Autor Téma: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2023  (Prečítané 1681 krát)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2023
« : 30. Marec 2023, 20:16:27 »
Aj po roku je tu výzva pre prípadných spolupracovníkov na zimnom výklade pre Alltoys.

V skratke aktuálna situácia
- od lokálneho zastúpenia Lego - je záujem spraviť aj tento rok výstavku do výkladu, po prerobení vizuálu v OC Avion by sa jednalo o inú predajňu najskôr OC Nivy, priestor tam dovoľuje mať rovnakú veľkosť ako doteraz (ak zvládneme). Regióny tentoraz nebudú. Bude dobré mať finalizované objednávky do letnej prestávky.
- za mňa - bol by som rád ak by sa tentoraz zúčastnilo čo najviac ľudí, modulárny systém dovoľuje pripojiť nezávislé celky a ak sa to navrhne v predstihu tak vieme zabezpečiť aj transport mimobratislavských (samozrejme robených s nejakým kompromisom na transport a nie úplne "trasláky" ©duroduro
- téma - zatiaľ nieje určená, mám jeden tip ktorý ešte musím overiť, ale príjmam návrhy viď termín dole
- veľkosť - celkovú asi ponecháme kvôli koľajam na hĺbku 5 ks základných 32 stud baseplate pričom vnútorné 3 budú na jednotlivé stavby ( to pod koľajami po individuálnej dohode alebo erárne). Moduly teda vo veľkosti 0,5 násobkov baseplate 32. Základňa je štýl MILS, tj baseplate + brick + plate = základ terénu, Technic diery v štandarných pozíciach.
- materiál - pri finalizácii dostatočne dopredu bude možné zabezpečiť materiál na hromadné použitie (po minulé roky napr biele bricky, diely na stromy, ľad, vodu, zimné príslušenstvo, ozdoby a pod), v prípade zakomponovania-modovania aktuálne dostupného setu bude možné oň skúsiť požiadať
- dátum - inštalácia bude cca ako vždy v rámci "komerčného začiatku Vianoc"  >:D tj žiadaná niekedy k druhej polovici októbra 

Blížia sa sviatky tak by som to využil na to aby ste porozmýšlali nad účasťou a prípadne nejakou úžasnou témou tj tak k 11.4. by som rád videl nejaké odpovede  >:D

Odhlásený MiKeL

  • Príspevkov: 2499
    • Moja zbierka
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2023
« Odpoveď #1 : 30. Marec 2023, 20:29:13 »
Ja mam urcite zaujem sa pridat.

Co sa temy tyka, skoda, ze buduci rok su letne olympijske hry. V pripade zimnych by sa dala postavit olympijska dedina s nejakymi sportoviskami. Da sa to samozrejme aj tak, ale malo by to vacsi punc ;)

Odhlásený jayor

  • Príspevkov: 111
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2023
« Odpoveď #2 : 31. Marec 2023, 11:36:29 »
Ja by som sa tiez rad pridal

Mozno spravit nejake viac komplexne mesto s elektrickou, bytovkami obchodmi tentokrat ale bez hradu a sci-fi casti ?

Odhlásený Inst

  • Príspevkov: 357
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2023
« Odpoveď #3 : 28. Máj 2023, 20:13:41 »
Aj ja sa pridám, ale nie tak vyčerpávajúco, ako naposledy prosím.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2023
« Odpoveď #4 : 05. Jún 2023, 19:26:02 »
Priložím kocku k dielu  :)

Odhlásený Paliason

  • Príspevkov: 1307
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2023
« Odpoveď #5 : 05. Jún 2023, 19:35:08 »
výborné to je Buďo :D

Odhlásený muffin

  • Príspevkov: 768
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2023
« Odpoveď #6 : 06. Jún 2023, 07:36:37 »
Ale v dnešnej dobe už iba Ivanovi chrbtom... ??? >:D

Odhlásený matej

  • Príspevkov: 760
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2023
« Odpoveď #7 : 06. Jún 2023, 10:27:36 »
Parádne, cením že ideš z jedného projektu do ďalšieho. ;)
Rád sa k projektu niečím pridám.

