Autor Téma: IDEAS  (Prečítané 259979 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #75 : 22. Jún 2013, 20:15:44 »
No tak to je novy obrazok CUUSOO modelu DeLorean z filmu Back To The Future.

http://brickfanatics.co.uk/back-to-the-future-cuusoo-set-revealed/
http://www.brickset.com/news/article/?ID=6848

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #76 : 22. Jún 2013, 21:18:43 »
Tomuto setu nerozumiem... vyzera o nicom, a este kvoli nemu muselo TLC riesit licenciu. Jediny zmysel to mohlo mat kvoli figom kvoli tazkej nostalgii za skvelym filmom, ale ked na to kukam, tak zvrzali aj to...
Moj navrh pre TLC by znel:
- zruste Cussoo uplne
- namiesto toho dat novu kategoriu, v ramci ktorej by sa kazdy rok vyhlasila sutaz o naj model pre amaterov-dizajnerov
- TLC by zadalo aspon ciastocne kriteria - limit na pocet brickov, tematika (alebo aspon negativne vymedzenie, co nesmie byt predmetom diela) - tym by sme sa vyhli trapasom, ze ludia hlasuju jak blazni a potom TLC povie, ze sorry, toto neni v sulade s nasou politikou (vid western city)
- vitazny model by TLC vydalo ako set
Jasne, prakticke, a pre AFOLov uplne super nova kategoria setov, kde by kazdy rok vysli zaujimave veci.
Ale na TLC je to az prilis logicke :-(

Odhlásený Morandi

  • Príspevkov: 146
Re: IDEAS
« Odpoveď #77 : 22. Jún 2013, 22:34:09 »
Suhlasim s mesje. Cuusoo je mozno ustretovy krok zo strany TLC voci AFOLom, ale nedotiahnuty. Aj tento De Lorean sa mi zda premrhana sanca. V mierke Volkswagenov by to bol uzasny model ! Takto je to take nijake. :-/

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #78 : 23. Jún 2013, 17:12:24 »
Ono treba si uvedomit to, ze CUUSOO nie je vymysel TLC, ale je to sukromny projekt Japoncov. To, ze TLC si to pred casom vzalo pod svoje kridla a spravilo z toho kvazi "dizajnersku sutaz" je len nieco navyse. Tym samozrejme nechcem obhajovat tie vitazne projekty.

Odhlásený killco

  • Príspevkov: 387
    • Brickset
Re: IDEAS
« Odpoveď #79 : 23. Jún 2013, 23:14:39 »
Čo poviete na projekty tohto týpka: http://lego.cuusoo.com/profile/bigboy99899

Zaujímavý je aj jeho blog: http://bigboy99899.blogspot.sk/

Odhlásený Izmael10

  • Príspevkov: 448
Re: IDEAS
« Odpoveď #80 : 23. Jún 2013, 23:36:35 »
Čo poviete na projekty tohto týpka: http://lego.cuusoo.com/profile/bigboy99899

Nádhera.  (y) Okamžite som všetky Rímske podporil.

Odhlásený Izmael10

  • Príspevkov: 448
Re: IDEAS
« Odpoveď #81 : 23. Jún 2013, 23:40:56 »
Ešte aj toto je zaujímavé. http://lego.cuusoo.com/ideas/view/9068

