia aj do malých obchodov tak je to ich rozhodnutie, možno v kamenných je to iné ako online ale zbežný google search odhalil dostupnosť hlavne v sietach. Ak by to bola pravda, že to púštajú kade komu tak by sa to prejavilo na online predaji, ako keď v ČR mohli nakupovať modulary aj malé obchody. Navyše ak sa pozrem napr na BL (vzorka posledné modulary) tak vôbec tam nieje nejaká dominancia UK, čo by naznačovalo že tieto sety "rozhadzujú" medzi hocikoho.

Čo sa týka Smyths tak sám si si odpovedal, že D-A-CH sieť bola len nedávno prebraná. A tie v UK-IRL sú pôvodné zabehnuté obchody siete (TRU v UK zakapal úplne). Pol roka ani rok nie je vôbec dlhá doba pri tomto, tam kľudne môžu byť ešte staré zmluvy s dodávateľmi. Navyše oni nemajú ako napr Amazon obrovské sklady aby si presúvali tovar medzi krajinami. Evidentne berú tovar podľa regionálnych pravidiel a sú na tom podobne ako iné D/AT obchody. Bricktober bola vec ktorú si TRU mohol dovoliť ako veľká sieť a hlavne pretože boli v USA, stači si len uvedomiť aká bola dostupnosť figúrok v Európe keď existovali a v USA  keď krachli ...

Amazon je zas niekde inde, je veľmi pravdepodobné že si to do svojich skladov odberá centrálne na jednu dohodu s TLG (však aj existuje ako jedna entita pre EÚ so sídlom daňovo výhodnom Luxembursku). Ale zároveň ak si prejdeš základné ceny v jazykových mutáciach Amazonu tak kopírujú cenník pre daná krajinu, niekde sú nižšie (napr malé HP v UK ) inde vyššie (SW vo FR). Takže aj keby to distribuovali centrálne tak posláchajú lokálne TLG zastúpenie čo sa týka základnej cenotvorby. Tj ak je niečo v základe nižšie v UK tak to je vec zastúpenia TLG v UK a nie Amazonu.
No a potom zľavy, Amazon UK sa značí dobiehať lokálne akcie (ale to aj v DE) tj lokálnej konkurencie, ťaží z toho že niečo TLG nacenilo nižšie a nakoniec kurz môže a nemusí hrať v ich prospech. Pocitovo majú náhodné extrémne zľavy lepšie, ale dlhodobo to nieje tak že príď na amazon uk a nakúpiš vždy lacnejšie. Zas si pomôžen sledovačmi cien, tu ak sa dá filter na Amazon UK, tak aktuálne len pár setov majú najlacnejšie (má zelený rámik). Alebo tu Amazon DE vs Amazon UK, odhliadnuc od podobného čisla Marketplace vecí tak prvá stovka v UK konči niekde na 22% zľave zatiaľčo v DE je takých setov cca 250...



Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Cenová politika
« Odpoveď #10 : 21. Október 2019, 11:53:45 »
V techniku sme sa bavili a mal som na mysli velke technic sety. Drobne sety neriesim, nekupujem, nesledujem. Ak porovnam velke technic sety s podobne velkymi (drahymi) setmi z inych tem, tak technik je bezkonkurecne na tom lepsie... aj ked nezohladnim slabsie distribuovane creator expert sety, je ovela lahsie kupit velky technik za 33-40% ako napr velke city - napr to city namestie s elektrickou si nepamatam, ked islo do 30%, mozno raz, viem ze som ho chcel stavat, ale iba ak bude lacne, ale nepadlo na dobru cenu. Alebo velke star wars playsety, aj tie mizerne predavane maju velky problem dostat sa na 30% zlavu, stane sa to mozno raz-dva krat, podobne drahe techniky padli do podobnej zlavy aj 10x. Technik som v podstate ziadny nekupil nad 65% ceny, a to ta prilezitost bola X krat. Neexistuje, aby velky city set alebo star wars padol cenovo hned tak kratko po uvedeni ako liebherr.
Samozrejme v nizsej cenovej hladine su techniky uz porovnatelnejsie ako ine sety.
Co sa tyka amazonu, kupujem tam dost a je to zhruba 50% UK a 50% zvysok amazonov (IT, DE, ES, FR), cize tie zlavy su v UK castejsie a vacsie. Vyrovnava sa to pri exkluzivoch. Asi kopiruju situaciu na UK trhu, tj ked tam maju vacsiu konkurenciu a viac zliav, tak drzia tempo. Ja dufam, ze ked konecne dotrapošia s brexitom, skonci aj to ich evidentne preferovanie u TLG...
Ako hovorim, je mi jedno preco je to ako to je, ja ako zakaznik sa prisposobujem situacii a preto si myslim ze kupit technik s mensou ako tretinovou zlavou je blbost. Jedine ze zhanam darcek na poslednu chvilu, alebo som prepasol sancu a uz ten set konci, alebo som tak bohaty, ze mi je to fuk.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Cenová politika
« Odpoveď #11 : 18. September 2021, 10:05:07 »
ak si niekto myslel, ze ceny lega su vysoke a zenu ich hore, veci mozu byt este horsie:

https://www.stonewars.de/news/preiserhoehungen-ab-2022/

strucne povedane - su leaky o tom, ze niektore sety buduci rok zdrazia - na nemeckom trhu, ale neviem si predstavit, ze by sa to inych trhov nedotklo (a ze by sme napr my prezili s nizsimi cenami).
po tych rokoch rastu ziskov mi to pride ako neuveritelna drzost, najma po tom, ako sa zhorsuje kvalita (kamos teraz staval lambo, a okrem celej palety odtienov lime tam nasiel aj chyby v navode a dokonca chybajuci dielik, takze tiez "idealny" set na zdrazenie).
snad tou nenazranostou nepochovaju tuto znacku, lebo uz to extremne prehanaju, a konkurencia na nich silno tlaci, a pri nej je casto pomer kvality a ceny ovela lepsi... len tomu chyba sirsie povedomie medzi verejnostou a reklama, ale to sa raz moze zmenit...
« Posledná zmena: 18. September 2021, 10:21:34 od mesje »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Cenová politika
« Odpoveď #12 : 18. September 2021, 10:22:39 »
Ja som si chcel kupit tie maxifigy HP, reku okolo 60-80e to moze stat, tak pozrem kde to je najlacnejsie. Skoro ma prekotilo ked som zbadal cenu!!!

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Cenová politika
« Odpoveď #13 : 18. September 2021, 12:52:05 »
0,078€ za diel v licencovanom sete je vela?

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Cenová politika
« Odpoveď #14 : 18. September 2021, 12:58:11 »
Koki uz tu prestante operovat s tymi licenciami! Licencovana je dnes kazda druah hracka. Na to sa odvolavat je ubohe! Ano, JE TO VELA! Samozrejme, ze to je vela!