Autor Téma: synove a moje MOC-y  (Prečítané 5706 krát)

Odhlásený Pet55

  • Príspevkov: 22
synove a moje MOC-y
« : 06. August 2018, 20:31:42 »
Syn (5 rokov) postavil vrtulnik a lod. Ja taky narychlo, nedotiahnuty Apache a poslednych par noci som sa zabaval s letiskovym hasicskym vozidlom - inspiracia Rosenbauer Panther 8x8. Som zvedavy na vase nazory, ak nejake budu  :) Len ta lod nie a nie otocit...
« Posledná zmena: 06. August 2018, 22:11:31 od Administrator »

Odhlásený Seebo

  • Príspevkov: 74
Re: synove a moje MOC-y
« Odpoveď #1 : 06. August 2018, 22:49:21 »
Ten apatche  :o :o

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: synove a moje MOC-y
« Odpoveď #2 : 06. August 2018, 23:10:27 »
Tak ten Boeing AH-64 Apache si vystihol! (y) Neskusis aj Boeing–Sikorsky RAH-66 Comanche? >:D  No a ostatne diela Tvojho syna su myslim si vzhladom na jeho vek celkom podarene. :)

Odhlásený Seebo

  • Príspevkov: 74
Re: synove a moje MOC-y
« Odpoveď #3 : 06. August 2018, 23:25:17 »
Tak ten Boeing AH-64 Apache si vystihol! (y) Neskusis aj Boeing–Sikorsky RAH-66 Comanche? >:D  No a ostatne diela Tvojho syna su myslim si vzhladom na jeho vek celkom podarene. :)
To skorej ako comanche che chinook

Odhlásený Pet55

  • Príspevkov: 22
Re: synove a moje MOC-y
« Odpoveď #4 : 07. August 2018, 11:54:44 »
Dakujem za ohlasy a adminovi za otocenie foto. Na Apachi som sa zabavil najma s prednou polovicou, aby to vyzeralo co najvernejsie. Zvysok som potom uz len na rychlo urobil, aby bol cely. Trochu ma teda prekvapilo, ze su take pozitivne ohlasy. Pozeral som ten Comanche. Fu, take tvary neviem, ci by sa dali urobit z Lega, aby to vyzeralo dobre. Chinook mozno, ale skor by som asi siel do Black Hawk-u. A na ten moj Rosenbauer Panther co hovorite?

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: synove a moje MOC-y
« Odpoveď #5 : 07. August 2018, 12:00:05 »
Boeing CH-47 Chinook je sice chronicky znama helikoptera, ale nie moc zaujimava na dizajn. ;) Este k tomu Apache, ked uz sa tu objavil. Mozno ste si vsimli, ze niekedy je vybaveny zvlastnym diskom nad hlavnym rotorom.



Je to radar. Sluzi na specialnu operaciu, pri ktorej utocia v horskej oblasti 2 Apache naraz. Taktika je nasledovna: utoci sa na nepriatela v udoli, resp. za kopcami. Prva helikoptera je skryta tesne za kopcom, pomaly sa vynara spoza kopca tak, ze vycnieva iba radar. Zaznamena udaje o poziciach nepriatela a znova klesne za kopec. Druhej helikoptere prenesie tieto udaje a ta zautoci z druhej strany na ciele.

Inak este k tym stavbam syna - je to dobre! :) Presne taketo stavby malo LEGO v katalogoch v 80. rokoch ako demonstraciu toho, o com je LEGO. A presne taketo stavby maju aj dnes radi, ked sa prezentuju. Letistne hasicske auto sa mi nepaci, ale to sa mi ziadne letistne hasicske auto nepaci. :D Lodka je super! (y)

Odhlásený Seebo

  • Príspevkov: 74
Re: synove a moje MOC-y
« Odpoveď #6 : 07. August 2018, 14:36:58 »
Hasičáki nepoznám až twk dobre tak sa k tomu nejdem vyjadrovat :))
No black hawk je pekná chopa ale je velmi variabilná a chcelo bi to aj možnosť zmeni varianty, napr.: z medického ktori nemá sedáki ani výzbroj na classic ktorý má 4 rady sedákov a nosiče rakiet a keď už tak aj m134 pre poriwdne rozsievanie democracie 8)

Odhlásený KLF

  • Príspevkov: 5480
    • Moja zbierka
Re: synove a moje MOC-y
« Odpoveď #7 : 07. August 2018, 17:18:50 »
Tak ano - Sikorsky UH-60 Black Hawk je univerzalna helikoptera. Da sa upravit ako na bojovy bitevnik, tak aj na transportnu helikopteru. Dobry sluha. Apache a Comanche su ciste bitevniky a Chinook zas transporter. A co Kamov Ka-50 Hokum (znamy ako Cierny Zralok)? O0

Odhlásený Pet55

  • Príspevkov: 22
Re: synove a moje MOC-y
« Odpoveď #8 : 07. August 2018, 18:35:42 »
KA-50 ma tu zaujimavost, ze musel byt nahradeny 2 miestnou verziou KA-52, lebo na jedneho pilota a zaroven strelca toho bolo, aj pri najlepsej asistencii techniky, prilis vela.

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: synove a moje MOC-y
« Odpoveď #9 : 07. August 2018, 19:29:35 »
Apač fakt super, Chinook je v LEGO  už mnohokrát zpracovaný... zkus radši HINDA :) anebo (Super) Cobru....
Dokonce i ta šedá barva je realistická... byť většina AH-64 je olivově zelených, ale šedé jsou taky, dokonce se tomu odstínu říká gunship gray...
Kdyžtak můžeš zkusit i Apache Guardian (má trochu jiný rotor a výfuky vedené nahoru - a samo Longbow radar....)
« Posledná zmena: 07. August 2018, 19:36:29 od PC CZ »

Odhlásený Seebo

  • Príspevkov: 74
Re: synove a moje MOC-y
« Odpoveď #10 : 07. August 2018, 21:53:57 »
Zhrniem to, proste postav dalšiu chopu  ;D je na tebe ktorú no už sa na nu teším! ;D

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: synove a moje MOC-y
« Odpoveď #11 : 09. August 2018, 08:31:07 »
Tu jeden typek robi tuto letecku techniku aj s navodmi, aj ked iba digitalne a vacsina z toho nie je realne postavitelna pre chybajuce dieliky v danych farbach. Na inspiraciu je to ale celkom zaujimave.
Ma tam aj Apaca, tak si to mozte porovnat.

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: synove a moje MOC-y
« Odpoveď #12 : 13. August 2018, 19:59:33 »
Apača máš dobrého, pochvala!
Komanča tu na fore už máme - je z nášho spoločného bojového projektu C&C Generals...a mierkovo by aj pasoval k tvojmu

ila_rendered

Panther 8x8 je poslabší. Sice by som poznal o čo ide aj bez názvu, ale samotné spracovanie detailov, poznávacích prvkov mi nepríde ideálne a dosť nudne to na mňa posobí celkovo. Ale zas aj v reále mi tieto letiskové kvádre na kolesách prídu nudné, takže nič v zlom.

Odhlásený PC CZ

  • Príspevkov: 504
Re: synove a moje MOC-y
« Odpoveď #13 : 13. August 2018, 21:49:01 »

Odhlásený Pet55

  • Príspevkov: 22
Re: synove a moje MOC-y
« Odpoveď #14 : 28. Október 2018, 20:38:19 »
Nieco z nasich poslednych vytvorov  ^-^:
SYN: 1. dubacik, 2. hasicsko zachranny obojzivelnik, 3. lietadlo, 4. stihacka