Odhlásený Buďo

  • Príspevkov: 1500
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2023
« Odpoveď #8 : 12. September 2023, 20:29:51 »
Detalík k domčeku na nožkách .

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2023
« Odpoveď #9 : 03. November 2023, 19:44:44 »
Čo to je za rozprávočka...  :oldman:

Odhlásený Juri

  • Príspevkov: 345
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2023
« Odpoveď #10 : 03. November 2023, 20:15:16 »
Tri oriešky pre Popolušku  ::)

Odhlásený sylmer

  • Príspevkov: 392
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2023
« Odpoveď #11 : 04. November 2023, 22:13:37 »
 
Čo to je za rozprávočka...  :oldman:
(y) peknučké  :)

Odhlásený papluh

  • Príspevkov: 4455
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2023
« Odpoveď #12 : 18. November 2023, 18:07:03 »
Tohtoročný zimný výklad pre Alltoys bol nainštalovaný do Alltoys v OC Nivy Bratislava minulý víkend a v priebehu týždňa dokončený (hlavne novinka - zábrany) a ostávajú ešte drobné kozmetické ne-LEGO detaily.
Tu sú foto okrem jednej ešte zpred inštalovania zábran.
https://photos.app.goo.gl/P8GAVTYQSdw4sPiw7

Veľká vďaka všetkým zúčastneným, tento rok bola asi najväčšia účasť a snáď je to príslubom do budúca.
Takmer všetci sa zúčastnili kompletizačno-inštalačného víkendu (alebo by prišli v pôvodnom termíne pred posunom a to sa tiež ráta) tj každý čo prišiel pomohol s terénom,presunom, atď atď

A teraz abecedný zoznam
Buďo (Michal) - mrakodrap Nakatomi zo Smrtonosnej zbrane ::) pasce 1, domček z Mrázika, drevenice, kopec pod Frozen
duroduro (Ďuro) - zásadná aj materiálova podpora pri inštalácii, spolu so mnou montáž a inštalácia zábran
Fir3 a sami2001 (Miro a Samo) - chalani zo Zvolena robili niečo spolu niečo každý, mlyn (Samov), radovka (Miro) a park (asi spolu) zo Sám doma 2
Inst (Dano) - obrovský Marshmallow z rozprávky Frozen
Jago (Juraj) - mestký dom (alt. model z kováćskej dielne), modul z Diagonal Alley a miestom na Vianočnú koledu
jayor (Patrik z KE) - celý ten modul s masívnym kopcom s tunelom, jaskyňami, atď
juraj (Juraj) - prišiel pozreť na kompletizáciu, zostal douzavrieť jeden z Friends domov :D
kupovsbricks (Martin z KE) - vlak z rozprávky Polar Express
MatoZJura (Martin z Jura) a chalani z krúžku CVČ - kopec s 12-timi mesiačikmi a cca 1/2 stromčekov
MikeL (Michal) - modul s Perinbabinou jaskyňou vsunutý do jayorovej hory, tiež dorábka Friends na mieste
papluh (Matej) - návrh, komunikácia, stavba ulice,námestie.modularizácia a zasneženie síerioviek, MILS terén (pod železnicu, Frozen, sety a voľne dodané stavby), vymyslenie+objednanie+kompletizácia zábran ....
Praetor (Palo) - modul so scénou z dvora v "Tri Oríšky pro Popelku"
...dúfam že som nikoho s ničím nezabudol
ila_rendered
« Posledná zmena: 19. November 2023, 09:50:05 od papluh »

Odhlásený jayor

  • Príspevkov: 111
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2023
« Odpoveď #13 : 18. November 2023, 18:28:38 »
Velka vdaka Matej za super manazovania a prebdene noci :D

Odhlásený Praetor

  • Príspevkov: 989
Re: Výklad pre Alltoys BA - zimná verzia 2023
« Odpoveď #14 : 18. November 2023, 18:41:11 »
Klobúk dole pred Papluhom...  (y)
Samozrejme všetci čo sa zúčastnili a vytvorili toto mega dielo sú top, ale vedenie bolo hádam najlepšie čo som ja zažil  :oldman: