Autor Téma: IDEAS  (Prečítané 259964 krát)

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: IDEAS
« Odpoveď #165 : 05. Február 2015, 11:50:53 »
vobec som sa nedivil ze to bol Wall-E popravde hned ako som ho na ideas com zbadal a dal mu support som si bol na 100% isty ze to set bdue a bolo mi len luto tych setov co mali tu smolu ze sa s tym dostali do vyberoveho kola .. jediny ale aj tak set ktory mu mohol konkurovat bol teleskop od esa. Ale ked si to spocitame aku ma z tych dvoch setov oblubenost aj u deti tak Wall -e vedie tak 1200000:1

jasna volba pre lego .. ostatne sety sa splhali niekde na cenu 200-700 € .. to by sa nepredalo mozno par ks .. a boli skarede :D

Dr. Who s reaktorom bol tiez jasny favorit aj ten som supportoval narozdiel od toho isteho setu konkurencie :) (bez reaktora)

Co sa heli carriera tyka nema sancu sak teraz vysiel oficial carrier v super heroes .. presne ten isty klon trosku som z toho inak zmateny ci LEGO neukradlo napad/build z ideas ;)
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: IDEAS
« Odpoveď #166 : 05. Február 2015, 13:27:40 »
Osobne mi pride dr.who ako totalna blbost a je 1000 lepsich serialov a filmov, ktore by som chcel vidiet ako lego. Je aj otazne, ci sa fanusikovsky okruh nezuzi len na UK, neviem o tom ze by tato stupidita bola nejako sledovana inde.

Ked som chodieval na CZ a SK cony (teraz len na SK v BA) tak tam poznali Who vsetci a sa mi snad zdalo ze som jediny co to nepozeral.
A prave som sa dozvedel ze kolegov maly (hrubko) to ma cele napozerane, takze Majo bude utekat do Viedne rovno ked to vide :D

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #167 : 05. Február 2015, 14:48:33 »
vobec som sa nedivil ze to bol Wall-E popravde hned ako som ho na ideas com zbadal a dal mu support som si bol na 100% isty ze to set bdue a bolo mi len luto tych setov co mali tu smolu ze sa s tym dostali do vyberoveho kola .. jediny ale aj tak set ktory mu mohol konkurovat bol teleskop od esa. Ale ked si to spocitame aku ma z tych dvoch setov oblubenost aj u deti tak Wall -e vedie tak 1200000:1


