Autor Téma: Technic  (Prečítané 218758 krát)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #675 : 16. September 2019, 13:10:46 »
Sympatak ten Grohl a aj sikovny chalan! ;) S Paliasonom ho uz dlhsie sledujeme. ;D Podla mna ten set vcelku zvladol. Ale uvidime nazivo ako bude fungovat odpruzenie, ako sekvencna prevodovka (uz na videu je vidno, ze to kolecko kladie pruzny odpor), kolko vydrzi gumicka na zadnych dverach, atd. Ale paci sa mi, ze sa da to auto odstrojit! Tak mozno vyzera este lepsie. ;) Este keby sa dali aj tie kontroverzne plastove stvorce na boku odmontovat... >:D No uvidime. Kazdopadne toto mal byt model na dialkove ovladanie a nie ta oranzova sranda.

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #676 : 16. September 2019, 16:50:19 »
Tie plastové štvorce vyzerajú byť len pár 5L liftarmov medzi neprerušenými 15L liftarmami podopretými na oboch koncoch, pokiaľ si na to niekto nesadne  >:D, nemal by byť problém ich dať preč pri stavbe.

Myslím že prestavba na diaľkové nemusí byť ťažká, je možné že potichu ju aj plánoval  8)  Určite by sa musel vyhodiť zadný rad sedačiek. Ale zatáčanie cez HoG je prístupné. Ak tie ozubené kolesá na konci prevodovky sú výstup (na pseudomotor) tak nemusí byť ťažké sa na ňu napojiť. Ak opačne tak ju obísť. Ak by sa šlo cez prevodovku tak tým že je sekvenčne ovládaná cez ozubené koleso, plus v kombinácii s novým PUp motormi ktoré vedia svoju polohu, by sa to mohlo dať aj zpojazdniť s prepínaním prevodov. Jedinou otázkou zostáva či to tie plastové prevody vydržia, asi sa nedá očakávať ani priechodnosť toho oranžového v základnom sprevodovaní, ak sa už pri samotnej prevodovke a pohonnom ústrojenstve nerátalo s tými silami...

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Technic
« Odpoveď #677 : 19. September 2019, 11:59:06 »
Sarielova recenzia


Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #678 : 26. September 2019, 13:58:59 »
Sarielova recenzia LIEBHERRa. Kludne preskocte stavbu a prejdite rovno na recenziu. Odporucam venovat tomu cas - je to dlhe, ale stoji to za to. Utvrdilo ma to v tom, ze tento set je skutocne najlepsie LEGO Technic vsetkych cias! Po kazdej stranke je to TOP a u mna prekonalo aj doterajsiu celosvetovo uznavanu jednotku - 8880. (y)



Odhlásený phoenicis

  • Príspevkov: 1080
  • May the Brick be with you ;)
    • Brick-Wave

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #681 : 30. September 2019, 13:31:40 »
Alebo niekolko Toyot Aygo a velka futbalova lopta. Vsak pre deti ;)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #682 : 30. September 2019, 14:01:45 »
len pri novej sérii mi nejak nenapadajú nejaké legendárne vozidlá a nevozidlá  :P

inak 9+ je napr Corvette, takže skôr pôjde o vizuál ako o funkcie, prípadne skôr nejaké funkcie typu upadávajúce dvere a pod  >:D

Podľa nejakých fám sa bude jednať o rally auto s Control+ za cenu cca polovicu offroadera aj s cca polovičným počtom dielov
« Posledná zmena: 23. December 2019, 11:52:51 od Administrator »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #683 : 02. Október 2019, 10:58:03 »
Ktore su najznamejsie rally auta z tej relacie? Ja som to nepozeraval.

Odhlásený drdano

  • Príspevkov: 784
    • Moja zbierka @ BrickSet.com
Re: Technic
« Odpoveď #684 : 03. Október 2019, 23:59:23 »
No tak ja som videl vsetky diely Top Gear.... Ale v suvislosti s rallye sa mi vybavuju iba reportaze o Audi Quattro a Lancii 037... Neviem o inom... Ti typci tam kadeco postvarali ale rallye auto si nepamatam...
MUDr. Dano K. (My collection @ BrickSet.com: http://brickset.com/sets/ownedby-mucdanny)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #685 : 04. Október 2019, 02:21:13 »
Podla prvotných info sa okrem loga TG neobjavila žiadna iná značka, tj samotné auto asi nebude licencované. Pravdepodobne sa bude jednať hlavne o prácu s aplikáciou, viď napr "challenges" v profile pre Liebherr ...

Odhlásený j.dodo

  • Príspevkov: 569
  • ...zbieram, co sa mi paci..
Re: Technic
« Odpoveď #686 : 04. Október 2019, 14:12:55 »
https://m.youtube.com/watch?v=PCSNCs7bwCw

Mozno to bude ich slavny electric car >:(
Pridaju tri minifigy hlavnych hrdinov plus Stiga a pojde to ako teple rozky..ale to by to bolo asi v kategorii ideas a nie technic....tak to zrejme bude iny model
« Posledná zmena: 04. Október 2019, 14:22:19 od j.dodo »
Len sa hram a zbieram, co sa mi paci.. http://brickset.com/sets/ownedby-j-dodo

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #687 : 04. Október 2019, 19:32:38 »

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: Technic
« Odpoveď #688 : 05. Október 2019, 22:35:10 »
Sariel sa pohral s Liebherrom... tym skutocnym. A na moju pripomienku ze to nie je presne ten typ co robi LEGO (ma opacne lyzicu a ine rameno), odpisal ze tie co robi LEGO su len 2 na svete a k tym sa nemohli dostat.



Z nejakeho dovodu je do CONTROL+ zahrnuty aj Defender. Bud je to chyba na stranke, alebo ho bude mozne motorizovat. :o


« Posledná zmena: 23. December 2019, 11:53:32 od Administrator »

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Technic
« Odpoveď #689 : 01. November 2019, 00:42:50 »
Tak autor Defendera ho už motorizoval pomocou dielov a profilu aplikácie z 42099.
Je vyhádzaný fake motor a prevodovka. Spravil novú 2 stupňovú prevodovku medzi sedadlami, ktorá navyše na nižšom stupni zamyká centrálny diferenciál.
Škoda že ako zamestnanec TLG si asi netrúfne použiť alternatívne ovládacie aplikácie a tak nemôže pridať ďalší motor na prehadzovanie prevodov a musí vďaka opačnej rotácii motorov používať oficiálnu appku dole hlavou :D
« Posledná zmena: 05. November 2019, 18:40:49 od Administrator »