Autor Téma: Harry Potter (a iné varianty)  (Prečítané 37964 krát)

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #75 : 28. Jún 2018, 03:23:12 »
No s tym prekladom je to trochu zlozitejsie, ziadny narod si to nesmie prelozit len tak po svojom... Napr Rockfort nie je pouzivany iba u nas, nazov hradu takto znie v mnohych prekladoch... Takisto styri fakulty - ako napr by ste prelozili "Hufflepuff"? Bifľomor  mozno nie je najstastnejsie riesenie, ale da sa s tym zit... Inak celkovo k dabingu filmov - v mnohych pripadoch vysiel cesky dabing ovela lepsie ako slovensky - neviem si predstavit slovensky dabing Simpsonovcov, MASH, alebo niektorych hercov - Luis de Funes, Lex Barker, Pierre Brice atd. Ale su pripady, ked cesky dabing stal za houno, zato slovensky bol top: Dempsey a Makepeacova, Priatelia atd. A tu ja radim aj Harryho Pottera - za mna cestina  (n) a slovencina  (y)

Par prikladov:

http://harrypotter.wikia.com/wiki/List_of_wizarding_terms_in_translations_of_Harry_Potter
« Posledná zmena: 28. Jún 2018, 10:57:33 od Administrator »
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #76 : 28. Jún 2018, 10:49:42 »
možno sme to prebrali z maďarčiny tam je to Roxfort, takže možno to bude mať súvislosť...  ::)

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #77 : 28. Jún 2018, 11:10:05 »
možno sme to prebrali z maďarčiny tam je to Roxfort, takže možno to bude mať súvislosť...  ::)

Alebo Madari od nas...
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #78 : 08. Júl 2018, 23:10:22 »
1) Recenzia prvej polovice HP/FB CMF
https://brickset.com/article/37123/review-71022-wizarding-world-collectable-minifigures-(part-1)
Rozdelenie v krabici je :
3 - Harry Potter (Hogwarts Uniform), Hermione Granger, Ron Weasley, Draco Malfoy, Neville Longbottom, Cho Chang, Dean Thomas, Lord Voldemort, Dobby, Cedric Diggory, Filius Flitwick, Alastor Moody, Albus Dumbledore, Newt Scamander, Tina Goldstein, Jacob Kowalski, Queenie Goldstein
2 - Sybil Trelawney, Luna Lovegood, Harry Potter (Invisibility Cloak), Credence Barebone
1 - Percival Graves

2) Recenzia malých otočných nôh
https://brickset.com/article/37133/the-new-medium-sized-legs

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #79 : 09. Júl 2018, 15:22:18 »

1 - Percival Graves


Tuto traposinu s 1 figom na krabicu si fakt mohli odpustit. Ten retro fizel bol aspon tematicky nesuvisiaci so seriou a bol postradatelny (pre decka). Umelo vytvaraju nedostatok figov, pritom uz aj bez toho su figy extremne predrazene - co akoze podla nich maju robit rodicia, kupit celu krabicu za 240 eur??? A aj to je tazko kupitelne, kedze v beznom obchode maju otvorene krabice a casto uz prebrate. Navyse tento fig sa bude velmi tazko nahmatavat, ako pozeram jeho vybavu... su mega trapni...

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #80 : 09. Júl 2018, 17:23:05 »
No a to ten "chasing" fig Percivala bude asi treba mat 2x. Lebo obsahuje aj diely (hlava ma 2 tvare a su tam dalsie vlasy) na Grindelwalda.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #82 : 15. Júl 2018, 05:49:31 »
No a to ten "chasing" fig Percivala bude asi treba mat 2x. Lebo obsahuje aj diely (hlava ma 2 tvare a su tam dalsie vlasy) na Grindelwalda.

 (y)  Pán je odborník...  >:D >:D >:D
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #83 : 15. Júl 2018, 09:43:12 »
Ja ani netusim kto su to. :D Som len z netu prebral info.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #84 : 25. Júl 2018, 16:18:58 »
Nikto nič, to aby človek prerušil prácu
Treba sa poďakovať LEGOLAND Nemecko a ich oficiálnemu Instagramu >:D
kto nemá rád Instagram https://www.promobricks.de/harry-potter-71043-hogwarts-castle-offizielle-set-bilder/65199

Ak by bola nejaká zloba z TLG, tak odkaz na obrázky je na PromoBricks, ak to zmizne tam, zmizne aj tu.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #85 : 25. Júl 2018, 16:27:05 »
ufff, tak to uz hej... to vyzera super.
a ohlasovana cena 485e je tiez v pohode, kedze sa tu rozšupli s 6000+ dielikmi...

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #86 : 25. Júl 2018, 16:31:47 »
Tak a mám na čo šetriť, keďže toto musím mať...  :'(
Tento rok to pre mňa vyzerá zle, asi to bude chcieť brigádu...  :-\
Naozaj chrlia veľa takých vecí pre čo mám slabosť...  (y)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #87 : 25. Júl 2018, 16:33:39 »
Tak za toto palec hore! (y) Vyzera to paradne! :o

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #88 : 25. Júl 2018, 16:51:39 »
71043 Hogwarts Castle,
6020 dielov
US $399.99 – CA $499.99 – DE 399.99€ – UK £349.99 – FR 419.99€ – DK 3499DK
dostupné od 15. augusta

(sorry prekladať sa mi mená nechce)
4 minifigúrky: Godric Gryffindor, Helga Hufflepuff, Salazar Slytherin a Rowena Ravenclaw
27 micro(nano)figúrok -  Harry Potter, Ron Weasley, Hermione Granger, Draco Malfoy, Albus Dumbledore, Professor Snape, Professor McGonagall, Remus Lupin, Professor Dolores Umbridge, Argus Filch, Lord Voldemort, Bellatrix Lestrange, 3 študenti z každej fakulty, 2 diely šachovnice a socha Architect of Hogwarts
5 Dementorov, Aragog , Basilisk a Hungarian Horntail  drak (z dielikov)

hrad má - sorry ale toto naozaj neprekladám  8)
Hogwarts Castle features the Great Hall with buildable ‘stained glass windows’, house banners, benches, tables, flaming torches and moving staircases; potions classroom with racks of jar elements; Defence Against the Dark Arts classroom with assorted potion jars, gramophone and a closet containing a boggart; Chessboard Chamber with chess piece elements; Room of Requirement with assorted elements, including the Goblet of Fire and the vanishing cabinet; Chamber of Secrets with the Basilisk and Tom Riddle’s Diary; hidden Devils Snare room with vine elements; Gryffindor common room with fireplace and seating; Professor Dolores Umbridge’s office with desk, chair and pink furnishings; library with bookcase and desks; and Professor Dumbledore’s office with the Griffin statue entrance and Memory cabinet

nasleduje Hagridova chajda, vŕba Whomping Willow s mini Ford Anglia a nakoniec 5 člnkov

58cm výška, 69cm šírka a 43cm hĺbka

« Posledná zmena: 25. Júl 2018, 16:56:21 od papluh »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: Harry Potter (a iné varianty)
« Odpoveď #89 : 25. Júl 2018, 16:54:55 »
no este lepsie - cena len 400e a nie avizovanych 485e... iste je to vela v absolutnych cislach, ale na licencovany set je cena za dielik pod 7 centov super...
skoda ze nevyjde uz 1.8. -)
inak zaujimave, ze pre SR dali nemecku cenu, a nie zvysenu, aku maju napr francuzi...
« Posledná zmena: 25. Júl 2018, 17:05:28 od mesje »