WallE bol jasny favorit, lebo nemal prakticky konkurenciu - ako vravis len ten hubble telescop, ale kedze uz bola Hayabusa, co je dost podobne, tak to vylucili... Inak mi WallE neprijde ako nejaka pecka, ktora si zasluzi spracovanie - neni to legenda ako BTTF alebo Ghostbusters, a ani to neni aktualna vec, co frci v telke v tomto obdobi... ale bez konkurencie to islo lahsie...
Podobne sa da uz teraz predvidat, co moze vyjst v dalsej edicii Ideas:
Flying Dutchman - velmi pekna vec, ale prilis velka, takze bez sance. Lode ma TLG vybavene v ramci Pirates.
Piano - toto je klasicka vec, co ma v pohode sancu prejst, ani to nema licenciu, takze o problem menej. Osobne mi to ale nejak atraktivne neprijde - ked uz ist tymto smerom, tak radsej modely aut / lietadiel a pod.
Labyrinth-  nevidim na tom vobec nic zaujimave a vo vitrine to nikomu nic nepovie. Zbytocnost, ale prejde, lebo je to male a netreba sa babrat s licenciou.
Goonies - zasa lod, tj podobny problem ako Flying Dutchman. Trosku to ma vacsiu sancu ako Dutchman, kedze je to mensie, jednoduchsie, a je to len ako sucast scenerie s panakmi.
Minas Tirith-  toto je velmi ziadana vec, najma ked TLG stoplo LOTR temu, vsetci by to urcite uvitali - chybajuce figy a celkovo tato ustredna bitka z 3. LOTR filmu chybaju ako sol a bez nich cela seria vyrazne straca na kvalite. Rozhodujuce je rozhodnutie TLG o nepokracovani LOTR - ak by pokracovali a mali pripadne licenciu, tak toto moze byt pre nich inspiraciou na posledny velky set smerovany pre AFOLov na sposob Tower of Orthanc (kedze bezne sety velmi medzi deckami nefrcia, bolo by to logicke zavrsenie serie), ale len inspiraciou (ako helicarier) - v ramci Ideas neprejde nieco, co ma aktualnu licenciu v osobitnej serii. Ak TLG rozhodlo o definitivnej stopke pre LOTR, tak Minas Tirith neprejde ani keby mal milion hlasov. Som skepticky a asi to neprejde - je to mimo koncepcie Ideas (prilis velke) a na set v ramci LOTR je uz neskoro (asi to tento rok uplne zabalia).
Stihacka - je to prilis konkretny vojensky stroj, aby to preslo u pacifistickej filozofii TLG.
Muzeum - bez sance - modulary v Ideas nemaju priestor. Maximalne to bude velmi volnou inspiraciou pre dalsi modular, kedze takato budova este nebola, ale uplne inak spracovany.
Helicareer - ten vysiel ako exkluzivita teraz, takze toto je uplne bezpredmetne
Jurasic park - bez sance - tento rok ma byt samostatna seria s dinosaurami, takze tam sa vyblaznia
AT AT UCS - bez sance - jedine ako inspiracia pre UCS seriu, ale nie hned - momentalne je v predaji standardny AT-AT, dokonca treti v kratkom case, takze si trochu daju pokoj s tymto.
Suma sumarum - po vyluceni setov, co sa koncepcne nehodia, ostane mizerna, nezaujimava ponuka, a vyberu asi Piano a Labyrinth...

Odhlásený SkiFi

  • Príspevkov: 617
  • zberateľ a staviteľ - space a castle
    • ELFIK Minifigures
Re: IDEAS
« Odpoveď #168 : 05. Február 2015, 17:40:22 »
perfektne zhrnute .. ta lod goonies je z toho asi naj pre mna ale tie naj sety vacsinou neprejdu aj ked toto je krasne farebne a lego ma rado cackane farebne sety :) ktovie .. klavir dufam nie to je moc male a nudne a lahke na to ze sa na tieto veci caka tak dlho .. inak oni kldune mozu schvalit aj 3 sety .. v poslednej dobe daju vzdy 2 cize sancu ma viac setov.
------------d(--_--)b------------ homepage: skifi.space

Odhlásený Danybůjek

  • Príspevkov: 557
Re: IDEAS
« Odpoveď #169 : 07. Február 2015, 08:16:13 »
Nebo taky nemusí projít žádný.  >:D

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #170 : 28. Máj 2015, 18:21:28 »
Na dalsi IDEAS set bude... ;)



Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #171 : 28. Máj 2015, 19:22:27 »
Na dalsi IDEAS set bude... ;)



moje obavy a predpovede sa zial naplnili - vybrali najväčšiu sprostost. vobec nechapem, kto za toto môže hlasovať a este to aj vyberu. vsak konečne maju fanúšikovia možnosť vyberať si vlastne sety a minú si voľbu na takúto super blbost, nemam slov. dovolím si tvrdiť, že je to suverénne najhorší set z doterajších Ideas. a mozme zabudnúť na Lotr koncovku s minas tirith, druha voľba z tychto kandidátov bude určite piano.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #172 : 28. Máj 2015, 19:29:30 »
Ja som za toto hlasoval Brano a chcel som, aby to vyrobili. ;) Ja by som naopak nechapal, kto by mohol hlasovat za nejaky Mini Trias, ci co. :D Toto je velmi hratelne, zabava pre deti a dovolim si tvrdit, ze zatial jeden z najlepsich IDEAS setov. :P