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #82 : 24. Jún 2013, 00:23:38 »
Uz by sa fakt mohlo TLC rozhybat a spravit anticku seriu. Vsak neni normalne, jak to ignoruju, hoci ine firmy (playmobil) veselo vyrabaju anticke sety. Je to perfektna tema a dosial nevyuzita. Asi cakaju na nejaky trapny disney film, aby sa na nom zviezli :-)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #83 : 24. Jún 2013, 11:51:28 »
Tak tie CUUSOO Rimske sety su pekne, ale takto by oficialne sety nevyzerali. Bolo by to riadne zjednodusene. Kazdopadne Antika by bola zaujimava tema, len zial TLC sa riadi tym, co je pre deti lakave. A Antika dnesnym deckam (je to smutne, ale je to tak) nic nehovori. Ale absolutne nic. TLC robi to, na com decka ficia. Jedina moznost by fakt bol len nejaky Disney film, ale tym by sa tie sety zas len predrazili. Cize nevidim to s Antikou momentalne moc realne.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #84 : 24. Jún 2013, 12:11:26 »
OK, Rene, to berem, ze hrozi, ze by to deckam nic nehovorilo. ALE - hovorilo nieco deckam pred 5 rokmi nieco Ninjago, resp. Chima? Absolutne nic... a napriek tomu to kupuju. Ked TLC chce, tak spravi aj z totalnej blbosti super predajnu vec. Vsak sa staci pozriet na Chimu - nejake operene cuda a psycho-potvory, nehovoriac o tych krokodilo-strojoch. Ak by TLC spracovalo antiku detskejsim sposobom napr na sposob greckych baji - tj kopu roznych potvor ako kraken, meduza (ta uz je v CMF), minotaurus, kyklop atd atd atd, a zasadila to do roznych chramov a k tomu pridala antickych hrdinov, vojakov, babenky, tak sa to predava jak teple parky - decka si v tom najdu prisery, AFOLovia tie veci okolo, a obrovska vyhoda je, ze za tym je aj nejaky pribeh, nejsu to len vymyslene no-name prisery a postavy, ako pri ninjago a chima, proste vychadzalo by to z "realneho" sveta greckych baji.

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #85 : 24. Jún 2013, 12:47:52 »
Aj minotaurus a kyklop su v CMF ak sa nemylim ;) nehovoriac o inych postavickach tej doby ako rozni anticki vojaci, neviem ci aj cezar uz nebol.

Pravdu mas mesje. Mohli by hravou formou tie deti priblizit k tej historii a urcite by to kopu deciek zaujalo a snazili by sa zistit si o tom viac. Ved mytologicke filmy sa stale tocia (aj tot cez vikend jeden siel v TV), tak preco by nemohlo maj aj lego takuto temu. Nehovoriac o tom, ze by to kupovali aj AFOLi, co u bionicle, ninjago, chima a spol. asi velmi nehrozi.

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #86 : 24. Jún 2013, 13:13:13 »
To co bolo v CMF bola skor krava s nohami, ako minotaurus, co sa tyka kyklopa, to bol obor, takze tiez mi nevyhovoval v minig podobe :-)
Ja nerozumiem tomu, preco TLC radsej vymysla uplne novy svet, nasilu vytvara nelogicke postavy, stroje, budovy, a potom to umelo natlaca do hlav deckam cez masivny marketing, namiesto toho, aby jednoducho pouzili realny svet greckych baji, resp inych pribehov, kde to pre mnohych ludi ma uz hned realny zaklad. Vsak to je padnute na hlavu tie ich rozne drako-pasovce, bojovne vtaky, ci spojenie starych ninjov s kostrovymi autami ci dracimi vrtulnikmi.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #87 : 24. Jún 2013, 13:15:51 »
Pretoze deti vzdy zaujimali fantasticke bytosti, roboty, prisery, transformery, obludy a podobne. Preto aj TLC ide skor cestou fantazie, ako reality. Mne ako AFOLovi sa to nepaci, ale ak to decka kupuju - a to kupuju - tak to TLC vyhovuje a nema potrebu robit sety z realneho sveta.
« Posledná zmena: 24. Jún 2013, 13:30:00 od KLF »

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #88 : 24. Jún 2013, 13:34:22 »
Ano, ale mozes mat fantasticke bytosti, a zaroven mozu byt s "dusou" - tj aspon casti ludi to nieco hovori. Tj mozu pouzit plejadu priser z greckych baji, z grimmovych rozpravok atd. Mozu to zaroven prepajat s castle alebo antickou tematikou...

Odhlásený Izmael10

  • Príspevkov: 448
Re: IDEAS
« Odpoveď #89 : 24. Jún 2013, 21:08:30 »
Prečo, že je antika medzi deťmi nepopulárna. Však filmy ako Gladiátor, Posledná légia pozná skoro každé dieťa.  ;)

EDIT: Jooo môj 200. príspevok  8)  ;D