Odhlásený Danybůjek

  • Príspevkov: 557
Re: IDEAS
« Odpoveď #173 : 28. Máj 2015, 19:34:38 »
Ja som za toto hlasoval Brano a chcel som, aby to vyrobili. ;) Ja by som naopak nechapal, kto by mohol hlasovat za nejaky Mini Trias, ci co. :D Toto je velmi hratelne, zabava pre deti a dovolim si tvrdit, ze zatial jeden z najlepsich IDEAS setov. :P

Neprovokuj

Odhlásený Izmael10

  • Príspevkov: 448
Re: IDEAS
« Odpoveď #174 : 28. Máj 2015, 19:38:40 »
Tak asi najhorší ideas set.  (n)  (n)

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #175 : 28. Máj 2015, 19:59:12 »
Konecne vybrali nieco NORMALNE.  (y)

Odhlásený mesje

  • Príspevkov: 2026
Re: IDEAS
« Odpoveď #176 : 28. Máj 2015, 20:16:07 »

Ja som za toto hlasoval Brano a chcel som, aby to vyrobili. ;) Ja by som naopak nechapal, kto by mohol hlasovat za nejaky Mini Trias, ci co. :D Toto je velmi hratelne, zabava pre deti a dovolim si tvrdit, ze zatial jeden z najlepsich IDEAS setov. :P

 :o  :o  :o
Vsak toto si postavis hocikedy sam a este aj s 2 promile v krvi  O:-)
Ale licencovane veci so specialnymi figami ci dielikmi sa postavit nedaju ani vo sne...

Odhlásený Danybůjek

  • Príspevkov: 557
Re: IDEAS
« Odpoveď #177 : 28. Máj 2015, 20:49:19 »
:o  :o  :o
Vsak toto si postavis hocikedy sam a este aj s 2 promile v krvi  O:-)
Ale licencovane veci so specialnymi figami ci dielikmi sa postavit nedaju ani vo sne...

Custom.  ;D

Odhlásený STARHAWK

  • Príspevkov: 1043
Re: IDEAS
« Odpoveď #178 : 28. Máj 2015, 22:16:30 »
Tiez sa pripajam k nazoru ze je to najhorsi set IDEAS.

Nie preto ze by to bol zly model, to vobec, je to mila zabavka ale zabera to slot/miesto niecomu inemu. Toto sa da hravo postavit z tony vlastnych kociek ktore ma kazdy doma.

Tento set mi vobec nebude chybat.

IDEAS ma by podla mna priestor pre AFOLOv pretlacit do produkcie nieco co by sa tam inak kvoli deckam nedostalo. Toto kludne mohli dat do serie creator alebo do serie lego hier a neplytvat drahocennym IDEAS slotom.

V tomto sa s Branom plne zhodujem.

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: IDEAS
« Odpoveď #179 : 28. Máj 2015, 22:29:41 »
IDEAS ma by podla mna priestor pre AFOLOv pretlacit do produkcie nieco co by sa tam inak kvoli deckam nedostalo.

No a toto je ten zasadny omyl. :) IDEAS nie je pre AFOLov, aby pretlacili nieco AFOLske. IDEAS je PRAVE pre beznych ludi, aby sa snazili postavit nieco pekne (pekne veci su male aj velke), co TLG nakoniec moze vydat ako set. S tymto cielom to bolo zalozene este na CUUSOO a takto to TLG prebralo. Uplne sa mylite, ak si myslite, ze IDEAS ma suplovat nejake chutky AFOLov po nevydanych setoch zo znamych serii.  Podla mna licencovane veci by v IDEAS nemali byt vobec, ale ked su - OK. Kazdopadne nejake megastavby z LOTR, alebo SW by mali vychadzat priamo od TLG! Tam by ste mali ist plakat, preco nevydali tie megastavby a nie na IDEAS. IDEAS o tomto nie je a zrejme ani nebude.
Ciste nepochopenie tohto produktu.